رفتن به مطلب

Recommended Posts

فنگورن

به جون علی ، بمیرم اگه به دستم برسه ولی نخونمش ، ولی یه چیزی رو رفاقتی بگین ، شما ها که همتون سیلماریلیون رو خوندین ، اینهمه از هم

سوال میپرسید ، نمیدونید که چه کیفی داره ، سوال بپرسی و جواب بگیری .

ولی جدا سعی دارم اطلاعاتم رو زیاد تر کنم .

پس اگه اشگالی نداره ، به عنوان نسیه بگید ، بعد مرگ سارامون روحش (اگه داشت) کجا میره ! و این که وقتی گاندلف سفید پوش شد آیا تو اصل

قدرت مایاریش تفاوتی ایجاد کرد؟

تو فیلم گفت گندالف اندازه 700 مرد عمر کرده (( اگه من و مترجم اشتباه نکرده باشیم)) ، منظورش چند سال بود ، اگه با سن امثال آراگورن حساب کنه

خیلی میشه!

بعدش من میدونستم سائرون پسر نداشته ، فقط فکر میکردم این اژدهایی که گفتید رئییس بالروگ هاست همین (( اژدها قویتره یا بالروگ؟))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

نميشه مقايسه كرد قدرتشون رو به نظرم!چيزي كه مشخصه اينكه گلائورونگ به عنوان اژدها،تقريبا بالاتر از گوتموگ بوده ،اما خب اينا هيچ وقت دوئل نداشتن كه بشه گفت كدوم قويترن!مسلما بالروگ در جنگ متهور تر بوده!گلائورونگ با فريب و نيرنگ جلو ميبرده كاراشو

گاندالف ماياست و مايا هم ناميرا!روح سارومان هم به تالار ماندوس برميگرده(دقيقا يادم نيست ولي احتمالا اينطوره و خب تا روز بازپسين اونجا خواهد بود!)

گاندالف هم اون تغييرش در لباس باعث شد كه رئيس ايستاري باشه و البته يعني در مقام زمينيش ارتقا پيدا كرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
اولین بار که گلائرونگ بیرون اومد و هنوز بچه بود در زمان داگور آگلارب بود که الف ها ازش ترسیدند ولی فینگون فراری اش داد

هوم !!!

من که یادم نمیاد

مطمئنی فین گون بود !!!

منم مثل مهدی فراموشی درسی بهم دست داده ;)) ;))

تو فیلم گفت گندالف اندازه 700 مرد عمر کرده

اون نامیرا بود و از مایار

ازاوایل خلقت بوده

اما از سال 1000د.س. تا 29 سپتامبر 3021د.س. در سرزمین میانه بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

ببخشید اصلاح میکنم داگور آگلارب نبود یه شبیخون کوچولو که جزو نبر های بزرگ به حساب نمیاد و در صفحه 187 سیلماریلیون (ترجمه آقای علیزاده)توضیح داده شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahdi

اگه الف ها ترسو بودن منم باید الف باشم

میگی چرا

چون از ترسم چند ساله دیگه پارک نمیرم

چرا

از اون روزی که یکی رو در پارک با چاقو تیکه تیکه تیکه کردن دیگه نمیرم

شما میگید ترسه یا احتیاط

به نظرم چون الف ها زیاد عمر میکردن و مغزشون قوی بود و به حالتی اینده نگر بودن

نمیخواستن خودشون رو به درد سر بندازن

ولی موضوعی هست که من تا امروز فرق دقیق بین احتیاط و ترس رو مشخص نکرده ام

میخوام یکی راهنمایی کنه که ترس فرقش با احتیاط چی

یا ارباب حلقه ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord of the ring - Sauron

من یکم نشستم فکر کردم دیدم این الفا بی راه هم نمی گنا

اما یه سوال مگه اورک ها هم خاصیت الف ها رو ندارن

پس چرا اونا می رون جنگ و الفا به قول دوستمون احتیاط می کنن ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

سائرون چی میگی ؟

بیچاره اورک ها که بجز جنگیدن کاری نداشتن بکنن !

تازه فقط عمرشون زیاد بود ، نامیرا که نبودن ، تازه به زور میجنگیدن ، خیلی هم ترسو بودن ، دیدی بعد سقوط تو چه جوری جیم شدن !

خدایی الف ها دیگه از اورک ها دل و جرعت بیشتری داشتن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

جیم شدن چون اراده ی سائورون ازشون برداشته شده بود

اگه از اول با اراده ی خودشون میجنگیدن که اون موقع فرار نمیکردن

تازه به زور میجنگیدن

این یک توهین به نژاد زشت سیمای اورک هست ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

پست كمري:

تازه فقط عمرشون زیاد بود ، نامیرا که نبودن

من فكر ميكنم اورك ها {صرفن اورك ها نه يوروك هاي و...} هم ناميرا بودن... چون ورژن فاسدي از الف ها بودن و ملكور نميتونسته ناميرا بودنشونو دست كاري كنه...

ترسو هم شايد بودن به هر حال اونام لنگه ي الفا بودن ديگه!:دي!

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
من فكر ميكنم اورك ها {صرفن اورك ها نه يوروك هاي و...} هم ناميرا بودن... چون ورژن فاسدي از الف ها بودن و ملكور نميتونسته ناميرا بودنشونو دست كاري كنه...

ترسو هم شايد بودن به هر حال اونام لنگه ي الفا بودن ديگه!:دي!

ت.ت

منم با این نظر موافقم

ارجاع به حرف شاگرات و گورباگ که گفتن عین قدیما جا باز باشه

توی بازگشت شاه

وقتی داشتن سرنیمته ی فرودو بحث میکردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

دارید میگید ورژن فاسد شده ، چیزی که فاسد بشه دیگه به درد نمیخوره .

درسته اون دوتا اورک چندش آور چنین هرفی رو زدند ولی این دلیلی بر نامیرا بودنشون نمیشه . ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب تا اونجایی که منم یادم میاد جایی نگفته شده که اورکها میرا هستند و از جایی که قراره در آخرالزمان مانوه متبرکشون کنه و دوباره الف بشن احتمال میدم که ملکور نتونسته(یا نخواسته) عمر جاودان رو ازشون بگیره. چون با عقل هم جور در نمیاد که ملکور بیاد و عمر سربازاش رو کم کنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

الان كل فرهنگ نامه رو در مورد ارك گشتم،چيزي در مورد ايمورتاليتي نديدم!ولي تا اونجايي كه يادم مياد( و البته بهش مطمئنم) از چنتا از بچه هاي قديم سايت(كه به اطلاعاتشون ايمان دارم) شنيدم كه اونا ناميرا نيستن.البته عمرشون خيلي خيلي درازه

بازم ميگردم ببينم چيزي گيرم مياد يا نه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

ببینم این بچه هایی که جناب تولکاس به اسم خیلی قدیمی نام میبرن کیان ؟

مگه از جناب تولکاس و بانو آرون کسی قدیمیتر هم هست ؟

چرا هیچ خبری از این افراد نمیشه؟

چه جوری میشه باهاشون در تماس بود ؟

شماها هستید ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

در خال حاضر قديميا ماييم ولي بله،قديمي تر از من كه زياد هست!ولي از آرون قديمي تر بعيده!

كساني مث:هالباراد،رينگيتور،منوه،MAS،اولمو،هالدير،ققنوس آبي،ليكانتروپ،آفريدگار(مالبت فعلي)،سارون كبير،گالم،بورومير و...(اگه اسم كسي يادم رفت،منو ببخشه)

اطلاعات بعضي از اين دوستان ذكر شده از من خيلي خيلي بيشترذ بود.الانم هر كدومشون به دليل مشغله هايي كه دارن نميتونن بيان تو سايت.

هالباراد وارد كار ترجمه شده(اسم ابراهيم تقوي براتون آشنا نيست؟راستي ديشب پيشش بودم و به همه بچه هاي جديد گفت كه مخصوصا سلام برسونم)

رينگيتور فكر كنم ايران نيست،و قس علي هذا

پي نوشت:دوباره بحث منحرف شدا! ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
(اگه اسم كسي يادم رفت،منو ببخشه)

اله سار ;)) ;)) :D

هالباراد وارد كار ترجمه شده(اسم ابراهيم تقوي براتون آشنا نيست؟راستي ديشب پيشش بودم و به همه بچه هاي جديد گفت كه مخصوصا سلام برسونم)

دیشب به فکرشون بودم ( آخه رو جلد فرزندان هورینو دیدم اینجوری شد )

سلام بچه ها رو هم بهش برسون

بگو کوشیییییییییی ؟؟ ;))

چه جوری میشه باهاشون در تماس بود ؟

بری پاچشونو بچسبی ;)) ( شوخیدم )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

شاگرات و گورباگ محاصره باراد-دور در سه هزار سال پیش یادشون بوده! پس اگه نامیرا نبودن عمر خیلی دازی داشتن. اما من میگم همونطور که والار نتونستن موهبت ایلوواتار به انسانها(مرگ) رو بگیرن ملکور هم نمیتونست موهبت ایلوواتار به الفها(عمر جاودان) رو بگیره. درست هیچ جا نامیرایی اورکها اشاره نشده اما میرا بودنشون هم گفته نشده.

گفتی هالباراد یاد یه موضوعی افتادم. چرا تو شناسنامه فرزندان هورین سال تولد هالباراد رو نوشته 1322! و اینکه خبر جدیدی از داستانهای نا تمام نداری؟ هالباراد هم قراره تو ترجمه شرکت کنه یا نه؟(البته اگه وقت بکنه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

هالباراد تو داستان هاي ناتمام نقشي نخواهد داشت.الان بيشتر حواسش رو معطوف ترجمه كتاب هاي اسطوره شناسي كرده و البته يكي دو تا كارش هم الان در مرحله ويرايشه.فعلا ترجيح ميده كه دنبال ترجمه اثري از تالكين نره.

اشتباه چاپي بوده اون قضيه.اتفاقا اولين كسي كه اين قضيه رو بهش گفت خودم بودم و كلي خنديديم!

خبر جديد در مورد داستان هاي ناتمام رو هم تا هفته بعد اعلام ميكنم ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahdi

در مورد ترسو بودن الف ها یک مطلب دیگری در نظر گرفته ام

وحشی بودن و شجاع بودن رو اگه به طور کامل جدا کنند الف ها ترسو نیستند

الف ها بیشتر دوست داشتن با عقلشون کار کنن در صورتی که هر کسی نمیتونه با نیرو عقلش جنگ کنه

الف ها فکر کنم چون طالب ارامش بودن و عمرشون زیاد بود و اگاه به نتایج کار دیگه از جنگیدن خوششون نمیاد

الف ها وقتی به راحتی به سرزمین زیبایی مهاجرت میکردن چرا باید به در جنگ ها به انسان ها که قلبشون زود فاسد شد

و حتی حلقه رو نابود نکردن کمک میکردن

اگه مسائل رو از زاویه ها مختلف نگاه کنم و اینده رو تقریبا ببینم و عقل زیاد داشته باشم از جوجه میترسم

اقا اصلا چرا وقتی هنوز باید اطلاعات زیادی کسب کنم دارم حرف اضافی میزنم

نظر شخصی الف ها ترسو نبودند

یا ارباب حلقه ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

نماد شجاعت نژاد ما .... شاه فینگولفین می باشد . ;:x

خدایی کدوم یک از افراد یا شاهان نژاد های دیگه ، تونستن رو در رو با مورگوت بجنگن ...؟ اونم یکه و تنها ! ;))

این شاه شجاعان بود .... ;))

یه دختررررررررر بله یه دختررررررررر الف ! که تا حالا بجز رقص و آواز کار دیگه ای نکرده بود ، رفت و مورگوت رو که تورین به اوت عظمت رو با یه نفرین ناکار کرد از رو تختش کله پا کرد . ;)) ;))

از تورگون چیزی شنیدید ؟ :x

شنیدید رو در رو با گوتموگ وارد جنگ شد؟ :D

تا حالا از رشادت های گلروفیندل نشنیدید ؟ که چطور یه بالروگ رو به درگ پست پیشتاز کرد؟ :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

تو هر نژادي استثناء وجود داره، شما زياد جو نگيردت اخوي!:دي!

خدایی کدوم یک از افراد یا شاهان نژاد های دیگه ، تونستن رو در رو با مورگوت بجنگن ...؟ اونم یکه و تنها ! ;))

هورين تاليون! نجنگيد چون اسير بود ولي بدجوري حال طرفو گرفت {البته حال خودشو خاندانش گرفته شد بعدن!}

یه دختررررررررر بله یه دختررررررررر الف ! که تا حالا بجز رقص و آواز کار دیگه ای نکرده بود ، رفت و مورگوت رو که تورین به اوت عظمت رو با یه نفرین ناکار کرد از رو تختش کله پا کرد . ;)) :D

اين شجاعت الفارو نشون نميده بلكه كمبود جنسي ملكورو فاش مي كنه!:دي!{در ضمن اون موقع يه انسان هم اونجا حضور داشت!}

از تورگون چیزی شنیدید ؟ ;))

شنیدید رو در رو با گوتموگ وارد جنگ شد؟ ;))

نه اينو واقعن نشنيده بودم! تورگون؟!

تا اونجايي كه يادمه اكتاليون با گوتموگ جنگيد...

تا حالا از رشادت های گلروفیندل نشنیدید ؟ که چطور یه بالروگ رو به درگ پست پیشتاز کرد؟

آره يادش گرامي،ولي با به گل بهار نمي شه!:دي!

حالا همه ي اينارو گفتي، شما از آر-فارازون چيزي شنيدي؟! ناوگانشو برداشت و رفت با كل والار بجنگه!!:دي!

ولي قبلنم گفتم، تو هر نژادي استثنا هم وجود داره... اين چند تا هم از دست ارو در رفته بودن شجاع از آب در اومدن!:دي!

جدا از شوخي، الف هاي دوران نخست بگي نگي سرشون به تنشو مي ارزيد{هر چند نمي گم ترسو نبودن}... ولي دوران سوميا كه ديگه واقعن شورشو در آورده بودن!

ارادتمند...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

میگم حیف که نژاد شما از همین استعداد ها هم بی بهره است!

یه موقع هوس نکنی اسم خودت رو بگی ها ! شما تو بد یومنی استثنایی نه تو شجاعت!

پدرتون هورین هم تنها فایدش تو زندگی ، فدا کردن خودش بود واسه تورگون ! نه که زره سربازای گوندولین با ارزش تر از خون شاه انسان ها بود ، واسه همین هورین کار درست رو کرد و خودش رو قربانی جد پدریم کرد! به جز این فایده یه دنیا ضرر به همراه داشت که گندهه شمایی که تو بد شگونی دست گربه سیاهم از پشت دست بند زدی، که هم نارگتروند رو به فنا دادی و هم ... خیلی کارای دیگه گفتنش حوصله میخواد .

هه!!! آقا رو ! به (( برررررررن)) مینازی ؟ آخه اگه همون دختر الف نبود کهپسر شجاتون تو زندان سائرون کپک میزد! ;)))

خودم میدونم تورگون با گوتموگ نجنگید ، میخواستم شما رو بسنجم ! داداشش فینگون چی ؟ مگه اون نبود یکه و تنها جلو گوتموگ اعظم واستاد ؟؟!!

آر-فارازون !!!!!!!!!!!! خوبه ..... شما به فیانور میگی احمق ، چون به جنگ مورگوت رفت !!!

من به این آر-فارازون چی بگم که با حماقتش دودمانشو به باد داد ......؟؟؟ ;))) ;))) ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
!Beren

من قبلا در مورد حمله به نپاد انسان ها اخطار داده بودم حالا هم که دیگه حرف منو کشیدی وسط . ;))

این برن همون برنیه که ملکور برای سرش به اندازه شاه نولدور جایزه گذاشت این برن همونیه که اورک ها وقتی میفهمیدند داره بهشون نزدیک میشه فرار میکردند این برن همونیه که بدون اجازه ملیان تونست از حلقش رد بشه این برن همونیه که لوتینو دیوونه خودش کرد این برن همونیه که به خاطر عشقش حاضر شد به دربار ملکور بره و سیلماریلو از روی تاج ملکور برداره این برن همونیه که جلوی کارخاروت وایساد وجونشو به خاطر شاه خودپسند هزار مغاره به خطر انداخت این برن همون اولین کسیه که تونست از دنیای مردگان برگرده این برن همونیه که به خاطر هزار مغاره اون همه راهو طی کردو انتقام گرفت این همونیه که به هیچ وجه مجذوب سیلماریل ها نشد این برن همونیه که اسمشو زیر اسم تالکین رو سنگ قبرش نوشتند این برن همونیه که...

تازه به خاطر اینکه شاه نولدور نجاتم داد ملاحظه کردم به الف ها توهین نکردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت
پدرتون هورین هم تنها فایدش تو زندگی ، فدا کردن خودش بود واسه تورگون ! نه که زره سربازای گوندولین با ارزش تر از خون شاه انسان ها بود ، واسه همین هورین کار درست رو کرد و خودش رو قربانی جد پدریم کرد!

اوه گريت، درسته هورين خودشو براي تورگون فدا كرد تا هر چه سريع تر بتونه بره تو سوراخش قايم بشه... و هورين جلوي ملكور وايساد تا باز هم اون سوراخي كه تورگون و ايل و طايفه ي الفش توش چپيده بودن پيدا نشه... مثال بجايي بود!

و اون زره هاي با ارزش الفي بيشتر به درد غذا پختن ميخورن، چرا كه هيچ وقت توي جنگي شركت نخواهند كرد :لول!

در مورد بد شگوني بنده به تفصيل در تاپيك همسايه حرف هست، شما بحثو عوض نكن...الفارو بچسب كه تا از مخفيگاهشون آوردمشون بيرون به خاطر نور شديد آفتاب پوستشون مكدر شد و جنگ رو به كلي واگذار كردن!

در ضمن تعداد اورك هايي كه هورين يا تورين يا هر آدميزاد تك افتاده اي كشت، به اندازه ي كل لشگر الفا بود:دي!

من به برن نمي نازم هر چند از عزيزانه، شمايي كه اون ضعيفه ي رقاص رو جزو افتخارات نژاد الف محسوب كردي!:دي!

در ضمن توي اون ماجرا اگه يه سگ به بانوي الفي شما كمك نكرده بود هنوز تو خونهش بالاي درخت زنداني بود! به نظرم نقش اون سگ خيلي مهم تر بود توي حديث برن و لوتين تا خود لوتين!:دي!

در ضمن شما بالروگارو زياد اوني كه تو فيلم ديدي تصور نكن، همچين غوليم نبودن فئانور يكه و تنها با چند تاشون داشت مي جنگيد!

من هيچ وقت به جناب فئانور اهانت نمي كنم و روي سر بنده جا دارن{هر چند الف هستن}

هه، ببين قدرت و شجاعت انسان هارو كه والار رو دست به دامن ايلوواتار مي كنه! اينه!!

من قبلنم گفته بودم از نژادپرست هاي آردا هستم، آرون جان اينارو بذار به پاي رفاقت شديدمون ; )

ارادتمند....

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
نه اينو واقعن نشنيده بودم! تورگون؟!

تا اونجايي كه يادمه اكتاليون با گوتموگ جنگيد...

اره

فین گون که گوتموگ له و لوردش کرد

توی به فنا دادن گوندولین تقصیر اون تورگون ... بود که وقتی هورین تالیون داره فریاد میزنه اول میشینه 10 ساعت فکر می کنه که راهش بده یا نه

دوم چشم کور عقاب های مانوه بودن که جاسوسای مورگوت رو ندیدن

بقیه رو هم جناب تورین تورامبار گفتن ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...