رفتن به مطلب
Safires

پیشنهادات و انتقادات

Recommended Posts

Safires

فکر می کنم تاپیکی کلی تر باید در این مورد نیاز بود که هم پراکندگی به وجود نیاد و هم جمع بندی راحت تر انجام میشه.

من هم یه سری پیشنهادات دارم که به مرور مطرح می کنم.

خب یکی از مواردی که به ذهن من میرسه اینه که سایت کمی خلاقیت و ذهن کاربر ها رو محدود کرده. به طور مثال

جایی مستقل به عنوان کانون نویسندگان (یا اسامی مشابه) برای ارائه ی داستانهای کوتاه و بلند، شعر، ترجمه و

کارهایی به این شکل وجود نداره.

مباحثی به این شکل هم اگر وجود داره، تنها اعضا رو محدود به دنیای تالکین کرده در صورتی که دنیایی که هر کس

خلق میکنه، جدا از فرد دیگریه.

همچین فضاهایی با برنامه ریزی دقیق، علاوه بر تقویت قدرت خلاقیت و در نهایت نویسندگی افراد، قدرت نقد و تحلیل رو

هم بالا میبره که چنین چیزی می بایست از مهمترین هدف های یک سایت باشه.

خود به خود با انجام فعالیت هایی از این دست، سایت از حالت تنها مرجه بودن خارج میشه و مسلماً باعث پیشرفت میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
فکر می کنم تاپیکی کلی تر باید در این مورد نیاز بود که هم پراکندگی به وجود نیاد و هم جمع بندی راحت تر انجام میشه.

من هم یه سری پیشنهادات دارم که به مرور مطرح می کنم.

خب یکی از مواردی که به ذهن من میرسه اینه که سایت کمی خلاقیت و ذهن کاربر ها رو محدود کرده. به طور مثال

جایی مستقل به عنوان کانون نویسندگان (یا اسامی مشابه) برای ارائه ی داستانهای کوتاه و بلند، شعر، ترجمه و

کارهایی به این شکل وجود نداره.

مباحثی به این شکل هم اگر وجود داره، تنها اعضا رو محدود به دنیای تالکین کرده در صورتی که دنیایی که هر کس

خلق میکنه، جدا از فرد دیگریه.

همچین فضاهایی با برنامه ریزی دقیق، علاوه بر تقویت قدرت خلاقیت و در نهایت نویسندگی افراد، قدرت نقد و تحلیل رو

هم بالا میبره که چنین چیزی می بایست از مهمترین هدف های یک سایت باشه.

خود به خود با انجام فعالیت هایی از این دست، سایت از حالت تنها مرجه بودن خارج میشه و مسلماً باعث پیشرفت میشه.

سلام، خوش آمد گویی و تشکر از لطف و پیشنهاداتتون.

منعی برای فعالیت از نظر من وجود نداره، در زمینه داستانهای کوتاه، بلند، ترجمه و...

شما خودتون می تونید بر اساس علاقه یا پیشنهاد یا طرحی که دارید، در جای مناسب تاپیک بزنید و کار رو شروع کنید تا دوستان علاقمند بیان و فعالیت کنند. منظورم اینه که شما (یا هرکدوم دیگه از دوستان) خودتون رو برنامه ریز یا مسئول کار فرض کنید و اگه ایده دارید اون رو اونطور که صلاح می دونید، پرورش بدید.

فقط به نظر من، چون ایده این سایت تخصصی تر کردن فعالیت با محوریت آثار تالکین بوده (آثار اصلی، فن فیکشن و...)، برای شاخه های دیگه ی ادبیات فانتزی یا داستانی، بهتره همه ی ما از سایت همکارِ «آکادمی فانتزی» استفاده کنیم که از این نظر جامعیت و گستردگی بیشتری داره.

موفق باشید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

شاه عزیز، به نظر من ستون (یا بخش یا هر چیز دیگه ای) دوستان آردا جاش خالیه توی آردای جدید. فکر می کنم گذاشتن لینک سایت هایی مثل آکادمی، و بالعکس (گذاشته شدن لینک آردا در آکادمی) هم به نفع ماست و هم به نفع سایت های دوست و همسایه!!! تا نظر شما چه باشد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Safires

ممنونم اله سار عزیز به خاطر لطف و اعتمادی که به ما داری.

اما دوست خوبم، من کمی نظرم با شما متفاوته؛ آیا می خوایم تنها سایت در حد یک شعبه ی آکادمی فانتزی باشه؟

البته آکادمی فانتزی سایت بسیار خوبیه و دوستان زیادی هم از جمله همین لرد الروند گل، در اونجا دارم، اما خب فکر

می کنم سایت پتانسیل این رو داره که یه مقدار مستقل تر عمل کنه.

ببینید فعالیت با محوریت کتاب های استاد تالکین بسیار عالیه اما ایشون دیگه نیست و کتاب ها هم تموم شده و به هر حال این

بحث هم اگر نگیم تموم به هر حال خیلی محدود و به دور از تنوع میشه و خود به خود یا اعضا زده میشن و یا در بحث های

فرعی و پراکنده کشیده میشن. کما اینکه الان هم بیشتر بحث ها در مورد فیلم های احتمالی از آثار پروفسور تالکینه.

پس چه بهتر که از همین الان کمی به فکر جهت دادن های چند جانبه به سایت باشیم.

کانون نویسندگی و ترجمه هم اگر به درستی روش کار بشه، مطمئناً میتونه در این مورد کمک کنه.

در هر حال این ها تنها نظرات من بود و بهتره دیگر دوستان و مدیران هم نظراتشون رو همین جا مطرح کنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
ممنونم اله سار عزیز به خاطر لطف و اعتمادی که به ما داری.

اما دوست خوبم، من کمی نظرم با شما متفاوته؛ آیا می خوایم تنها سایت در حد یک شعبه ی آکادمی فانتزی باشه؟

البته آکادمی فانتزی سایت بسیار خوبیه و دوستان زیادی هم از جمله همین لرد الروند گل، در اونجا دارم، اما خب فکر

می کنم سایت پتانسیل این رو داره که یه مقدار مستقل تر عمل کنه.

ببینید فعالیت با محوریت کتاب های استاد تالکین بسیار عالیه اما ایشون دیگه نیست و کتاب ها هم تموم شده و به هر حال این

بحث هم اگر نگیم تموم به هر حال خیلی محدود و به دور از تنوع میشه و خود به خود یا اعضا زده میشن و یا در بحث های

فرعی و پراکنده کشیده میشن. کما اینکه الان هم بیشتر بحث ها در مورد فیلم های احتمالی از آثار پروفسور تالکینه.

پس چه بهتر که از همین الان کمی به فکر جهت دادن های چند جانبه به سایت باشیم.

کانون نویسندگی و ترجمه هم اگر به درستی روش کار بشه، مطمئناً میتونه در این مورد کمک کنه.

در هر حال این ها تنها نظرات من بود و بهتره دیگر دوستان و مدیران هم نظراتشون رو همین جا مطرح کنن.

خواهش می کنم.

نه ما شعبه آکادمی نیستیم، اما همکار و همجهت با آکادمی فعالیت می کنیم. نظر شخصی من اینه که برای جلوگیری از دوباره کاری، بحثهایی که در حوزه فعالیت آکادمی هست اونجا انجام بشه، چون فرق چندانی نمی کنه، اغلب اعضای دو سایت مشترک هستند و وقتی هدف بحث و گفتگو و فعالیت در زمینه ادبیات فانتزی باشه، خیلی راحت میشه از پتانسیل سایت آکادمی برای اینکار استفاده بشه.

بهرحال این نظر شخصی من بود، اما شما می تونید هرطور که فکر می کنید بهتره پیشنهاد بدید و فعالیت خودتون رو شروع کنید و اگه بازخورد مناسبی گرفتید، اون رو گسترش بدید. من مخالفتی با هیچ مدل فعالیتی ندارم، نظر نظر شماهاست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کوروفینوه

خب من چندتا پیشنهاد دارم برای سایت:

اول از ویکی شروع میکنم...قالبش افتضاحه!!!هیچ تقسیم بندی مشخصی هم توش نیست...به نظر من فقط فهرست کافی نیست، باید دسته بندی بشه...مثلا به انسانها، جانواران، سلاحها، مکانها و ... بعد انسانها تقسیم بشه به نومه نوری ها، دونه داین و ...

انجمن هم به چند تا مود احتیاج داره...مثل تشکر، پاسخ سریع! ادیتور هم خیلی سادس...بهتره از hot editor استفاده کنید!

شکلکها رو هم بهتره عوض کنید تا استفاده ازشون زیاد نشده...به جای همشون شکلک یاهو بزارید...

و نکته دیگه اینکه به نظرم هنوز خیلی ها متوجه باز شدن سایت نشدن...

کانون نویسندگان و داستان نویسی هم اگه تو سایت راه بیفته خیلی خوب میشه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
خب من چندتا پیشنهاد دارم برای سایت:

اول از ویکی شروع میکنم...قالبش افتضاحه!!!هیچ تقسیم بندی مشخصی هم توش نیست...به نظر من فقط فهرست کافی نیست، باید دسته بندی بشه...مثلا به انسانها، جانواران، سلاحها، مکانها و ... بعد انسانها تقسیم بشه به نومه نوری ها، دونه داین و ...

انجمن هم به چند تا مود احتیاج داره...مثل تشکر، پاسخ سریع! ادیتور هم خیلی سادس...بهتره از hot editor استفاده کنید!

شکلکها رو هم بهتره عوض کنید تا استفاده ازشون زیاد نشده...به جای همشون شکلک یاهو بزارید...

و نکته دیگه اینکه به نظرم هنوز خیلی ها متوجه باز شدن سایت نشدن...

کانون نویسندگان و داستان نویسی هم اگه تو سایت راه بیفته خیلی خوب میشه...

سلام و عرض خوشامد و تشکر بابت پیشنهاداتون.

در مورد قالب فرهنگنامه، چی بگم والا:دی خوب شما اگه طرحی دارید بگذارید تا روش بحث کنیم.

دسته بندی ها بر اساس خود دسته بندی سایت مرجع انجام شده، البته تا حدودی این مدل دسته بندی که مد نظر شما هست رو هم داره، دسته بندی موضوعی رو دیدید؟

http://encyclopedia.arda.ir/index.php?t ... 8%B9%DB%8C

اونجا به زیر گروه هاش سر بزنید. حالا بازهم میشه بیشتر دست بندی رو خُرد کرد، اما فکر می کنم با توجه به جستجو زیاد احتیاجی بهش نباشه. در مجموع یه نکته ای که باید بهش توجه بشه اینه که سیستم فرهنگنامه بر اساس ویکی-ویکی نیست، در حقیقت من فقط از مدیاویکی برای کاری که می خواستم انجام بدم استفاده کردم، وگرنه هم محتوای اون غیر قابل ویرایش برای عموم هست، هم هیچ کدوم دیگه از مشخصه های یک ویکی رو نداره.

در مورد انجمن حق با شماست، فعلا هیچ مودی روش نصب نکردم، چون ممکنه برنامه م عوض بشه و به vB مهاجرت کنم، حالا یه مدت کوتاهی همینطور می مونه تا تکلیف این موضوع مشخص بشه.

مرسی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ماكروسايت!

1) پاسخ سریع اضافه شدنش از نون شب هم واجب تره .

2) مطمئن نیستم . اما تم سایت ( هر دو - هم سبزه و هم قهوه ایه ) برای من بی نهایت - فوق العاده کند هستن . فقط وقتی در صفحه آردا هستم و می خوام ( مثلا ) اسکرول کنم ( حالا چه با وسط کلیک چه با اسکرول بار ) شدیدا تکه تکه و کند این عمل انجام می شه . انگار یه کامپیوتر 486 مگ دارم ! کامپیوترم هم خیلی قویه و از فایرفاکس ( آخرین آپدیت ) استفاده می کنم . اینترنت اکسپلورر مسخره هم همین مشکل رو داره 0 تازه خیلی هم بدتر ! حداقل 10 ثانیه اسکرولش طول می کشه ....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ماكروسايت!

جالبه ! همین الآن کشف کزدم ! انگار صفحات انجمن موقع باز شدن کمی کوچیک می شن و این مشکل سازه . با Ctrl+Wheel ماوس می شه صفحه رو بزرگ کنیم . سرعت خیلی بهتر می شه اما باز هم خوب نیست ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
1) پاسخ سریع اضافه شدنش از نون شب هم واجب تره .

2) مطمئن نیستم . اما تم سایت ( هر دو - هم سبزه و هم قهوه ایه ) برای من بی نهایت - فوق العاده کند هستن . فقط وقتی در صفحه آردا هستم و می خوام ( مثلا ) اسکرول کنم ( حالا چه با وسط کلیک چه با اسکرول بار ) شدیدا تکه تکه و کند این عمل انجام می شه . انگار یه کامپیوتر 486 مگ دارم ! کامپیوترم هم خیلی قویه و از فایرفاکس ( آخرین آپدیت ) استفاده می کنم . اینترنت اکسپلورر مسخره هم همین مشکل رو داره 0 تازه خیلی هم بدتر ! حداقل 10 ثانیه اسکرولش طول می کشه ....

1)چشم، خیلی زود اضافه می کنم.

2) این تکه تکه شدن و کند شدن، احتمالا بخاطر بکگراند تکرار شونده فورم هست، تا اونجا که من دیدم فقط توی اینترنت اکسپلورر این اتفاق می افته، من الان با اوپرا، فایرفاکس، سافاری، هم روی ویندوز و هم روی لینوکس تست کردم و مشکلی نبود.

شما یکبار کش مرورگر رو خالی کنید، بعد تست کنید ببینید وضعیت تغییری می کنه یا نه؟!

مرسی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
abdul ghamar

این مشکلو با همه ی سایت های ارباب دارم : که مگه برای ارباب حلقه نیست پس وارکرفت و ... چی کار میکنه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ماكروسايت!

من هم چیزی از وارکرفت نمی دونم . حتی بازی ش رو هم نکرده م اما اصلا حس خوبی نسبت بهش ندارم . به نظرم سطحش خیلی پایین تر از لوتره و خوب نیست که در انجمن لوتر در مورد وارکرفت بحث بشه . البته می گم اصلا چیزی در موردش نمی دونم و تا الآن کتابهاش رو هم نخونده م پس احتمال اشتباه کردنم خیلی زیاده . ;)

در مورد کند بودن صفحات :

کش فایرفاکس رو خالی کردم فرقی نکرد . با اینترنت اکسپلورر هم همین طوری بود . امروز از دانشگاه هم با هر دوی FF و IE وارد شدم همین جوری بود . همین الآن هم سافاری رو نصب کردم . اون خیلی بهتره . هر چند هنوز هم کاملا نرم نیست اما قابل قبوله و فقط کمی زیر استاندارده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کوروفینوه

به به! چشمم به جمال پاسخ سریع پیشرفته روشن شد! ;)

ولی اگه فقط هم لوتر باشه که نمیشه! بالاخره یه جا ته میکشه! تازه نارنیا هم باید اضافه بشه! آخه لوییس دوست تالکین بوده ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LordEfazati

مسئله این کش نیست

مسئله اینترنت اکسپلورره که میاد هر تصویر و دوباره بارکذاری می کنه و این بکگراند تو css طوری تعریف شده است که جابه جا نشه اما تو اسکرول کردن صفحه این حرف قاطی میشه و تکون می خوره

بابا یک ثانیه هست ورش دار دیگه اله سار عزیز

phpbb3 یه قابلیت داره به نام تشکر از پست که خیلی خوبه اگه نصب کنی

در تالار هوادارن هم اگه یه تالار به نام دیگر کتاب های فانتزی اصافه شه خودش یه محیط بحث ایجاد می کنه

ممنون

با من تماس بگیر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
مسئله این کش نیست

مسئله اینترنت اکسپلورره که میاد هر تصویر و دوباره بارکذاری می کنه و این بکگراند تو css طوری تعریف شده است که جابه جا نشه اما تو اسکرول کردن صفحه این حرف قاطی میشه و تکون می خوره

بابا یک ثانیه هست ورش دار دیگه اله سار عزیز

phpbb3 یه قابلیت داره به نام تشکر از پست که خیلی خوبه اگه نصب کنی

در تالار هوادارن هم اگه یه تالار به نام دیگر کتاب های فانتزی اصافه شه خودش یه محیط بحث ایجاد می کنه

ممنون

با من تماس بگیر

اون کش رو در مورد فایرفاکس گفتم افاضاتی جان، نه در مورد اینترنت اکسپلورر. می دونم که اینترنت اکسپلورر این مشکل رو داره، اما موضوع اینه که کد ایراد نداره، ایراد از مدل تفسیر کد css توی اینترنت اکسپلورر هست، منم اینترنت اکسپلورر رو به عنوان یه مرورگر معقول به رسمیت نمیشناسم ;)

فعلا یه مقدار تغییرش دادم، الان عکس های بکگراد بالا و پایین fixed نیستند، یعنی بالایی بالا می مونه و پایینی می ره می چسبه به انتهای صفحه. این مشکل رو واسه اسکرول کردن توی صفحه های طولانی حل می کنه، ولی کلا نمی تونم غیر فعالش کنم، چون در اینصورت باید کل عکسهای بالای هدر رو هم ادیت کنم.

واسه اعمال تغییر جدید کش رو بروز کنید.

مود تشکر phpbb3 فعلا نسخه Ajax یش موجود نیست، این نسخه فعلی برای هر تشکر دوبار صفحه رو رفرش می کنه و کلی کوئری رو به دیتابیس زیاد می کنه. بجز اون چندتا فیلد باید توی دیتابیس اضافه کنم، که هنوز از نصب کردن مودهایی که فیلد توی دیتابیس اضافه می کنند پرهیز می کنم، چون احتمال مهاجرت به یه سیستم فرومی دیگه هست.

در مورد اون تالار، چرا توی هواداران؟ قراره بحث در مورد کارهای فانتزی ه خود اعضا باشه؟ چون اون تالار واسه اینه. یا کلا بحث در مورد کتابهای فانتزی؟ اگه اینطوریه بره توی دنیای فانتزی بهتره فکر کنم.

کلا بگو ایده ت چیه، ببینیم چطوریه و جاش کجا بهتره.

مرسی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LordEfazati

منظورم کتابای دیگه فانتزی بود که چاپ شدن

آره مشکل اسکرول حل شد

حالا یه مشکل دیگه

این لینک انجمن و ... تو صفحه اول را از حالت نیو پیج خارح کنی بهتر نیست؟

;) ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King Eomer

ُسلام و خسته نباشید

2 تا پیشنهاد دارم براتون:

1- یک سری سوالات رو درست کنین و بخش آزمون راه بیندازین و از این طریق به هر کاربر امتیاز بدین

2- براساس این امتیاز ها کاربر ها رو رتبه بندی کنین(مقام ) که باعث رقابت سالم میشه

--------

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

تئودن جان به نظرم يك گزينه قبل از اين پيشنهاداتت بايد اضافه ميكردي:

1- يه كاري كنيد اين فروم ها فعال بشه! ;)

اينجا حدودا نيم سالي ميشه كه يخ زده تئودن جان ... خودتو خسته نكن ...

چاكر همگي...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
luckystrider

شدیدا مخالفم با این که وار سطح بایینه ;)

وار خیلی افسانه ای تره حماسیم هست ولی خیلی ملموس نیست نثر فارسیشم که اندازه لرد نبود ولی به هر حال داستان جالبیه.

تقلید روناک از تالکین مثله تقلید آووله هست از رو ارو.دورفا بهترن یا الفا؟ ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King Eomer

;) :D

نه دیگه تا این حد هم پایین نیست ، وارکرافت هم در حد خودش کتاب خوبیه و ماجراهای جالبی داره و همچنین متنوع و طولانیه

البته لوتر یه چیز دیگه اس

-------------------------

ای تورين تورامبار داگنير گلائورونگا...... پسر هورین اهل بره تیل

شما خودت بیا تو بحث ها شرکت کن کم کم یخ اینجا هم آب میشه ;) :D

-------------------------

;) ;)

راستی اینجا مدیری مسئولی ادمینی کسی نداره تا بگه پیشنهاد ما چطور شد؟ :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

چرا تئودن جان آدمين داره ... از نوع خوبشم داره ... اما مسائل مملكتي انگار زياد اجازه نمي ده به بقيه ي جاهاي آردا برسه ... فعلا كاراي پايتخت واجب تره ... {به خاطر اختشاشات خياباني اخير در ميناس تريت:دي!}

در مورد يخ و اينا هم من هر چي ميتونستم زور زدم و هنجره مو پاره كردم كه : دست در دست هم دهيم به مهر آرداي خويش كنيم آباد! ... اما گوش كسي بده كتر نبود كه نبود ...

حالا ببينم شما شايد يه حركتي تحولي چيزي ترتيب دادي....

چاكر همه...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King Eomer

من تلاشم رو میکنم اما من یک فانی بیش نیستم ;) و انتظاری از من نمی ره چون نه خون الدار در رگهامه نه از اداینم ;)

هنگامی که خردمندان در می مانند کمک از سوی مردمان کوچک چه لذتی دارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

به هر حال بايد راهي پيدا كرد.حيف بعد از اين همه انتظار براي بازگشايي سايت حالا اين فروم كه قبلاً هر روز فعال بود اينچنين ساكت باشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King Eomer

ببینین من خودم یه سوالی که همیشه داشتم رو براش یه تاپیک زدم (در باب ورود فرودو بیل بو به والیتور) اما هیچ کس نرفت یه جوابی بهش بده خوب شما تورین جان و میتراندیر عزیز خودتون منتظر بقیه نمونین برین و کاری که باید انجام بشه رو انجام بدین

کوچیک شما

;) ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

باشه تئودن جان ... ولي قبول كن كه بحث فقط بين چند نفر محدود باشه زياد جالب نيست ...

راستي بچه ها ... براي هر سوالي يه تاپيك جداگونه نزنيد ... اگر ميبينيد جاي بحث زيادي داره اونوقت تاپيك بهش اختصاص بديد ... اينجوري فروم شلوغ ميشه ...

ارادتمند...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...