رفتن به مطلب
هرمیون آتلانتیس

معرفی کتاب رووَن پسری از رین

Recommended Posts

هرمیون آتلانتیس

مجموعه 4 جلدی روون پسری از رین نوشته امیلی رودا یاجنیفررو یک فانتزی دیگر است که صحنه های بسیار جالبی در آن رخ می دهد در کتاب اول روون پسر نوجوان روستا می خواهد مردم را از شر خشکسالی نجات دهد و همراه گروه ماجرا جو ها به اجباربا خطر بزرگ کوه مقابله میکند اگر دو ستان مایلند  با کسانی که این کتاب را خوانده اند در مورد نکات مثبت ومنفی کتاب بحثی را ایجاد کنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

بنده هم کتاب را خوانده ام.

به جرئت می توانم بگویم از تنها فانتزی هایی که بعد از آثار تالکین از آن خوشم آمده. نویسنده در تمام داستان تم مرموز خود را حفظ می کند و در آخر هر چهار کتاب خواننده را شگفت زده می کتد.

این کتب پتانسیل عالی ای برای فیلم شدن دارند و فکر نمی کنم فکری برایش شده باشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

منم این کتاب روخوندم. کتاب جالبیه. پر از رمز و راز های جالب که بعد از کشف شدن خواننده رو شگفت زده میکنن. کتاب در مورد روون یه پسر بچه اهل رین هستش. این بچه در ابتدای داستان پسری خاص هستش که به دلیل روحیاتی که داره هیچ کس باهاش دوست نمیشه و همه اونو عجیب میدونن. ولی در آخرین کتاب میفهمیم که اون به هیچ وجه عجیب نبوده بلکه خصوصیات اجدادش رو به ارث برده. در هر چهار کتاب هم با همین خصوصیات عجیب شه که میتونه مردم روستاش رو حفظ کنه.  داستان همون طور که دوستان گفتن در سبک فانتزی نوشته شده. من که از خوندنشون بسیار لذت بردم . به بقیه دوستان هم خوندنش رو پیشنهاد میکنم :D.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هرمیون آتلانتیس

همون طور که گفتم این مجموعه یک مجموعه 4جلدی که کتاب دو م اون رون و کولی ها نام دارهاز روزی شروع میشه که کولی ها ازراه میرسند  کولی هادنبال سرزمین افسانه ای هستند که کسی درست نمی داند کجاست مردم روستا هم نمی دانند باید به کولی ها اعنماد کنند یانه از طرف دیگر پیشگویی ها ی شبای دهکده مردم را نگران تر می کند اولین پیشگویی جادوگر پیر این است                        دشمن پنهان اینجاست
.درتاریکی پنهان است آگاه باشید

زیرا قدرت او روز به روز افزون می شود .

که آن گاه که قصه گذشته و حال یکی میشود.

و آن گاه حلقه شیطان کامل میشود

این پیشگویی راز گونه مردم دهکده را نگران تر میکندواینجاست که روون می فهمد اگر می خواهد از شر کولی ها خلاص شوند باید به آنها کمک کند تا سرزمین عجیبی که دنبالش می گردند پیدا کند اما مشکل از جایی شروع میشود که مردم ده به خواب عجیبی فرو میروند حالا رون مانده و دهکده ای که برای دومین بار نیازمند نجات است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هرمیون آتلانتیس

کتاب سوم این مجموعه روون ونگهبان کریستال نام دارد داستان از جایی شروع می شود که فردی از جزیره ای دور دست به نام ماریس خبری می آورد خبری که ماجرا های زیادی به دنبال دارد وحال این خبر  اینست کریستال کم سو می شود  انتخاب کننده حاضر می شود واینجاست که روون می فهمد او واجدادش انتخاب کننده هایی اند که باید برای مردم ماریس رهبری انتخاب کنند روون میفهمد این کار چندان آسان نیست وخطراتی به دنبال دارد مثلا اگر یکی از نامزد های نگهبان شدن بفهمد قرار است انتخاب کننده کس دیگری را برگزیند امکان دارد او را به قتل برساند روون به همراه مادرش باید به ماریس برود چاره ای نیست اما وقتی روون و مادرش به آنجا میرسند مادر روون به طرز عجیبی مسموم می شود و روون وظیفه دارد نگهبان را انتخاب کند اما چطور به کسانی رای بهد که یکی قصد جان مادرش را کرده است روون باید به دنبال پاد زهر برای مادرش باشد پس در راه پیداکردن پادزهر باید بفهمد که شایستگی رهبری ماریس را دارد او از نامزد ها می خواهد به او کمک کنند تا راز درست کردن پادزهر را بفهمند اما از طرفی دیگر زبانک ها چون ماریس را بدون رهبر و ضعیف دیده اند می خواهند حمله کنند  آیا روون می تواند فردی مناسب را به موقع انتخاب کند یانه مادرش چه می تواند نجاتش بدهد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

من هم این کتاب رو خوندم و بر خلاف بقیه مجموعه های  دیگه ی خانم امیلی رودا مثل دلتورا کشش خوبی داره و معما های خوبی هم در آن استفاده شده که خواننده رو به ادامه ی داستان مشتاق میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...