رفتن به مطلب

Recommended Posts

ماگلور

اين تاپيک را براى اين راه اندازى کردم که در مورد عقاب ها و نسل و نژاد آن ها گفت وگو کنيم زيرا خود اطلاعات زيادى در مورد اين موجودات با عظمت در دنياى استاد بزرگ تالکين ندارم. آيا آن ها از نژاد مايار هستند و يا از نژاد هاى ديگر؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

تا جایی که من میدونم از نژاد مایار نیستن.

نمیشه فقط به این دلیل که درخدمت مانوه بودن گفت مایان :/

چون حیوانات دیگه یی هم در خدمت سایر آینور بودن مثل ناحار

در کل ازشون خوشم میاد.در واقع عقاب های مانوه رو بیشتر از خودش دوست دارم :).خیلی جاها به داد اهالی سرزمین میانه رسیدن و دقیقا به موقع...مثل کمک به فینگون و مادروس....بردن جنازه فین گولفین و زخمی کردن ملکور.کمک به هور و هورین...نبرد پنج سپاه...کمک به دورفا...کمک به فرودو و سم...کمک به گندالف...

البته وقتی هورین برگشت و دنبال گاندولین میگشت...(یادم نیست دقیقا) که متوجهش نشدن یا تعلل کردن...

پ.ن:توروندورو از همشون بیشتر دوست دارم و از شنیدن خبر مرگش ناراحت شدم.لازم به ذکره جناب توروندور سایتم باید اطلاعات خوبی داشته باشن :دی

ویرایش شده در توسط Nienor Niniel

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ماگلور

تا جایی که من میدونم از نژاد مایار نیستن.

نمیشه فقط به این دلیل که درخدمت مانوه بودن گفت مایان :/

چون حیوانات دیگه یی هم در خدمت سایر آینور بودن مثل ناحار

در کل ازشون خوشم میاد.در واقع عقاب های مانوه رو بیشتر از خودش دوست دارم :).خیلی جاها به داد اهالی سرزمین میانه رسیدن و دقیقا به موقع...مثل کمک به فینگون و مادروس....بردن جنازه فین گولفین و زخمی کردن ملکور.کمک به هور و هورین...نبرد پنج سپاه...کمک به دورفا...کمک به فرودو و سم...کمک به گندالف...

البته وقتی هورین برگشت و دنبال گاندولین میگشت...(یادم نیست دقیقا) که متوجهش نشدن یا تعلل کردن...

پ.ن:توروندورو از همشون بیشتر دوست دارم و از شنیدن خبر مرگش ناراحت شدم.لازم به ذکره جناب توروندور سایتم باید اطلاعات خوبی داشته باشن :دی

مگه توروندور کشته شده است؟

والبته اين مطلب قابل ذکره که حدس هاى مختلفى در باره ى عقاب ها هست و چندين حدس مختلف ولى اگر کسى اطلاعات بيشترى داره مى تونه ما رو راهنمايى کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

نه نگفتم کشته شده.تا جایی که یادمه تو کتاب ارباب حلقه ها گفته شد که توروندور مرده و نوه ش شاه شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ماگلور
نه نگفتم کشته شده.تا جایی که یادمه تو کتاب ارباب حلقه ها گفته شد که توروندور مرده و نوه ش شاه شده
آيا نوه ى توروندور همون گواهير هست؟ آيا مى دونيد اسم پدر گواهير چيه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

آيا نوه ى توروندور همون گواهير هست؟ آيا مى دونيد اسم پدر گواهير چيه؟

البته الان که دوباره متن کتابو خوندم گفته شده گوایهیر و لوندرو وال برادرش از "نوادگان" توروندور.و من از این جمله نتیجه گرفتم شاید مرده باشه.فکرکنم اینجا اشتباه کردم.ببخشید من جوابای قبلو تصحیح میکنم!مطمئن نیستم که مرده :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ماگلور
البته الان که دوباره متن کتابو خوندم گفته شده گوایهیر و لوندرو وال برادرش از "نوادگان" توروندور.و من از این جمله نتیجه گرفتم شاید مرده باشه.فکرکنم اینجا اشتباه کردم.ببخشید من جوابای قبلو تصحیح میکنم!مطمئن نیستم که مرده :)
. فکر کنم اون عقابى که توى هاببيت به کمک الف ها و دورف ها اومد و فرمانده ى عقاب ها بود وداين به او تاج طلا براى تشکر داد گواهير بوده است!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

من چون برای خودمم سوال شد یه سری به لوترویکیا و تالکین گیت وی و ویکی پدیای انگلیسی زدم.امیدوارم برگردون فارسیشو واضح انجام داده باشم.

البته یه سری مطالب دیگه هم در مورد اعمالشون تو دوران مختلف و خلقشون توسط تالکین بود که اگه شد بعدا اونارم میذارم.

عقاب ها:

ر

قلمرو:تیناکوئتیل،کریساگریم، eagle's eyrie

زبان:وسترن(غربی),والاری,سینداری,کوئنا(لوتر ویکیا)

طول عمر:جاودانه(لوتر ویکیا)،نامشخص اما طولانی(تالکین گیت وی)

امتیازات:قد بلند،غول پیکری،برازندگی :/، خوش رفتاری، agil ، fair(معنی مناسبشونو نمیدونم)

تو لوتر ویکیا و تالکین گیت وی گفته شده که عقاب ها توسط مانوه ساخته شدن اما بنظر من غلطه.از والینور به سرزمین میانه فرستاده شدن تا پیغام بر مانوه باشن و حواسشون به نولدور قیام کرده و همچنین به مورگوت و بعدها به سائرون باشه.

همونطور که انتها نگهبان زندگی درختان،عقاب ها نگهبان زندگی حیواناتن و به عقاب های معمولی شباهت دارن فقط بزرگترن.

عقاب های مانوه برعکس عقابای عادی که ظالم و بیرحمن،مغرور و قوین و بزرگ منشن.

از کاراشونم که تو کتابا گفته شده مگه جاهایی که سوال پیش میاد.

توروندور بال هایی به طول 55 متر داشته و منقاری از طلا.اسمش ریشه سینداری داره و به معنی ارباب عقاب هاست.و در کوئنا به صورت سوروندوره.از جمله کارهاش در دوران اول میشه اشاره کرد به:کمک به فینگون و مائدروس،بردن جنازه فین گولفین و زخمی کردن مورگوت،بردن هور و هورین به گاندولین و نجات برن و لوتین.

تو کتاب سیلماریلیون منظور از فرمانروای عقاب ها خود توروندوره! اما تو هابیت هیچ اسمی از هیچ عقابی برده نشده.بعضیا با توجه به کتاب بازگشت پادشاه میگن فرمانروای عقاب ها در هابیت گواهیره اما گندالف میگه گواهیر دوبار دیگه هم منو رو پشتش حمل کرده و اگه تو هابیتم گواهیر بوده باشه باید بگه سه چهار بار.

گواهیر که بزرگترین عقاب در اواخر دوره ی سوم بوده و تو وقایع حلقه نقش داشته.مکانش در کوه های مه آلود بوده.اسمش ریشه در زبون سینداری داره به معنی ارباب باد!

یک بار وقتی میفهمه گالم فرار کرده از طرف راداگاست به آیزنگارد میره و گندالفو زندانی میبینه و میبرتش.یک بارم بعد از نبرد گندالف با بالروگ از طرف گالادریل میره و گندالفو میاره.و بعدم که گندالفو میبره به کوه هلاکت و با دو تا عقاب دیگه سم و فرودو رو نجات میدن.

یه قسمتم هست راجع به اینکه اسم گواهیر و لوندرو وال(یا ابتدا به صورت Gwaewar و Lhandroval ) تو دست خطای استاد اومده بوده که به همراه توروندور به کمک برن و لوتین میرن.یعنی چندین هزار سال قبل از جنگ حلقه.که این از کتاب سیلماریلیون منتشر شده توسط کریستوفر تالکین حذف شده.چون با کتاب ارباب حلقه ها اختلافاتی داشته (این میتونه دلیلی باشه به مردن توروندور.چون میتونه اشاره داشته باشه به جاودانه نبودن عقاب ها)

همچنین اون اعتراف کرده که نتونسته مقصود پدرشو تفسیر کنه و...ابراز تاسف کرده احتمالا :| (سطح زبانم دیگه یاری نکرد)

لوندرووال هم اسمش ریشه سینداری داره و به معنی عریض بال یا پهن بال هست و برادر گواهیر و از نوادگان توروندور.

سومین عقابی هم که به کمک سم و فرودو رفت اسمش منلدور که بازم ریشه سینداری داره که به معنی پادشاه آسمان هست.لقبی هم بهش داده شده ... "جوان و چابک"

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

این اطلاعات از شماره 122 مجله دانستنیها "رنج گنج" گرفته شده که براتون نصفه شو میذارم. بقیه شم فردا.

صفحه 89

عقاب ها

بلند پروازان

عقاب هایی که در ارباب حلقه ها و هابیت به یک دفعه سرو کله شان پیدا میشوند و قهرمان و داستان را با هم نجات میدهند، عقاب های معمولی نیستند.آنهارا والار"مانوه" ایزد بادها و ابرها خلق کرده تا حرکات شیطانی مورگوت را تحت نظر بگیرند و البته از الف ها و دیگر دوستان والار محافظت کنند. آنها علاوه بر پیام رساندن به مانوه میتوانند صحبت کنند و خردمند نیز هستند . همچنین همانند انت ها که مراقب زندگی گیاهانند، عقاب ها از زندگی جانوران محافظت میکنند.

توروندور بزرگ ترین و فرمانده عقاب هاست تا جایی که در سیلماریلیون اشاره شده طول بال های او به 55 متر می رسیده است.

آنها که ظاهرا بیشتر شبیه امداد غیبی هستند و در طول دوره های مختلف جان شاهان الف و آدمیان را بارها نجات داده اند. دوباره بلای جان گندالف شدند،فرودو وسم را از جهنمی که گرفتارش بودند، رهانیدند و یکبار هم بر خلاف میلشان دورف هارا از مهلکه رهانیدند. البته در سیلماریلیون تعداد عملیات های آنها بیشتر از این حرف ها بوده که مهم ترین آنها شرکت در جنگی بود که در نهایت به پیروزی آدمیان و آمدنشان به نومه نور ختم شد.درآن جنگ آنها باچند اژدهایی که مورگوت در چنته داشت مبارزه کردند و در نهایت هم پیروز میدان شدند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

البته یه چیزی که به نظرم غلط گفتن ساخت عقاب ها توسط مانوه هست.چون میدونیم که والار توانی خلق موجودات مستقل رو ندارن و فق خود ارو این توانایی رو داره :/

الندیل جان مرسی

فکر کنم اون قسمت بلای جان گندالف اشتباه لفظی شده :) دو بار نجاتش دادن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

من هم قبلا مقاله هابیت داتستنیها را خوانده بودم و وقتی به جایی رسیدم که می گفت طول عقاب ها به 55متر می رسید خنده ام گرفت زیرا در خود سیل نوشته طول آن ها سرتاسر سی گز بود و در لغت نامه دهخدا هم نوشته هر گز یک متر است پس طول بال آن ها سی متر می شود نه پنجاه و پنج متر!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

البته یه چیزی که به نظرم غلط گفتن ساخت عقاب ها توسط مانوه هست.چون میدونیم که والار توانی خلق موجودات مستقل رو ندارن و فق خود ارو این توانایی رو داره :/

الندیل جان مرسی

فکر کنم اون قسمت بلای جان گندالف اشتباه لفظی شده :) دو بار نجاتش دادن

بله ولی من دقیقا از روی متن میگم دیگه! اینم بقیه ش .

اما از جالب ترین بحث هایی که پیرامون این عقاب ها – که به عقاب های بزرگ هم معروف هستند – در گرفته این است که چرا در ارباب حلقه ها این عقاب ها مسئولیت حمل حلقه ها  را به عهده نگرفتند . جواب های مختلفی برای این سئوال در نظر گرفته شده . یکی از آنها این است که عقاب ها به سرعت نظر سائورون و سواران نازگل را به خود جلب می کردند و نقشه بر آب میشد. دیگر اینکه خود تالکین در فیلمی توضیح داده از عقاب ها باید به دقت استفاده کرد. اما تئوری دیگری هم مطرح شده که میگوید حلقه قدرت همانطور که می توانست گندالف و گالادریل را مغلوب خودش کند ممکن بود عقاب ها را نیز به این ورطه بکشاند و آنهارا به نوعی درگیر خودش کند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

با سلام

بعد از مدت طولانی یه وقت کمی پیدا کردم که به آردا سر بزنم.

یه سوالی ذهنم رو مشغول کرده و جایی بهتر از اینجا که مربوط به خود عقابهاست برای مطرح کردنش پیدا نکردم.

اون پروانه یا شاپرکی که رابط بین عقابها و گندالف بود اسمش چی بود؟؟؟

چطوری میفهمید گندالف به مشکل برخورده؟؟؟

در کل اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم پاسخ بدید.

۴۴-۳۳-۱۸-۱۳-۰۱-۲۰۱۷--1762706280.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

اسم اين شاپرك بيد هست (Moth) كه توى واقعيتم هست، فكر كنم ١٤ سال هم طول ميكشه تا تبديل به شاپرك ميشه، بگذريم.

توى كتاب هيچ اشاره اى نشده به اين شاپرك اما راداگاست به گندالف توى ياران حلقه يه بار ميگه كه براى كمك قاصدى رو ميفرسته هر موقع نياز شد. از اونجايى هم كه راداگاست رابطه اى داره با حيوانات، ميشه گفت غيرمستقيم توى كتاب اشاره شده به اين موضوع. موجودى هم غير پروانه و پرنده كوچيك فكر نكنم بتونه باشه چون به هرحال بايد پنهانى به كمك بياد و از موانع بگذره. اين شده كه پيترجكسون تصميم گرفته شاپرك رو انتخاب كنه فكركنم

اگه دوستان كامل تر و صحيح تر ميدونن ممنون ميشيم با ما هم به اشتراك بگذارن.

ویرایش شده در توسط Peredhil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...