رفتن به مطلب
R-FAARAZON

5 فیلم برتر فانتزی هزاره ی سوم

Recommended Posts

NGNG

هری پاتر: انگلیسی

رابرت زمه کیس: آمریکائی

شهر اشباح : ژاپنی

هزار توی پن: مکزیکی

سه گانه ارباب حلقه ها: انگلیسی

ملیت نویسندگان به ترتیب بالاست.

ظاهراً ادبیات انگلیسی در قرن اخیر خوش درخشیده است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

اگر حدس من درست باشه میخوام تو این لیست جناب ظهورتبار فیلم زیبا و دوست داشتنی امیلی رو که اصطلاحا در سبک رئال-فانتزی ساخته شده رو جایگزین شهر اشباح استاد میازاکی بکنم تنها به این دلیل که متاسفانه من هنوز این انیمه رو ندیدم و نمیتونم راجع به فیلمی که ندیدم نظر بدم :).

خواهش میکنم اختیار دارید . باید این فیلمو بزارم جز لیست فیلم در انتظار دیدن

شهر اشباح یا همون سفر چیهیرو هم فیلم انیمه زیباییه

1)کونان بربر 1982 و کونان نابودگر1984

2)ادیسه 1997:

3) جیسون و دریانوردان آرگو 2000 :

4) سری مومیایی : که همگی در جریان داستان و ماجراجویی آن هستید :)

محمد جان البته ماشالا خودت در زمینه سینما استاد هستی و صاحب نظر

فقط یه نکته رو بهت یادآوری کنم و خودمم در موقع پست کردن تاپیک یه لحظه ناخودآگاه به اون مشکل دچار شدم و یکی از گزینه هام ادوارد دست قیچی بود:دی

اونم اینه که تاپیک، فیلم هایی رو در بر می گیره که از سال 2000 به بعد باشن.پس منتظر پست ثانویه ات میمونم تا بتونیم بحث کنیم :دی

4-سری اونجرز

5-سری جنگ ستارگان

تراندویل جان ممنون بابت نظرت

البته یه نکته رو خدمتت بگم.

جنگ های ستاره ای از ژانر اپرای فضایی و در مجموع علمی -تخیلیه و انتقام جویان هم به همین ترتیب

تاکید من روی فیلم های صرفا فانتزیه و نه فانتزی علمی

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تینلور

به نظر من سری جنگ ستارگان بهترین اثر فانتزی هست به دلیل داشتن کارگردانی که خودش داستانشو نوشته و به همین خاطر فیلمشو به بهترین شکل در آورده . ایده ناب در داستان و همچنین پایانی تقریبا بد برای شخصیت اصلی داستان . نشان دادن آینده بشر و همچنین داشتن شخصییت های پیچیده ای چون اسکای واکر این فیلم یکی از بهترین فلیم های فانتزی - علمی تخیلی تاریخ تبدیل کرده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

١- ارباب حلقه ها: ديگه دليلاشو دوستان گفتن:)

٢- تروا: موسيقي متن بي نظير و فيلمنامه قوي و جزئيات لوكيشن هاي قوي

٣- هابيت: هرچند به نظر خيليا جاي اين سه گانه تو اين ليست نيست ولي به خاطر موسيقي متن و جزئيات لوكيشن ها من رتبه ي سوم رو بهش اختصاص ميدم

٤- شاه آرتور(٢٠٠٤): البته يك بار ديگه بايد ببينمش ... موسيقي متنش اصلا يادم نيس

٥-جيسون و آرگونات ها: سايه اي از فيلم تروا با همان دلايل

پ.ن: دوستان يه حرفي تو گلوم گير كرده نمي تونم نگم ... يعني حيف كه بازي تاج و تخت سرياله ... حيف كه سرياله ... وگرنه از نظر اقتباسي و وفاداري به كتاب كه مياد بالاي همه { حتي لوتر} ... توي جزئيات لوكيشن ها هم بي نظيره ... طراحي لباس و قلعه ها و سلاح ها و موسيقي متن با حال و هواي قرون وسطايي ...

پ.پ.ن: بيوولف هم نديدم. انشا... اگه پيدا كردم شايد در ليست تجديد نظر كنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

البته بازی تاج و تخت سریال بدی نیست بارادیل ولی خب چند ضعف عمده داره

جلوه های ویژش در حد قرون وسطاس

دوم اینکه صحنه های اکشن و رزمه این سریال باز بخاطر کمبود بودجه مثل مورد بالا تقریبا فاقدشه

پ.ن:بیوولف خیلی دیدنیه:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mithrandil

به نام دادار دادگر

1-خب مشخصا برای من سه گانه ارباب حلقه ها نه تنها در ژانر فانتزی بلکه بهترین فیلمیه که تات الان دیدم ، چیز که این سه گانه رو برای من متمایز می کنه تعدد شخصیت های تاثر گذار و داستانها ی حماسی اون می تونه باشه بعلاوه تخیل فوق العاده بالایی که در شکل گیری شخصیت ها و وقایع به کار رفته.در فیلم ارباب حلقه ها بر خلاف فیلم هابیت اتفاقات که می افتن قابل لمس تر هستن اما در فیلم هابیت کارگردان سعی کرده فیلم رو جذاب تر کنه.

2-فیلم دالان مارپیچ : این فیلم خیلی آروم و بدور از هیجانات اضافیه و به نظر من علاقه مندان به دنیای فانتزی این فیلم رو می پسندن.رازآلود و به کارگیری از موجودات تخیلی

3- سرگذشت عجیب بنجامین باتن : نمی دونم این فیلم در ژانر فانتزی هست یا نه ولی چون به دور از واقعیته فکر کنم تخیلی محسوب بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

ممنون مهدی جان

راستی در مورد دزدان دریایی منظورت کل مجموعس یا قسمت خاصیشو در نظر داری؟

چون به نظرم اگه نفرین مروارید سیاه یا اونو به همراه صندوقچه مرد مرده جدا کنیم ،بله واقعا درخشان اند ولی قسمت سوم کار رو به نظرم خراب کرد

• The Secret Life of Walter Mitty

ای وای بر من:دی درسته از بن استیلر کار خوب تندر استوایی رو دیدم ،ولی با اینکه رازهای زندگی والتر میتی رو در آرشیوم داشتم زیاد جدی نگرفتمش و نرفتم سراغش:دی

با این انتخابت لازمه دست به کارشم

و نکته دوم اینکه تاکید تاپیک روی فیلمهای ساخته شده بعد از سال 2000 هست. پس لطفا این دو مورد رو مد نظر داشته باشید تا پستهاتون بتونه به مقاله ای که فارازون میخواد بنویسه و به خاطرش این تاپیک رو زده، کمک بکنه.

ممنونم از مهدی بابت نکته ای که گفتن

البته بعضی از فانتزی ها مثل مثلا از بزرگ و قدرتمند خودش بازسازی و اقتباسه و اگه دوستان به فیلم های کلاسیک یا قبل از سال 2000 اشاره کنند و توضیح بدن اشکالی نداره.از الندیل و ام عزیز هم ممنون از نکاتی که گفتن

ولی اون انتخاب نهایی رو بی زحمت دوستان از فیلم های سالهای 2000 به بعد بگن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ممنون مهدی جان

راستی در مورد دزدان دریایی منظورت کل مجموعس یا قسمت خاصیشو در نظر داری؟

چون به نظرم اگه نفرین مروارید سیاه یا اونو به همراه صندوقچه مرد مرده جدا کنیم ،بله واقعا درخشان اند ولی قسمت سوم کار رو به نظرم خراب کرد

ای وای بر من:دی درسته از بن استیلر کار خوب تندر استوایی رو دیدم ،وی با اینکه ازهای زندگی والتر میتی رو در آرشیوم داشتم زیاد جدی نگرفتمش و نرفتم سراغش:دی

با این انتخابت لازمه دست به کارشم

خواهش میکنم

در مورد دزدان دریایی منظورم مجموعه سه قسمت اول بود.

آره، پیشنهاد میکنم حتما ببینیش. کار خیلی خوبیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خواهش میکنم

در مورد دزدان دریایی منظورم مجموعه سه قسمت اول بود.

ممنون چون راستش با قسمت سوم ارتباطی برقرار نکردم.انگار کمی با عجله و سردستی ساخته شده بود

تعجبم از اینه که قسمت دوم خیلی خوب بود و یکباره قسمت سوم افت کرد

البته قسمت سوم همون قدرت رو در جنبه های فنی داشت +کیت ریچارد بزرگ:دی

ولی اون قدرت رو برای پایان این مجموعه نداشت

راستی قسمت چهارمو یادم رفت:دی

به نظرم کار اشتباهی کردند که کارو از گورور بینسکی گرفتن و دادن دست یه کارگردان موزیکال به نام راب مارشال .دیگه قسمت چهارم واقعا هیچی نداشت .خدا به قسمت پنجم و ششم رحم کنه:دی

سلام و درود بر دوستان آردایی و تشکر ویژه بابت این تاپیک

اگه توی آثار انیمیشنی دنبال آثار فانتزی میگردین حتما آثار "هایائو میازاکی"کارگردان توانمند ژاپنی رو ببینید خب اول معرفی آثار فانتزی رو با آثار این کارگردان شروع میکنم...

ممنون از نظر شیوای شما و اینکه از کارگردانی که همیشه کارهاش شاهکار هست یعنی استاد میازاکی اسم آوردید و کارهاشو معرفی کردید

ولی چرا پونیو(2007) تو گزینه هاتون نیست؟جدا از ظاهر ساده اون انیمه کاری خوب بود هرچند در حد قلعه متحرک هاول و شهر اشباح نبود

البته میازاکی دو کار قدرتمند در سالهای قبل 2000 داره

یکی پورکو روسو که کاری درخوره و داستانی با رگه ای از فانتزی (نفرین پورکو و صورت خوکیش)داره

دیگری ناوسیکا از دره باد که شاهکاری علمی -تخیلی وکم نقصه

هزارتوی پن (2006) اثر شاهکار گویلرمو دل تورو.فیلمی که هربار دیدمش اشک از چشمام سرازیر شده.به خصوص سکانس پایانی این فیلم جگر آدم رو میسوزونه.اونجایی که فان( رب النوع جنگل ) از اوفلیا درخواست می کنه تا خون برادرش بریزه تا بتونه وارد سرزمین افسانه ای هزارتو بشه.اما اوفلیا دلش نمیاد برادر ناتنیش رو بکشه.اما نا پدری بی رحم وبیشرفش با گلوله اونو میکشه واینجاست که اون ناله حزن انگیز این فیلم به صدا در میاد و جگر آدم رو میسوزونه .اینجاست که در نقد این فیلم بزرگ نوشته میشه (قدرتی که در معصومیت و پاکی نهفته هست.هیچ چیزی با آن برابری نمی کند.).(( آقا چرا این تاپیک رو زدید باز داغ دلم تازه شد وگریم گرفت)).

ممنون الندیل جان

حقیقتش قصد ماهم به دام انداختن شما بود :دی

بله اون مرگ دلخراش اوفلیا که با موسیقی خاویر ناواره ته ،لالایی مرسدس .و بازگشتش به دنیای زیر زمینی همراه بود واقعا فراموش نشدنیه و منم بارها و بارها همین احساس شمارو تجربه کردم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

با تشکر از تاپیک خوبتان.

من باید بگویم انتخاب سخت است. چون اکثر فیلم هایی که ما می بینیم همه فانتزی نیستند و بعضی ها را هم (مانند دزدان دریایی کارائیب) می توان هم فانتزی خواند و هم ادونچر. یا مثلا استار وارز( جنگ های ستاره ای) و استار ترک را هم باید در ژانر اپرای فضای حساب کنیم.و حتی خیلی کار درستی نیست که فیلم های ابر قهرمانی را جزو فانتزی حساب کنیم آن ها آن قدر زیاد شده اند که می توان اصلا آن ها را یک ژانر محسوب کرد.( اگر فیلم های ابر قهرمانی فانتزی حساب می شد که فیلم های بتمن نولن از همه ی فیلم ها سر بود)

این گنگی ژانر باعث سخت تر شدن انتخاب می شود.

حال من هم به نوبه خود لیستی را می نویسم:

1- ارباب حلقه ها ساخته پیتر جکسون.(دیگر خودتان می دانید چیست. من لاز م نیست توضیح بدهم)

2- اینسپشن(تلقین یا سرآغاز) ساخته نولن(البته اگر در این ژانر محسوب شود)

3-دزدان دریایی کارائیب. البته سه قسمت اولش که وربینسکی ساخته بود.

4- نارنیا(البته دو فیلم اولش بهتر بودند)

5- آلیس در سرزمین عجایب. ساخته برتون. این هم خوب بود شاید بگویم از هابیت 2 بسیار بهتر بود. البته ظاهرا دنباله اش هم دارد ساخته می شود باید دید که چه می شود.

فیلم های دیگر هم مثل هابیت ها یا هری پاتر بود یا مثلا آواتار که آن ها به خاطر این که ژانرشان معلوم نبود یا خوب نبودند نگذاشتم.

ما که در این زمینه سواد درست و حسابی ندارم اما اگر یکی از دوستان لطف کند و اینجا یک پستی بزند و بگوید که ژانر فانتزی مشمول چه فیلم هایی می شود و البته با مثال خودش اینجا کارگاه یادگیری سینما می شود.

باتشکر....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

خب...بی مقدمه برم سر اصل مطلب

5-سوئینی تاد(تیم برتون2007)

این فیلم گرچه به طور کلی بیشتر در ژانر ترسناک قرار می گیره ولی به دلیل فضای غیرعادی و تاریک و مایه های شبه فانتزیش تصمیم گرفتم تو لیست بزارمش.با یک موزیکال جسورانه بی رحم طرف هستیم.اثری با ریزه کاری های زیاد،جوی افسرده و سیاه و یک "تلخی بی پایان".در یک کلام فیلم بدبینی "تیم برتونی" رو انتقال میده.شخصیت هایی تباه شده و نا امید.تیم برتون اجازه هیچ گونه لذت و تفریح به مخاطب نمیده.بلکه فقط عذابش میده تا جایی که تماشاگر مجبور میشه یا ازقهرمان شکست خورده و بدطینت فیلم متنفر بشه یا بهش حق بده و خودش هم(در طی دقایق تماشای فیلم) به موجودی مثل اون تبدیل بشه.بازی خوب و کنرل شده همراه با سردی و انزجار جانی دپ به همراه کردن تماشاگر و وارد کردنش به این پادآرمان شهر مجسم لندنی کمک زیادی می کنه.فیلم به شکل زیبایی،زشته.

4-ناین(شین اکر2009)

باز هم برتون و باز هم لحن گزنده ی خاص خودش.البته به نوعی متفاوت با سوئینی تاد(که دو سال قبل ساخته شده بود)اینبار یک انیمیشن خوش ساخت و هوشمندانه در جهان پسا آخر الزمانی و شخصیت هایی بسط یافته و "انسانی.فیلم به سراغ سوژه ی قدیمی تسلط ماشین ها بر جهان و انقراض نسل بشر داره که معروف ترین نمونه ی اون ترمیاناتوره.البته اینجا اوضاع به مراتب بدتر از اون چهر گانه اس.شخصیت ها تقریبا هیچ امیدی به خلاصی از غول ماشینی حاکم برجهان ندارن و در ماطعی از فیلم حتی تماشاگر (که طبعا انتظار پایان خوش داره) نا امید میشه.انیمیشنی که شاید موقع لیست کردن انیمیشن های محبوبم یادم میره ولی همیشه گوشه ای از ذهنم تاثیرش رو حس می کنم(باز هم به دام شخصی انگاری و تز دادن افتادم:دی)

3-دزدان دریایی کارائیب:نفرین مروارید سیاه(گور ویربسکی 2003)

برای اینکه اسم کارگردان فیلم رو پیدا کنم مجبور شدم تو گوگل سرچ کنم.(حداقل نا آشنا بودنش این مزیت رو داشت که لازم نبود برای اینکه اسمشو یادم رفته خودمو سرزنش کنم.چون اصلا نمی دونستم که یادم رفته باشه!)حتی برای سلیقه های ضد تجاری که معمولا آثار هنری و نامتعارف(به مفهوم عرف هالیوودی) رو ترجیح میدن فیلم بدی نیست.تیم قوی و باتجربه ای برای ساخت فیلم دور هم جمع شدن و هزینه بالایی که برای جلوه های ویژه صرف شده جواب داده و ترکیب اون با بازی های خوب و صدالبته موسیقی عالی و به یاد موندنی هانس زیمر بزرگ،مروارید سیاه رو به چیزی تبدیل کرده که می بینید.بی شک موفقیت این قسمت اپیزود های بعدی رو به همراه آورد و اگر دو قسمت اخیر نمی بود شاید می تونست به یکی از بهترین چند گانه های ماجراجویانه تاریخ(!) تبدیل بشه.

2-تروا(ولفگانگ پترسن2004)

گرچه تغیراتی که در فیلمنامه این اثر اقتباس شده از ایلیاد نسبت به شاهکار منظوم هومر ایجاد شده(و بی شک برای یک فیلم سینمایی لازم و مفید بوده) تا حدود زیادی فیلم رو از فانتزی دور کرده،اما به هرحال هنوز یک فیلم فانتزی به حساب میاد و شاید یکی از بهترین اونها.در باب خود افسانه خیلی بیشتر از اینها میشه حرف زد اما درباره فیلم باید گفت که شاید لیست بلندبالای بازیگران شناخته شده و البته جلوه های ویژه،دست پترسن را تا حدود زیادی باز گذاشته و به وضوح ریتم حساب شده و منطقی فیلم رو از آغاز تا پایان روایت سقوط یک امپراتوری کهن می بینیم.همچنین شخصیت پردازی آشیلیوس و خارج شدنش از قالب کلیشه و اون عروج و خداگونه شدنش در سکانس پایانی مایه هایی از "عمق" هم به فیلم داده و برای مخاطب مشکل پسند،خوشایند و راضی کننده اش کرده.در ضمن جا داره یادی هم از موسیقی ساز نابغه فیلم،جیمز هورنر فقید بکنیم.

1-شهر اشباح(هایائو میازاکی2001)

این فیلم نه تنها محبوب ترین فیلم بلکه قدیمی ترین اون ها در بین فیلم های محبوبمه.شاهکار بی نقصی از استاد مسلم انیمه.وارد شدن به نوستالژی از اصول نقد به دوره ولی دوست دارم بگم که خاطرات کودکی خیلی از ما با آثار میازاکی پیوند خورده.بی اون که لزوما اسمش رو بدونیم!مرد محجوب و کم ادعا ولی پرکار ژاپنی که سبک فیلمسازیش از اون ابتدا تا همین دو سه سال پیش که آخرین فیلمش( باد برمی خیزد) رو ساخت تغییر چندانی نکرده و با وجود ورود روزافزون تکنولوژی به مقوله انیمیشن سازی و در سطح وسیع تر کل سینما،سعی کرده بیشتر به توانایی های انسانی متکی باشه.فیلم پیچیده تر و وسیع تر از اونه که بخوام (و اصلا بتونم) درباره اش بگم ولی در همین حد عرض می کنم که مثل باقی فیلم های میازاکی سرشار از مفاهیم برگرفته از فرهنگ ژاپن و ادبیات عامه ژاپنی و مایه های فانتزی بدیع و نوآورانه اس.وقتی از شهر اشباح حرف می زنیم فکر می کنم فقط یک کلمه میتونه وصفش کنه:اصالت.

ویرایش شده در توسط LORD LOSS

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

این منابع و ارجاع به اونا و ترکیب اون تعاریف به نظر بد نباشه

http://wiki.fantasy.ir/index.php/%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B2%DB%8C

http://www.hamshahrionline.ir/details/272616/cinema/worldcinema

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85_%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B2%DB%8C

با عرض اجازت

با تشکر از تاپیک خوبتان.

من باید بگویم انتخاب سخت است. چون اکثر فیلم هایی که ما می بینیم همه فانتزی نیستند و بعضی ها را هم (مانند دزدان دریایی کارائیب) می توان هم فانتزی خواند و هم ادونچر. یا مثلا استار وارز( جنگ های ستاره ای) و استار ترک را هم باید در ژانر اپرای فضای حساب کنیم.و حتی خیلی کار درستی نیست که فیلم های ابر قهرمانی را جزو فانتزی حساب کنیم آن ها آن قدر زیاد شده اند که می توان اصلا آن ها را یک ژانر محسوب کرد.( اگر فیلم های ابر قهرمانی فانتزی حساب می شد که فیلم های بتمن نولن از همه ی فیلم ها سر بود)

ما که در این زمینه سواد درست و حسابی ندارم اما اگر یکی از دوستان لطف کند و اینجا یک پستی بزند و بگوید که ژانر فانتزی مشمول چه فیلم هایی می شود و البته با مثال خودش اینجا کارگاه یادگیری سینما می شود.

باتشکر....

این باز بر میگرده به همون بحثمون در ادبیات فانتزی ایران و تعریف فانتزی و...

خب خیلی از فیلم ها حالت تلفیقی دارند یعنی مخلوطی از دو یا چند ژانر هستند

مثلا انتقام جویان یه فیلم علمی -تخیلیه که رگه هایی از فانتزی (ثور و اودین و...) داره.البته باید اون ژانری که غلبه داره رو در نظر گرفت مثلا در مورد انتقام جویان یا جنگ ستارگان علمی -تخیلیه ژانر غالب

این دیگه بر میگرده به همپوشانی بعضی ژانر ها باهم

2-تروا(ولفگانگ پترسن2004)

گرچه تغییراتی که در فیلمنامه این اثر اقتباس شده از ایلیاد نسبت به شاهکار منظوم هومر ایجاد شده(و بی شک برای یک فیلم سینمایی لازم و مفید بوده) تا حدود زیادی فیلم رو از فانتزی دور کرده،اما به هرحال هنوز یک فیلم فانتزی به حساب میاد و شاید یکی از بهترین اونها.در باب خود افسانه خیلی بیشتر از اینها میشه حرف زد اما درباره فیلم باید گفت که شاید لیست بلندبالای بازیگران شناخته شده و البته جلوه های ویژه،دست پترسن را تا حدود زیادی باز گذاشته و به وضوح ریتم حساب شده و منطقی فیلم رو از آغاز تا پایان روایت سقوط یک امپراتوری کهن می بینیم.همچنین شخصیت پردازی آشیلیوس و خارج شدنش از قالب کلیشه و اون عروج و خداگونه شدنش در سکانس پایانی مایه هایی از "عمق" هم به فیلم داده و برای مخاطب مشکل پسند،خوشایند و راضی کننده اش کرده.در ضمن جا داره یادی هم از موسیقی ساز نابغه فیلم،جیمز هورنر فقید بکنیم.

البته ایمان جان تروایی که شما ازش اسم بردی با شکل و شمایلی که ولفانگ پترسون خلق کرد ،تنها نشانش از فانتزی اسم آپولو بود:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

سلام

و ممنون از همه دوستان

خصوصا تلاش فارازون عزیز

عرضم به حضورتون که بنده راستش در دیدن فیلم فانتزی زیاد ید طولایی ندارم! :D

امیدوارم با انتخاب های کم ـم بتونم کمکی کرده باشم. از 2000 به بعد دیگه...

یخورده هم راستش تعریف فانتزی اینجا گنگه. در واقع فانتزی حیطه ـش گسترده هست. نمیدونم حالا اینجا منظور فیلم های صرف فانتزی هست یا نه...چون خود ارباب حلقه ها مثلا صرف فانتزی نیست. ادونچر و داستانی هم هست. یا مثلا فیلم های کمیک (مارول) همچنین. استار وارز همچنین. و...بهر صورت من عنصر فانتزی رو پررنگ تر میکنم در انتخاب هام.

1- ارباب حلقه ها

یاران حلقه (2001): 10

دو برج (2002): 9

بازگشت شاه(2003): 10

فکر نمیکنم صحبتی لازم باشه. مگر خیلی طولانی و مفصل تا بتونه بیانگر حق مطلب باشه. بی شک برترین فانتزی کل تاریخ سینماست.

2- کینگ کنگ (2005): 8

کاری از پیتر جکسون. فیلمنامه استحکام قابل قبولی داره. جزئیات یادم نمیاد اما فیلم مخاطب رو درگیر خودش میکنه و شیب خوبی داره. وقایع سر جاشون قرار دارند و ملال آور نیست. جلوه های ویژه واقعا خیره کننده هست. صداگذاری دقیق و جسورانه هست. فیلمبرداری اندرو لزنی بینظیره. طبق معمول کارگردانی بسیار خوب انجام شده و هماهنگی میان موسیقی و تدوین و فیلمبرداری عالیه. کار جیمز نیوتون هاوارد در این فیلم فانتزی-ادونچر بینظیر بود. و در کل این یکی از فیلم های مورد علاقه منه بخاطر سبک فیلمسازی جکسون و فیلمنامه قوی خصوصا عنصر عشق که با دقت در فیلم داخل شده.

3- هابیت

سفری غیرمنتظره (2012): 8

برهوت اسماگ (2013): 9

نبرد پنج سپاه (2014): 8

بی شک یکی از ارزشمندترین فانتزی های چند سال اخیر هست. فیلمنامه خوبه. موسیقی متن عالیه. فیلمبرداری بسیار خوب و بازیگری واقعا بی نقص و خاص!

در مورد هابیت هم نظراتم بصورت گسترده در فروم وجود داره.

4- آواتار (2009): 8

بی نظیرترین تصاویر فانتزی و عالی ترین ترکیب رئال و فانتزی در این فیلم وجود داره. فیلمنامه گرچه عمیق نیست اما مستحکمه. عجله نداره. اما بنظرم تعلیق خوبی هم نداره. با این حال ضعف های فیلمنامه توسط تصاویر و شات های خیره کننده و موسیقی متن رویایی جیمز هورنر پوشیده شده. واقعا از نظر فنی و تصویری این فیلم هیچی کم نداره.

5- چگونه اژدهای خود را آموزش دهید (2010): 8

بله...

اگر بخوام یه انیمیشن فانتزی عالی معرفی کنم بی شک How to train your dragon خواهد بود.

فیلمنامه این اثر واقعا خوب از اب در اومده. با یه بک گراند و پرولوگ خوب انیمیشن شروع میشه. و داستان خیلی زود پا میگیره. همچنین انیمیشن، زبان صمیمی کودکانه و شیب ملایم خودش رو حفظ میکنه. و خلاصه جزئیات یادم نمیاد اما یکی از 10 انیمیشن برتر دنیاست از نظر من. موسیقی جان پاول بینظیره در نوع خودش. از نظر تصاویر و انیمیشن، واقعا خاص و خوبه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

راستی یه فیلم که یادم رفت بگم و احتمالا کمتر کسی دیده فیلم ink محصول 2009 هست. یه فیلم از سینمای مستقل با بودجه خیلی کم اما خیلی خوش ساخت.

https://en.wikipedia...wiki/Ink_(film)

اگه ندیدید پیشنهاد میکنم حتما ببینید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VARDA Elentari

اوووهههههوووووم!

مثل اینکه قراره یه فانتزی پرست دورگه اینجا نظر بده...:-D

خب زیاد سرتونو درد نمیارم وارد مباحث فنی فلسفی نمیشم چون تمومی نداره!

احتمالا انتخاب اول اکثرمون مشترکه وگرنه اینجا نبودیم!!!

1-ارباب حلقه ها و هابیت-سفر غیر منتظره

2-هری پاترها به ویژه زندانی آزکابان

3-چارلی و کارخانه ی شکلات

4-بنجامین باتن

5-دزدان دریایی کاراییب-صندوقچه ی مرد مرده

سین سیتی و کنستانتین رو هم میتونم در زمره ی این نوع از فانتزی ها قرار بدم؟

البته انتخاب سخته واقعا بین این همه کار خوب بین انواع مختلف فانتزی مثل فانتزی ادونچر مثل ایندیانا جونز ها...

یا فانتزی اکشن مثل ایکس من ها، ترانسفورمرزها، بت من های نولان، گاردین آف گلکسی...

فانتزی علمی مثل اینتراستلار، اینسپشن، توتال ریکال، اج آف تومارو...

یا انیمیشن های این خانواده...

سریال ها رو هم کلا از قلم انداختم تازه!

البته من ادوارد دست قیچی و جادوگر اوز رو هم خیلی دوست دارم اما به خاطر سال ساختشون در این لیست جا ندارند، نارنیا رو هم عاشق داستانشم اما فیلمشو نمیپسندم مثل آلیس... :|

...^_^...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

سین سیتی و کنستانتین رو هم میتونم در زمره ی این نوع از فانتزی ها قرار بدم؟

... ^_^...

sin city رو در ژانر منحصر بفرد کمیک استریپ جان گرفته جای بده:دی

کنستانتین رگه های از فانتزی رو داره ولی بیشتر جز ژانر وحشته

بت من های نولان

... ^_^...

بتمن و فانتزی؟ :D

4-ناین(تیم برتون2009)

باز هم برتون و باز هم لحن گزنده ی خاص خودش.البته به نوعی متفاوت با سوئینی تاد(که دو سال قبل ساخته شده بود)اینبار یک انیمیشن خوش ساخت و هوشمندانه در جهان پسا آخر الزمانی و شخصیت هایی بسط یافته و "انسانی.فیلم به سراغ سوژه ی قدیمی تسلط ماشین ها بر جهان و انقراض نسل بشر داره که معروف ترین نمونه ی اون ترمیاناتوره.البته اینجا اوضاع به مراتب بدتر از اون چهر گانه اس.شخصیت ها تقریبا هیچ امیدی به خلاصی از غول ماشینی حاکم برجهان ندارن و در ماطعی از فیلم حتی تماشاگر (که طبعا انتظار پایان خوش داره) نا امید میشه.انیمیشنی که شاید موقع لیست کردن انیمیشن های محبوبم یادم میره ولی همیشه گوشه ای از ذهنم تاثیرش رو حس می کنم(باز هم به دام شخصی انگاری و تز دادن افتادم:دی)

جالب گفتی.9 انیمیشنیه که چه در ایده و اجرا جالب بود .بخصوص تقریبا اون حال و هوای برتونی رو داشت ولی ایمان درسته تیم برتون تهیه کننده 9 بود و از این نظر میشه فیلم رو متعلق به ایشون دونست ولی کارگردانش شین اکر بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...