رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 65:به نظر شما بهترین مبارزه تن به تن در شش گانه جکسون، کدام است ؟

267 رای

1. 1. نظر سنجی 65: به نظر شما بهترین و هیجان انگیزترین مبارزه در شش گانه جکسون کدام است؟

• مبارزه تورین و آزوگ
    • مبارزه لگولاس و بولگ
    • مبارزه تائوریل و بولگ
    • مبارزه گندالف و بالروگ
    • مبارزه گندالف و سائرون
    • مبارزه گندالف و سارومان
    • مبارزه سم و شلوب
    • مبارزه الروند و سارومان با نزگول
    • مبارزه گالادریل با سائرون
    • مبارزه آراگورن با لورتز
    • مبارزه ائووین با ویچ کینگ
    • مبارزه آراگورن با نزگول در ودرزتاپ
    • مبارزه گندالف با تراین
    • سایر

Recommended Posts

Donnie Darko

من نبرد تورین و آزوگ رو انتخاب کردم. عزیز دلم تورین 11270214589973225921.gif ;) در مقابل اون غول اورک :D فوق العاده مبارزه می کنه و شهادتش 66636115747714488313.gif مثل شخصیتش سرشار از غرور و بی باکی بود...

اگه بخوام گزینه ی دوم هم انتخاب کنم قطعاً به گندالف 11270214589973225921.gif و بالروگ رای میدم و گزینه ی سومم هم نبرد سم وایز گمجی شجاع 15499830947957676376.gif و شلوب هست.

ویرایش شده در توسط Donnie Darko

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

صد در صد گاندولف و بالروگ

هم اکشن داشت هم معناگرایی

هم باحال بود و هم همه چی داشت تازه گاندلفم توی باحال جنگید و دیالوگ هاشم واقعاً معرکه بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

1-مبارزه تورین و آزوگ: این گزینه روشن نیست. منظور مبارزه اول تورین با آزوگ است( که از آن به بعد به سپر بلوط مشهور شد) یا منظور مبارزه نهایی آن دو روی یخ هاست. در هر دو صورت هر دوی آن ها زیبا هستند به ویژه دومی اما کمی غیر معقول و غیر واقعی هم به نظر می رسد.

2-مبارزه لگولاس و بولگ: کمی غیر واقعی است پرش از روی سنگ ها و دویدن از روی آن!!! اما لحظه کشته شدن بولگ خوب است.

3-مبارزه تائوریل و بولگ: زخمی شدن تائوریل به دست بولگ خوب بود اما بهتر بود که او از شدت جراحات می مرد. اگر کسی سیلماریلیون را نخوانده باشد خیال می کند که این سکانس غیر واقعی است زیرا تائوریل چند بار به دیوار کوبیده می شود. اما همان طور که در کتاب نوشته شده الف ها از انسان ها زودتر شفا پیدا می کنند.

4-مبارزه گندالف و بالروگ: انتخاب من این است. از همه بهتر است و وفادار تر به کتاب. جدای از ظاهر خود بالروگ حرکت گندالف و بازی فوق العاده مک کلین فلیم را زیبا تر می کند. و لحظه ی شکاندن پل توسط گندالف همیشه در ذهن دوستاران می ماند.

6-مبارزه گندالف و سارومان: لوس و غیر قابل تحمل بود بعد هم که در نسخه اکستندد شنیده ام که سارومان از بالا به پایین پرت می شود و می میرد.

7-مبارزه سم و شلوب: متوسط بود اما با توجه به جلوه های ویژه ی آن زمان قابل قبول بود.

8-مبارزه الروند و سارومان با نزگول: نبرد هایش خوب بود و محو شدن آن ها هم که بر اساس پرده ی سبز فیلم برداری شده قابل توجه است و بازی کریستوفر لی مرحوم هم که خیلی خوب بالا پایین می پرد و از عصا خوب استفده می کند فوق العاده است.

9-مبارزه گالادریل با سائرون: عجیب است خیلی عجیب!!! گالادریل هیچ و قت همچین کاری نمی کند. و او را دوباره شبیه به یک عفریته نشان می دهد. در ضمن معلوم نیست که چه نیرویی رد و بدل می شود مگر اینجا استار وارز است؟

11-مبارزه ائوین با ویچ کینگ: خوب است انتظار نمی رفت که بهتر از این باشد و زخمی شدن او هم معقول و اکشن است.

ویرایش شده در توسط فین رود فلاگوند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ali.ghorbani

نمیفهمم چه ربطی به سرنوشت یاران حلقه داشت...سارومان کلا راهشو عوض کرد وسرشتش تغیر کرد...و گندالف و بقیه یاران دیر یا زود میفهمیدند...مثلا وقتی با اون لشکر عظیم به روهان حمله کرد...یاران میفهمیدن که سارومان خیانت کرده...و اگر اون موقع گندالف نمیرف تا ازش مشورت بگیره...زیاد تغیری تو روند کلی ایجاد نمیکرد...

برحال اینکه اول فهمید به نفعشون شد دیگه.شاید اگه فکر میکرد سارومان طرفشونه بعضی تصمیماتشو عوض میکرد.یا وقتی فهمید میتونست یه قدم جلوترشو درست ببینه.اینکه از یکی که دشمنته خبر نداشته باشی و اونو دوست هم فرض کنی برحال خیلی فرق داره با دونستن حقیقت

اگه سارومان با دیدن اینکه گندالف نمیخواد خودشو تسلیم کنه بدون مبارزه میزاشت گندالف بره...سرنوشت عوض میشد ...خیلی هم عوض مید...اصلا آراگورن شکوفا نمیشد...

اگه گندالف در مبارزه میمرد هم ...

درضمن متاسفانه به خاطر فوت کریستوفر لی کمی احساسی انتخابمو انجام دادم! و اگه میتونستم انتخابمو عوض کنم مبارزه بالروگ و گندالفو انتخاب میکردم!

*رای ـم رو عوض کردم!*

ویرایش شده در توسط ali.ghorbani

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

یه توضیحاتی رو درمورد نظرسنجی خدمت دوستان بدم:

1-مبارزه تورین و آزوگ:در جواب اون دوستانی که پرسیده بودند این کدوم مبارزست،باید بگم اینجا مبارزه نبرد پنج سپاه مدنظر بود.چون درهابیت یک اصلا مبارزه آنچنانی نسبت به "نبرد پنج سپاه"صورت نگرفت که بخواد در میان گزینه ها هم قرار بگیره.

2-مبارزه لگولاس و بولگ:اینم دوتا مبارزه بود یکی در هابیت2 و دیگری درهابیت3.ولی بنا به دلایل بالا بازم مبارزه قسمت سوم مدنظر بود.

5-مبارزه گندالف و سائرون6-مبارزه گندالف و سارومان9-مبارزه گالادریل با سائرون:بعضی از دوستان گفته بودند که این گزینه ها اصلا نبرد تن به تن نیستند که قرارهم بگیردند،باید بگم که اصلا نیازی نیست که حتما باهم کشتی بگیرند تا مبارزه تن به تن لقب بگیره.همین که با نیروهای جادویی خودشون درحال مبارزه باشند هم مبارزه یک به یک یا همون تن به تن میشه.

13-مبارزه گندالف با تراین:اینجاهم خوب بالاخره یه مبارزه بین دونفر صورت گرفته دیگه.ساعتها برای این سکانس ایده پردازی و...شده.حالا شاید دشمن هم نبودند و اتفاقی باهم میجنگیدند ولی به هرحال یه مبارزه ای بینشون بوده.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اما انتخاب خودم:

من از بین گزینه های4-مبارزه گندالف با بالروگ و10-مبارزه آراگورن با لورتز،گزینه 4 یعنیمبارزه گندالف با بالروگ رو انتخاب میکنم.چون:1-ایده خیلی خوبی بود که درحالت سقوط مبارزه هم بکنی اونم با بالروگ 2-جلوه های ویژه ی بسیارعالی3-موسیقی فوق العاده.

اما بنظرم یک نقطه ضعف این صحنه داشت و اونم این بود که در این مبازه گندالف رو نیرومندتر و از بالروگ نشون میداد و هی اون رو با شمشیر میزد.ولی در مقابل بالروگ فقط ضربه میخورد وهی آخ اوخ میکرد(:وی)درصورتی که اوایل یه جوری بالروگ نشون داد که انگار غیرقابل مهاره.حتی خود گندالف به یاران حلقه گفت که"شمشیر دربرابر اون نمیتونه کاری کنه و از دست ما کاری برنمیاد.فرار کنید"ولی بعد خود فیلم خودش رو نقض کرد و دیدیم نه میشه بالروگ هم شکست بخوره(البته منظورم دیالوگها و سکانسهای فیلم هست).

درپایان امیدوارم از این نظرسنجی لذت ببرید ;)

ویرایش شده در توسط K I N G

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

درصورتی که اوایل یه جوری بالروگ نشون داد که انگار غیرقابل مهاره.حتی خود گندالف به یاران حلقه گفت که"شمشیر دربرابر اون نمیتونه کاری کنه و از دست ما کاری برنمیاد.فرار کنید"ولی بعد خود فیلم خودش رو نقض کرد و دیدیم نه میشه بالروگ هم شکست بخوره(البته منظورم دیالوگها و سکانسهای فیلم هست).

اینجا فکر کنم گندالف به ضربه و شمشیر خالی اشاره کرده بود وگرنه اگه پشت ضربات شمشیر گندالف هم جادو و نیروی مایا ایش نبود ضربات اونم به بالروگ شاید کارساز نمیشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

انتخاب در این موارد جذاب و به یادماندنی سخته اما به ترتیب...

مبارزه ی آراگورن با نزگول در ودرتاپ.واقعا ترس و دلهره ای که در اون لحظه به آدم دست میده غیر قابل توصیفه.حرکت آهسته ی نزگول به سمت فرودو...نمایان شدن چهره های رنگ پریده و شیطانی نه انسان...فرو بردن شمشیر در سینه ی هابیت و در همون لحظه وارث ایزیلدور برای نجات هابیت ها میرسه.و از همه جالب تر نزگول آخری رو با مشعل،به آتیش میکشه و خادمان سائورون با جیغ های پیوسته از تپه آمون سول فرار میکنن! از جزئیات این مبارزه که بگذریم،واقعا در محیط خاصی صورت گرفت.تپه ای باستانی و متروکه در مکانی دورافتاده که به جذابیت مبارزه افزود ^ـ^

مبارزه ی الروند و سارومان با نزگول رو هم به خاطر نحوه ی جنگیدن یک الف و جادوگر در کنار هم و صحنه سازی های بی نظیر در محیط وهم آور دول گولدور تحسین میکنم و دوست دارم.نزگول ها در این مبارزه بر خلاف همیشه تکاپوی عجیبی داشتن و به خوبی ساخته شده بودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Anna

:D vs ;)

خوب منم مبارزه ی ائووین و ویچ کینگ و دوست داشتم... پیش تر به همان دلایلی که بچه ها گفتن...

گرچه یکمی برام عجیب بود که ویچ کنیگ گیرداده بود که با ائووین بجنگه و کلا قید کشتن گندالف و زد.... :D

اما خیلی جالب بود آخرش که مثل کاغذ مچاله شده بود... :D

ویرایش شده در توسط Anna

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
sheyda

با اینکه از نظر بصری یا تعلیق بقیه ی نبرد ها ممکنه بهتر باشن اما من به نبرد ائووین و ویچ کینگ رای دادم شاید به خاطر اینکه به عنوان یه دختر به ائووین افتخار میکنم!

واقعاازاین دیالوگ که میگه(من مرد نیستم)لذت میبرم.با اینکه تک تک سکانس های ارباب حلقه ها رو حفظم ولی قسمتی که کاملا واضح جلوی چشممه همون جاییه که ائووین این دیالوگو میگه بعد شمشیرشو فرو میکنه.خیلی دوست دارم این قسمت رو

ویرایش شده در توسط sheyda

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
M.Abs.Poor

شاید خنده دار باشه ولی فکر می کردم فرمانده سپاهیان موردور در جنگ شهر میناس تریث شخص سائرون هست.

رأی من مبارزه لرد الروندد و سارومان در دول گولدر علیه سائرونـه چون تنها بخش زیبای هابیت نبرد پنج لشگر اونجاست و موسیقی اون لحظه عالیه.

گزینه مبارزه گاندولف با تراین رو خیلی ها ندیدن ولی صحنه جالبی بود

ویرایش شده در توسط M.Abs.Poor

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاه تراندویل کبیر

نظرمن همه به نظر جناب تور نزدیک تره :| . واقعا بعضی نبردها نبرد نیرو های ما فوق یا نیروهای ذهنی هستند و به عنوان نبرد تن به تن نمی تونم ازشون یاد کنم مثل نبرد بانو گالادریل با سایرون ( در نوع خودش حرف نداشت ) یا گاندولف با سارومان ... اما نبرد های تن به تن خوب و هیجان انگیز :

1. نبرد لگولاس با بولگ ( خصوصا در هابیت 3 )

2. نبرد لرد الروند و سارومان با نزگول ها

3.نبرد تورین با آزوگ (هابیت 3 )

4.نبرد ائوین با ویچ کینگ

ایها بودند از نظر من . که بهترینش همون لگولاس با بولگ بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایوانا

خیلی فکر کردم ولی اخرش به این نتیجه رسیدم که همونطوری که بعضی از دوستان گفتن مبارزه ی لگولاس با بولگ از نگاه فنی بهتر از بقیه بود

و تکنیک های بهتری توش به کاررفته بود

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
M.A.R

من نبرد ائووین وویچ کینگ رو انتخاب کردم.

در لحظه ای که برادر زاده نحیف فرمانروای روهان (البته تا چند دقیقه قبل :|) چشم در چشم پادشاه جادو پیشه می ایسته و میگه: "من مرد نیستم." :|

انگار قلبم ده هزار نکه شد و به انگشتای پام فرو ریخت. فوق العاده بود.

33188_the_lord_of_the_rings.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
زاپا

فکر کنم انتخاب من یکی از کم طرفدارترین ها باشه، مبارزه سم و شلوب، سم با وجود این که در برابر شلوب هیچ امیدی نداشت ولی با این وجود به خاطر دوستش دل به دریا زد و با اون عنکبوت بدقواره جنگید. سم قدرت مخصوصی نداشت ولی وفادارانه به خاطر دوستش از زندگیش گذشت. این با هیچ چیز قابل مقایسه نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوگالادریل

مبارزه بانو گالادریل خیلی قشنگ تره.چون بانوگالادریل تونست وحریف سائرون شد واونوتبعید کردواگردیده باشین وقتی یه اورک میخواست گاندولف روبکشه گالادریل فقط باپرتاب یه نوراون اورک روازهستی ساقط کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amirARSHAN

خدایی لگولاس خیلی با بولگ قشنگ میجنگه لامصب انگار داره پرواز میکنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*legolas *

مبارزه لگولاس و بولگ قشنگ بود چون صحنه های اکشن قشنگی داشت و برای این که لگولاس یک بار از بولگ در هابیت دو شکست خورده بود باز با قدرت برگشت و این بار کار رو یک سره کرد و برای این که برای نجات دوستش یا بهتره بگم کاپتان الف های جنگلی تائوریل این مبارزه رو انجام داد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

من قبلا اینجا رأی داده بودم؛ ولی پستی نه. :)
من به مبارزهٔ گندالف و سائورون رای دادم. از اسم کاربریم مشخصه ارادت خاصی به این ساحر دارم و دلیل اصلیش جدا از خرد و دلسوزی و نقش مؤثرش در نابودی حلقه، همین ساحر بودنشه! از قدیم علاقه خاصی به جادو داشتم و توی این مبارزه، جادوی گندالف خاکستری در برابر جادوی سائورون به خوبی نشون داده میشه. خاطرم هست بار اولی که این سکانس رو دیدم از فرط هیجان داد میزدم! :D
بعد از این گزینه، نظرم روی مبارزهٔ الروند و سارومان با نزگوله. وقتی که لرد الروندِ زره پوش شمشیرشو با ابهت خاصی بیرون میکشه و میگه باید مرده باقی می موندید و سارومان سفید از اونور میاد، هیجان خاصی به آدم (منظورم خودمم! :دی) القا میشه. ضربه هایی که به نزگول میزدن، مخصوصا ضربات سارومان خیلی جادویی بودن!
رای سوم من، نبرد لگولاس و بولگ و رای چهارمم مبارزهٔ تورین و آزوگ هست. از نظر خودم خیلی حرفه ای روی حرکاتشون کار شده و دوتا از حیرت انگیزترین نبردهای پیتر جکسون از آب دراومده!صحنه های آخر این دو گزینه الحق فوق العاده بودن. چالاکی لگولاس بعنوان یه الف و خوفناکی آزوگ بعنوان رهبر اورکها به بیننده القا میشه، همراه با استرس زیاد.

گزینه بعدیم، مبارزه گالادریل و سائورونه. ابهتی که در اون موقع در بانوی لوثلورین می بینیم، بعلاوه اشاره به مورگوث و اینکه اغلب روشنایی بر تاریکی پیروز میشه، و اون جمله لیو سائورون تو میِ سارومان واقعا منو به وجد آوردن. (ضمنا این آخرین صحنه ای بود که سر کریستوفر مرحوم رو با اون عصای قدرتمند و خاطره انگیزش در ردای سفیدرنگ سارومان می دیدیم. :()
رای شیشم هم مبارزه گندالف و بالروگه. قدیما عاشق این مبارزه بودم، چوب کوبیدن گندالف به پل و یو شَل نات پَس گفتنش...! اما حالا به نظرم درمقابل گزینه هایی که بالا گفتم هیجان خاصی نداره؛ هرچند از مبارزه های بین دوتا مایا در دنیای تالکینه و ته ته قدرت گندالف خاکستری رو بعنوان یه ایستار و بالروگ رو بعنوان یه دیو آتشین مخوف نشون میده... ولی نو که آید به بازار، کهنه شود دل آزار! :D
به مبارزهٔ گندالف و سارومان هم رتبه هفتم رو میدم. نظرم درباره این گزینه عین گزینه قبلیه، فقط بجای دیو مخوف آتشین بذارید رییس شورای سفید و ایستاری! :P ضمنا از شکست خوردن گندالف خاکستری از سارومان هم بسیار ناخرسندم از دست تالکین! :|
خب پستمو اینجا تموم میکنم. گزینه های دیگه مثل مبارزه آراگورن با نزگول از انتخاب های بعدیم هستن؛ هرچند الان تردید کردم که این مورد رو بین گزینه های بالا جا بدم، چون واقعا این مبارزه شاهکاریه که آدمو میبره به عمق دنیای تالکین و این قسمت از کتاب؛ ولی جدا از اینکه هرچه باشد گندالف جای خود دارد ( :P)، بنظرم گزینه های بالا برای سن من هیجان بیشتری دارن!
به هرحال این بود نظر من.

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Grayhame

البته من به دلیل علاقه خودم به لگولاس و اینکه شخصیت بولگ خیلی قوی خلق شده بود به این مبارزه رای دادم.

من هر دو مبارزشون رو در هر دو فیلم بارها و بارها نگاه کردم.

البته بعد از اون مبارزه آراگورن و شارکو و بعد مبارزه آراگورن و لورتز مقامهای بعدی رو دارن از دید من.

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
reza...Reza

فقط گلادیا و سایرون

جنگه اصلی و اتفاق اصلی و به وجود اوردن کله ماجرایه ارباب حلقه ها داشت :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...