رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 64: دوست داشتید کدام نبرد تن به تن عظیم آردا را از نزدیک مشاهده کنید؟

156 رای

1. 1. نظر سنجی 64: دوست داشتید کدام نبرد تن به تن عظیم آردا را از نزدیک مشاهده کنید؟

• مورگورت و تولکاس
    • هوان و کارخاروت
    • هوان و سائرون
    • گندالف و بالروگ
    • اکتلیون و گوتموگ
    • گندالف و نزگول در ودرتاپ
    • گیل گلاد-الندیل و سائرون
    • فین گولفین و مورگورت
    • فین رود و گرگ سائرون
    • ائارندیل و آنکالاگون
    • سایر

Recommended Posts

Capitan

من نبرد گیل گالاد و الندیل و سائرون رو انتخاب کردم.

راستش بین این نبرد و نبرد اسماگ و بارد گیر کرده بودم که چون اون یکی تو گزینه ها نبودم و از بودن در بین سایر ها خوشم نمیاد اینو انتخاب کردم:دی

در کل من با دوران سوم بیشتر ارتباط برقرار میکنم و بیشتر باهاش حال میکنم خیلی هم باور پذیرتره و واضحه که نبرد های این دوران هم بیشتر به مذاقم خوش بیاد!مثلا به نظرم خنده های تولکاس به مورگوت یه جوریه!و خوب خوشم نمیاد:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Samwise Gamgee the Brave

سایر رو انتخاب کردم به خاطر نبرد سم وایز کبیر با شلوب. البته نبرد گیل گالاد با سارون هم خوبه(الندیل که هیچ کاری نکرد)!در ضمن تا جایی که من میدونم این نبرد در انتهای دوران دوم بود(با کاپیتان هستم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan
ارسال شده در (ویرایش شده)

سایر رو انتخاب کردم به خاطر نبرد سم وایز کبیر با شلوب. البته نبرد گیل گالاد با سارون هم خوبه(الندیل که هیچ کاری نکرد)!در ضمن تا جایی که من میدونم این نبرد در انتهای دوران دوم بود(با کاپیتان هستم)

من منظورم کلا نبرد ها و اتفاقاتیه که تو فیلم به نمایش در آمدن که اکثرا مال دوران سومن

ویرایش شده در توسط Capitan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Mellon

دوست داشم نبرد لگولاس و بولگو از نزدیک می دیدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

فینگولفین را تصور کنید که ملکور را به مبارزه می طلبد تو گویی آخلیوس بزرگ که هکتور را به نبرد دعوت میکرد جان گرفته.

این فرزندان فینوه هم هرکدام اسطوره ای بودند :

کوروفینوه ، روح آتش با عصیانی به یاد ماندنی و فینگولفین ، که شاید متهور ترین و بیباک ترین فرد در کل تاریخ آردا بود

کسی که بدون قیاس تبار خود با ملکور به مبارزه با او رفت و دلاورانه بر او زخم زد و به روی مرگ لبخند زد!

در کنار این نمیتوان از هوان گذشت.محافظ لوتین که دلاورانه خود را سپر او کرد

حتی تصور مبارزه او با سائورون مغرور در مقابل تول -این-گوروت هیجان انگیز است! سائورونی مطمئن و از خود راضی که در هیبت گرگ و از پیروزی خود راضی بود این آخرین بار نبود که او اسیر غرور و دست کم گرفتن دشمن خود شد!

سومین مبارزه ای که باید آن را از نزدیک دید تقابل شاه جادوپیشه انگمار و جادوگر سپید میثراندیر در محاصره میناس تیریث است بخصوص وقتی که دروازه با ورد ویچ کینگ شکسته و او میثراندیر را با رجز هایی تهدید و به مرگ نوید می دهد ترکیب این تقابل با سر رسیدن سپاه روهان از جذاب ترین لحظات کتاب بازگشت پادشاه بود

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Hamed Sooffee

هیچکدوم ترجیع میدم تو یه جای امن منتظر شنیدن نتیجه ی نبرد باشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Samwise Gamgee the Brave

دوست داشم نبرد لگولاس و بولگو از نزدیک می دیدم.

لگولاس اصلا با بولگ نجنگید ،تو فیلمم همینجوری الکی گذاشته بودند که به بیننده حال بدن.در واقع اصلا معلوم نیست که لگولاس درنبرد پنج سپاه بوده باشه یا نه.و در ضمن بولگ هم به دست بئورن کشته شد.بئورن تو جنگ خیلی نقش مهمی داشت که تو فیلم دو ثانیه بیشتر نشونش ندادند.در واقع اگه اون و عقابا نبودند جنگ به نفع گابلینا تموم می شد.اصلا آزوگ و سپاهیانش نبودند،فقط گابلینای کوهستان مه آلود و وارگ های بیشه بودند.

ویرایش شده در توسط Samwise Gamgee the Brave

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Raistlin Majere

من نبرد گیل گلاد-الندیل و سائرون رو انتخاب می کنم.

هر چند نبرد تورین تورامبار و گلائرونگ رو هم دوست دارم ببینم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
♥boromir♥

من خیلی دوس دارم نبرد مورگورت و تولکاس رو از نزدیک ببینم ولی نه خیلی نزدیک...تقریبا 700و800 کیلومتر اونور تر با تلسکوپ... :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
عیار

نبرد گندالف با بالروگ رو انتخاب کردم.نبرد سختی بوده و بسیار داغ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نظرسنجی به شدت سخته و هنوز نتونستم تصمیم بگیرم کدوم گزینه رو بزنم! اما نظراتم اینه:

1-مورگورت و تولکاس: بی شک عظیمترین نبرد تن به تن در تاریخ آرداست. قدرتمندترین موجودات آردا دارن با هم کشتی میگیرن! اصلا تصورش هم سخته!

2-هوآن و کارخاروت: نبرد سهمگینی بود. ایستادن در برابر جنون کارخاروت خیلی کار بزرگیه.

3-هوآن و سائرون: نه واقعا در برابر بقیه گزینه ها انتخابش نمیکردم.

4-گندالف و بالروگ: اینم جالبه. نبردی که بر فراز زیراک زیگیل انجام شد و گندالف با بالروگ لزج میجنگه!

5-اکتلیون و گوتموگ: همون هیجان قبلی رو داره!

6-گندالف و نزگول در ودرتاپ: اصلا!

7-گیل گلاد-الندیل و سائرون: نبرد آخرین اتحاد خوبه اما بازم گزینه انتخابیم نیست

8-فین گولفین و مورگورت: این خیلی خوبه و یکی از گزینه های جدی!

9-فین رود و گرگِ سائرون: اینم واقعا دردناک بود. حق فینرود نبود که اونجا و توی اون دخمه کشته بشه. اینو دوست ندارم نگاه کنم، میخوام به کمکش برم!

10-ائارندیل و آنکالاگون: یکی دیگه از عظیمترین نبرد ها. سقوط آنکالاگون واقعا دیدنیه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
زاپا

هوان و کارخاروت یه چیز دیگه است. واقعا چی میشد اگه فیلم سیلماریلیون ساخته میشد و این صحنه ها را تو فیلم میدیدیم، البته امید زیادی ندارم که فیلم سیلماریلیون حداقل به این زودی ها ساخته بشه چون خیلی از ارباب حلقه ها حماسی تره و ساختن فیلم ازش هم سخت تر،

ولی به هر حال مطمئنم که این ده صحنه نبرد برترین صحنه ها در واقعیت یا هر فیلم و انیمیشنی میشن!

هیچکدوم ترجیع میدم تو یه جای امن منتظر شنیدن نتیجه ی نبرد باشم.

البته فکر کنم عاقلانه ترین کارو شما انجام میدید :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Witch-King

با اینکه بین گزینه ها نبرد فین گولفین و مورگوت وسوسه انگیز بود ولی من بیشتر دوست داشتم نبرد ویچ کینگ و ائارنور آخرین پادشاه گاندور در دوران سوم رو ببینم.

ائارنوری که با پذیرفتن پیشنهاد نبرد تن به تن بزرگترین خادم سائورون در واقع نابودی خودش رو میپذیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

بیشتر نبرد ها ظاهرا از کتاب سیلماریلیون برداشته شدند که منم این کتاب رو ندارند و از جزییات این حوادث اطلاعی ندارم.

من به نبرد گندالف و بالروگ رای دادم،‌ فوق العاده س. بسیار ترسناک و حماسی. البته اگر کتاب سیل رو خونده بودم ممکن بود نظرم الان چیز دیگه ای باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
♥boromir♥

یه لحظه کشتی تولکاس و ملکور رو تصور کنین...

حالا تولکاس دلاوری از خطه والینور...زیر یخم مورگوثو در دست میگیره...میره برا فن بار انداز...و بلهه...فن باراندازو به اجرا در میاره و 2 امتیاز رو بدست میاره...احسنت بر تو دلاور...شیر مادر حلالت باشه...

اینا احیانا فک نکردن چی به سر زمین کشتیشون میاد...همینجور رو کوه ها و درختا را میرفتن میوفتادن دنبال هم... ;) :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

عجالتا در مورد گزینه ی آنکالاگون و ائارندیل فکر اینم بکنید که آیا اصلا مرگ آنکالاگون بدست ائارندیل با توجه به تفاوت چشمگیر امکان پذیر بود؟

در این مورد البته سلاح دست ائارندیل در مقابل آنکالاگون نهایتا مثل یه سوزن ته گرد یا پونز بوده!

با یه سوزن میشه یه اژدها اونم از بزرگترین اژدهای دورانها رو کشت؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Mellon

لگولاس اصلا با بولگ نجنگید ،تو فیلمم همینجوری الکی گذاشته بودند که به بیننده حال بدن.در واقع اصلا معلوم نیست که لگولاس درنبرد پنج سپاه بوده باشه یا نه.و در ضمن بولگ هم به دست بئورن کشته شد.بئورن تو جنگ خیلی نقش مهمی داشت که تو فیلم دو ثانیه بیشتر نشونش ندادند.در واقع اگه اون و عقابا نبودند جنگ به نفع گابلینا تموم می شد.اصلا آزوگ و سپاهیانش نبودند،فقط گابلینای کوهستان مه آلود و وارگ های بیشه بودند.

میدونم رمانو خوندم......ولی درکل نبرد لگولاسو دوست داشتم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

با اینکه بین گزینه ها نبرد فین گولفین و مورگوت وسوسه انگیز بود ولی من بیشتر دوست داشتم نبرد ویچ کینگ و ائارنور آخرین پادشاه گاندور در دوران سوم رو ببینم.

ائارنوری که با پذیرفتن پیشنهاد نبرد تن به تن بزرگترین خادم سائورون در واقع نابودی خودش رو میپذیره.

مرگ چیزی که فینگولفین و ائارنور لمس کردن و پذیرفتن

و در ازاش چیز بیشتری به دست آوردن

تبدیل شدن به اسطوره و یادی که هرگز از میان نمیره و بالاتر از اون جاودانگی!

وقتی به روی مرگ بخندی و اونو به تمسخر بگیری دیگه چیزی برای از دست دادن نیست .این حسیه که شاید فراتر از هر نیاز بشریه .حس بیکران بودن

ائارنور و فین گولفین کاری کردن که کسی جرئتشو نداشت و همین اونارو بالاتر از تمام قهرمانان آردا میبره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Witch-King

مرگ چیزی که فینگولفین و ائارنور لمس کردن و پذیرفتن

و در ازاش چیز بیشتری به دست آوردن

تبدیل شدن به اسطوره و یادی که هرگز از میان نمیره و بالاتر از اون جاودانگی!

وقتی به روی مرگ بخندی و اونو به تمخر بگیری دیگه چیزی برای از دست دادن نیست .این حسیه که شاید فراتر از هر نیاز بشریه .حس بیکران بودن

ائارنور و فین گولفین کاری کردن که کسی جرئتشو نداشت و همین اونارو بالاتر از تمام قهرمانان آردا میبره

خب من همین اول بگم که من به فین گولفین کاری ندارم و اما راجع به ائارنور بنظرم نه تنها با این کار چیز بیشتری بدست نیاورد و برعکس فین گولفین هیچ اسطوره ای نشد بلکه با این حماقت بزرگ هم خودشو به کشتن داد هم گاندور رو به اون وضع انداخت هم ...

بزار یه بررسی از دوران این شاه بی خرد داشته باشیم:

2043 دوران سوم: ائارنیل دوم پدر ائارنور و سی دومین شاه گاندور میمیره ائارنور به عنوان تنها وارث اون به پادشاهی میرسه. ویچ کینگ به ائارنور پیشنهاد نبرد تن به تن میده وزیر ائارنور, ماردیل مانع از رفتن ائارنور میشه.

2050 دوران سوم: هفت سال بعد از به پادشاهی رسیدن ائارنور, یه پیشنهاد دیگه از جانب ویچ کینگ میاد ائارنور بی خرد بر خلاف توصیه های وزیرش ایندفعه با حماقت قبول میکنه و با اندکی از یارانش به میناس مورگول میره و بعد از ورود به دروازه های میناس مورگول دیگه پیداش نمیشه.

با این حماقتش آخرین بازمانده نسل آناریون از ناپدید میشه و نسل آناریون از بین میره و علاوه بر اون گاندور نزدیک به 1000 سال از داشتن پادشاه محروم میمونه ( اینم در نظر داشته باشیم که ائارنور کاملا از پیش گویی گلورفیندل راجع به ویچ کینگ خبر داشت ( No man can kill me :) ) چون خودش اونجا کنار گلورفیندل بود و واقعا قبول پیشنهاد نبرد از جانب ائارنور (شاه گاندور کسی که یه کشور بهش نیاز داره) یه حماقت خیلی بزرگه.)

ائارنور با اینکارش بیش از پیش نشون داد که دور اندیشی و خرد پدرش رو نداره و بیشتر به به سلحشور خوب میخوره تا شاه گاندور برعکس ویچ کینگ که واقعا شایسته لقب شاه هست.

ویرایش شده در توسط The Witch-King

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

این صحبت ها موقعی که عاقلانه و آرام به حوادث نگاه کنیم معقوله

اگه قرار بشه همه قهرمانان داستان محتاط و خونسرد باشن که کنشی انجام نمیشه

ولی اون التهاب لحظه ای و اون تصمیمی که در لحظه گرفته میشه رو خیلی وقتا نمیشه با منطق بررسی کرد، فرق خیلی از قهرمانان دنیای فانتزی هم همینه دست به ریسک بزرگی میزنن که اگه بگیره موفقیت بزرگی و اگه نگیره باعث خیلی از سختی ها میشه

وقتی اله سار با سپاهیان دروازه سیاه رو محاصره کرد و با این ریسک به فرودو فرصت نابودی حقه داد ولی اگه فرودو کشته میشد و این سپاهیان نابود میشدن دیگه کسی مقابل سائورون و محافظ گوندور میموند؟

وقتی پیروزی همه کارا معقول به نظر میاد و وقتی شکست بخوری نه

ائارتور به پیشنهاد ویچ کینگ رفت و معمولا یه عرفه در دنیای باستان که به جنگ تن به تن احترام میزارن ولی ویچ کینگ با زیرکی سواستفاده کرد ولی اگه نمیکرد و تن به مبارزه میداد شاید مبارزه ای مثل آخلیوس-هکتور میشد!

ملکور هم به مصاف اومد و حتی فینگولفین بهش زخم زد و صرفا بخاطر برابر نبود نیرو و ماهیت شکست خورد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...