رفتن به مطلب
فنگورن

نظرسنجی 60: به کدام شخصیت منفی آردا بیشتر علاقه دارید ؟

218 رای

1. 1. نظر سنجی 60: به کدام شخصیت منفی آردا بیشتر علاقه دارید؟

• مورگوت
    • اسماگ
    • آزوگ
    • اونگولیانت
    • سارومان
    • گلائرونگ
    • شاه جادوپیشه
    • سائرون
    • شاه گابلین ها
      0
    • گالوم
    • سایر

Recommended Posts

محدثه

نمیدونم چرا گاهی اوقات تاپیک ها تبدیل به نبرد چند سپاه میشن!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

ولی باید بگم در دیدگاه اول گزینه ای رو انتخاب نمیکنم چون ذاتا به شخصیت های منفی چه در آردا و چه در جای دیگه ای علاقه ای ندارم که بخوام نظر بدم ولی اگه از دیدگاه دوم به نظر سنجی نگاه کنیم،یعنی کدام یک از شخصیت های منفی آردا را خبیث تر میدانید،در این صورت نظر من روی مورگوثه چون بدون مورگوث سائرونی هم وجود نداشت...

خب منظور این نظرسنجی کاملا مشخص هست و دقیق همون سوالی هست که پرسیده شده و به دنبال شخصیت "منفی" هست و نه شخصیت مثبت یا هرچیز دیگه، شما خیلی مهربونید بهشون علاقه ندارید :-? وگرنه برای خیلی هامون کسایی مثل جوکر، لوکی یا هانیبال لکتر جذبه ی خاصی دارن :پی اگه نظرسنجی میخواست برمبنای دیدگاه دوم شما باشه که نیازی به ایجادش نبود، قبلا به عنوان نظرسنجی شماره 27 وجود داشته و میتونید اونجا هم شرکت کنید: https://arda.ir/forum...?showtopic=1157

اما در مورد گالوم باید بگم من گالومو کاراکتر منفی نمیدونم،واسشم دلیل دارم،ببینین شما فئانور رو در نظر بگیرین شاید ماجراش شبیه گالوم نباشه ولی کی باعث شد که عزیزترین مخلوق ارو به اون وضع دچار شه و در ادامه برخی از فرزندانش وام دار پدر و اشتباهاتش باشن؟مورگوث.درمورد اسمیگل هم همینو داریم شاید اگه حلقه در دسترس گالوم نبود و روش نفوذ نمی کرد هیچ وقت اسمیگل به اون روز نمی افتاد،ویا حتی در مورد بیلبو،اگه یک رفیق شفیق مثل گاندولف نداشت آیا غیر ممکن بود که بیلبو هم به وضعیت اسمیگل دچار نشه؟ در کل میخوام بگم اگه گالوم یک رفیق مثل گاندالفو داشت شاید الان سرنوشتش خیلی متفاوت بود...

با شاید و اگر نمیشه تصمیم گرفت، مهم نتیجه هست و در نهایت گولوم اونقدر کارهای پلید انجام میده و پلید شناخته میشه از نظر خیلی هامون. اگه فرض شما رو که اما و اگر باشه بخوایم قبول کنیم، هیچ کاراکتر منفی باقی نمیمونه که :/ اگه ملکور اونطوری تهی وارگی نمیکرد الان هیچ اتفاق بدی نمیوفتاد یا اگه بگیم ملکور به اون صورت نمیشد، سائورون جذبش نمیشد و پلید نمیشد یا... اینطوری که نمیشه همه تبرئه بشن و سائورون میشه آدم خوبه ی داستان @-)

به هرحال بازم میگم. گولوم مالکیت حلقه روبا قتل بهترین دوستش شروع کرد و بیلبو با ترحم به یک شخص ناشناس و این باعث تفاوتشون میشه... اونجا که دیگه گندالف نبود کمکش کنه! اونقدری هم با گندالف نگشته بود که بگیم مثلا روش تاثیر گذاشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Oropher

خب منظور این نظرسنجی کاملا مشخص هست و دقیق همون سوالی هست که پرسیده شده و به دنبال شخصیت "منفی" هست و نه شخصیت مثبت یا هرچیز دیگه، شما خیلی مهربونید بهشون علاقه ندارید ~x( وگرنه برای خیلی هامون کسایی مثل جوکر، لوکی یا هانیبال لکتر جذبه ی خاصی دارن :پی اگه نظرسنجی میخواست برمبنای دیدگاه دوم شما باشه که نیازی به ایجادش نبود، قبلا به عنوان نظرسنجی شماره 27 وجود داشته و میتونید اونجا هم شرکت کنید: https://arda.ir/forum...?showtopic=1157

با شاید و اگر نمیشه تصمیم گرفت، مهم نتیجه هست و در نهایت گولوم اونقدر کارهای پلید انجام میده و پلید شناخته میشه از نظر خیلی هامون. اگه فرض شما رو که اما و اگر باشه بخوایم قبول کنیم، هیچ کاراکتر منفی باقی نمیمونه که :/ اگه ملکور اونطوری تهی وارگی نمیکرد الان هیچ اتفاق بدی نمیوفتاد یا اگه بگیم ملکور به اون صورت نمیشد، سائورون جذبش نمیشد و پلید نمیشد یا... اینطوری که نمیشه همه تبرئه بشن و سائورون میشه آدم خوبه ی داستان @-)

به هرحال بازم میگم. گولوم مالکیت حلقه روبا قتل بهترین دوستش شروع کرد و بیلبو با ترحم به یک شخص ناشناس و این باعث تفاوتشون میشه... اونجا که دیگه گندالف نبود کمکش کنه! اونقدری هم با گندالف نگشته بود که بگیم مثلا روش تاثیر گذاشته

حرف شما متین،در مورد اول باید بگم من قبلا نمیدونستم تاپیک خبیث ترین موجود آردا وجود داره،در ثانی خبیث ترین موجود آردا با اینکه کدام یک از شخصیت های منفی آردا خبیث ترند کمی فرق میکنه،مثالی میزنم تا قضیه روشن تر شه:شاید از نظر یکی(خودمو نمیگم ها بد فکر نکنین :دی)مثلا فئانور خبیث به نظر بیاد به خاطر افکاری که القا کرد و باعث خویشاوند کشی شد در صورتی که ما فئانور رو به عنوان کاراکتر منفی نمیشناسیم چون هر چی باشه عزیز ترین مخلوق ارو بوده! اما وقتی که میگیم کدامیک از شخصیت های منفی آردا خبیث ترن قضیه فرق میکنه و سریعا ذهن مخاطب میره سراغ کاراکتر های منفی داستان... :-?

الوه ی عزیز شما میگی با اما و اگر نمیشه تصمیم گرفت و مهم نتیجه است ولی نتیجه طی چه فرآیند هایی به دست میاد؟!در مورد گالوم باید بگم آیا گالوم خودش خواست بد باشه یا یه عامل بیرونی در بد بودنش تاثیر داشت؟مطمئنا عامل بیرونی به عنوان حلقه و وسوسه های بسیار قوی که روی مخاطبش داشت دخیل بوده (دلیل ترحم فرودو و دلسوزیش نسبت به گالوم در فیلم هم همینه و در چند جای فیلم بهش اشاره میکنه)،در صورتی که شما مورگوث رو مثال زدی،آیا مورگوت در منفی شدنش عامل بیرونی تاثیر داشت؟خیر اون خودش خواست که اینطور باشه و همه چیزو واسه خودش میخواست این عامل تحریک نتنها بیرونی نیست بلکه کاملا درونیه و بر میگرده به خود شخص...

مورد بعدی اینکه همونطور که قبلا گفتم قصد مقایسه بیلبو با گالوم رو نداشتم و فقط باب مثال اینو گفتم،ولی شما بیلبو رو در نظر بگیر از قبل از اینکه حلقه به دستش بیوفته کجاها بوده در کنار چه کسانی بوده و چه چیزها که ندیده که همونا باعث عبرت گرفتنش شد،بعد اینکه حلقه به دستش میرسه،خوب میشه گفت بیشتر مواظب بود البته اینو تو پرانتز میگم که بیبلبو استعداد منفی شدنو نداشت ولی گالوم داشت...در ضمن شما ببین همین پلیدی گالوم حاصل از حلقه موجب نابودی حلقه و سائرون شد و به نظرم زیبا ترین جای داستان اینجاست که همین پلیدی موجب نابودی خودش میشه،حالا اگه گالوم آخر ارباب حلقه ها نبود که فرودو هم به سرنوشت ایسیلدور دچار میشد!خلاصه مطلب میخوام اینو بگم گالوم با توجه به مطالبی که گفتم کاراکتر منفی نبوده از اول مثل بقیه شخصیت های منفی...

ویرایش شده در توسط mccroft

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه

...با شاید و اگر نمیشه تصمیم گرفت، مهم نتیجه هست و در نهایت گولوم اونقدر کارهای پلید انجام میده و پلید شناخته میشه از نظر خیلی هامون. اگه فرض شما رو که اما و اگر باشه بخوایم قبول کنیم، هیچ کاراکتر منفی باقی نمیمونه که :/ اگه ملکور اونطوری تهی وارگی نمیکرد الان هیچ اتفاق بدی نمیوفتاد یا اگه بگیم ملکور به اون صورت نمیشد، سائورون جذبش نمیشد و پلید نمیشد یا... اینطوری که نمیشه همه تبرئه بشن و سائورون میشه آدم خوبه ی داستان @-)

موافقم. یکی به خاطر همین قضیه ی نحوه ی آغاز مالکیت و دیگه اینکه شخصیتا رو اگه از دیدگاه خودشون قضاوت کنیم همه مثبت می شن. شخصیت منفی رو از روی پی آمد فعالیت هاش و روابطش با دیگران هم می شناسن. گولوم دقیقاً به خاطر تصمیم هایی که گرفت به کاراکتر منفی تبدیل میشه، در مقیاسی کوچکتر از گزینه های دیگه. حالا سرگذشتش، و تحت تأثیر حلقه بودنش اونو قابل ترحم می کنه، قابل ترحم بودن جدای از مثبت بودن یا حتی خاکستری بودنه.حتی توی بحران دوشخصیتیشم، شخصیتِ منفیشه که پیروز میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

جادوپیشه خوبه. مرموز و ترسناک.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Olόrin

آقا فقط مورگوث

میدونید چرا؟

رقیبش را درست انتخاب کرد.

در افتادن با ایلوواتار و مایار کار هر کسی نبود. یه تنه جلو یه لشکر وایساد و همه را به سخره گرفت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

موافقم. یکی به خاطر همین قضیه ی نحوه ی آغاز مالکیت و دیگه اینکه شخصیتا رو اگه از دیدگاه خودشون قضاوت کنیم همه مثبت می شن. شخصیت منفی رو از روی پی آمد فعالیت هاش و روابطش با دیگران هم می شناسن. گولوم دقیقاً به خاطر تصمیم هایی که گرفت به کاراکتر منفی تبدیل میشه، در مقیاسی کوچکتر از گزینه های دیگه. حالا سرگذشتش، و تحت تأثیر حلقه بودنش اونو قابل ترحم می کنه، قابل ترحم بودن جدای از مثبت بودن یا حتی خاکستری بودنه.حتی توی بحران دوشخصیتیشم، شخصیتِ منفیشه که پیروز میشه.

تو رو خدا اجازه بدین من دوباره مخالفت کنم.:دی

آخه بر چه اساسی در مورد شخصیت های داستان تالکین میشه گفت "اگر بر اساس دید خودشون قضاوت کنیم همه شخصیت ها مثبت میشن"؟ ما توی دنیای تالکین شخصیت خوب داریم، بد داریم هم داریم. اما شخصیت های خاکستری هم هست. تو پست های قبلیم هم گفتم. من منکر پیامدهای اعمال شخصیت ها نیستم. ولی تاکید میکنم که در مقام قضاوت کردن، "شخصیت مقوله ای ورای رفتارها، کردارها و پیامدهای اونهاست". یعنی نمیشه شخصیت رو صرفا بر اساس رفتارها و پیامدهای رفتارش آنالیز کرد. این مسئله هیچ ارتباطی به شخصیت هایی که منفی هستن نداره. گریما، سارومان، مایگلین، سایروس، کله گورم و خیلی از شخصیت های دیگه، علیرغم جایگاه و نژادی که داشتن در اثر رذایلی مثل حسد، کینه و ... از نظر من شخصیت منفی هستن. صرف نظر از اینکه مثلا با پلیدی جنگیده باشن یا به دشمن تاریک لطمه وارد کرده باشن.دلیلش هم درونیات و ذات این شخصیت هاست.

اما در مورد شخصیت های خاکستری بهتره که چنین قضاوتی نشه. مثل گالوم که اساسا من شخصیت (به معنایی که برای سایر کاراکترهای آردا قائلیم) براش قائل نیستم. کدوم شخصیت؟ ملغمه ای از آشفتگی ذهنی و کشمکش دائمی بین غریزه و طینت پاک رو آخه چه به این حرفا؟!!! این موجود تو دنیای آردا نقش مهمی داشته، قبول. ولی نمیشه قضاوتش کرد. چون خودش توانایی قضاوت کردن در مورد اتفاقاتی که براش افتاده رو نداشته. ما در مورد کسی میتونیم قضاوت کنیم که در موقعیت خاصی خودش قادر به تمیز باشه. بعد ما بیایم بگیم که نه تو اینجا میتونستی این کار رو بکنی ولی نکردی. پس تو موجود پلیدی هستی.

ویرایش شده در توسط اله ماکیل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

اصلا جای فکر کردن نداره برای من. از شناسم هم کاملا مشخصه به کی رای میدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه

تو رو خدا اجازه بدین من دوباره مخالفت کنم.:دی

آخه بر چه اساسی در مورد شخصیت های داستان تالکین میشه گفت "اگر بر اساس دید خودشون قضاوت کنیم همه شخصیت ها مثبت میشن"؟ ما توی دنیای تالکین شخصیت خوب داریم، بد داریم هم داریم. اما شخصیت های خاکستری هم هست. تو پست های قبلیم هم گفتم. من منکر پیامدهای اعمال شخصیت ها نیستم. ولی تاکید میکنم که در مقام قضاوت کردن، "شخصیت مقوله ای ورای رفتارها، کردارها و پیامدهای اونهاست". یعنی نمیشه شخصیت رو صرفا بر اساس رفتارها و پیامدهای رفتارش آنالیز کرد. این مسئله هیچ ارتباطی به شخصیت هایی که منفی هستن نداره. گریما، سارومان، مایگلین، سایروس، کله گورم و خیلی از شخصیت های دیگه، علیرغم جایگاه و نژادی که داشتن در اثر رذایلی مثل حسد، کینه و ... از نظر من شخصیت منفی هستن. صرف نظر از اینکه مثلا با پلیدی جنگیده باشن یا به دشمن تاریک لطمه وارد کرده باشن.دلیلش هم درونیات و ذات این شخصیت هاست.

اما در مورد شخصیت های خاکستری بهتره که چنین قضاوتی نشه. مثل گالوم که اساسا من شخصیت (به معنایی که برای سایر کاراکترهای آردا قائلیم) براش قائل نیستم. کدوم شخصیت؟ ملغمه ای از آشفتگی ذهنی و کشمکش دائمی بین غریزه و طینت پاک رو آخه چه به این حرفا؟!!! این موجود تو دنیای آردا نقش مهمی داشته، قبول. ولی نمیشه قضاوتش کرد. چون خودش توانایی قضاوت کردن در مورد اتفاقاتی که براش افتاده رو نداشته. ما در مورد کسی میتونیم قضاوت کنیم که در موقعیت خاصی خودش قادر به تمیز باشه. بعد ما بیایم بگیم که نه تو اینجا میتونستی این کار رو بکنی ولی نکردی. پس تو موجود پلیدی هستی.

قضاوت بر اساس دید خود شخصیت ها رو کلی گفتم، نه فقط براساس دنیای تالکین. هر کاراکتری برای تصمیم گیری و به انجام رسوندنش اول حقانیت اون رو برای خودش رو توجیه می کنه. داستایووسکی هم توی جنایت و مکافات و هم تسخیرشدگان به این موضوع اشاره داره. در مورد آردا هم، من خودمو جای ملکور گذاشتم، دیدم کلی حق دارم!

بعد گذاشتم جای سائورون، دیدم با این همه توانایی دارم حیف میشم:دی

این که بخوایم گولوم رو به نوعی مجنون فرض کنیم قابل قبوله، ولی اینطوری نیست که هوشیاریش رو از دست داده باشه، اتفاقا قدرت و سرعت تصمیم گیری بالایی داره. و رذیلتی که به این آشفتگی دچارش کرده طمع بوده، طمع شدیدی که باعث شد به این سرعت جذب حلقه بشه و همون اول یه نفرو بکشه. من هنوزم فکر می کنم همین کافیه که از خاکستری بودن درش بیاره و تبدیلش کنه به موجودیتی که نشه در فهرست کردن کاراکترهای منفی ندیده ش گرفت. هرچند که به اندازه ی دیگران نفرت انگیز نباشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

قضاوت بر اساس دید خود شخصیت ها رو کلی گفتم، نه فقط براساس دنیای تالکین. هر کاراکتری برای تصمیم گیری و به انجام رسوندنش اول حقانیت اون رو برای خودش رو توجیه می کنه. داستایووسکی هم توی جنایت و مکافات و هم تسخیرشدگان به این موضوع اشاره داره. در مورد آردا هم، من خودمو جای ملکور گذاشتم، دیدم کلی حق دارم!

بعد گذاشتم جای سائورون، دیدم با این همه توانایی دارم حیف میشم:دی

این که بخوایم گولوم رو به نوعی مجنون فرض کنیم قابل قبوله، ولی اینطوری نیست که هوشیاریش رو از دست داده باشه، اتفاقا قدرت و سرعت تصمیم گیری بالایی داره. و رذیلتی که به این آشفتگی دچارش کرده طمع بوده، طمع شدیدی که باعث شد به این سرعت جذب حلقه بشه و همون اول یه نفرو بکشه. من هنوزم فکر می کنم همین کافیه که از خاکستری بودن درش بیاره و تبدیلش کنه به موجودیتی که نشه در فهرست کردن کاراکترهای منفی ندیده ش گرفت. هرچند که به اندازه ی دیگران نفرت انگیز نباشه.

اتفاقا منم نظرم این نبود که بیایم شخصیت ها رو بر اساس دید خودشون قضاوت کنیم. (حرفت راجع به ملکور خیلی باحال بود @-) )

بعضی شخصیت ها رو تالکین طوری توصیف کرده که نه تنها خودشون تو پلیدی و منفی بودنشون شکی ندارن (:دی) بلکه ما هم در مقام قضاوت، برای اینکه بگیم این شخصیت "منفی" هست، دستمون خیلی بازه. مثل مثال هایی که بالا زدم.

من اگر با منفی بودن شخصیت گالوم مخالفم، البته با مثبت بودنشم مخالفم. صحبت از وسوسه کردی، وسوسه ای که منجر به پلیدی شده. اما یه بار مرور کن که چه چیزی باعث وسوسه شده بود؟ یه حلقه؛ حلقه ای که نه تنها اسمیگل، بلکه بزرگان خیلی بزرگی مثل میتراندیر، گالادریل، یا نمونه بارز و مشخصش که یه نجیب زاده شجاع و پاک طینت مثل ایسیلدور در برابرش به چالش کشیده شده بودن. چه انتظاری از یه هافلینگ ماهیگیر داریم؟

صحبت از تصمیم گیری کردی. تو پست های بالاتر هم اشاره کردم. چیزی که حلقه به گالوم بخشیده بود قدرت تصمیم گیری نبود. توانایی واکنش نسبت به خطر افتادن یه غریزه بود. صحبت از سیصد چهارصد سال زندگی انفرادی با حلقه ست.دیگه اراده ای نمیمونه که بخواد منجر به تصمیم گیری بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

شاه جادوپیشه:

شخصی که پادشاهی شمال را با خاک یکسان کرد. دروازه ی میناس تریث را از جا کند.برج جادو را بنا ساخت.قدرتمند ترین انسان در کل سرزمین میانه.از بین انسان ها اون قدرتمند ترین و منفور ترین بوده.

اما در بین مایار ها:ساءورون

والار:مورگوت

از اژدهایان هم ماشین سلاخی مورگوت و انتخاب میکنم@-)

در مورد بقیه هم نظر خاصی ندارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
یوسف

مسلما سایرون با مکر و حیله اش بهترین شخصت منفی اردا است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مایدروس

به جد میتونم بگم در حق دشمن تاریک جهان ، مورگوت ، ظلم شده! آخه پلیدی که در همه نیروهای اهریمنی بود ، از اون نشات میگیره. درحالی که سائرون تنها نقش وحش و آنتی کرایست رو داره، مورگوت نقش ابلیس و مار رو داره . پس منفیترین و قوی ترین مورگوت هستش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

به جد میتونم بگم در حق دشمن تاریک جهان ، مورگوت ، ظلم شده! آخه پلیدی که در همه نیروهای اهریمنی بود ، از اون نشات میگیره. درحالی که سائرون تنها نقش وحش و آنتی کرایست رو داره، مورگوت نقش ابلیس و مار رو داره . پس منفیترین و قوی ترین مورگوت هستش.

بحث ابهت و قدرت و پلیدی مطرح نیست.علاقه ملاک هست.به خاطر همین گالوم بیشتر رای آورده @-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*legolas*

به نظر منم بهترین شخصیت منفی اردا سایرون هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
legolas2013

من سائورون رو دوست دارم چون جذبه و ابهت خاصی داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

مورگوت از همشون بدتره. نماد بدیه. همه یه طرف مورگوت هم یه طرف عین بچه های بدی که والدینشون نمیتونه ادبشون کنه حتی ایلوواتار هم نمیتونه ادبش کنه انقدر پر ابهت بود که تالکین قبل مرگش میخواست با آردا برشگردونه اما اجل مهلتش نداد. @};-

ویرایش شده در توسط Armando

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady Oakenshield

بنظرم اسماگ...بقیشون واقعا حریصن...ازشون خوشم نمیاد مخصوصا سایرون و آزوگ...

راستی اسم بولگ هم مینوشتی خوب میشد@};-

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

فکر کنم سائرون دیگه تموم کرد و بهترین نقش منفی جهانه

1- جسم ندارد

2- نابود نشدنیه

3- خادمین وفاد داردارد

4- خودش خادم است

5- قدرتمندترین

6- ساح مخفی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

من اسماگو انتخاب کردم چون واقعا از صحنه های حضورش تو فیلم یا کتاب لذت بردم.ولی مورگوت و سائرونم خوبن.از ویچ کینگم چندان خوشم نمیاد.اصن نقش خاصی نداشت بنظرم

پ.ن:گالم هم دوس دارم ولی بیشتر بدبخته تا بد و خبیث

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تراندویل 2001

100%سائرون

به نظر من سائرون بهترين ارباب تاريکه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
undomiel

درود بر دوستان آردایی

من خودم به شخصه به ملکور علاقه دارم چون اولین خسم آردا ست وسبب به گرد آمدن سائورون و شاه جادوپیشه شد ولی به قول armondo ای کاش بعد از سائورون دوباره از بند رها بشه و دوباره روزی از نو و جنگی از نو شروع می شد و ما حال می کردیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاهزاده آرون

من بیشتر از این که گولوم رو یه موجود بد فرض کنم اونو یه موجود مظلوم میبینم، آخه مگه بنده خدا چی کار کرده که اونو موجود بد حساب کنیم؟ فراموش کردید ک اگه اون نبود فرودو هرگز به کوه هلاکت نمیرسید و هرگز حلقه هم در آتش نابودی نمی افتاد؟ گولوم یه بیچاره دوست داشتنیه!!

درود بر دوستان آردایی

من خودم به شخصه به ملکور علاقه دارم چون اولین خسم آردا ست وسبب به گرد آمدن سائورون و شاه جادوپیشه شد ولی به قول armondo ای کاش بعد از سائورون دوباره از بند رها بشه و دوباره روزی از نو و جنگی از نو شروع می شد و ما حال می کردیم

آندومیل عزیز، به نظرم اگه میگفتن موثرترین شخصیت بد آردا رو معرفی کن حق با تو بود و استدلالت کاملا منطقی میبود، آما ملکور کجاش شخصیت دوست داشتنی بود؟ اون بود که تمام آردا رو خراب کرد، الف ها رو به ارک و انت ها رو به ترول تبدی کرد، سروده زیبای ایلوتار رو خراب کرد و فینگولفین رو کشت و هورین رو زندانی و نفرین کرد و.............

پ ن: البته اگه ملکور این کارهارو نمیکرد، پس استاد تالکین چی داشت که بنویسه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ILMARE

سائرون واقعا باهوش بود . خیلی ازش خوشم میاد .

همه کاراش استراتژیک خاصیداشت هیچ وقت بدونه نقشه و هماهنگی جلو نمیرفت ، فقط یه بدشانسی باعث شد تا حلقشو از دست بده و تازه به نظرم خیلی تیز بود که تونست دو بار از دست سپاه والار فرار کنه و پنهان بشه . و بعد دوباره خودشو به جماعت نشون بده . 

نمیدونم اما فکر کنم حتما جنگ جوی خوبی هم بوده که تونسته هم گیل گالاد و هم ارندیل رو شکست بده اونم در نبرد تن به تن . 

جادوگر ماهری هم بوده من عاشق اون افسون های پلید و تاریکشم . خیلی دلم میخواست در دنیای آردا بودم و باهاش دوست میشدم و ازش میخواستم این کار ها رو به منم یاد بده . عالی میشد ?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
T.L.A

مورگوت هم خیلی برای شکنجه و زجر دادن دشمنش خلاقیت داشت و قویترین آینور بودن کم نیست. موسیقی اینور ها هم که به هم زد و پایان دهنده ی دنیا هم تشریف داره. اولین ارباب تاریکی هم هست. بهش والا ترین دانش ها و قدرت ها هم داده شده بود.همهٔ نیروهای پلید سرزمین میانه از خادمان او به شمار می‌آیند.و به خاطر گستاخی و نخوت و به خاطر خوار شمردن تمام دیگر موجودات، از شکوه و عظمت سقوط کرد. روحی بود بس تباه و بی رحم، با این حال قدرت او چنان زیاد بود که در اعصار فراموش شده، به جنگ و نبرد و رقابت با مانوی و تمامی والاها پرداخت؛ و طی سالهای طولانی بر بیشتر سرزمین‌های میانه تسلط پیدا کرد.

سائرون به خاطر هوش و قدرتش و صد البته عظمتش  او فرماندهٔ ارشد مورگوت بود، وی همچنین در تمامی اعمال زیرکانه و اهریمنی مورگوت در سرزمین میانه و فراسوی آن او سهمی بزرگ داشت و در خباثت و پلید در مرتبه بعد از مورگوت بود، زیرا او مدتی دراز نه برای خودش که برای مورگوت خدمت می‌کرد. با این وجود به سبب قدرت و مقامی که سابقاً نزد آئوله والا (ارباب سابقش) داشت و دانش عظیمی که او از آئوله و مورگوت در باب جادوگری و صناعت آموخت، او تبدیل به بزرگترین خادمان ملکور شد؛ به همین خاطر هم پس از سقوط و بیرون رانده شدن مورگوت از سرزمین میانه، به یک ارباب تاریکی بدل شد و به دنبال او در گرداب تباهی و پلید فرو غلتید. این همه کار کرده!;)

اسماگ 

گالوم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...