رفتن به مطلب
فنگورن

نظرسنجی 60: به کدام شخصیت منفی آردا بیشتر علاقه دارید ؟

218 رای

1. 1. نظر سنجی 60: به کدام شخصیت منفی آردا بیشتر علاقه دارید؟

• مورگوت
    • اسماگ
    • آزوگ
    • اونگولیانت
    • سارومان
    • گلائرونگ
    • شاه جادوپیشه
    • سائرون
    • شاه گابلین ها
      0
    • گالوم
    • سایر

Recommended Posts

Bain

مثل اینکه سائرون اینجا خیلی طرفدار داره!فعلا که جلویه.

ولی من اصلا از تکنیکهای توهم و تغییر چهره و ایناش خوشم نمیاد.شخصیت منفی باید همیشه منفی باشه.واسه همین من گلائرونگ و اسماگ رو ترجیح میدم.ارک=گابلین جماعت هم که کلا چندش آورن.

گالوم هم که یکم ترحم برانگیزه،مخصوصا گالوم هابیت که تو اون شرایط تنها زندگی میکنه... :|

پ.ن:من به اسماگ رای دادم.برای گلائرونگ احترام قائلم ولی دوست داشتنی نیست برام!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اخرین دورف

اصن ابهتی که شاه جادو پیشه داره یه چیز دیگست :|

رای ما witch king !!!!

شاه جادو پیشه مچکریم :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durf

من از آزوگ خیلی خوشم اومد اون فنون جنگی و صف بندی سپاه و کنترل اون از راه دور با شیپور و دستگاه عالی بود هیچ سپاه اهریمنی تو شش گانه انقدر منظم نبودن و فرمانبردار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

به گالوم بیچاره رای دادم :|

یه موجود بی آزار که یه هدف بیشتر نداشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

عشق من ...

... گالوم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

اصولا باید دید شخصیت منفی چه کار هایی از دستش بر میاد، یعنی تا حد شخصیت های دیگه رو می تونه آزار بده و من با اون چیز هایی که از گلائرونگ دیدم پس مجبور میشم به اون رای بدم البته با احترام بسیار زیاد به شخصیت های منفی دیگر! واقعا یه موجود غیر قابل نفوذی بود و تا آخرین لحظه زهر خودش رو می ریخت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

خوب هر چند خودم درستش کردم اما خودم هم نمیدونم بین اسماگ و سائرون کدوم رو انتخاب کنم!به خاطر همین مجبور شدم شانسی انتخاب کنم و به اسماگ رای دادم!:دی

اسماگ خیلی باابهته سائرون هم همینطور!:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

رای من بدون شک سائورون هست.با اینکه شخصیت های منفی دیگر آردا رو هم دوست دارم.اما سائورون رو از همه بیشتر دوست دارم.به نظر من سائورون با وجود اطلاعات زیادی که ازش داریم مجهول ترین شخصیت منفی آردا هست.

ویرایش شده در توسط الندیل پادشاه انسان ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mohadeseh

گلائرونگ رو انتخاب میکنم چون در شرارت هیچ کم و کاستی نداشت. ولی دلیل مهمتر سروکله زدن و کشته شدن به دست محبوب ازلی و ابدی من در دنیای تالکین می باشد. :| :|

ولی واقعا موندم رو چه حسابی گالوم رو تو ردیف شخصیت های منفی آوردن!!

نه واقعا چرا؟!!!

به نظرت چرااا؟؟؟؟ اصن چرا باید تو شخصیتا مثبت باشه؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Anna

همه ی این شخصیت های بد مورد علاقه ی منن (البته به جز شاه گابلین ها)

بخاطر همین انتخاب سخته اما با این حال من مورگوت و انتخاب می کنم چون سر منشاء همه ی بدی هاست (گرچه شاگردانش رو دستش زدن)

و اینکه بنظرم گالوم همچین بد بدم نبود (یجور دوگانگی شخصیت داشت که توی پانصد سال تنهایی نصیبش شد بخاطر حلقه، تازه زمانی که فرودو باهاش مهربون بود اونم مثبت میشد.)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

به نظرت چرااا؟؟؟؟ اصن چرا باید تو شخصیتا مثبت باشه؟؟؟؟

اولا نبودن تو ردیف شخصیت های منفی الزاما به معنی بودن تو شخصیت های مثبت نیست.

دوما مگه به یه آدم روانی میشه گفت شخصیت مثبت داره یا منفی؟!! نمیشه دیگه. آدمی که دو شخصیتی باشه، دائم با خودش حرف بزنه، یه روز یه رفتاری داشته باشه، روز دیگه ش خلافشو رفتار کنه... این آدم نه منفیه، نه مثبت. هم میشه گفت منفیه به خاطر اینکه خباثت حلقه رو به جون خریده بود. هم میشه گفت مثبته چون اگه نبود فرودو تو کوه هلاکت نمیتونست حلقه رو نابود کنه. پس نباید تو این نظرسنجی تو ردیف شخصیت های منفی قرار میگرفت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mohadeseh

اولا نبودن تو ردیف شخصیت های منفی الزاما به معنی بودن تو شخصیت های مثبت نیست.

دوما مگه به یه آدم روانی میشه گفت شخصیت مثبت داره یا منفی؟!! نمیشه دیگه. آدمی که دو شخصیتی باشه، دائم با خودش حرف بزنه، یه روز یه رفتاری داشته باشه، روز دیگه ش خلافشو رفتار کنه... این آدم نه منفیه، نه مثبت. هم میشه گفت منفیه به خاطر اینکه خباثت حلقه رو به جون خریده بود. هم میشه گفت مثبته چون اگه نبود فرودو تو کوه هلاکت نمیتونست حلقه رو نابود کنه. پس نباید تو این نظرسنجی تو ردیف شخصیت های منفی قرار میگرفت.

این نظر شما بود که من هم به نظرتون احترام میزارم ولی اساسا نمیشه گفت چون دو شخصیتیه پس هم مثبت هم منفی......اسمیگل خودش شخصیتی مثبت داشته که از وجود حلقه هم زجر میکشید ...گالوم هم شخصیت منفی بود که مستقیما رو افکار اسمیگل اثرات منفی گذاشت و در نهایت اون رو به یه موجود پلید و منفی تبدیل کرد که حتی میخواست مانع از نابودی حلقه بشه ...پس دیگه اون شخصیت نه چندان مثبت اسمیگل در درونش مشاهده نمیشد........... ماجرای کشوندن فرودو به اون غار عنکبوت یا اون درگیری که سر کوه هنگام نابود کردن حلقه داشت فک کنم دلایل خوبی برای منفی بودن این شخصیت باشه.....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

این نظر شما بود که من هم به نظرتون احترام میزارم ولی اساسا نمیشه گفت چون دو شخصیتیه پس هم مثبت هم منفی......اسمیگل خودش شخصیتی مثبت داشته که از وجود حلقه هم زجر میکشید ...گالوم هم شخصیت منفی بود که مستقیما رو افکار اسمیگل اثرات منفی گذاشت و در نهایت اون رو به یه موجود پلید و منفی تبدیل کرد که حتی میخواست مانع از نابودی حلقه بشه ...پس دیگه اون شخصیت نه چندان مثبت اسمیگل در درونش مشاهده نمیشد........... ماجرای کشوندن فرودو به اون غار عنکبوت یا اون درگیری که سر کوه هنگام نابود کردن حلقه داشت فک کنم دلایل خوبی برای منفی بودن این شخصیت باشه.....

درسته. ولی منظور من این نبود که گالوم هم منفیه هم مثبت. همین چیزایی که گفتین دلیلی بر این میشه که گالوم اساسا نه منفیه نه مثبت.

ببینید قضاوت کردن در مورد شخصیت ها، اونم شخصیت های داستانی و به ویژه شخصیتی مثل گالوم به خاطر شرایط خاصی که داشته خیلی سخت و در مواقعی غیر ممکنه. اگر شما به کشوندن فرودو به غار شلوب و ممانعتش از نابودی حلقه اشاره میکنید، منم میتونم به راهنمایی کردن فرودو تو یه مسیر طولانی از کوه های مه آلود تا کوه نابودی اشاره کنم. پس این روی قضیه هم اهمیت کمی نداره. کما اینکه خیلی جاها گالوم با طینت پاک راهنماییشون میکرد. در مورد شخصیتی مثل گالوم (و با اندکی اغماض شخصیتی مثل تورین که تو تاپیک تورینوگرافی در موردش بحث شده) باید سعی کرد که قضاوتی صورت نگیره. مثل گاندالف که در برابر قضاوتی که فرودو توی موریا درباره ی گالوم کرد موضع گرفت و حقیقت بزرگتری رو براش توصیف کرد.

گالوم یه موجود حقیر، تنها، عاری از هر گونه حق انتخابی بود که از اقبال بدش با یک شی وسوسه کننده و ویرانگر روبرو شد. قضاوت در مورد این آدم منتفیه، چه برسه به اینکه بخوایم بگیم منفی بوده یا مثبت.

ویرایش شده در توسط اله ماکیل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

کاملا با اله ماکیل موافقم.

به فرض گالوم شخصیتی منفی باشه.آیا جنایتی انجام داده؟ آیا علیه جبهه خیر کاری انجام داده؟

مسلماًخیر،پس نیازی نیست در رده شخصیتهای منفی قرارش بدیم.اونم در مقایسه با سائرون و ویچ کینگ.

اگه معیار ما تسلیم شدن در برابر وسوسه حلقه است اونوقت باید ایزیلدور رو هم شخصیتی منفی حساب کنیم.

ویرایش شده در توسط K I N G

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

توی این شخصیت ها من به گولوم علاقه بیشتری دارم. برداشت من از این نظرسنجی برترین شخصیت منفی یا قوی ترین شخصیت منفی نبود چون اگر اینطور میبود نتیجه فرق میکرد. گولوم شخصیت جالب، دوست داشتنی و در عین خال رقت انگیزیه و با بقیه گزینه ها متفاوته. بعد از گولوم از گلائرونگ و اسماگ به دلیل زیرکیشون خوشم میاد. بقیه گزینه ها برام در یه حد هستن تقریبا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

به نظر من بهتره گالوم رو از این لیست حذف کنیم . گالوم بدبختی بود که حلقه ی یگانه گریبانگیرش کرد واونو در آخر به نابودی کشوند.اگر فصل های اول یاران حلقه یادتون باشه گاندولف تاریخچه گالوم رو برای فرودو تشریح می کنه با همچین عباراتی که اون در آغاز از هابیت ها بود وکنجکاو ترین عضو خاندانش به شمار می رفت وبه سرآغاز هر چیزی کنجکاو بود در آبگیر ها وغار ها شیرجه می زد وتا ته هر چیزی می رفت.به خاطر همین خصلت کنجکاوی بود که اسیر و بنده حلقه یگانه شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*Witch King

ویچ کینگ!

حتی با ابهت تر از سائورون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

توی این شخصیت ها من به گولوم علاقه بیشتری دارم. برداشت من از این نظرسنجی برترین شخصیت منفی یا قوی ترین شخصیت منفی نبود چون اگر اینطور میبود نتیجه فرق میکرد. گولوم شخصیت جالب، دوست داشتنی و در عین خال رقت انگیزیه و با بقیه گزینه ها متفاوته. بعد از گولوم از گلائرونگ و اسماگ به دلیل زیرکیشون خوشم میاد. بقیه گزینه ها برام در یه حد هستن تقریبا.

برداشتت از نظر سنجی درسته و نظر سنجی می خواد محبوبترین شخصیت منفی رو شناسایی کنه . در همین راستا از آوردن گزینه هایی که منفی بودن اما شانس کمی وجود داشت که کسی اونها رو دوست داشته باشه پرهیز کردیم. مثل میم دورف، کارخاروت، مایگلین و ...

همچنین انتخاب قدرتمندترین هم هدف نظر سنجی نیست، هرچند یه نفر میتونه به خاطر قدرت یه شخصیت ازش خوشش بیاد در حالی که فرد دیگه ای میتونه همون شخصیت رو به خاطر زیرکی یا خباثتش دوست داشته باشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...