رفتن به مطلب

Recommended Posts

ادموند پونسی

کارآموز رنجر (Ranger's Apprentice) یک مجموعه ی فانتزی ماجراجویانه از جان فلنگن (John Flanagan) در رده ی سنی نوجوانانه که فک کنم از سال 2006 داره منتشر می شه. داستان رو با پسری به اسم ویل شروع می کنیم که از خونواده ی خودش بی اطلاعه و حتی فامیلی خودش رو نمی دونه تو بخش ایتام قلعه ی ردمونت، یکی از املاک سرزمین آرالوئن زندگی می کنه. روز انتخاب شغل(یا یه همچین چیزی)، همه ی هم اتاقی هاش شغلی پیدا می کنن. ویل علاقه ی شدیدی داره که شوالیه بشه، اما خیلی ریزه میزه اس. با این حال، به طرز عجیبی استادی براش پیدا می شه. رنجر قلعه ی ردمونت، هالت(یا هلت). رنجرها به جادوگری معروفن... اما ویل عقب نمی شینه.

کتاب نثر روان و خوبی داره و هم تو نت و هم بین انتشارات، تا جلد چهارم ترجمه شده. جلد پنجم هم در حال ترجمه هست. موضوعات کتاب خوبه و با این که بعضا تقلید توش کاملا به چشم می خوره، اما باعث دل زدگی نمی شه و می تونه خواننده رو تا آخر همراه خودش بکشونه.

خوندنش توصیه می شه.

ویرایش شده در توسط الوه
انتقال پست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لینک دانلود

این مجموعه به نظر خودم رگه هایی از تالکین رو درون خودش داره: نبرد های بزرگ، حماسه ها، افراد ریز نقش، قلمروی بزرگ، زبان های مختلف (این دو مورد آخر به دقیقی تالکین نیس ولی خب بازم خوبه) و... .

من راستش رو بگم از یاران حلقه و هابیت خوشم نیومد ولی با سیلماریلیون حال کردم. تالکین به نظرم کشش نداره ولی دقتی فوق العاده و توصیف ها و نظم فوق العاده ای در داستانش هست.ولی این مجموعه به استثنای جلد یک فوق العاده هست، خنده دار و جذاب، این مجموعه شاید تاثیرگذار نباشه ولی تجربه ای فوق العاده مفرحه. با ذکر یک مثال میگم: نگهبانان کهکشان و شوالیه ی تاریکی نولان، هر دو عالی و هر دو خوب، ولی این کجا و آن کجا.

چیزی که من رو به شدت جذب داستان کرد استراتژی ها و توصیف های عالی جنگ هاست. چه در صحنه هایی که یک یا دو نفر میجنگند و چه در صحنه هایی که ارتش ها حمله میکنند.

ترجمه هم خوبه. طنز داستان فوق العاده هست، به من که حال داد ولی شما رو نمیدونم.

ای بابا چرا بعضی ها نتشو میخونند؟برادران این کتاب کپی رایت دار کپی رایت!!!!!!!!!!!!

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح سهو نگارشی و انتقال پست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایلواتار

کتاب بسیار خوبی برای مطالعه است و اطلاعات نظامی فوق العاده ای را در بر دارد ولی برای خواندن ان باید در چند صفحه اول صبوری پیشه کنید چرا که کتاب پس از فصل اول بسیار جالب خواهد شد و مطالعه ان اطلاعات نظامی شما را تا سطح زیادی افزایش خواهد داد و مطالعه ان را به افرادی که مایل به کسب اطلاعات نظامی اند توصیه میکنم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

این کتاب فقط اطلاعات نظامی نمی ده, در مورد سایر مسائل مثل پوشاک یا نحوه سفر یا سکونتگاه ها هم اطلاعات خوبی داره, ولی این اطلاعات مربوط به اروپای کهنه. و خب به نظرم نسبتا بی فایده است. تو ایران باستان همه چیز متفاوت بوده. اما با این حال از لطف خالی نیست دونستن این مسائل.

نثر نویسنده واقعا بی نظیر و مجذوب کننده است و به نظرم حجم زیادی از کلیشه های داستان های کلاسیک رو داره و در مورد تقلیدش یکی از دوستانم عقیده داشت از دنیای نبرد شکافت تقلید شده که نخوندمش. ولی فکر نمی کنم تقلید از ارباب حلقه ها باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گلورفیندل

من جلد اولشو خوندم فقط پارسال

خیلی خوشم اومد ازش

جلد دوم رو هم فصل اولشو خوندم ولی دیگه ادامش ندادم

اون موقع هم فقط نسخه اینترنتیش موجود بود فک کنم و هنوز انتشاراتی دست به ترجمش نزده بودش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

تا جایی که یادمه از چاپش بیشتر از یه سال می گذره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

اطلاعات کتاب ، به امید اینکه طرفدار پیدا کنه ...

نویسنده : جان فلنگن

متجرم : مسعود ملک یاری

ویرستار : احمد پور امینی

تصویر گر : جان بلک فورد

چاپ اول :1391- 2500 نسخه

ناشر : انتشارات افق

مخاطب : نوجوان و جوان

آدرس : www.ofoqco.com

[email protected]

ویرایش شده در توسط VICTOR

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

ببخشید ولی اسم کتاب کارآموز رنجره

اشتباهی اسمش رو توی صفحه اول ترجمه کردید

ولی در کل زبان کتاب روان و جالبه

مثلث عشقی جالب و ناباورانه غیر قابل پیش بینی (تقریباً) ای دارد

و به ساخت رنجر ها خیلی توجه شده و سنت و روش نیز برای آنان نیز گفته شده است

نبرد های تن به تن جالبی نیز دارد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

درود بر شما لرد بزرگوار

لرد عزیز عرضم به حضور شما که عنوان تاپیک رو مدیریت نوشته و من بی تقصیرم ;)

در مورد روان بودن داستان حق با شماست و به گونه ایست که می تواند در تمام سنین مخاطب جذب کند .

مثلث عشقی هم نمیشه گفت چون نویسنده این بحث رو به صورت حاشیه ای بیان کرده و می تویم به جای عشق ویل به آلیس ، دوستی صمیمانه بگیم البته مقصود نویسنده خیلی هم مشخص نیست که یک دوستی است یا عشق .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

درود بر شما لرد بزرگوار

لرد عزیز عرضم به حضور شما که عنوان تاپیک رو مدیریت نوشته و من بی تقصیرم ;)

در مورد روان بودن داستان حق با شماست و به گونه ایست که می تواند در تمام سنین مخاطب جذب کند .

مثلث عشقی هم نمیشه گفت چون نویسنده این بحث رو به صورت حاشیه ای بیان کرده و می تویم به جای عشق ویل به آلیس ، دوستی صمیمانه بگیم البته مقصود نویسنده خیلی هم مشخص نیست که یک دوستی است یا عشق .

با درود

منم نگفتم شما گذاشتید کلا با نویسندهش بودم حالا هرکی مه بود

نکتهی دیگر : نویسنده کاریو بی دلیل نمیکنه

این مثلث عشقی هم در حاشیه بود ولی همه بهش توجه می کنند

این طرز نوشتن که نویسنده با نادیده گرفتن یک مسئله به صورت الکی به خواننده حق انتخاب و تفکر بده یکی از کلک های نوشتنه که فلانگن خوب انجامش داده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

با درود

منم نگفتم شما گذاشتید کلا با نویسندهش بودم حالا هرکی مه بود

نکتهی دیگر : نویسنده کاریو بی دلیل نمیکنه

این مثلث عشقی هم در حاشیه بود ولی همه بهش توجه می کنند

این طرز نوشتن که نویسنده با نادیده گرفتن یک مسئله به صورت الکی به خواننده حق انتخاب و تفکر بده یکی از کلک های نوشتنه که فلانگن خوب انجامش داده

مجددا درود

منم به خودم نگرفتم ، با نویسنده بودم ...

نکته شما هم دقیق گفته شده ، اصل داستان نویسی اینه که خود خواننده دنیای داستان را برای خودش بسازد و به همین دلیل هر کی می تونه رایطه ی بین ویل و آلیس را صرفا یه دوستی بداند و یا چیز دیگه ای که در جلد های بعد به این پرسش ها پاسخ داده می شود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هالت

وااااي كتابش به نظرم عاليه!! پيشنهاد مي كنم حتما بخونيدش! من تا حالا٦ تا جلد ترجمه شدشو ديدم ولي مثل اينكه ٦ تاي ديگه هم داره. اگه دوستان اطلاعات بيشتري دارن بگن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

درباره ی جان آنتونی فلنگن

جان فلنگن ، متولد 22 می سال 1944 می باشد و اهل کشور استرالیا می باشد که با همسرش در سیدنی زندگی می کرد .

وی کارش را با تبلیغات آغاز کرد و سپس به حرفه ی نویسندگی و فیلمنامه نویسی روی آورد . او در زمینه ی تبلیغات تلوزیونی ، طراحی و برنامه های کمدی فعالیت کرده است . فلنگن یکی از پر کار ترین نویسندگان استرالیاست . جان اولین کتاب از مجموعه ی جنگاوران جوان را برای پسر دوازده ساله اش مایکل نوشت تا او را به خواندن تشویق کند .

مایکل پسر ریزه میزه ای بود و همه ی دوستانش از او بزرگتر و قوی تر بودند . جان می خواست هم او از کتاب خواندن لذت ببرد و هم بداند که همه ی قهرمانان حتما قوی هیکل و چهارشانه نیستند .

post-2690-0-01612000-1435250995_thumb.jp

جان فلنگن در بیچ ساید سیدنی در حومه ی منلی زندگی می کند و در حال حاضر مشغول نوشتن دنباله ی مجموعه ی جنگاوران جوان است . جان فلنگن با الهام گیری از داستان های قرون وسطا رمانش را می نویسد . به همین علت ماجرا های داستانش در قرون وسطا اتفاق می افتد .

کتاب های جان فلنگن توسط نشر افق در ایران چاپ و تکثیر می شود و تا حال 6 جلد این رمان 12 جلدی( تا الان) ترجمه شده است .

Ranger’s Apprentice - Brotherband – Jesse parker فهرست کتاب ها :

کتاب های جنگاوران جوان تا سال 2014

The Ruins of Gorlan

The Burning Bridge

The Icebound Land

The Battle For Skandia

The Sorcerer In The North

The Siege of macindaw

Erak’s Ransom

The Kings Of Clonmel

Halt’s Peril

The Emperor Of Nihon-ja

The Lost Stories

The Royal Ranger

کتاب های ترجمه شده :

ویرانه های گورلان : مسعود ملک یاری

پل آتشین : مسعود ملک یاری

سرزمین یخ زده :مسعود ملک یاری

نبرد اسکاندیا : مسعود ملک یاری

جادوگر شمال : مسعود ملک یادی

محاصره ی مکینداو : فائزه اثناعشری

تصاویر کتاب ها

post-2690-0-67919400-1435250836_thumb.jppost-2690-0-80083400-1435250847_thumb.jppost-2690-0-09814100-1435250868_thumb.jppost-2690-0-18288100-1435250887_thumb.jppost-2690-0-87864300-1435251368_thumb.jppost-2690-0-36097900-1435250999_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

نقشه ی دنیای جان آنتونی فلنگن

نقشه ی رمان جنگاوران جوان که تمام اتفاقات داستان در این نقشه به وقوع می پیوندد و با کمی دقت متوجه میشوید که بخشی از اروپای غربی می باشد و آرالوئن کشور انگلستان و اسکاندیایی ها هم نزدیک  شبه جزیره ی اسکاندیناوی و مردم ساکن آلمان و فنلاند و قسمت هایی که وایکینگ ها حکومت می کردند قرار دارد .

در اصل این رمان تاریخ اروپا را در دوران قبل از رنسانس اول به صورت افسانه ای به وجود آورده است .

World_Map.JPG

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نارس_آرتین
در در 12/13/2014 at 3:09 PM، لینک دانلود گفته است :

این مجموعه به نظر خودم رگه هایی از تالکین رو درون خودش داره: نبرد های بزرگ، حماسه ها، افراد ریز نقش، قلمروی بزرگ، زبان های مختلف (این دو مورد آخر به دقیقی تالکین نیس ولی خب بازم خوبه) و... .

من راستش رو بگم از یاران حلقه و هابیت خوشم نیومد ولی با سیلماریلیون حال کردم. تالکین به نظرم کشش نداره ولی دقتی فوق العاده و توصیف ها و نظم فوق العاده ای در داستانش هست.ولی این مجموعه به استثنای جلد یک فوق العاده هست، خنده دار و جذاب، این مجموعه شاید تاثیرگذار نباشه ولی تجربه ای فوق العاده مفرحه. با ذکر یک مثال میگم: نگهبانان کهکشان و شوالیه ی تاریکی نولان، هر دو عالی و هر دو خوب، ولی این کجا و آن کجا.

چیزی که من رو به شدت جذب داستان کرد استراتژی ها و توصیف های عالی جنگ هاست. چه در صحنه هایی که یک یا دو نفر میجنگند و چه در صحنه هایی که ارتش ها حمله میکنند.

ترجمه هم خوبه. طنز داستان فوق العاده هست، به من که حال داد ولی شما رو نمیدونم.

ای بابا چرا بعضی ها نتشو میخونند؟برادران این کتاب کپی رایت دار کپی رایت!!!!!!!!!!!!

خوب این کتابو تا اواسط جلد دوم خوندم وباید بگم سرگرم کنندس بله شوخی های جالبی داره وداستان هم خوبه اما....به هیچ وجه با آثار ماندگار تالکین قابل مقایسه نیست که به نظر من یه جورایی خدای فانتزی محسوب میشن.کار آموز رنجر رو باید با کتاب هایی مثل نارنیا مقایسه کرد که شیوه نگارششون مثل همه نه فانتزی کلاسیک وغنی مثل ارباب حلقه ها.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

به تازگی جلد 5 رو تموم کردم

به نظرم داستان خیلی خیلی کند و در عین حال با صفاییه. جان فلانگن (نویسنده) رو مردی با سواد و با دقت یافتم که از هیچ نکته ای صرف نظر نمی کنه و حواسش به همه چیز هست و توصیفات خیلی خوبی داره.کاراکتر پردازیش بد نیست و مثلث عشقی جالبی در داستان به چشم می خوره.

گروه بندی یعنی شوالیه ، رنجر ، بارون و ... حال و هوای خاصی به داستان میده  ولی همون جور که گفتم خیلی کنده 

نمی خوام نقد حرفه ای کنم از کار ولی در داستان فانتزی این همه توصیف به درد نمی خوره و به دلیل کم بودن موضوعات اصلی و این که فرد در تمام داستان نهایت یک بار آن هم کمی شوکه میشه خودش جای بحث داره  ولی اگه جلد 6 اش ترجمه بشه می خونمش (دیگه حوصله ندارم هر داستانی رو زبان اصلی بخونم)

در در 1/29/2016 at 1:23 PM، نارس_آرتین گفته است :

خوب این کتابو تا اواسط جلد دوم خوندم وباید بگم سرگرم کنندس بله شوخی های جالبی داره وداستان هم خوبه اما....به هیچ وجه با آثار ماندگار تالکین قابل مقایسه نیست که به نظر من یه جورایی خدای فانتزی محسوب میشن.کار آموز رنجر رو باید با کتاب هایی مثل نارنیا مقایسه کرد که شیوه نگارششون مثل همه نه فانتزی کلاسیک وغنی مثل ارباب حلقه ها.

چون معلومه که نیست

هر داستانی نوشته نمیشه تا جاودانه بشه بعضی داستان ها فقط برای سرگرم کردن هستند و همین طور پر کردن جیب نویسنده (که حلالشون!) ولی نباید از هر کاری توقع یک اثر کلاسیک رو داشته باشیم چون در اون صورت کارهای کلاسیک و برتر معنای خودشون رو از دست می دهند

البته با این که گفتی نارنیا کتابی در حد کاراموز رنجره کاملا!!!!!!!!!!!!!!!!!! مخالفم این کار تنها کمی از ارباب حلقه ها پایین تر قرار داره اونم به خاطر سردی درون کار و عدم وجود نقش منفی و ضعیف بودن نقش مثبت هاشه 

ولی بازم نمیشه این کارو اینقدر پایین آورد! 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mina98
در در ۱۳۹۴/۱۲/۶ at 6:13 PM، lord of the moon گفته است :

البته با این که گفتی نارنیا کتابی در حد کاراموز رنجره کاملا!!!!!!!!!!!!!!!!!! مخالفم این کار تنها کمی از ارباب حلقه ها پایین تر قرار داره اونم به خاطر سردی درون کار و عدم وجود نقش منفی و ضعیف بودن نقش مثبت هاشه 

ولی بازم نمیشه این کارو اینقدر پایین آورد! 

به نظر من وقتى توى داستانا يه شخصيت وحشتناك بده و ديگرى دقيقا نقطه مقابلشه و فوق العاده خوبه كمى اغراق شده چون معمولا شخصيت همه خاكسترى نه خيلى بد نه خيلى خوب و توى اين داستان به خوبى بيان شده مثلا توى جلد 3 هلت با وجودى كه براى شغلش و محافظت از كشورش مسئوليت قائله اما بيشتر براى شخصى كه دوستش داره كار انجام ميده و حاضره مسئوليت هاشوبراى نجاتش زير پا بزاره درسته هلت شخصيت خوب داستانه اما به قول خودش در اينجا خودخواهانه عمل كرده(گر چه به نظرم محافظت از كاراموزش هم جزو وظايفشه)

توى جلد 6 هم كرن شخصيت بده بود اما اخراش پشيمون بود و احساس گناه ميكرد كه يعنى شخصيتش كاملا منفى نبود يا مثلا منشى با اين كه ويژگى هاى خوبى داشت و وفادار بود اما شديدا رو اعصاب بود

در كل به نظرم داستانى كه شخصيت كاملا بد و كاملا خوب نداشته باشه و افراد ما بينش طبقه بندى ميشن واقع بينانه تر و قوى تر هست

ویرایش شده در توسط Mina98

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon
در در 7/25/2017 at 7:30 AM، Mina98 گفته است :

به نظر من وقتى توى داستانا يه شخصيت وحشتناك بده و ديگرى دقيقا نقطه مقابلشه و فوق العاده خوبه كمى اغراق شده چون معمولا شخصيت همه خاكسترى نه خيلى بد نه خيلى خوب و توى اين داستان به خوبى بيان شده مثلا توى جلد 3 هلت با وجودى كه براى شغلش و محافظت از كشورش مسئوليت قائله اما بيشتر براى شخصى كه دوستش داره كار انجام ميده و حاضره مسئوليت هاشوبراى نجاتش زير پا بزاره درسته هلت شخصيت خوب داستانه اما به قول خودش در اينجا خودخواهانه عمل كرده(گر چه به نظرم محافظت از كاراموزش هم جزو وظايفشه)

توى جلد 6 هم كرن شخصيت بده بود اما اخراش پشيمون بود و احساس گناه ميكرد كه يعنى شخصيتش كاملا منفى نبود يا مثلا منشى با اين كه ويژگى هاى خوبى داشت و وفادار بود اما شديدا رو اعصاب بود

در كل به نظرم داستانى كه شخصيت كاملا بد و كاملا خوب نداشته باشه و افراد ما بينش طبقه بندى ميشن واقع بينانه تر و قوى تر هست

تا حد زیادی قبول دارم. این طرز فکر رو در اصل در 60 سال بعد از تالکین در فانتزی ارائه شد و جرج مارتین از سر دم داران این تغییر در فانتزی بود. 

ولی فانتزی یک داستان رئال نیست و باید وجهه ی خودش رو حفظ کنه. من سائرون و ملکوری رو دوست دارم که ذره ذره ی وجودشون در تاریکیه و گاندولف سفیدی رو که منش پیامبری داره (در تشبیه) 

شخصیت های خاکستری و رفتارهای متناقض مثل همون رفتار هلت زیبایی آفرین هست ولی به نظرم تمام یک دنیا نباید خاکستر باشه. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

دوستان با عرض سلام و وقت به خیر 

عرضم به حضورتون که جلد های جدید جنگاوران جوان یعنی جلد های 7 و 8 با نام های ((آزادی ایراک ))و((پادشاهی کلانمل)) منتشر شده !

البته خیلی وقته ... من به دلیل مسائل درسی که داشتم متاسفانه نشد بگم ...

در ادامه ی بحث ... حرفاتون کاملا صحیحه ولیمنظور من از شباهت این دو داستان طرز نوشتن و ارزش هنری نبود ، بیشتر منظور من ریشه های شخصیت هاست که در تاریخ اروپا دیده میشه و دو نویسنده از اسامی و برخی نژاد های مشابه استفاده می کنند !

ولی بحثتونو ادامه بدید ...

این که این کتاب نسبت به کتاب هایی که اشاره کردید خیلی برتری نداره ولی در آن نکاتی هست که علاوه بر سرگرمی جنبه های زیبای دیگری از جمله آموزنده بودن آن و تخیل نسبتا مناسب برخوردار است . فقط نمیشه از جنبه ی سرگرمی آن را بررسی کرد و

در در 7/27/2017 at 9:33 AM، lord of the moon گفته است :

شخصیت های خاکستری و رفتارهای متناقض مثل همون رفتار هلت زیبایی آفرین هست ولی به نظرم تمام یک دنیا نباید خاکستر باشه. 

و البته لرد عزیز ... شخصیت هالت از نظر بنده کاملا مثبته ولی این سخت گیری هاش و یک دندگی هاش آدم رو وامیداره که اون رو گاهی به عنوان شخصیت بد بشناسند ! خاکستری فکر کنم امسال ایراک باشن ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...