رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 57: کدام تحریف داستانی را در فیلم های ساخته شده توسط پیتر جکسون، نامناسب میدانید ؟

177 رای

1. 1. نظر سنجی 57: کدام تحریف داستانی را در فیلم های ساخته شده توسط پیتر جکسون، نامناسب میدانید ؟

• حذف تام بامبادیل
    • جابه جایی نقش گلورفیندل و آرون
    • سپاه الف ها در نبرد هلمزدیپ
    • سپاه مردگان در نبرد پله نور
    • مرگ سارومان و حذف پاکسازی شایر
    • شکست گندالف از ویچ کینگ
    • مثلث عشقي آراگورن-ائووين-آرون
    • اشاره به کشته شدن ویچ کینگ و قبر نزگول
    • خلق تائوریل و عشق به یک دورف
    • نبرد گندالف و سائرون
    • حضور آزوگ در فیلم هابیت
    • سایر

Recommended Posts

Khamul of Dul Guldur

هرچند از نظر من افتضاحترين تحريف كه هرموقع يادش ميفتم اعصابم بهم ميريزه توي كل اين فيلما ، اين بوده كه قدرت روح يك مايا رو ، حتي از يك الف هم پايينتر آورده ! توي ارباب حلقه ها كه ويچ كينگ عصاشو منفجر كرد. توي هابيت كه مفتضحانه از سائورون شكست خورد و بعد هم توي نبرد پنج سپاه ، يه اورك چنان ميكوبيدش زمين كه من جاي گندالف خورد شدم! بعد هم كه گالادريل اومد و جوري سائورون رو فراري داد كه حتي مايايي مثل سارومان ، خشك شده بود. اين چه وضعشه. مثلا روح يك مايا پيش از آهنگ هم وجود داشته و در آهنگ سهيم بوده.

در بين گزينه هاي بالا اول از همه حضور آزوگ منو ريخت بهم. شخصيت بولگ رو با عقده مرگ پدرش پر رنگ تر ميكردن بهتر بود. آزوگ حتي بعد از بولگ مرد . تازه اونم به نحوي كشدار و مسخره. بعد ، جابجايي نقش گلورفيندل و آرون . گلورفيندل شخصيتي بود كه كاملا در فيلم ها عليرغم كاريزما و وجه پاكي كه از دوران اول سرزمين ميانه تا حالا داشت ، حيف شد. حداقل قابليت سه چهارا فلش بك ناب به قصه اعصار اول رو براي جذابتر كردن داستان به جكسون ميداد.

بعد هم كه حذف تام بامباديل بود. تام بامباديل هم خيلي حيف شد. بامباديل روح و زيبايي قصه ارباب حلقه هاست. بامباديل همون ناظر قصه هاست و به عبارتي خود تالكينه. چرا حذف شد نميدونم.

ویرایش شده در توسط Khamul of Dul Guldur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

به نظر من خلق این کاراکتر تاوریل و بعدشم عشقش به یک دورف و بیکلاه ماندن سر لگولاس و اینکه باید لگولاس بیدلیل ترکش کنه و بره تا اینکه وزن کار با لگولاس ارباب حلقه ها بخوره و اینکه از پادشاهی الف های جنگل و تراندویل در ارباب حلقه ها وجود ندارن و اینکه الروند توی نبرد 5سپاه نبود در حالی که ارتش بزرگی داشت (ارتشی که توانایی همراهی با ایزیلدور رو داشت تا با سائورون مبارزه کنه) و خلق آزوگ و حذف پادشاهی دورف ها و خیلی چیزهای دیگه. رو میشه اشکالاتی قابل توجه دونست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

و اینکه الروند توی نبرد 5سپاه نبود در حالی که ارتش بزرگی داشت (ارتشی که توانایی همراهی با ایزیلدور رو داشت تا با سائورون مبارزه کنه) و خلق آزوگ و حذف پادشاهی دورف ها و خیلی چیزهای دیگه. رو میشه اشکالاتی قابل توجه دونست.

جناب آرماندو یادم نمیاد جایی توی کتاب ها گفته باشند که الروند در نبرد پنج سپاه شرکت کرده باشه!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

جناب آرماندو یادم نمیاد جایی توی کتاب ها گفته باشند که الروند در نبرد پنج سپاه شرکت کرده باشه!!!!!

توی کتاب نبرد پنج سپاه رو دیدی؟کجاش آزوگ بوده؟کجاش لگولاس بوده یا تاوریل یا کیلی؟ الروند هم نگفتم بوده. میگم میبود بهتر بود. این همه اومدن اونم روش. چی میشد مگه؟

لازم دونستم این مطلب رو اضافه کنم که دوستان بعدا که پاسخ رو میخونن نظر به نادانی ما ندن. مثل اینکه دوستام متوجه نشدن که منظور من در پاسخ قبلی این بوده که بجای پرداختن به عشق های تین ایجیteenage و مسخره و تغییرات الکی توی فیلم صحنه ای مقتدرانه از پشتیبانی ایملادریس میداد بهتر بود بنظرم. کجای تاپیک گفتم الروند اونجا بوده؟ من گفتم نبوده. اما میبود بهتر بود.جکسون تغییرات وقتی داده اینم روش خب. بهترم میشد.این مطلب رو امروز دوباره دیدم ترسیدم باز هم سوء تعبیر بشه. ویرایشش کردم.

از الندیل هم معذرت میخوام

ویرایش شده در توسط Armando

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

منظورتو متوجه نشدم؟؟؟؟

من گفتم که, توی کتاب هابیت و فصل های آخر کتاب که به نبرد پنج سپاه می پردازه , هیچ اشاره ای به اینکه الروند وسپاهش هم در این جنگ حضور دارند , نشده.

ویرایش شده در توسط الندیل پادشاه انسان ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Khamul of Dul Guldur

به نظر من خلق این کاراکتر تاوریل و بعدشم عشقش به یک دورف و بیکلاه ماندن سر لگولاس و اینکه باید لگولاس بیدلیل ترکش کنه و بره تا اینکه وزن کار با لگولاس ارباب حلقه ها بخوره و اینکه از پادشاهی الف های جنگل و تراندویل در ارباب حلقه ها وجود ندارن و اینکه الروند توی نبرد 5سپاه نبود در حالی که ارتش بزرگی داشت (ارتشی که توانایی همراهی با ایزیلدور رو داشت تا با سائورون مبارزه کنه) و خلق آزوگ و حذف پادشاهی دورف ها و خیلی چیزهای دیگه. رو میشه اشکالاتی قابل توجه دونست.

الروند در نبرد پنج سپاه اصلا حضوری نداشته. ثراندویل و داین و تورین و یارانش و بارد و مردمان دریاچه همه بودن ، فقط اینجا لگولاس و تائوریل اضافین. تازه شاید لگولاس هم بوده چون در هابیت هیچ قیدی بر نفراتی که از الف های جنگلی حضور داشتن نزده. ضمن اینکه بئورن بود که بولگ رو کشت نه لگولاس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

الروند در نبرد پنج سپاه اصلا حضوری نداشته. ثراندویل و داین و تورین و یارانش و بارد و مردمان دریاچه همه بودن ، فقط اینجا لگولاس و تائوریل اضافین. تازه شاید لگولاس هم بوده چون در هابیت هیچ قیدی بر نفراتی که از الف های جنگلی حضور داشتن نزده. ضمن اینکه بئورن بود که بولگ رو کشت نه لگولاس.

بحث سر اینه که تو بعضی جاها پیترجکسون از خلاقیتش استفاده کرده و تغییراتی داده مثل مثلث لگولاس تائوریل و کیلی. اگه سپاه به اون بزرگی اورکها با همکاری ایملادریس از بین میرفت زیبا تر میشد. هرچی باشه قدرت بزرگی بوده اون زمان.

هرکی یه نظری داره مجبور نیستی قبولش کنی برادر

namarie @};-

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady Oakenshield

راستیتش من همشو قبول دارم مخصوصا وجود توریل در فیلم...

بنظرم اگر توریل نبود وجود خانم در این فیلم کم بود و توریل زیاد نقش مهمی نداشت...

اما بنظرم اون صحنه در نبرد پنج ارتش که آزوگ زیر یخ رفته و تورین دنبالش میکنه و در نتیجه خنجرشو میکنه تو پای تورین...

واقعا حرس میخورم از این کار تورین که البته فکر میکنم این داستان تالکین بوده درسته؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

راستیتش من همشو قبول دارم مخصوصا وجود توریل در فیلم...

بنظرم اگر توریل نبود وجود خانم در این فیلم کم بود و توریل زیاد نقش مهمی نداشت...

اما بنظرم اون صحنه در نبرد پنج ارتش که آزوگ زیر یخ رفته و تورین دنبالش میکنه و در نتیجه خنجرشو میکنه تو پای تورین...

واقعا حرس میخورم از این کار تورین که البته فکر میکنم این داستان تالکین بوده درسته؟

اگه منظورتون طراحی مبارزه آزوگ و ثورین هست,که خیر این صحنه کار استاد تالکین نبوده.چون آزوگ در اصل در نبرد آزانول بیزار(همون جنگی که تو فیلم با فلش بک نشون میده)توسط ثورین کشته میشه.یعنی آزوگ در دنبال کردن گروه ثورین و شرکا و نبرد پنج سپاه حضور نداشته و هر چیزی که شما در اون صحنه میبینید توسط تیم فیلم سازی طراحی شده و به استاد ربطی نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady Oakenshield

اگه منظورتون طراحی مبارزه آزوگ و ثورین هست,که خیر این صحنه کار استاد تالکین نبوده.چون آزوگ در اصل در نبرد آزانول بیزار(همون جنگی که تو فیلم با فلش بک نشون میده)توسط ثورین کشته میشه.یعنی آزوگ در دنبال کردن گروه ثورین و شرکا و نبرد پنج سپاه حضور نداشته و هر چیزی که شما در اون صحنه میبینید توسط تیم فیلم سازی طراحی شده و به استاد ربطی نداره.

ممنونم بابت اطلاعات@};-

خب جی ار ار تالکین منطقی تر نوشته رمانو و بنظرم ایراد کار آقای جکسون همین صحنه هستش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mohadeseh

من گزینه خلق تاوریل و عشق به دورف رو انتخاب کردم.....خو کاملا مشخصه ....به نظرم اضافه کردن تاوریل اصلن جالب نبود چه برسه به اینکه تازه عاشق یه دورف هم بشه..و از همه بدتر ...این چپ چپ نگاه کردن لگولاس به این دورفه که انگار داره میگه تاوریل مال منه........اضافه کردن تاوریل به خیلی از نقشا آسیب رسوند...از جمله نقش لگولاس...اگه قراره پیتر تحریفی رو اضافه کنه شرطش اینه که نه به شخصیتا آسیب برسونه نه به اخلاقشون که پیتر کاملا شخصیت لگولاس رو واروونه کرده .....اون لگولاسی که توی ارباب حلقه ها دیده بودیم که اصلا عاشق نشده بود و به سختی از چیزی ناراحت میشد یا خوشحال میشو و اصلن درگیر احساساتش نمیشد ولی اینجا کاملا برعکس بود....به علاوه ما توی هیچ کتابی نخوندیم که لگولاس با پدرش سر تاوریل همچین رفتاری رو داشته پس پیتر نمیتونست به خاطر تحریفش اینطور زندگی شاه و پسرش رو وارونه کنه ....اگه تاوریل نبود فیلم خیلی قشنگتر ساخته میشد و به جای فیلمبرداری از سکانسای الکی و تحریف شده ی تاوریل به مباحث مهمتر رو نشون میداد.....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Khamul of Dul Guldur

در آزانول بیزار ولی نه توسط تورین. توسط داین پا آهنین که اون موقع جوون بوده سرش جلوی دروازه موریا قطع میشه. تورین صنمی با آزوگ نداره اصلا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

در آزانول بیزار ولی نه توسط تورین. توسط داین پا آهنین که اون موقع جوون بوده سرش جلوی دروازه موریا قطع میشه. تورین صنمی با آزوگ نداره اصلا.

بله درسته.توسط داین کشته میشه.

همین موضوع خودش یکی از دلایل این نظر سنجی بود چون زنده موندن آزوگ یه چیزی حدود صد سال رو به تنهایی تحریف کرده بود:وی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mvp2361372

به نظر من تحریفات پیتر کمر اقتدار روهان رو توی لوتر شکست چه حضور الفها اتوی هلمز دیپ واستفاده از سپاه مردگان توی پله نور

تائوریل هم که فاجعه بود

راداگاست هم بحث بزری داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

بنظرم تائوریل افتضاح بود!!

گیرم قضیه ی عشق و عاشقی که تو کتاب اصلا نبود رو در نظر نگیریم.دلیل من اینه من خودم اول لوترو دیدم.لگولاس لوتر اصلا تو خط عشق و عاشقی و...نبود.مقتدرتر بود.باشکوه تر بود(بنظر من!)

ولی تو هابیت.ایییی!!چی بگم آخه.کل اقتدارشو دادن به باباش انگار.تازه من تریلر هابیتو دیدم اینقدر فکرم مثبت بود فکر کردم تائوریل خواهر لگولاسه D:

تازه خود لگولاسم گریمش ناجور بود.خیلی مسن بنظر میرسید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Alkar

پیتر جکسون خیلی از صحنه ها رو حذف کرد و یا بد و بی ربط ساخت مثل حذف کردن تام بامبادیل و طرز کشته شدن سارومان و...   

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...