رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 57: کدام تحریف داستانی را در فیلم های ساخته شده توسط پیتر جکسون، نامناسب میدانید ؟

177 رای

1. 1. نظر سنجی 57: کدام تحریف داستانی را در فیلم های ساخته شده توسط پیتر جکسون، نامناسب میدانید ؟

• حذف تام بامبادیل
    • جابه جایی نقش گلورفیندل و آرون
    • سپاه الف ها در نبرد هلمزدیپ
    • سپاه مردگان در نبرد پله نور
    • مرگ سارومان و حذف پاکسازی شایر
    • شکست گندالف از ویچ کینگ
    • مثلث عشقي آراگورن-ائووين-آرون
    • اشاره به کشته شدن ویچ کینگ و قبر نزگول
    • خلق تائوریل و عشق به یک دورف
    • نبرد گندالف و سائرون
    • حضور آزوگ در فیلم هابیت
    • سایر

Recommended Posts

تور

اگر اصلا نبود هم که بعدا ما اینجا به نوع دیگه ای به حذف این قضیه اعتراض داشتیم! :D

اما فی الحال نظر من اینه که در شکل خودش خوب پرداخته شد و ایرادی به پرداخت نیست با توجه به جوانب دیگه که مثلا تکیه و تاکید فیلم اصلا این رابطه نیست. فیلم حرف دیگه ای داره و کارگردان واقعا از خودش زیادی مایه نذاشته تو این کار! من قبلا هم گفتم...مثلث عشقی فیلم ارباب حلقه ها در مقایسه با بعضی شاهکار ها که موضوع فیلم حول همین مثلث میچرخیده واقعا ضعیفه و حرفی برای گفتن نداره! اما در مقایسه با دیگر حماسه ها و دیگر فانتزی ها مثل هابیت واقعا مثلث عشقی قوی داره! هابیت که فاجعه ـست! اما برای مثال شما فیلم مردی که لیبرتی والاس رو کشت رو اگر ببینی تقریبا میشه گفت مثلث عشقی اون فیلم از واجبات فیلمه و عالی بهش پرداخته شده اونقدر قوی که واقعا مثلث عشقی ارباب حلقه ها در نظرت نمیاد اصلا. اما خود فیلم ارباب حلقه ها با توجه به ملزومات و پرداخت های فیلم، مثلث عشقی ـش خوب بود...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

کلا پرداخت این به اصطلاح مثلث های عشقی هالیوودی بود تا تالکینی!

مسئله اینه که ضلع سوم اون عشق یعنی ائووین تحمیلیه ،اگه اون روابط بین ائووین و اراگورن نبود لطمه ای به اون صورت به فیلم وارد نمیشد ،در صورتی که وجودشون خیلی با روحیه ائووین نمیخونه!

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

خب باز اینجا برمیگردیم به توضیح اون که هیچ دلیلی نداره شخصیت ها در کتاب و فیلم کاملا مطابق هم باشند.

من هم قبول دارم که همه چیز در کتاب متفاوته با فیلم یکیش شخصیت ائووین هست اما باز فیلم اینطوری ایجاب میکنه دیگه. شما فیلم رو با خودش مقایسه کن و ببین در ائووینی که فیلم داره تعریف میکنه آیا ایجاد این رابطه خللی ایجاد میکنه یا نه؟! ضمن این که اگر بگی آره من ممکنه قبول کنم چون گفتم که مثلث عشقی ارباب حلقه ها روش زیاد توجه و تمرکز نشده و پرداختش نسبت به یک کار رومانس ضعیفه. اما خب ارباب حلقه ها رومانس نیست! حتی عشق آراگورن و آرون هم خوب پرداخته نشده به نسبت بار رومانسی که ما ازش انتظار داشتیم...

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

دلیلی نداره کاملا مطابق هم باشند بشرطی در تضاد هم نباشن !

خب برای دوری از فضای صرفا مردانه عشق آراگورن -آرون کافیه ،دیگه این تمنای و گدایی محبت ائووین به چه کاری میاد؟

بله خلل وارد میکنه ، این احساس دست میده که آراگورن تا زمانی که ماجرا مهم نبود از محبت و احساس ائووین استقبال کرد ولی وقتی فهمید قضیه جدیه بیخیال شد و در دو جمله قال قضیه رو کند!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

پس عاشقی رو چطور در فیلم به مخاطب ثابت کنن اگر ائووین بخواد خودشو سنگین بگیره و طرف آراگورن نره و به قول شما تمنا محبت نکنه؟! تو ذوق نمیزد این قضیه به شخصه گفتم منو اذیت نکرد...

من اون رو اسمش رو نمیذارم استقبال اسمشو میذارم به اون راه زدن!

ضمن این که همیشه در مورد این قضیه با خودم میگفتم که آراگورن داره مراعات حال ائووین رو میکنه شما فکر کن اگر قبل از نبرد هلمز دیپ بهش میگفت قضیه رو رک و راست خب روحیه ـش خراب میشد. این رو میذاره بعد از جنگ میگه. اگر اشتباه برداشت کردم بگو؟! و تو اون مدت که داشت مراعات میکرد نمیشه گفت که خوشش اومده یا داشت بازی میکرد با احساس ائووین!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

کدوم عاشقی؟

عشق ائووین به اراگورن یا عشق آراگورن به ائووین؟

اگه استقبال نمیکرد که نیاز به در آغوش گرفتن ائووین نبود.بود؟

حالا دلیل جنگ و دل نشکستن قبول .بعدش چرا این حالتو ادامه داد

انگار که عالم و آدم از جمله تئودن از این قضیه احساس ائووین به اراگورن خبر داشتند الا آراگورن+ خواجه حافظ شیرازی!:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

بخاطر آزانول بیزار

خوب خود علت وقوع آزانول بیزار توی فیلم یه ابهام برای بیننده عادیه!فقط توی فیلم میگه "ترین می خواست شهر باستانی دورف ها رو پس بگیره ولی دشمنشون زودتر به اونجا رسیده بود"... این صحنه رو اگه از دید یکی که هیچ آشنایی با دنیای اردا نداره و فرق ارک و دورف رو نمیدونه، ببینید، حتما سوال پیش میاد که این دشمنی از کجا شروع شده...؟! توی کتاب این دشمنی و جنگ آزانول بیزار با سر بریدن ترین شروع میشه... ولی توی فیلم ...؟؟؟!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

بابا چرا نمی خواید قبول کنید ، پیتر خودش علاقه ی خاصی به مثلث عشقی داره ، این بابا حتی یک گوریل رو هم عاشق یه دختر کرده بود ، آراگورن و ائووین و آرون که سهله لوووووووول

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

ائووین به آراگورن دیگه. آخه شما گفتی که ائووین داره تمنای گدایی میکنه من گفتم این شاید شیوه عاشقی ائووین نسبت به آراگورن بوده.

آقا وقتی یهو میپرن بکشی کنار یارو میوفته خب! :دی

نه دیگه ادامه نداد! @};-

اگر منظورت جشن بعد از پیروزی در ادوراس (اول قسمت سوم) هست که اونجا هم خب جشنه با اون شور و شوق ائووین اومده و داره تعارف میکنه شما بهش بگی که پس میوفته!

خواجه حافظ! :D

نه خب واقعا حتی از چهره ویگو مورتنسن این قضیه مشهوده که میدونه اما داره مراعات میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

نیازی به دشمنی نیست چون اکثر جنگ ها در دنیای باستان بخاطر رقابت و توسعه طلبی بوده

خیلی از جنگا و دشمنی های قومیتی رو نمیشه بر مبنای دشمنی و خصومت دیرینه دید

اون کلمه دشمن هم به نظرم بخاطر این بوده که پیترجکسون میخواسته صرفا بگه دورف ها و اورک ها دشمن بودند و خیلی نمیخواسته مسئله رو باز کنه ،همین توضیحات زیادی و اسامی قومیت های بیشتر برای کسی که با دنیای تالکین اشنایی نداشته باشه باعث گیج شدن بیشتر میشه

ائووین به آراگورن دیگه. آخه شما گفتی که ائووین داره تمنای گدایی میکنه من گفتم این شاید شیوه عاشقی ائووین نسبت به آراگورن بوده.

آقا وقتی یهو میپرن بکشی کنار یارو میوفته خب! :دی

نه دیگه ادامه نداد! @};-

اگر منظورت جشن بعد از پیروزی در ادوراس (اول قسمت سوم) هست که اونجا هم خب جشنه با اون شور و شوق ائووین اومده و داره تعارف میکنه شما بهش بگی که پس میوفته!

خواجه حافظ! :D

نه خب واقعا حتی از چهره ویگو مورتنسن این قضیه مشهوده که میدونه اما داره مراعات میکنه.

خب من میگم رابطه عشقی اراگورن و ارون کامله دیگه چه نیازی به اضافه شدن ائووین بود؟ اونم به این صورت

اقا همین دست دست کردنای آراگورن باعث شد که وقتی بار اول بازگشت پادشاه رو میدیدم ،گفتم همین الانه که آراگورن با شمشیر بیفته دنبال الروند و قضیه ائووین رو رسمی کنه( در اون صورت بازگشت پادشاه میشد امتیاز نهایی وودی آلن!:دی)

والا مراعات خیلی در این مواقع معنی نمیده!

بعد همون قضیه جشن که باز آراگورن در کنار بستر ائووین بود و ائووین داشت براش خوابشو تعریف میکرد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

خب من میگم رابطه عشقی اراگورن و ارون کامله دیگه چه نیازی به اضافه شدن ائووین بود؟ اونم به این صورت

اقا همین دست دست کردنای آراگورن باعث شد که وقتی بار اول بازگشت پادشاه رو میدیدم ،گفتم همین الانه که آراگورن با شمشیر بیفته دنبال الروند و قضیه ائووین رو رسمی کنه( در اون صورت بازگشت پادشاه میشد امتیاز نهایی وودی آلن!:دی)

والا مراعات خیلی در این مواقع معنی نمیده!

بعد همون قضیه جشن که باز آراگورن در کنار بستر ائووین بود و ائووین داشت براش خوابشو تعریف میکرد!

:D

والا امین جان این بیشترش هم برمیگرده به درون آدم که چطور برداشت کنه قضیه رو.

من خودم از همین لحظاتی که شما اسمشو میذاری خوشی آراگورن نهایت لذت رو بردم و احساس میکردم خود آراگورن داره اذیت میشه و دنبال فرصته که به ائووین بگه. خواب تعریف کردن و بقیه مواردی که گفتی. در همه رگه هایی از معذب بودن آراگورن و دل خوشی ائووین هست. همین جنبه از مثلث عشقی خوب در اومده...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

من خودم از همین لحظاتی که شما اسمشو میذاری خوشی آراگورن نهایت لذت رو بردم و احساس میکردم خود آراگورن داره اذیت میشه و دنبال فرصته که به ائووین بگه. خواب تعریف کردن و بقیه مواردی که گفتی. در همه رگه هایی از معذب بودن آراگورن و دل خوشی ائووین هست. همین جنبه از مثلث عشقی خوب در اومده...

بیچاره اراگورن چقدر معذب بوده و اذیت شده!:دی

@};-

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

آها مرسی @};-

بابا چرا نمی خواید قبول کنید ، پیتر خودش علاقه ی خاصی به مثلث عشقی داره ، این بابا حتی یک گوریل رو هم عاشق یه دختر کرده بود ، آراگورن و ائووین و آرون که سهله لوووووووول

ایوب جان چند روزه همش لولی! :دی

ما اینو میتونیم قبول کنیم که پیتر از عشق فقط مثلث عشقی رو بلده! پاره خط عشقی بلد نیست! :D

اون گوریل هم اصل داستان بود!

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

یکی از نقاط ضعف برهوت اسماگ به نظرم تغییری بود که جکسون در کاراکتر بئورن داد بخصوص در کتاب یکی از تیکه های بامزه همون معرفی کردن دورف ها توسط گندالف و با تعریف کردن قضیه چاله به چاه به بئورن بود ولی اینجا پیترجکسون این موقعیتو نابود کرده و مجبور شده بار طنزو با شوخی های سطحی تری مثل عکس گیملی یا شوخی بین تائوریل و کیلی تامین کنه

در کنار این از اون طرف گندالف میگه که بئورن از دورف ها خوشش نمیاد و در موقع شب بئورن با همون حالت خرسی اش از همین دورف ها نگهبانی میکنه!

نکته دیگه اینکه آزوگ از بئورن میترسه و اونو هیولا مینامه در صورتی که بئورن میگه آزوگ افراد خونوادمو کشت و منم با شکنجه شدنم شده بودم وسیله ی تفریحش

به نظرم اون ترس ازوگ از بئورن در حالی که افراد زیادی همراهشه بیمورده

از همه قابل ذکرتر بئورنه که در اول کار قصد دریدن دورف هارو داره و بعد میره در جلد مشاور و دانای کل !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

به نظر من اینطور نیست، حالا درسته پیتر یکم شخصیت بئورن رو خشن تر نشون داد و البته اون حذف قسمت طنزش (که به نظر من به خاطر اینکه یه مهمانی غیرمنتظره تکرار نشه اول فیلم و بازخوردهای منفی که از طرف غیرطرفدارها داشت اون تکه از فیلم اول) ممکنه به چشم بیاد ولی توی کتاب هم گندالف بئورن رو یک شخصیت خشن معرفی میکنه و کل گروه رو ازش میترسونه به نوع های مختلف و شخصا حس ترس رو بهم اون تکه القا کرد با اینکه داستان کودکانه ای هست و حتی توی کتاب هم به صورت ملایم بئورن میگه علاقه ای به دورف ها نداره (توی فیلم از don't like استفاده میشه و توی کتاب از not over fund of) و فقط تحت شرایط خاص که تورین سپربلوط رو میشناسه و میگه اگه همراهانش قابل احترام هستن (همون چیزی که بئورن مخالفش رو توی توصیف دورف ها به نوعی توی فیلم ارائه میده و میگه دورف ها فلان هستن و فلان و درسته :وی) و هم اگه دشمن گابلین ها باشن و اگه هم اونجا توی سرزمین بئورن نخوان خرابکاری کنن، اونوقته که تازه خیالش راحت میشه و قبولشون میکنه به نوعی و ادامه ی داستان رو میخواد. حالا توی فیلم یکم به خاطر هیجانی تر شدن قضیه و تاریک نشون دادن داستان و بزرگونه تر کردنش این تغییرات دیالوگی پیش میاد که حالا نمیگم بهتر نمیشد اما اونقدر مهم نمیدونمش و اونقدر هم دور نشد از فضای کتاب...

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

امین راست میگه ، انصافا تو اون قسمت بئورن اشکالات زیادی توش هست و جکسون با اینکه خواسته با تحریف فیلمشو یکپارچه و منظم تر بکنه ولی سوتی داده تو اون قسمت !!

ولی امین جان ، شوخی با عکس گیملی به نظرم سطحی نیستش ، بلکه بسیار خلاقانه ست و خیلی جالب و بانمک دراومده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

ولی امین جان ، شوخی با عکس گیملی به نظرم سطحی نیستش ، بلکه بسیار خلاقانه ست و خیلی جالب و بانمک دراومده بود.

ایوب جان،به نسبت طنز موقعیت معرفی گروه به بئورن گفتم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

یکی دیگر از مشکلات هابیت 2 بئورن بود گندالف در کتاب به قدری زیبا او را فریب داد که من خودم خنده ام گرفته بود. ولی در فیلم .......................

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

طنز یه چیز بانمکه! (نمیدونستم چطوری توضیح بدم!) لازم نیست که شما رو از خنده روده بر کنه که!

طنز :D

والا چی بگم کاپیتان جان.به نظر من باید فرقی بین طنز و مضحک بودن وجود داشته باشه.تو الان ببین این سکانسی که چوب ریش بعد از ساعت ها مذاکره با انت های دیگه به مری میگه که ما تصمیم گرفتیم که قبول کنیم شما اورک نیستید(!)چقدر جالبه.یا اون اشاره به گیملی در هابیت!

در مقابل بعض دیالوگ های گیملی تو لوترکه به طرز تابلویی اضافه شده تا یه خرده فضا رو خودمونی کنه مثلا!ولی کاری که در واقع میکنه اینه که گیملی (و نژاد دورف)رو بیشتر کوته فکر و سطحی نشون میده...و این برای کسی که کتاب رو نخونده موجب به وجود اومدن یک ذهنیت غلط میشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

اما در مورد حذف پاکسازی شایر!

به نظرم این کار پیتر محشر بود و از بهترین تحریف ها بود

نمیشه که تو فیلم وقتی همه چی تموم شده یهو بری سراغ پاکسازی شایر!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
KHAMUL THE SHADOW OF EAST

فنگورن جان نتونستی صبر کنی؟ممکنه تو هابیت 3 تحریف های بیشتری داشته باشیم(مثلا لگولاس اسماگو بکشه!:D)

دیگه اینکه باید حرمت پیتر رو نگه داریم اون کسی بود که به رویا های سیاه و سفید ما واقعیت بخشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

در مورد اضافه کردن نزگول ها باید گفت که موقعی که پروفسور تالکین هابیت رو می‌نوشت چیزی رو به اسم نزگول درست نکرده بود! ولی بعده ها وقتی نزگول ها رو درست کرد در مورد سالش چند سال بعد نزگولها رو درست کرد که مغایر با داستان هابیت نشه پس یعنی ممکنه که اگه قبل نوشتن هابیت حواسش به نزگول ها می بود حتما به داستان اضافه شان میکرد یعنی شاید این تحریف پیتر هم بد. نبوده باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

در مورد اضافه کردن نزگول ها باید گفت که موقعی که پروفسور تالکین هابیت رو می‌نوشت چیزی رو به اسم نزگول درست نکرده بود! ولی بعده ها وقتی نزگول ها رو درست کرد در مورد سالش چند سال بعد نزگولها رو درست کرد که مغایر با داستان هابیت نشه پس یعنی ممکنه که اگه قبل نوشتن هابیت حواسش به نزگول ها می بود حتما به داستان اضافه شان میکرد یعنی شاید این تحریف پیتر هم بد. نبوده باشه!

بودن نزگول ها تو هابیت شاید مشکل چندان بزرگی نباشه و از نظر من وقتی تحریف اونقدر بزرگ نباشه که به روند اصلی داستان ضربه وارد کنه موردی نداره چون فیلم با داستان فرق داره ولی جکسون میاد و میگه ویچ کینگ کشته شده و تو برهوت اسماگ تو قبر انداختنشو نشون میده و با اینکار علاوه بر داستان گفته های گندالف تو فیلم بازگشت پادشاه رو هم نقض میکنه و اینکه یه نفر خودش خودشو نقض کنه مشکل داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
shima k

1.حذف تام بامبادیل واقعا فاجعه بود دو فصل از کتابو نادیده گرفته خیلی دوس داشتم تام بامبادیلو ببینم حذف صحنه ی مرگ سارومان اگه این قسمتو درس میکرد فیلم طولانی میشد و شورش در میومد.مثلث عشقیم واسه جذاب شدن فیلم بود از همه بدتر خلق تائوریل بود واقعا از جکسون ناامید شدم در کل فیلم هابیت کمتر با کتاب همخونی داره ارباب حلقه ها ی چیز دیگه بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

مثلث عشقیم واسه جذاب شدن فیلم بود

مثلث عشقی درکتاب بود ولی بطور اشتباه در اینجا قرار گرفته بود.

بهتره به اینجا مراجعه کنید:

https://arda.ir/forum...indpost&p=60235

ویرایش شده در توسط K I N G

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...