رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 56: کدام نژاد آردا را بیشتر دوست دارید ؟

241 رای

1. 1. نظر سنجی 56: کدام نژاد آردا را بیشتر دوست دارید ؟

Recommended Posts

ورونوه

با دید کلان که نگاه کنم، الف ها رو دوست دارم. داستان این طور می خواد. الف ها که حاصل کشمکش آرزو و اعتقادن.

تجسم آروزهایی هستن که نوع بشر همواره برای خودش داشته:1. جاودانگی در جهانی که در اون زندگی می کنه، جاودانگی یک نژاد و نه یک فرد تنها.2. نامیرایی و در عین حال فرسوده نشدن جسم.3.زیبایی، زیبایی اوج گیرنده و تجسم خرد در قالب زیبایی چهره.4 تجربه و به یادآوردن یک سطح بالاتر از زندگی، رو به رو شدن با جلوه ای از قلمرو قدسی(البته در مورد الف هایی که از والینور برگشتن صادقه.).5. مهارت در شکلی از صنعت و عام ترش تکنولوژی که در اوج خودش هم به طبیعت صدمه نمی زنه.(این یکی آرزوی بزرگ تالکینه و آرزوی چند دهه ی اخیر انسان ها).

و در ادامه تلاش یه انسان مذهبی برای تجسم بخشیدن به این آرزوها. کسی که جهانی می سازه بدون تغییر جهان بینی. لااقل در مورد انسان ها. آفرینش انسان رو دست نخورده می ذاره و آرزوهاش رو در قالب نژاد دیگه ای جلوه گر می کنه.

در مرحله ی بعد برای اینکه خودش و مخاطبش این نژاد نوظهور رو برتر ندونن، "هبه های عجیب و غریب به آدمیان اعطا می کنه". خودش رو موظف می دونه در تعریف مرگ به عنوان هدیه ی خاص، در تعریفش به عنوان"تا ابد بندی مدارات این جهان نبودن" در این که تأکید کنه "برای انسان هرچیز در زمین گویی یادآور خاطره ای ست از دنیایی دیگر".. و همه ی اینا رو یه جوری بگه که باور کنی...

البته انت ها هم به شکل محدودتر تجسم همچین آرزویی هستن. ولی به احترام خودش که الفا رو در کنار انسان ها فرزند ایلوواتار می دونه، من الف ها رو انتخاب کردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain

در مرحله ی بعد برای اینکه خودش و مخاطبش این نژاد نوظهور رو برتر ندونن، "هبه های عجیب و غریب به آدمیان اعطا می کنه". خودش رو موظف می دونه در تعریف مرگ به عنوان هدیه ی خاص، در تعریفش به عنوان"تا ابد بندی مدارات این جهان نبودن" در این که تأکید کنه "برای انسان هرچیز در زمین گویی یادآور خاطره ای ست از دنیایی دیگر".. و همه ی اینا رو یه جوری بگه که باور کنی...

به نظر من تالکین به جای اینکه مخاطبش رو سر کار بذاره، ترکیب خوبی از واقع بینی و ایده آل گرایی رو ارائه میده، به جای اینکه نژاد انسان رو یه نژاد آرمانی تصویر کنه که به تمام آرمانهاش(همون آرزوهایی که گفتین-مخصوصا مورد پنجم که واقعا رشک برانگیزه @-) ) رسیده، و مخاطب با دیدن این نژاد با اون احساس غریبگی کنه، انسان رو با تمام کاستی ها و عیبهاش، به همون صورتی که هست،و فقط با تنها هدیه ای که انسان هنوز حفظش کرده به تصویر میکشه،همونطور که خودتون گفتین:

و در ادامه تلاش یه انسان مذهبی برای تجسم بخشیدن به این آرزوها. کسی که جهانی می سازه بدون تغییر جهان بینی. لااقل در مورد انسان ها. آفرینش انسان رو دست نخورده می ذاره و آرزوهاش رو در قالب نژاد دیگه ای جلوه گر می کنه.

اما اینکه ایده‌آل های انسان رو در نژاد دیگه ای مجسم میکنه، قسمت دوم و مهمتر کارشه، که باعث میشه از واقع‌گرایی محض فاصله بگیره و خواننده این مسائل رو از یاد نبره،ولی نکته‌ی اساسی اینه که اینها ایده‌آل هایی هستند که به اختیار و اراده‌ی انسان بستگی دارند،(طبیعتتا منظورم موارد 1 و 2 نیست)، و باید کسب بشن،همونطور که الفها اونهارو کسب کردن.

اما موارد 1 و 2،در تقابل با هدیه ‌ی ایلوواتار به انسانها، مواردین که از اختیارفرزندان ایلوواتار خارج اند،و پیام تالکین صراحتا همینه که جادوانگی و زوال ناپذیری در این دنیا نسبت به مرگ مزیت محسوب نمیشه و با هدیه نامیدن مرگ، اهمیت بیشتری برای پس از مرگ قائل میشه و آنچه که از جانب ارو به انسانها داده شده رو برتر ار آنچه که به الفها داده شده میدونه.( و جنبه‌ی جالب دیگه اینه که در مقابل الفها، اورکها رو هم قرار میده که ویژگی ذاتی جاودانگی رو حفظ کردن ، اما پست تر از هر موجود دیگه‌ای معرفی میشن)

ویرایش شده در توسط Bain

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
BISKIVIT

به ریش بالین قسم قبل از اینکه نظرات رو بتونم ببینم با ذوق زدگی تمام نزگول رو انتخاب کردم ( اونم به خاطر گل روی ویچ کینگ آف انگمار جان و زن و بچش ! ) و فکر می کردم بالاترین رنک رو داشته باشه

بعد که دیدم هم سطح ارکها هستن .. بدرقم ناامید شدم ! هعی @-)

ویرایش شده در توسط BISKIVIT

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فاطمه

سلام و با اجازه

به نظرم الف ها

چون الف ها دور اندیش و مهربون بودند و تا جایی که خبر دارم همیشه هم به کمک بقیه نژاد ها میرفتن...زیبا هستند... و یه جورایی پر از اسرار هستند

به ریش بالین قسم قبل از اینکه نظرات رو بتونم ببینم با ذوق زدگی تمام نزگول رو انتخاب کردم ( اونم به خاطر گل روی ویچ کینگ آف انگمار جان و زن و بچش ! ) و فکر می کردم بالاترین رنک رو داشته باشه

بعد که دیدم هم سطح ارکها هستن .. بدرقم ناامید شدم ! هعی @-)

ناامید نشو هنوز خیلیا شرکت نکردند...ولی خدایی نزگول ها فکر نکنم زیاد طرفدار داشته باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه

به نظر من تالکین به جای اینکه مخاطبش رو سر کار بذاره، ترکیب خوبی از واقع بینی و ایده آل گرایی رو ارائه میده، به جای اینکه نژاد انسان رو یه نژاد آرمانی تصویر کنه که به تمام آرمانهاش(همون آرزوهایی که گفتین-مخصوصا مورد پنجم که واقعا رشک برانگیزه :) ) رسیده، و مخاطب با دیدن این نژاد با اون احساس غریبگی کنه، انسان رو با تمام کاستی ها و عیبهاش، به همون صورتی که هست،و فقط با تنها هدیه ای که انسان هنوز حفظش کرده به تصویر میکشه.

با نظرتون موافقم. من فقط جنبه ی اعتقادیش رو در نظر گرفته بودم، ولی جنبه های احساسی و حرفه ای هم داره. تجلی این آرزوها در قالب یه نژاد دیگه که از قضا محدودیت ها، شکست ها و تاریخ تلخی هم پیدا می کنه، همه چی رو باورپذیر تر و دوست داشتنی تر می کنه. دیدن همچین نژادی در کنار انسان خیلی خوشایندتر از دیدن سوپرمن هایی در کنار یا به جای انسان های عادیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

انسان،

چرا که روزی والار هم به هدیه ی ارو به انسان ها رشک خواهند برد.

ویرایش شده در توسط ققنوس آبی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Dina.e

به نظر من هابیت ها.

چون زندگی شاد و پر از آرامشی دارن و از جنگ ها هم دوری میکنند.

از سایر نژاد های دیگه قلب مهربون تری دارن و سر قولشون میمونن.

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح شکل نوشتار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
legolas2013

من الف ها رو انتخاب میکنم چون در جنگ خیلی منظم بودن و همچنین مهارت های بالای تو جنگ و ساخت سلاح داشتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady Oakenshield

اول که دورف ها بعدشم الف ها ...

اما واقعا از نژاد اورکها و ترول ها و گابلینا متنفرم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تراندویل 2001

به نظر من لگولاس 2013 جان درست ميگه الف ها آرايش جنگي بسيار عالي دارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Samwise Gamgee the Brave

بنده به این دلیل هابیت ها رو دوست دارم که کار غیر منتظره ای انجام نمی دن و مورد احترام اند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

Aiya Arda

درود بر آردایی های گرامی

من الف هارو دوست دارم و به اونها رای دادم اما این دلیل نمیشه که بگم از انسانها برتر هستند. هر چیزی به نوبه خود برتره مثلا نمیشه گفت که یه درخت زردآلو از یه درخت گردو برتر و بهتره. و چون درختی نداریم که همه نوع محصول و خواصی داشته باشه پس بهترینی وجود نداره. واسه نژادها هم اینطوریه. هر چیزی واسه خودش خصوصیات منحصربفردی داره. اینطور بگم بهتره که ارو آخرین ورژن از مخلوقاتش رو واسه آردا رو کرد انسانها بودن درسته که فناپذیرند اما حاکمان نهایی سرزمین میانه شدند و بقیه رو از میدون بدر کردند. اما الف هارو بخاطر این دوست دارم که شخصیتی که از خودم شناختم بیشتر شبیه اخلاقیات الف های آرداست تا نژادهای دیگه مثل دورفها یا هابیتها و...

نظر من این بود فعلا ...پس مجبور نیستین قبول داشته باشین . یه نظره فقط همین.

NAMARIE @};-

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایوانا

همه ی نژادهای سرزمین میانه رو میشه انتخاب کرد ولی کمتل جویی میگه الف ها رو برگزینم چراکه در هرچیزی برتری دارن هم درعلم وهم در مبارزه وهم درمعرفت وهنرو... یک انسان درزندگیش میتونه توانایی های متنوع و زیادی کسب کنه ولی هرچقدرهم زیادباشه به اندازه ی اونچه که یه الف به دست میاره نیست بحث نیروهای درونی هم هست که طبیعتادر الفها قوی تره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moria

من دورف هارو انتخاب کردم و به دو دلیل.یک اینکه بسیار پولدار بودند و دو که خیلی مهمه به نزدیکان خود خیلی وفادار بودند و هر اتفاقی هم برایشان بیفتد حاضرند از همنوعان خود دفاع کنند.درضمن کسانی که میگن الفها وفادار و مهربان هستند اگر فیلم هابیت جنگ پنج سپاه را ببینید میفهمید بسیار خود خواه هستند البته شاید هم تراندوییل این اخلاق را داشته است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
♥boromir♥

من دورف ها رو انتخاب کردم...به چند دلیل:

1-اون صمیمیتی که بین دورف ها هس تو هیچ نژاد دیگه ای نیس...

2-همیشه تلاش میکنن و سختی میبینن وبا زحمت به جایی میرسن... مثل بعضی نژاد ها بزدل و عزیز دوردونه نیستند... :D

3-به خاطر اینکه با الفها مشکل دارن...چون من از الف ها متنفرم...

4-به خاطر تریپشون :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

الف ها!کلا دوست داشتنی هستن.همه ی صفات خوبو دارن.زیبایی.عظمت.مهربونی.عاشق طبیعتن.نبوغ دارن.خب کلا خیلی بی نظیرن.البته جاودان هم هستن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاهزاده آرون

هابیت ها، چون همیشه دست کم گرفته میشدن و قدرت فیزیکی و جادویی خاصی نداشتن، اما درنهایت همون ها بودن که با اتکا به قدرت احساسی و انسانی( به معنای عام) خودشان مهم ترین کارا رو برای سرزمین میانه انجام دادند. هابیت ها در من هم ذات پنداری شدیدی به وجود می ارن، آخه آدم که نمیتونه بره با والار ها یا مایارها خودشو مقایسه کنه؟ ولی هابیت ها از خود ما هستن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD.H

اسکین چنجر ها، نژادی که فراموش شدس

علتشم اینکه که هم انسان هستن هم یه موجود قدرتمند دیگه که این خودش قدرت خیلی زیادی حساب میشه، من انسان هارو انتخاب کردم چون اسکین چنجر ها انسان حساب میشن(و چون گزینه دیگر نژاد ها نداریم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاهزاده آرون
ارسال شده در (ویرایش شده)

[

اسکین چنجر ها، نژادی که فراموش شدس

علتشم اینکه که هم انسان هستن هم یه موجود قدرتمند دیگه که این خودش قدرت خیلی زیادی حساب میشه، من انسان هارو انتخاب کردم چون اسکین چنجر ها انسان حساب میشن(و چون گزینه دیگر نژاد ها نداریم)

اسکین چینجر منظورت همون بئورن هاست؟ من از روی کلمه چینجر انگلسیش اینطوری حدس زدم، اونا فکر نکنم همچین دوست داشتنی باشن، خودت توی جنگل انصافا ترجیح میدی با یه الف مثل شاهزاده خانم آرون روبه رو بشی یا با یه نره غول غیر قابل پیش بینی مثل یه بئورن که تو حالت خرسیش غیرقابل پیشبینیه؟

ویرایش شده در توسط شاهزاده آرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD.H

[

اسکین چینجر منظورت همون بئورن هاست؟ من از روی کلمه چینجر انگلسیش اینطوری حدس زدم، اونا فکر نکنم همچین دوست داشتنی باشن، خودت توی جنگل انصافا ترجیح میدی با یه الف مثل شاهزاده خانم آرون روبه رو بشی یا با یه نره غول غیر قابل پیش بینی مثل یه بئورن که تو حالت خرسیش غیرقابل پیشبینیه؟

بئورن هم یک اسکین چنجر بود، خوب بحث سر نژاده نه فرد پس باید سوالو اینجوری مطرح کرد که ترجیح میدید بایه الف مواجه شید یا یه اسکین چنجر (هر الفی که شاهزاده آرون نمیشه).خوب اسکین چنجر هارو ترجیح میدم، غیر قابل پیش بینی بودن اسکین چنجر ها در حالت غیر انسانی هم فکر نکنم درست باشه چون فقط تو فیلم این حرف گفته شده

ویرایش شده در توسط LORD.H

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاهزاده آرون

بئورن هم یک اسکین چنجر بود، خوب بحث سر نژاده نه فرد پس باید سوالو اینجوری مطرح کرد که ترجیح میدید بایه الف مواجه شید یا یه اسکین چنجر (هر الفی که شاهزاده آرون نمیشه).خوب اسکین چنجر هارو ترجیح میدم، غیر قابل پیش بینی بودن اسکین چنجر ها در حالت غیر انسانی هم فکر نکنم درست باشه چون فقط تو فیلم این حرف گفته شده

قضیه حل شد چون من فکر میکردم بئورن ها هم خودشون یه جور نژادن یعنی یه طبقه خاص از راسته اسکین چنجرها، نمیدونم شاید اینجوری باشه، البته این که چه جور موجودی رو دوست داشتنی بدونی سلیقه ای، شما احتمالا غیرقابل پیشبینی بودن رو دوست داری ولی من رفتار مودبانه رو، البته برداشت من از خوندن کتاب هابیت هم همین بود که جناب بئورن غیرقابل پیشبینی بود و چون ایشون تنها اسکین چینجری بود که توی دنیا آردا میشناسیم من مبنای قضاوتم رو بر همون گذاشتم، الف ها اکثرا طبع لطیف و مهربانی داشتن( بگذریم از فیانور با اون سوگند عجولانش و کاراش) اما شما به جز پرنسس آرون میتونی با خیلی از الف های ملایم و مهربون دیگه هم برخورد کنی مثلا لوتین زیبا، بانو گالادرادیل، الروند خردمند، لگولاس، گیل گیلاد، فین گولفین شجاع، فینرود فرزانه و.....،، مگه این که خیلی بدشانس باشی که به فیانور برخورد کنی که کشتی هات رو بسوزونه یا به تراندویل که اسریتون کنه

ویرایش شده در توسط شاهزاده آرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

اما شما به جز پرنسس آرون میتونی با خیلی از الف های ملایم و مهربون دیگه هم برخورد کنی مثلا لوتین زیبا، بانو گالادرادیل، الروند خردمند، لگولاس، گیل گیلاد، فین گولفین شجاع، فینرود فرزانه و.....،، مگه این که خیلی بدشانس باشی که به فیانور برخورد کنی که کشتی هات رو بسوزونه یا به تراندویل که اثریتون کنه

بابا این تراندویل بدبخت فلک زده صفت خوبم داره :)

آخه نذارش کنار فئانور تو رو خدا.مثلا بگین تراندویل دلیر(حداقل دو تا جنگو میدونم بوده)،یا آخرین شاه الفها،کسی که به آدما کمک کرد،نگران مردمش بود.آخه این لگولاس یه بابایی داشته که بزرگش کنه :D

با احساساست نداشته ی من بازی نکنین خب ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD.H

قضیه حل شد چون من فکر میکردم بئورن ها هم خودشون یه جور نژادن یعنی یه طبقه خاص از راسته اسکین چنجرها، نمیدونم شاید اینجوری باشه، البته این که چه جور موجودی رو دوست داشتنی بدونی سلیقه ای، شما احتمالا غیرقابل پیشبینی بودن رو دوست داری ولی من رفتار مودبانه رو، البته برداشت من از خوندن کتاب هابیت هم همین بود که جناب بئورن غیرقابل پیشبینی بود و چون ایشون تنها اسکین چینجری بود که توی دنیا آردا میشناسیم من مبنای قضاوتم رو بر همون گذاشتم، الف ها اکثرا طبع لطیف و مهربانی داشتن( بگذریم از فیانور با اون سوگند عجولانش و کاراش) اما شما به جز پرنسس آرون میتونی با خیلی از الف های ملایم و مهربون دیگه هم برخورد کنی مثلا لوتین زیبا، بانو گالادرادیل، الروند خردمند، لگولاس، گیل گیلاد، فین گولفین شجاع، فینرود فرزانه و.....،، مگه این که خیلی بدشانس باشی که به فیانور برخورد کنی که کشتی هات رو بسوزونه یا به تراندویل که اثریتون کنه

منظور من اینکه سوالی که پرسیدید باید براساس نژاد باشه نه فرد، یعنی برخورد کردن یل یک الف معمولی یا یک اسکین چنجر معمولی (در صد برخورد کردن با این افرادی که نام بردید تقریبا صفره)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arien

مایا

به جز والار که کلا قدرتهای خاص داشتند، مایار آموزش میدیدند و همشون هم به تکامل و پیشرفت علاقه داشتند که باعث میشد بعضیهاشون بد بشن.

بیشترشون از بقیه ی نژادها محافظت میکردند و همچنین از کل جهان..

در ضمن میتونستن به اشکال مختلف دربیان.

بالروگ داریم، گندالف داریم، ملیان داریم..

اصلا قابل مقایسه با بقیه ی نژادها نیستن :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mohadeseh

اول الفها:واقعا دوسشون دارم...شاید بخاطر اینکه طالب زیبایی هستن و سرشار از روحیات لطیفی هستن و بیشتر خصوصیات خوبی که خیلی از انسانها دنبالش هستن رو میشه در الفها دید

بعدش دورفا:آخه علاوه بر اینکه بامزه ن روحیه جنگ طلبی بالایی هم دارن و به هیچ وجه حاضر تسلیم شدن نیستن

هابیت ها:به خاطر اینکه نسبت به همدیگه خیلی وفادارترن و دیگه اینکه اونا هم خواستار آرامش و یه زندگی راحت هستن ..

انسان ها:به خاطر هوش و ذکاوتشون و انرژی تموم نشدنیشون

انتخاب اولم الف ها بودن و به الفها رای دادم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...