رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 56: کدام نژاد آردا را بیشتر دوست دارید ؟

241 رای

1. 1. نظر سنجی 56: کدام نژاد آردا را بیشتر دوست دارید ؟

Recommended Posts

ارباب حلقه ها

هابیت ها

چون موجودات جالبی هستن و توی چند ماه یا سال میشه تمام عادتهاشون رو یاد گرفت اما بعد از صد سال هم می تونند باعث تعجب و شگفتی باشند :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

مگه اورک ها هم از اول اورک بودن؟ حالا نمیشه گفت که اصل و نسب اولیه ی اون ها الف بوده (یا مثلا رگه هایی از انسان هم داشتن) نمیشه به اون ها اورک گفت و نژاد جدا حسابش نکرد!

+ اشباح فقط نزگول نبودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

مگه اورک ها هم از اول اورک بودن؟ حالا نمیشه گفت که اصل و نسب اولیه ی اون ها الف بوده (یا مثلا رگه هایی از انسان هم داشتن) نمیشه به اون ها اورک گفت و نژاد جدا حسابش نکرد!

+ اشباح فقط نزگول نبودن

حالا صحبت اورک ها جداست .... چون یه جورایی ارک ها جز افسانه های داستان های فانتزین بودن ولی نزگول نه.نام نزگول و نوعش فقط در آثار تالکینه.

نزگول اول انسان بوده .3 تن از پادشاهان نومه نور و بقیه یک سری مزدور یا جنگجوهای تاریخی .بعدش اینا به بردگیه سائرون در اومدن و تبدیل به اشباح حلقه شدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

من کاری به اورک در دیگر جاها و خارج از دنیای تالکین ندارم، منشا اورک ها در کتاب های تالکین مشخصه و اون منشا الف ها هستن

من منکر انسان بودنشون در ابتدا نیستم اما خودتون هم میگید به اشباح حلقه تبدیل شدن و به نوعی تغییر درشون صورت گرفته، از چیزی که بودن، به چیز دیگه تبدیل شدن و این باعث میشه یک نژاد یا یک نسل جدا باشن تا یک انسان. اون ها تمام علایق و سلایقشون با انسان ها فرق میکنه، اون ها در Wraith-world هستن و فقط الف ها قدرتمند (مثل گلورفیندل) میتونن اون ها رو در دو دنیا ببینن، عمر اون ها ابدی هست (تا زمان باقی موندن حلقه البته) و به نوعی Undead هستن، قدرت های فوق العاده متفاوت و زیادی دارن و... آیا این ها شباهتی به انسان ها دارن که بگیم انسان هستن؟ من که نمیتونم اون ها رو هم گروه انسان ها بدونم، همونطور که اورک ها هم گروه الف ها نمیدونم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

کدام نژاد آردا را بیشتر دوست دارید ؟

اسم نظر سنجی یا اسم تاپیک روی نژاد تاکید داره.دارم میگم وقتی اسم از نژاد میاد باید بیشتر به اصالت توجه کنیم و اصالت نزگول همون انسان بوده.پس گزینه ی نزگول ضروری نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

از نظر من نزگول یک نژاده و نعریف نژاد هرچی باشه هیچ ارتباطی به اصالت نداره! نژاد یعنی یک گروه با خصوصیات رفتاری و بیولوژیکی مشابه که بشه اون ها رو از باقی افراد جدا کرد؛ همینطور که نزگول با دیگر افراد نژاد های دیگه (الف، انسان، ترول و...) تفاوت دارن و نمیشه هم گروه حسابشون کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

خب این جوابت کاملا نظر شخصیه خودته و اصلا نظر روشنی هم نیست

ببین درسته نزگول خیلی تفاوت ها با بقیه نژادها داره اما تمام خصوصیات نزگول بخاطر وابستگیه اونا به حلقست و همه ی این تفاوت ها بخاطر قابلیت های که حلقه بشون داده(((حلقه ی یگانه)))میشه گفت حلقه هم یه نوع نژاده چون میتونه دیگران رو تغییر بده؟:Dو همون طور که میگی الف ها هم وقتی میتونن بعد دیگه ی نزگول رو ببینن این یعنی تصویری کدر از دورانی که انسان بودن,پس هنوز به طور ضعیفی باز اصالتو حفظ کردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

خب این جوابت کاملا نظر شخصیه خودته و اصلا نظر روشنی هم نیست

ببین درسته نزگول خیلی تفاوت ها با بقیه نژادها داره اما تمام خصوصیات نزگول بخاطر وابستگیه اونا به حلقست و همه ی این تفاوت ها بخاطر قابلیت های که حلقه بشون داده(((حلقه ی یگانه)))میشه گفت حلقه هم یه نوع نژاده چون میتونه دیگران رو تغییر بده؟ :Dو همون طور که میگی الف ها هم وقتی میتونن بعد دیگه ی نزگول رو ببینن این یعنی تصویری کدر از دورانی که انسان بودن,پس هنوز به طور ضعیفی باز اصالتو حفظ کردن.

ای بابا!

نوع انسان با اکسیژن زنده اس و مثلـا موجودات فضایی با کربن مثلـا! نزگول هم زندگیشون بسته به وجود حلقه بود. این منطقت غلطه.

حالـا دلیل زندگیشون و تغییرشون هر چی که بوده بهر حال تغییر کردن و نمیشه گفت انسان هستند. با دلـایلی که توی پست قبلیم گفتم. اگر قبول کنی اورک یه نژاده، بایدم نزگول رو یک نژاد بدونی. چون هر دو طی اتفاقای{مهم نیس چی} جسمشون و درونش زیر و رو شد. آرمانهاشون عوض شد. وارد یه دنیای دیگه شدن.

هر نژادی نوع مرگ خاصی داره. قوانینی خاص داره. ابزار خاص برای زندگی داره. نیازهای متفاوت داره. ظاهر خاص داره. و ...

اگر تصویر کدری{به قول خودت} از انسان هنوز دارن، به این خاطر هست که قبلـا انسان بودن.

اصلـا ربطی به اصالت نداره. اونا دیگه هیچ تعلقی به دنیای انسانها و تقدیرشون و اعمالشون و کلـا زندگیشون، ندارن. از جامعه ی انسانی خارج شدن. وارد یک دنیای دیگه شدن مطابق با قوانین اون دنیا و نیازها و آرمانهای اون دنیا.

شاید نزگول رو از نژادِ انسانها میدونی؟؟ خب این رو هر کسی رد میکنه.

پس مجبوری اونا رو از نژاد خاص خودِ نزگول حساب کنی. چون بهرحال باید جزو یک نژادی دسته بندی بشن. :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

ای بابا!

نوع انسان با اکسیژن زنده اس و مثلـا موجودات فضایی با کربن مثلـا! نزگول هم زندگیشون بسته به وجود حلقه بود. این منطقت غلطه.

حالـا دلیل زندگیشون و تغییرشون هر چی که بوده بهر حال تغییر کردن و نمیشه گفت انسان هستند. با دلـایلی که توی پست قبلیم گفتم. اگر قبول کنی اورک یه نژاده، بایدم نزگول رو یک نژاد بدونی. چون هر دو طی اتفاقای{مهم نیس چی} جسمشون و درونش زیر و رو شد. آرمانهاشون عوض شد. وارد یه دنیای دیگه شدن.

هر نژادی نوع مرگ خاصی داره. قوانینی خاص داره. ابزار خاص برای زندگی داره. نیازهای متفاوت داره. ظاهر خاص داره. و ...

اگر تصویر کدری{به قول خودت} از انسان هنوز دارن، به این خاطر هست که قبلـا انسان بودن.

اصلـا ربطی به اصالت نداره. اونا دیگه هیچ تعلقی به دنیای انسانها و تقدیرشون و اعمالشون و کلـا زندگیشون، ندارن. از جامعه ی انسانی خارج شدن. وارد یک دنیای دیگه شدن مطابق با قوانین اون دنیا و نیازها و آرمانهای اون دنیا.

شاید نزگول رو از نژادِ انسانها میدونی؟؟ خب این رو هر کسی رد میکنه.

پس مجبوری اونا رو از نژاد خاص خودِ نزگول حساب کنی. چون بهرحال باید جزو یک نژادی دسته بندی بشن. =))

ببین کسانی که نام نزگول داشتن همین 9 نفر بودن (اشباح حلقه)کسی به جز اینا در مقابل حلقه شبح نشد برای همین این اسمو گذاشتن رو این 9 نفر دیگه(نزگول) .نزگول بیشتر 9 شخصیت بودن با اسامی و گذشته نامعلوم ...چرا مسئله زیست میکشی وسط؟:Dخب وارگ هم سیستم بدنیش کلا فرق میکنه.. اصلا کی می خواد وارگ باشه؟:((یه نوع حیوونه یک حیوون مثل گرگ خودمون که جسه ی بزرگتری داره.صحبت های که میکنی کاملا تا حدودی درسته ولی بازم میگم این نام نزگول فقط و فقط روی این 9 نفر بوده و اصلا با عقل جور در نمیاد که بشون بگی نژادی متفاوت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خب یک شبح یعنی چی؟ یعنی یک روح هست و یعنی دیگه انسان نیست. چطور میخوایم اینا رو یکی کنیم؟ :وی موجوداتی که در دنیای انسان ها زندگی نمیکنن و بینهایت تفاوت دارن یکی حساب نمیشن... نزگول یک شبح (wraith) هست و ربطشون هم مثل چیزیه که اینجا نوشتم.

شبح هم که کم نداریم، یکی شبح گورلیم که به برن ظاهر میشه، یکی اون شبح پلیدی که فرودو قرار بود تبدیل بشه، سوگندشکنان که شبح بودن و شبح هلم پتک مشت که دشمنانش رو از شدت ترس میکشت (شباهتی به قدرت نزگول در ترس نداره؟)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

MORGOMIR عزیز! چطور یک حیوان رو قاطی بحث میکنی؟؟ وارگ حیوانه. نمیشه مقایسه کنی.

همیشه توی این نظر سنجی ها، نظرات متفاوت بخاطر درک متفاوت از یه کلمه ی خاص هست. نظر سنجی قبلی کلمه ی شوربخت. و اینجا هم کلمه ی نژاد رو داریم. که بخاطر اینکه هر کدوم تعریف گوناگونی داریم.

اصن نژاد یعنی چی؟؟ اگر بتونیم در مورد این کلمه به توافق برسیم معضل بعدی هم حل خواهد شد.

من الـان این کلمه رو توی لغت نامه دهخدا سرچ کردم و دقیقا تعریف من رو آورد.:

" اقوامی که از لحاظ اصل و نسب و علـامات ظاهری از قبیل رنگ پوست بدن و قیافه و استخوان بندی و خصوصیات روحی از دیگر اقوام جدا میشوند".

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

به الوه:

شبح گورلیم و سوگندشکنان و شبح هلم پتک اینا همه اسمایی هستن که به اشباح داده شدن ... این چیزی که داری میگی یعنی یه جورایی باید به جای نزگول گزینه ی شبح جایگزین میشده

بعد اصلا داری باز بی راهه میری چون وقتی داری میگی راجبه توضیح نزگول :(( یعنی یک روح هست و یعنی دیگه انسان نیست )خودت داری اشاره میکنی که قبلا نژادشون انسان بوده :D

ویرایش شده در توسط MORGOMIR

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

ما هم میگم اورک ها قبلا الف بودن، این به این معنی هست که اورک نژاد نیست؟ :D چقدر تکرار کنیم؟ :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

ما هم میگم اورک ها قبلا الف بودن، این به این معنی هست که اورک نژاد نیست؟ :(( چقدر تکرار کنیم؟ =))

بله میدونم یعنی این که اورک ها اولیه به وسیله شکنجه الف ها بوجود اومدند ، از این رو مثل الف ها و از طریق اعمال جنسی صاحب فرزند می شدند .

ولی من بیشتر صحبتم راجبه نزگول بود که توضیحی که لوبلیا داد کمی قانع کننده بود:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Indis

الف : یه نوع مهربونی و دانش خاصی دارن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tauriel

الف ها. دلیلش رو نمی دونم شاید چون هم زیبا و هم قد بلندی دارند و یا یه چیز دیگه ولی در کل خیلی ازشون خوشم می اد. :(( :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

دورف.....

بی نهایت مثل دورین اول......شجاعت مثل داین جوان......شرافت مثل ثورین.......عظمت مثل اره بور و خازاد دوم.......دلاور مثل ارتش های آهنین......وفادار مثل بالین.......

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Eradan

الفها انتخاب دومم هست.اول انسانها.دوست داشتم با الفها زندگی کنم پیچیده بودند. :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تینلور

من خودم یک الف جنگلی ام و به نظرم انسان ها والف های جنگل شباهات زیادی دارند پس انسان هارا انتخاب کردم . به نظرم یک الف جنگلی مثل یک الف معمولی لوس نیست :D =)) !! واگه توجه داشته باشید تنها شاخه ای از الف ها هستند که ترسناک ترین محل زندگی یعنی سیاه بیشه :(( راانتخاب کردند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

من خودم یک الف جنگلی ام و به نظرم انسان ها والف های جنگل شباهات زیادی دارند پس انسان هارا انتخاب کردم . به نظرم یک الف جنگلی مثل یک الف معمولی لوس نیست :D =)) !! واگه توجه داشته باشید تنها شاخه ای از الف ها هستند که ترسناک ترین محل زندگی یعنی سیاه بیشه :(( راانتخاب کردند

البته الف ‌های جنگلی ابتدا در سبزبیشه زندگی می‌کردن که بعد از اومدن نکرومانسر، شد میرک وود یا سیاه بیشه.

علاوه بر این‌ها در دوران اول ائول، الف تاریک، در جنگل نان الموث زندگی می‌کرد که به زیبایی سایر جنگل‌های سرزمین میانه نبود. =))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فیثاغورث

من انسان رو انتخاب میکنم زیرا در اواخر دوران سوم و ظهور ارتش قدرتمند اورکهای موردور به فرماندهی خادم ملکور این انسانها بودند که به تنهایی خود را فدا کردند و شیاطین را نابود کردند ارتش گوندور با سربازان شجاع و قلعه ی مستحکمش و از آن طرف سواران پیشتاز و دلیر روهان با فرماندهانی فراموش نشدنی.

در یک کلام انسان ها چون اشرف مخلوقات انسان هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
عیار

من هابیت هارو انتخاب کردم.موجودات محشری اند.از نظر من هابیت ها به وقتش خودی نشون میدن.از این تواناییشون که بی سر و صدا مثل موش(خودم سال موشم و از موشا خوشم میاد) همه جا میرن. البته چون بیلبو یه هابیته هم اینو گفتم. کلا یه زندگی اروم و صمیمی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
king.nezgul

من نزگول چون خیلی با اباهت و خبیسه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Anna

انتخاب سختیه، چون بیشتر این نژادها رو دوست دارم. اما واقعا به الف ها خیلی علاقه دارم یعنی همیشه دوستشو داشتم. موجودات بسیار زیبا، عاقل و دارای لطافت طبع هم هستن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
king.nezgul

انتخاب سختیه، چون بیشتر این نژادها رو دوست دارم. اما واقعا به الف ها خیلی علاقه دارم یعنی همیشه دوستشو داشتم. موجودات بسیار زیبا، عاقل و دارای لطافت طبع هم هستن.

بر عکس من از الف ها متنفرم . مردم مغرور و متبکری ین و اهل خوش گذرانی نیستن

از دورف ها هم یکم خوشم میاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...