رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 53: به نظر شما ماهرترین،بزرگترین و قدرتمندترین جنگجوی آردا چه کسی است ؟

170 رای

1. 1. نظر سنجی 53 به نظر شما ماهرترین، قدرتمندترین جنگجوی آردا چه کسی است ؟

• فین گولفین
    • هورین
    • لگولاس
    • گلورفیندل
    • آراگورن
    • به لگ کمانگیر
    • شاه جادوپیشه
    • تورین تورامبار
    • مایدروس
    • هلم پتک مشت
    • گیملی
    • برومیر
    • سایر

Recommended Posts

راداگاست قهوه ای

در دروان اول:فین گولفین دلیر شاه برین نولدور کسی که مغرورانه جلوی مورگوت ایستاد و زخم هایی ابدین بر ان زد.

مورگوت قدرتمند ترین والار که حتی دیگر والا ها هم جلوی او توان ایستادگی ندارند اما فین گولفین شاه نولدور با شجاعت روبه روی او ایستاد و با مهارت و قدرتی که داشت زخم های بسیاری بر اوزد...

هورین

گلورفیندل

دوران سوم:آراگورن شاه اله سار

هلم پتک مشت

شاه جادوپیشه

لگولاس گرینلیف

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

به نظرم توی دوران سوم، لگولاس به مراتب قوی‌تر از آراگون بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

خب من هنوز به جمع بندی نرسیدم ولی به نظرم یه گزینه این وسط خیلی جاش خالیه!

ایسیلدور

جنگیدن با سائورون حلقه به دست و شکست دادنش و بدست آوردن حلقه یگانه کم کاری نبود! (صحنه مضحک فیلم رو فراموش کنید!)

تازه ایسیلدور با اون عملیات محیر العقول دزدیدن بذر درخت سفید از بارگاه آر-فارازون نشون داد در عملیات چریکی هم از مهرترین ها به شمار میاد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

اولا از عنوان نظرسنجی یه انتقادی بکنم!

اینکه بگیم کدوم یکی قدرتمند ترین به نظرم درست نیس!

درضمن صفت بزرگ ترین مغایر قدرتمندترینه

در نظر من بی شک و بدون تردید فین گولفین بزرگترین جنگوییه که سرزمین میانه به خودش دیده! و دلیر ترینشون

اما درمورد قدرتمند ترین واقعا نمیشه نظر داد !

منظور از قدرتمند ینی چی!?

مثلا عمین لگولاس میتونه هورین و فین گولفین و اراگورنو بکشه قبل اینکه اونا شمشیرشونو از غلاف در بیارن! قبول دارین!? و تو جمگ هم شاید بتونه بیشتر از هفتاد نفرو که هورین کشت بکشه! (شاید!)

برای همین این قدرتمند رو کنار میزارم و فین گولفین شاه برین نولدور، مغرور ترین و دلیرترینِ شاهانِ الفِ روزگار کهن (!) رو انتخاب می کنم!

ویرایش : البته من علاوه بر جنگش با مورگوت که همه واقفین و تو پست اول راداگاست هم گفته شد. رد شدن از یخ اسیاب هارو هم در نظر میگیرم!

درظمن ژستشم (!) خیلی خوشم اومد (ربطی به نظر سنج نداره البته :|) اینکه وقتی با روخالور میتاخت انگباندیا فککردم خود اورومس :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

به اين ميگن يك نظر سنجي فوق العاده.

خب،مسلما همتون ميدونيد كه انتخاب من كيه!:ديـــ اما در مورد ديگر گزينه ها:

فين گولفين:دلاوري هاي بزرگ اين الف رو نميشه انكار كرد.اما ماهر ترين نيست :|

هورين:ايشون هم همينطور اما زياد ازش خوشم نمياد!

لگولاس:انتخاب دوم من:| هيچ كس در سرعت و منظم بودن جنگ،به لگولاس نميرسه واقعا

گلورفيندل:انتخاب سوم من:| قدرتمند و خوش رو

آراگورن:چرا كه نه...؟ قدرت بازوي آراگورن معروفه:ديــ

به لگ كمانگير:نظري ندارم:ديـ

تورين تورامبار:نظري ندارم:پيـ

مايدروس:بازم نظري ندارم: :|

گيملي: اصلا قدرت جنگي جماعت دورف با گيملي درخشان شد!

بورومير:فرمانده ي جوان و نيرومند گاندور،حيف كه سرنوشت غمگيني داشت :|

...و اما انتخاب من:«پادشاه جادوپيشه ي آنگمار»از بزرگ ترين سرنوشت سازان آردا :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

پوف! عجب نظر سنجی سختیه این! :|

هی میخوام چند تا گزینه رو بذارم کنار بلکه برام آسون بشه اما واقعا نمیشه حتی انتخاب بین خوب و خوبتر هم نیست این ها هرکدوم در دوران خودشون بهترین بودند. یاران حلقه که بهترین از هر نژاد بودند. شاه اله سار آیا درش حرفی هست؟! یا بورومیر بی باک؟! یا لگولاس؟! در دوران اول فین گولفین مقابل مورگوت ایستاد و هورین هم رشادت های فراوانی از خود نشون داد! تورین تورامبار که مهارت رزم رو در محضر الف ها و سپس در تجربه های خودش کسب کرد و گلورفیندل هم که با بالروگ می جنگید! خیلی سخته انصافا ازین سخت تر بررسی اینهاست که در پست های این تاپیک دوستان انجام خواهند داد...فقط من ازینا میتونم مایدروس و شاه جادو پیشه و سایر رو حذف کنم! :دی

هورین: انتخاب اول من! یکی رو بهم معرفی کنید وقتی اونهمه جنگیده بود و خسته، اونهمه امید به همراه تمام همراهانش از دست رفته بودن ،دست آخر یکه و تنها بیش از 70 اورک و ترول رو از پا بندازه!

آقا مگر بورومیر چیکار کرد؟! فقط دوران اول بود و یکم قوای دشمن گنده تر بود...اما خب بین بورومیر و هورین من به خاطر دوران اولی بورومیر رو در نظر نمیگیرم ضمن اینکه همه میدونید کم نمیاره از هورین ها...ضمنا شاه اله سار و هلم پتک مشت هم هستند...میگم بین اینا جفت جفت دوئل بذاریم...یا بهتر...یه هانگر گیمز بذاریم بین گزینه ها! برنامه شون رو بدیم متلب ببینیم خروجی چی میده! :|

ایسیلدور

جنگیدن با سائورون حلقه به دست و شکست دادنش و بدست آوردن حلقه یگانه کم کاری نبود! (صحنه مضحک فیلم رو فراموش کنید!)

در جهت راحت کردن کار خودم میگم: فین گولفین که ورژن گنده ترشه نه؟!

اما من در نهایت به خاطر مهارت در مبارزه و بیشتر جنگیدن نهایت استقامت واقعا بین لگولاس و فین گولفین الف و نیز هورین از پی آمده شک دارم...هوم...خب واقعا سخته...خب من خیانت نمیکنم به اقوام و نژادم! :دی اما با توجه به این که اون ها الف هستند، جابک و نیرومند زاده هستند شاید یکم سطح توقع رو ببرن بالا...بنابراین من نهایتا هورین رو انتخاب میکنم. :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

این نظر سنجی هم خیلی سخته و هم خیلی عالی...انتخاب هام بین هورین و به لگ و تورین و آراگورن گیر کرده بود... اما وقتی نیرنایت آرنویدیاد رو با اون همه زجر و خستگی و درموندگی تصور کردم، وقتی یادم افتاد به هورین که توی اون اوضاع و تنها و اون همه خستگی اما چطور مقاومت کرد و برای خاطرِ سربلندی مردمش و دوستانش اونطوری میجنگید، یاد اون غروبِ سرخ و اون بازوی پر زور و ترول کشی هورین که افتادم، دیدم بی انصافیه به تورین و آراگورن و به لگی رای بدم که با شکم سیر و شونه های خالی از خستگیِ هورین، مبارزه میکردن... مقاومتِ هورین واقعن بی نظیره...

فینگولفین:منم اگه عصبانی باشم میتونم یخچال خونه رو شکست بدم!! مورگوتی که توی جنگ سست بود رو ضربه زدن، کار شاهکاری نیست...

گلورفیندل:واقعا این موجود به دل هر کسی میشینه! اما دلیل نمیشه انتخابش کنم!. الوه دلیلشو گفت!!

و دلیل بقیه ی گزینه ها رو که چرا رد شدن!

اما نظر سنجی واقعن زیباست. منو برد کربلـا...{همون نیرنایت آرنویدیاد} :|

مرسی...

ویرایش:

انتخابمو مشخصِ مشخص نکردم:

هورین تالیون...

ویرایش شده در توسط LObeLia

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

من واقعا تعجب كردم چرا گندالف رو در گزينه هاي قرار ندادين؟! درست نيست يه نفر ناجي ميدل ارث رو با «ساير»انتخاب كنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

یکی از اون نظر سنجی های باحال و صد البته بحث برانگیز...!

خوب رای خودم رو که به تورین دادم...ولی شدیدا برای انتخاب بین یک الف یا انسان شک داشتم!... اگه میخواستم یه الف انتخاب کنم حتما رایم فینگولفین بود ولی توی انسان ها بین تورین و هلم پتک مشت دودل بودم.... تا اینکه به این نتیجه رسیدم تورین تورامبار که حتی از الف های ( به اصطلاح فرزندان برتر!) هم برتر بود ( از لحاظ همه ی صفات جسمی و جنگ آوری) میتونه گزینه ی قطعیم برای قدرترین قهرمان باشه...

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

حضور گیملی و برومیر خیلی واجب نبود.می تونستید فئانور رو هم بنویسید.در ضمن شاه جادو پیشه هم فک نکنم اصلا حرکت جنگی خاصی زده باشه :|

من به به لگ رای دادم.هم در استفاده از کمان و هم شمشیر عالی بود.علاوه بر دلاوری در جنگ،مهارت رهبری قشون فوق العاده ای هم داشت.

ویرایش شده در توسط LORD LOSS

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow
در جهت راحت کردن کار خودم میگم: فین گولفین که ورژن گنده ترشه نه؟!

کار این دو تا خیلی فرق داره!

کار فینگولفین بر اثر خشم و جنون آنی بود آدم تو شرایط اصولا بی کله می شه هر کاری ازش بر میاد!

اما کار ایسیلدور از روی مهارت و تدبیر بود!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

آقا مگر بورومیر چیکار کرد؟! فقط دوران اول بود و یکم قوای دشمن گنده تر بود...اما خب بین بورومیر و هورین من به خاطر دوران اولی بورومیر رو در نظر نمیگیرم ضمن اینکه همه میدونید کم نمیاره از هورین ها...ضمنا شاه اله سار و هلم پتک مشت هم هستند...میگم بین اینا جفت جفت دوئل بذاریم...یا بهتر...یه هانگر گیمز بذاریم بین گزینه ها! برنامه شون رو بدیم متلب ببینیم خروجی چی میده! :|

من اینجا چی گفتم؟ :دیــ

بورومیر: آی بورومیر... چرا اینقدر گزینه ی خوب داره کنارت؟ درهرحال اون آخرین ایستادنش برای دفاع از هابیت ها خیلی شبیه به کار هورین هست و اینم میتونست یه انتخاب باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به حمید : اینا قابل مقایسه نیستن ! ملکور نقطه حساس نداشت اما سائرون کافی بود انگشت حلقه اش رو از دستش جدا کنی ! بعد کی میگه شرایطشون یکی نبود ؟ سائرون زد فرماندهای لشکر متحد رو کشت اگه ایسیلدور نمیرفت شکستش بده که تمام نبرد به هزیمت تبدیل میشد ! مجبور بود بره آقا !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

فینگولفین:منم اگه عصبانی باشم میتونم یخچال خونه رو شکست بدم!! مورگوتی که توی جنگ سست بود رو ضربه زدن، کار شاهکاری نیست...

گلورفیندل:واقعا این موجود به دل هر کسی میشینه! اما دلیل نمیشه انتخابش کنم!. الوه دلیلشو گفت!!

من اول میخواستم مثبت بدم اما همین دو تا جمله منصرفم کرد! :پی

خشم فین گولفین براش قدرت خدایی و لایزال نیاورد فین گولفین قبلش هم مهارتش رو نشون داده بود با زخمی کردن مورگوت و یه نبرد طولانی که حتی شکست مورگوت هم نزدیک بود اثباتش کرد. گلورفیندل هم نباید مهارت و نبردش با بالروگ و حتی رشادت های دوران سومش (در صورتی که این فرضیه رو بپذیریم) نادیده گرفت.

کار فینگولفین بر اثر خشم و جنون آنی بود آدم تو شرایط اصولا بی کله می شه هر کاری ازش بر میاد!

اما کار ایسیلدور از روی مهارت و تدبیر بود!

اولا که خشم فین گولفین باعث نشده مهارت جدیدی یاد بگیره فقط باعث شده محکم تر ضربه بزنه که احتمالا برای مورگوت فرقی نداره! :دی

دوما...یعنی چی کار ایسیلدور از روی تدبیر بود؟! یعنی چون فین گولفین خشمگین بود عقلش زائل شده بود؟! من قبول ندارم...

الوه:

:| امان از درست نخوندن پست ها...شرمنده...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

معلومه که عقلش زائل شده بود که یه تنه رفت اونجا!

همونطور که ائارنیل عقلش زائل شد یه تنه رفت میناس مورگول اینا شجاعت نیست

ولی وقتی ایسیلدور یه تنه رفت به دربار آر-فارازون هم شجاعت داشت هم طرح و نقشه!

جلوی سائورون هم مهارتشو به کار گرفت نه زور بازوی صرف!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

حمید کاری به عقل و سیاست و ... نداریم ، با مهارت رزمی کار داریم ، یه ضربه به دست سائرون زدن دشوارتره یا چندین و چند زخم به مورگوت والا زدن ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

کجا فقط یه ضربه به دست سائورون زد چند ساعت داشتن می جنگیدن اینا!

خدا لعنت کنه پیتر جکسونو!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

حمید بر همگان واضح است که من و شما و همچنین فامیل گران سنگمان ت.ت سر این قضیه فین گولفین که خودش تاپیکی است چند ده صفحه ای اختلاف نظر بسیاری داریم! (حرف های بسیاری در آیا الف ها ترسو هستند زده شده قبلا)

این است که شما خشم فین گولفین رو جنون و دیوانگی لایعقل میدونید و به این قائل هستید که مرگ فین گولفین از روی جنون بود. در حالیکه چیزی که بنده از متن کتاب دستگیر و بهم القا شد اینه که درسته که فین گولفین خشمگین بوده اما این خشم فقط عاملی بود تا مثل سایر فرماندهان طبق نقشه های مقرر و از پیش برنامه ریزی شده تامل بی جا نکنه بلکه رو در روی خصم بشه و اون رو به چالش و حتی دم مرگ برسونه. از این منظر من میتونم هورین رو با فین گولفین مقایسه کنم. چطور شما عمل هورین رو در مقابل مورگوت که بی پروا هر چی از دهنش در اومد نثار مورگوت کرد رو از روی خشم نمیدونید و اون رو کاملا شجاعت میدونید؟! صد البته اون شجاعته و من میگم این عمل فین گولفین هم طبق دلایل بالا شجاعته و از این منظر هورین و فین گولفین کاملا شبیه هم عمل کردند.

این انگشت بی بهای سائورون بهانه ای شد تا شما به یکی از بزرگترین طرفداران تالکین لعنت بفرستید! :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آقایون خواهشا بحث شجاعت رو پیش نیار که قاطی میشه!

اینجا موضوع نظرسنجی مهارت و جنگاوریه نه شجاعت. فین گولفین به هر دلیلی که رفته باشه جلوی مورگوت مهم نیست. مهم نحوه جنگیدنشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

نه بحث شجاعت نیست بحث سر تعریف و حدود خشمه. شجاعت یک مثال بود تا روشن بشه ما سر تعاریف با هم اختلاف نظر داریم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

سه چهار تا پاراگراف نوشتم نمیدونم چی شد که که ناپدید شدن:|

تور: شما با مشتت یه ضربه به دیوار بن ببین چی میشه؟ هیچی فقط استخون دستت درمیره احتمالـا. اما یه بار از سر خشم زیاد ضربه بزن به دیوار. فکر کن مثلـا عشقت جوابت کرده!:| در این حالت تمام وجودت رو جنون میگیره و حالـا ضربه بزن... مطمئن باش جای مشتت روی دیوار، گود میشه!{دیدم که میگم:|}

دستت همون دسته. اما نیرو و قدرتت دفعه ی دوم آیا مثل دفعه ی اوله؟؟ نه...

مطمئنا خرابی هایی که از روی خشم و نفرت و بغض فراوان به بار میاری قابل مقایسه با هیچکدوم از موقعیت های دیگه ی زندگیت نیست.

فینگولفین از عصبانیت دیوونه شده بود و ضربه میزد. قدرت دستش صد البته زیادتر میشه. و من بیرون ریختن خشم رو توی هر شرایطی و به هر قیمتی، دلـاوری نمیدونم...

گلورفیندل هم قبول دارم کم کسی نیست. گریختن نزگول از برابرش، گویای ابهت ـشه. بعد از برگشتنش به سرزمین میانه، دیگه اون گلورفیندل سابق نبود. نیرومند تر شده بود و ظاهری که پیدا کرده بود به حدی تاریکی رو پس میزد که نزگول طاقت نداشتند با اون همه پلیدی، جایی باشن که اون هست. این دیگه ست خودش نبود. مهارتی نمیخواست. بلکه یه قدرت درونی بود. بدون زحمت کشیدن...

اما توی جنگ با بالروگ واقعن رشادت کرد. چون همین که تو حریفت رو بجای اورکای فکسنی، بالروگ انتخاب کنی، خودش جرات میخواد.بعدم توی مبارزه با بالروگ ها یا هر دو طرف مغلوب میشن یا بالروگ پیروز میشه. چون با کالبد انسانی واقعن نمیشه موجود به اون بزرگی رو از پا انداخت. تورین اگه گلـائرونگ رو تونست بکشه هم گورتانگ رو داشت و هم اژدها خواب بود!!

حتا گندالف هم نتونست! و مسلمه که قدرت و توانایی گندالف بیشتر از گلورفیندله.از هر جهتی...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...