رفتن به مطلب

Recommended Posts

Lord Thranduil

من خودم از کتاب خانه مرگش وآدمک زنده و روح سگ زوزه میکشد خوشم اومده ولی اونا رو وقتی 9 سالم بود خوندم همون موقع هم اصلا نترسیدم کتاب من پرواز میکنمش هم که اصلا ترسناک نبود بیش تر خنده دار بود مجموعه دایره وحشت باز بهتر از ترس ولرز بود اما من از کتابای ترسناک تر از اینا هم نمی ترسم هر نویسنده ای که بتونه با کتاباش منرو بترسونه دیگه خیلی استعداد داره

راستی بنظر شما کدوم کتابش از همه ترسناک تره

شما اگه دنبال کتابای ترسناک میگردین بهتره برین و چیزایی درباره خون آشام ها بخونید . کتاب هایی مثل ومپایر دایرس و ....الان یادم نیست .بعضی از قسمتاشون ترسناکه اما کتابای آرال استاین بیشتر جنبه هیجانی و ماجراجویی آمیخته به جاخوردن داره...این که شما توی آخرای داستان متوجه میشیدکه کاملا سر کار بودید.مثل تعویض.اگه خوندین منظورم رو میفهمین که در آخر متوجه میشین که نقش اول داستان بیماره و از خودش فرار میکنه.با این حال من شبهی در همسایگی و تعویض رو پیشنهاد می کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هرمیون آتلانتیس

ممنونمlady Eif کتاب تعویض رو دانلود کردم خوندم عالی بود البته ترسناک نبود ولی من خیلی خوشم اومد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

ار ال استاین و کتاباش. این کتاب ها به نظر من شاهکاری واسه خودشونن. با اینکه من پنج شش تا از این کتابارو بیشتر نخوندم ولی همونام خیلی جذاب و مهیج بودن. با خوندن بعضی کتاباش واقعا ترس تمام وجودتو فرا میگیره و معمولا دست آخر هم میفهمی که سر کار بودی ..(!) ولی بعضی از کتاباش هم اینقدر بی مزه و لوس ان که دیگه دلت نمیاد بخونیدشون ولی نویسنده با قلم گیرایی که داره مجبورت میکنه به زور هم که شده تا اخر کتاب رو بخونی.معمولا کتاب ها کوتاهن و اگه تند خون باشین میتونین سه ساعته فوقش پنج ساعته یه کتاب رو تموم کنین.  کتاب های تالار وحشتش رو که میخونین (من که این طور فکر میکنم) حتی اگه کل کتاب رو نموم کنین تو صفحه آخر میبینین که داستان تموم نشده و بازم ادامه داره. مثل دروغگو دروغگو. صفحه آخرش میفهمین که نه بابا این پسره به خونش بر نمیگرده. اگه برای بچه های کوچکتر هم تعریفش کنین فکر نکنم که دیگه دروغ بگن! یا به زیرزمین نزدیک نشو که من بعد از دو سه سال موندم که تهش اون گله چی میگه! ولی در کل کتابای زیبایی هستند و واقعا ارزش خوندن رو دارن. به همه پیشنهاد میکنم که این کتاب هارو بخونن! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ROBIN

ار ال استاین و کتاباش. این کتاب ها به نظر من شاهکاری واسه خودشونن. با اینکه من پنج شش تا از این کتابارو بیشتر نخوندم ولی همونام خیلی جذاب و مهیج بودن. با خوندن بعضی کتاباش واقعا ترس تمام وجودتو فرا میگیره و معمولا دست آخر هم میفهمی که سر کار بودی ..(!) ولی بعضی از کتاباش هم اینقدر بی مزه و لوس ان که دیگه دلت نمیاد بخونیدشون ولی نویسنده با قلم گیرایی که داره مجبورت میکنه به زور هم که شده تا اخر کتاب رو بخونی.معمولا کتاب ها کوتاهن و اگه تند خون باشین میتونین سه ساعته فوقش پنج ساعته یه کتاب رو تموم کنین.  کتاب های تالار وحشتش رو که میخونین (من که این طور فکر میکنم) حتی اگه کل کتاب رو نموم کنین تو صفحه آخر میبینین که داستان تموم نشده و بازم ادامه داره. مثل دروغگو دروغگو. صفحه آخرش میفهمین که نه بابا این پسره به خونش بر نمیگرده. اگه برای بچه های کوچکتر هم تعریفش کنین فکر نکنم که دیگه دروغ بگن! یا به زیرزمین نزدیک نشو که من بعد از دو سه سال موندم که تهش اون گله چی میگه! ولی در کل کتابای زیبایی هستند و واقعا ارزش خوندن رو دارن. به همه پیشنهاد میکنم که این کتاب هارو بخونن! :D

منم موافقم و دقیقا اون جاهاش که آدم میفهمه سره کاره و اعصابت خرد میشه خیلی خیلی حرسم درمیومد...راستی منم هنوز نفهمیدم گله چی میگفت :))

منم 3 سال پیش کتاباشو میخوندم واسه من ترسناک نبودن ولی خیلی قشنگ و مهیج بودن واسم.هنوزم هر از گاهی میخونمشون.

نویسنده ی خیلی خوبیه.

کتاب مدرسه ی ترس و لرزش هم خیلی قشنگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
nikiM

منم کتابای آرآل استاین رو خوندم عالین خیلی خوبن مجموعه ی خیابان وحشتش خیلی خوبه و ترس ولرزش هم عالیه مخصوصا کتاب روحی در همسایگی زیاد ترسناک نیستن ولی خیلی باحالن کتاب تعویضشم عالیه کلا نویسندهی باحال وخوبیه کتاباش رو بهتون توصیه میکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هرمیون آتلانتیس

راستی بچه هایی که طرفدار آر آل استاینن یه خبر خوب از روی کتا بای مجموعه ی ترس و لرز فیلمای سریالش رو ساختن اسمشم

goosebumps برید حالش رو ببرید  فک کنم خبرم دست اوله خ خ خ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

من تازه چند تا از کتاب هاش رو خوندم. راستش قبلا زیاد میلی به خوندنشون نداشتم. حس زیاد جالبی بهشون نداشتم! اما الان این داستان ها رو ازش خوندم: بگو پنیر و بمیر، ماسک نفرین شده، آب نبات بیگانگان و من مارتین نیستم. نمیتونم بگم داستان هاش ترسناکه. جوری که آدم شب خوابش نبره و همیشه جن و روح جلوی چشمش بیاد :دی نظر شخصیم اینه که موقعیت های زجرآوری خلق میکرد. اول اسم ارواح و اشباح رو می آورد اما بعد اونا رو زیاد دخیل نمیکرد بلکه نسبت به اکثر داستان های اینطوری موقعیت های کمیاب تری خلق میکرد. مثل ماسک، آب نبات، دوربین و... داستان هاش برای من غیر منتظره بودند. واقعا نمیتونستم هیچ کدوم رو پیش بینی کنم و همون طور که اشاره کردم موقعیتایی که شخصیت ها توش قرار میگرفتن زجر آور بود و از خودم میپرسیدم ای وای حالا می خواد چیکار کنه؟! آخه چه راه حلی ممکنه وجود داشته باشه :دی 

و علاوه بر این درگیر شدن، یه نکته ی جالب دیگه شم این بود که داستاناش چرخه ای بودند. یعنی تازه وقتی فکر میکردی ماجرا تموم شده و نفس راحتی میکشیدی دوباره با آدمای جدید تکرار میشد! در کل این چند تا داستان رو دوست داشتم و احتمالا دنبال بقیه ی داستاناشم برم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

والا من چند تا از داستان هاش رو خوندم هم خیلی کوتاه بود هم خیلی بچه گانه . کلا فرد خوبی برای قضاوت نیستم چون هر کتابی قدرت ترسوندنم رو نداره حتی کتاب های ترسناک استیفن کینگ و ادگار آلن پو (دارن شان هم که ما ترسناکی ندیدیم)

ولی حتی اگه اون بعد خودمم کنار بگذارم باز هم کتاب هایی که تا به حال از استاین خوندن هیچ کدم به درد 14+ نبوده . گرچه با تعاریفی که از استا اسلپی شنیدیم انگار قراره خوب باشه . در کل هنوز نمی تونم با چند داستان استاین رو زیر سوال ببرم و هنوز امید دارم به داستان هاش.

در ژانر وحشت برای بزرگ سالان اصلا و ابدا داستان مهم نیست چون همه می دونیم قراره چی بشه و نهایتا پایانش یک کم مجهوله اون چیزی که مهمه توصیفه و توصیف خوب در کتاب های کم حجم ممکن نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil
در 10 ساعت قبل، lord of the moon گفته است :

والا من چند تا از داستان هاش رو خوندم هم خیلی کوتاه بود هم خیلی بچه گانه . کلا فرد خوبی برای قضاوت نیستم چون هر کتابی قدرت ترسوندنم رو نداره حتی کتاب های ترسناک استیفن کینگ و ادگار آلن پو (دارن شان هم که ما ترسناکی ندیدیم)

ولی حتی اگه اون بعد خودمم کنار بگذارم باز هم کتاب هایی که تا به حال از استاین خوندن هیچ کدم به درد 14+ نبوده . گرچه با تعاریفی که از استا اسلپی شنیدیم انگار قراره خوب باشه . در کل هنوز نمی تونم با چند داستان استاین رو زیر سوال ببرم و هنوز امید دارم به داستان هاش.

در ژانر وحشت برای بزرگ سالان اصلا و ابدا داستان مهم نیست چون همه می دونیم قراره چی بشه و نهایتا پایانش یک کم مجهوله اون چیزی که مهمه توصیفه و توصیف خوب در کتاب های کم حجم ممکن نیست

داستانای آر ال استاین به درد رنج سنی 10 تا 12 سال میخوره..ترسناک نیستن ولی من اونموقع که میخوندم برام جالب بودن...البته من 3..4 تا بیشتر ازشون نخوندم..از بین اونا هم فقط یکی توجهمو جلب کرد..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در 11 ساعت قبل، lord of the moon گفته است :

موافقم. توصیفات خیلی بهتر میتونند حس ترس رو برای بزرگترا القا کنند و اینکه تو اون لحظه قرار بگیرند و حسش کنند.

شاید یه دلیل دیگه ش هم این باشه که فرهنگمون فرق داره. آر.ال.استاین مثلا از هالووین میگن و چیزهای مربوط به اون. اما شاید داستانایی راجع به جن و آل و موجوداتی که ما از بچه گی اسمشون رو شنیدیم بهتر ما رو بترسونند و باعث بشند بیشتر حس نزدیکی به داستان داشته باشیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

به نظر من آقای استاین از اون نویسنده هایی که مثلا ۱۰۰ تا کتاب مینویسن اما فقط ۲۰ تا از اونا ارزش خوندن داره و به چشم میان . من خودم مجموعه ی تالار وحشت ایشون رو خوندم و فقط به نظر من سه گانه ی این مجموعه و یکی دو تا از کتاب های دیگه ی این مجموعه ارزش خوندن داره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...