رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 50:به نظرتان کدام نژاد در دنیای آردا نقش پر رنگ تری ایفا کرده است؟

200 رای

1. 1. به نظرتان کدام نژاد در دنیای آردا نقش پر رنگ تری ایفا کرده است؟

Recommended Posts

ayub_s

همه ی نژادهای سرزمین آردا بنظرم تاثیرهای بزرگی رو داشتند . ولی از همه ی اینها تنها هابیت ها بودند که پر رنگترین تاثیر در سرنوشت کل سرزمین میانه .. بقیه ی موجودات چه الف باشه چه انسان و... درسته که تاثیر داشتند ولی هیچوقت نتوانسته بودند پلیدی را بکل از ریشه نابودش کنند و تنها نژاد هابیت بود که همه موجودات سرزمین میانه رو نجات داند.

(بیچاره نژاد دورف ها - « حالا اگه جرات دارین پاکش کنین ! : )

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ERI

به نظر من دو شخص نقش خیلی خیلی پر رنگی در اردا ایفا کردند ملکور و سائرون واقعا اگر این دو شخصیت فوق العاده نبودند اردا هیچ زیبای نداشت حتی شاید اصلا ساخته نمی شد. دست آقا ملکورو سائرون خان درد نکنه که این همه زحمت کشیدن:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sаuron

من که به هابیت ها رای دادم چون که به نظرم نقش مهمی تو دنیای اردا ایفا کردن.یکیش همون نابود کردن حلقه بود که باهاش قدرت سائرون هم از بین رفت.

به نظر من دو شخص نقش خیلی خیلی پر رنگی در اردا ایفا کردند ملکور و سائرون واقعا اگر این دو شخصیت فوق العاده نبودند اردا هیچ زیبای نداشت حتی شاید اصلا ساخته نمی شد. دست آقا ملکورو سائرون خان درد نکنه که این همه زحمت کشیدن:دی

خواهش میکنم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

تاثیر سائورون بیشتر در دوران دوم و سوم بود و هابیت ها هم که در دو دوره ی اولی اصلا کاری نکردند

نقش هابیت بیشتر در اواخر دوران سوم بود و اتفاقا در دوره سوم هم نظر من روی ایستاری ها هست که تونستن نیروهای خیر که یکی از اونا هابیت ها بودند رو تونستن متحد کنند

جدای از اینکه یکی از همین ایستاری ها خودش از محورهای نیروهای شر شد(کورونیر-سارومان سپید)

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

تاثیر سائورون بیشتر در دوران دوم و سوم بود و هابیت ها هم که در دو دوره ی اولی اصلا کاری نکردند

نقش هابیت بیشتر در اواخر دوران سوم بود و اتفاقا در دوره سوم هم نظر من روی ایستاری ها هست که تونستن نیروهای خیر که یکی از اونا هابیت ها بودند رو تونستن متحد کنند

جدای از اینکه یکی از همین ایستاری ها خودش از محورهای نیروهای شر شد(کورونیر-سارومان سپید)

ببخشید جناب R-FAARAZON هیچ کدام یک از هابیت ها با هم متحد نشدند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

با عرض اجازت

ببخشید جناب R-FAARAZON هیچ کدام یک از هابیت ها با هم متحد نشدند.

در جمله بالا من گفتم ایستاری ها نیروهای خیر رو متحد کردند و نگفتم که هابیت هارو متحد کردند

منظور من کل هابیت ها نیست.هابیت ها منظورم 5 هابیت (بیلبو،فرودو ،سم،مری و پیپن) بود وگرنه بقیه هابیت ها که به کار خود مشغول بودند و از وقایع سرزمین میانی پرت!(حالا به قضیه سارومان در شایر و سقوطش کاری ندارم)

بعد نگفتم که هابیت ها با هم متحد شدند بلکه این 5 هابیت توسط میثراندیر نیروهاشون صرف کمک به نیروهای خیر شد یعنی به نوعی علیرغم اینکه این 5 نفر تعداد خیلی کمی داشتند ولی با توجه به نقش های مهمی که در داستان داشتند بعد از انسان ها و الف ها میتونیم از اونها به عنوان نیرویی موثر و متحد نیروهای خیر نام ببریم

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Radagast the brown

واقعا نمیشه راحت قضاوت کرد

بنظر من نقش پررنگ رو ارو بازی کرده که همه این نژادها رو درکنار هم جمع کرده،بصورت سیستمی که اگه هرکدوم تو جایگاه خودش نباشن سیستم به هدفش نمیرسه....

شاید بشه گفت اگه در فلان دوران،نژاد ایکس نبود اتفاقی نمیفتاد(که البته بندرت بشه چنین ادعایی کرد.مثلا شاید وقتی هنوز انسان بوجود نیومده بود)ولی هیچوقت نمیشه گفت کدوم نقشش پررنگ تر بوده.پررنگی رو اگه این تعریف بکنیم که کدوم نژاد حضورش بیشتر بوده شاید بشه واسه هر دوران بصورت جداگانه انتخاب کرد ولی اگه پررنگی رو به معنای اهمیت نقشی که بازی کرده بدونیم(که ظاهرا منظور تاپیک هم همینه) واقعا نمیشه گفت کدوم نژاد.مثلا تو اواخر دوران سوم میشه گفت هابیت ها؟نه!اگه انسان ها نبودند اونا هرگز نمیتونستن از شایر جلوتر برن.انسان ها؟اونا قدرت رد حلقه رو نداشتن.الف ها؟اونا داشتن به غرب کوچ میکردن.دورف ها؟....(البته اگه دورف ها اربور رو پس نمیگرفتن و سر اسماگ رو زیر آب نمیکردن!اصلا شاید سایرون 60سال زودتر برج و باروشو بناکرده بود و زمانیکه داستان ارباب حلقه ها شروع میشد،شصتمین سال سیطره بر سرزمین میانه رو جشن گرفته بود!!!

درپایان بنظر من سوالش مثل این هست که بگیم پا مهمتره یا دست

جواب قطعی نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Ehsan

به نظره من الف ها نقش پررنگتری ایفا کردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرتاد

به نظرم چون الف ها زودتر از بقیه به اردا اومدن و اینکه در هریک از داستان های تالکین الف ها نقشی را ایفا میکنند که حیاتی است الف ها پر رنگ ترین نقش را در دنیای تالکین دارند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

به نظرم چون الف ها زودتر از بقیه به اردا اومدن و اینکه در هریک از داستان های تالکین الف ها نقشی را ایفا میکنند که حیاتی است الف ها پر رنگ ترین نقش را در دنیای تالکین دارند

با عرض اجازت

درست است که الف ها زودتر از بقیه نژاد ها پا به آردا گذاشتند اما اگر انسان ها نبودند نظام الف ها در جهان به هم نمی ریخت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرتاد

با عرض اجازت

درست است که الف ها زودتر از بقیه نژاد ها پا به آردا گذاشتند اما اگر انسان ها نبودند نظام الف ها در جهان به هم نمی ریخت.

درست است حرفتان را قبول دارم ولی به نظرم تو اردا همه ی نژاد ها نقشی مهمی دارند ولی مال بعضی ها روی سرنوشت همه تاثیر میزاره و مالب بعضی ها اصن مهم نیس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
At in

من فكر كنم مايا ها ولی دورفم ميشه.....

ویرایش شده در توسط الوه
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Greenleaf

به نظرم اورک ها!

اگه نبودن کی واسه ارتش سائرون میجنگید؟کی جنگو بپا میکرد؟کی باعث جذابیت فیلم ها میشد؟زیبایی بدون زشتی اصلا به چشم نمیاد...

فرض کنین اگه اورک ها نبودن،اگه با اون چهره هاشون نبودن،اگه به این پلیدی نبودن،داستان جذابیتی نداشت...کلش میشد عشق آراگورن و آرون! @};-

جدا از تلاش هابیت ها،انسان ها،الف ها و دورف ها؛اورک ها این بازی رو از طرف سائرون بوجود آوردند و باعث ماجرا شدن...

دوستان یه نظر از این طرف قضیه هم نگاه کنند...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

الففففففففففففففففففففففففف جز این فکر کنین اشباه کردین کلا . هرجا موفقیتی بوده الف ها هم بودن معرفتی بوده الفها بودن نیاز بوده الفها بودن بی پناهی بوده پناه الفها بوده کلا همه جا نقش کلیدی داشتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آخیلوس

به نظر من که پر رنگ ترین نقش رو اورک ها داشتن!اصلا هم نیازی به بحث نیست فقط فکر کنید اگه اورک ها و گابلین ها نبودن کدوم جنگ ها رخ نمیداد؟کدوم شهر ها نابودنمیشدن؟کدوم ترانه ها سروده نمیشد؟

من هنوز سیل رو نخوندم ولی نقش پررنگ اورک ها رو تو کتابای دیگه نمیشه انکار کرد!اصلا اگه شخصیت منفی نباشه داستان شکل نمیگیره ولی اگه مثلا انسان ها نبودن میشد با دورف ها جای خالیشون رو تو داستان پر کرد،نمیشد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

آشیل جان اون اورک ها هم ابتدا الف بودن دیگه!

بعدشم وجود قدرتی دربرابر ارتش تاریکی موجب شد که جنگ ها شکل بگیرن.وپایه و هسته اصلی جبهه ی نیک رو هم اکثرا الدار تشکیل می دادند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

به نظر من که پر رنگ ترین نقش رو اورک ها داشتن!اصلا هم نیازی به بحث نیست فقط فکر کنید اگه اورک ها و گابلین ها نبودن کدوم جنگ ها رخ نمیداد؟کدوم شهر ها نابودنمیشدن؟کدوم ترانه ها سروده نمیشد؟

من هنوز سیل رو نخوندم ولی نقش پررنگ اورک ها رو تو کتابای دیگه نمیشه انکار کرد!اصلا اگه شخصیت منفی نباشه داستان شکل نمیگیره ولی اگه مثلا انسان ها نبودن میشد با دورف ها جای خالیشون رو تو داستان پر کرد،نمیشد؟

من فکر میکنم منظور از این نظر سنجی بعد از اینه که ما مطمئن بشیم اورکها بودن جنگها بودن کشته ها و سروده ها هم بوده و همه چی به سر انجام رسیده باشه. نه اینکه بخوایم بگیم فلان ها بودن چون اگه نبودن اینجوری بود. اگر به این دید بخوایم ببینیم میتونیم بگیم ایلوواتار و والار بوده که پر رنگترین نقشو داشته چون اگه نبودن کمپلت چیزی نبود که بخواد جنگ شه یا اصلا سرزمینی باشه درسته ؟

حالا اگر بخوایم یه مروری داشته باشیم با توجه به اینکه تمام وقایع ثبت شده اتفاق افتاده و گذشته از نظر من الف ها موثرترین نقش رو داشتن چون فقط با یک نگاه سطحی به داستان میشه اینو درک کرد. به صورت مثال اولین لشگر های بزرگ علیه ملکور و سپاهش الف بوده یا از اکثریت الف برخوردار بوده. توی نبرد نهایی علیه ملکور الف ها و والار جنگیدن علیه پلیدی. توی نبرد علیه سائرون و اتحاد بزرگ نصف ارتش الف بوده توی هلمز دیپ اگر الف ها نبودن کلا گودی هلم و حتی خود سیتادل هلمزدیپ بی دفاع میموند. این تا حدودی نقش جنگیشون بود.

از لحاظ معرفت هم که خیلی بیشتر میشه مثال زد از شنل هایی که به یاران حلقه داد بانو گالادریل که موجب نجات جان فرودو و سام چد چند مرتبه بگیر تا نور ستاره ارندیل.

ساخته شدن شمیشیر ایسیلدور نارسیل در دوران سوم که موجب اتحاد دوباره ارواح خائنین به ایسیلدور با آراگورن شد و نتیجه اون هم که میدونین تارو مار شدن لشگر سائرون در میناستریت بود.

حکمت هاشون در دوران اول و دوم که چندین برابر دوران سوم هست. خلاصه کلام هرجا ردی از پیروزی و زیبایی هست نشانی از الف ها هم دیده میشه

ویرایش شده در توسط کارن وین فونستاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

مشکل اینجاست که شما یه قدم قبل از این ماجراها رو ندیدی دوست عزیز! چون اگر الفی نبود اصولا اورکی هم وجود نمی داشت چون اورک ها در واقع همون الف های فاسد شده هستند!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
همزاد!

سلام

از اون جایی که اطلاعاتم کافی نیست نمی خواستم نظری بدم اما گفتم اینو بگم تو دلم نمونه!!

به نظرم الف ها علی رغم اینکه در دنیای آردا همیشه بودند اما اگه به پررنگ ترین نقش و نه دائمی ترین نقش نگاه کنیم شاید به جادوگرانی مثل گاندولف خاکستری برسیم...

(تازه تو پرانتز بگم کهجادوگران نه فقط تو داستان های تالکین بلکه در اکثریت داستان های فانتزی نقش داشتند)

:((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فیثاغورث

الف ها

چون الف ها بودند که اولین بار همراه با انسان ها توسط ایلوواتار خلق شدند و بی مرگ هستند و همین طور که آنها میتوانند با طبیعت مادی و غیر مادی اطراف خود به راحتی ارتباط بر قرار کنند.

از همه مهم تر که تالکین آنقدر به الف هاتوجه داشته که چندین زبان الفی مختلف را اختراع کرده.

اما درکل نمیشود نقش هیچ یک از نژاد هارا در پیروزی روشنایی نادیده گرفت!!! :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
KHAMUL THE SHADOW OF EAST

اورک ها (سیاهه لشکر ها)چون اگه نبودند فیلم/کتاب از رنگ می افتاد

بدون تاریک نوری وجود نداشت

ویرایش شده در توسط WITCH KING OF CARN DUM

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Jack Walters

به نظرم با توجه به دوران های مختلف متفاوت است در دوران اول قطعا الف ها نقش کلیدی دارند اما از دوران دوم و سوم به بعد با وارد شدن سائرون به ماجرا و ساختن حلقه نقش کلیدی هابیت ها شروع میشود نقشی که بعد از ایسیلدور هابیت ها حامل اصلی حلقه قدرت سائرون می شوند و نهایت آنرا نابود می کنند.و همینطور پیش آمدن نقش های کلیدی بیلبو بگینز در ماجرای ربرویی با اسماگ و ماجراهای دیگر و در نهایت نقش پررنگ فرودو بگینز و سم وایز گمجی به نظر من باید نقش پررنگ تر را برای هابیت ها در نظر گرفت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

در دوران اول فقط الف ها

در دوران دوم و سوم بیشتر انسان ها

ویرایش شده در توسط گیلدور اینگلوریون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

اول می خواستم بزنم الف ها بعد دیدم..

هر بار یه جنگ رخ داده طرف خوب گاهی الف بوده گاهی انسان گاهی دورف گاهی.....

ولی طرف بد همیشه اورک بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady Oakenshield

اول هابیت ها بعدش الف ها و بعدشم دورف ها...بقیشون زیاد تو چشم نبودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...