رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 49 : بیشتر دوست دارید کدام داستان، موضوع بعدی یک فیلم سینمایی اقتباسی از آثار تالکین باشد؟

174 رای

1. 1. بیشتر دوست دارید کدام داستان، موضوع بعدی یک فیلم سینمایی اقتباسی از آثار تالکین باشد؟

• سیلماریلیون
    • فرزندان هورین
    • داستانهای ناتمام سرزمین میانه و نومه نور
    • ماجراجویی های تام بامبادیل
    • برگ اثر نیگل
    • تاریخ سرزمین میانه
    • زارع و اژدها
    • آهنگر و ستاره جادو

Recommended Posts

رضائی.استل

سلام

ممنون بابت طراحی و درج این نظر سنجی.

من از رشته افسانۀ تالکین و به خصوص دوران اولش خیلی دوست دارم که دو داستان تورین تورامبار و حکایت برن و لوثین فیلم بشه. در کل این دو تا داستان فانتزی رو بسیار مستعد سینمایی شدن و لذت بخش میبینم و البته هم خیلی دوستشون دارم. و البته نارن ای هین هورین مکمل داستان تورین در سیل هست.

اولویت های بعدی من هم سایر داستان سیل هستن. فقط با آینولینداله مشکل دارم و نمیخوام که بصری ببینمش اما باقی داستان ها رو دوست دارم که فیلم بشن. چه دوران اول و چه دوران دوم. دوران سوم هم که فیلم شده!

در کل داستان های دوران دوم (نومه نور) میتونن بسیار قدرتمند ساخته و پرداخته بشن و البته هم بسیار زیبا هستن.

ماجراجویی های تام بامبادیل و برگ اثر نیگل چیز خاصی برای سینمایی شدن ندارن. به نظرم بهتره که روی کاغذ بمونن!

شاید انیمیشن زارع و اژدها و برگ اثر نیگل موفق ساخته بشن و البته بیشتر کودکانه میدونم اونا رو.

آهنگر و ستارۀ جادو رو نمیشناسم.

و تاریخ سرزمین میانه قبل از اینکه داستان باشه برای من، بیشتر حالت روایی نحوۀ نگارش رشته افسانه رو داره. و داستانهایی هم که داره بدون سیل و لوتر معنایی ندارن. البته شاید بشه در ساخت فیلم زندگینامۀ تالکین ازش استفاده کرد و حتما مفید هم خواهد بود.

البته به جز این ها تالکین نوشته های دیگه ای هم دار که فانتزی هستن و در خارج از سرزمین میانه اتفاق میافتن و میشه اون ها رو هم فیلم کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

ممنون از نظر سنجی خوبتون

خب من تاریخ سرزمین میانرو انتخاب کردم

هیچ گزینه ای در مورد ارنور نبود چرا؟؟

خب هر چی هست من ارنور رو انتخاب میکنم پیتر میتونه داستان ارنور و انگمار رو از دید گندالف به نمایش بذاره چون گندالف هم اون موقع بوده دیگه پیتر راحت میتونه جنگهای عظیم اون زمان رو به نمایش بذاره و یک اثر خوب بسازه یک اثر که هیچ گاه از یاد ها نره

در مورد سیلماریلیون هم واقعا سخته که بسازتش نمیدونم چرا ولی اون موقع دیگه بیش از حد فانتزی در میاد

ماجراهای تام بامبادیل هم یه ذره سخت میشه و به بازیگران حرفه ای نیاز داره مثلا کسی که همش در حال رقص باشه و با چه کسایی روبه رو شه!! وحتی ممکنه کمی هم بچه گانه به نظر برسه.

در مورد بقیه هم نظری ندارم

ویرایش شده در توسط راداگاست قهوه ای

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

بنظرم فرزندان هورین میتونه تو سه قسمت چهار ساعته فیلم سینمایی بشه توسط پیتر جکسون ! و بعد از اون هم ماجراجویی های تام بامبادیل خیلی خوبه ! :))

فکر کنم در آینده پیتر میاد میگه من به تام جفا کردم تو لوتر ! بعدشم میاد فیلمشو کامل میسازه :(

ویرایش شده در توسط Peejack

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

یه توضیحی در مورد داستان های گزینه های ۵ - ۷ - ۸ میدید؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الروس

سلام .

اول باید تشکر کنم بابت این نظر سنجی و این تاپیک عالی!

بعد باید خدمت حضار محترم (!) عرض کنم که بهترین فیلم از دیده ی بنده فیلمیه که با فیلم های ساخته شده ی قبل رو پوشش بده و به کتاب و داستان اصلی که به دست تالکین نوشته شده وفادار بمونه ( سعی بشه با کمترین تغییر در کتاب ساخته بشه )

به عنوان نمونه من سیلماریلیون رو انتخاب کردم چون که یک شاهکاره و اگر بشه در سه الی چهار پروژه ساختش میشه بهترین اثر تاریخ سینما ، اگر چبه نظر این بنده میشه داستان هایی مثل برن و لوتین که درون سیلماریلیون هست رو به عنوان یک درام عاشقانه - فانتزی به تصویر کشید که مخاطبان زیادی داره!

اما سیلماریلیون کاری خیلی سخته از موسیقی ارو بگیر تا نابودی دوریات و ...

به هر حال اگر سیلماریلیون ساخته بشه و درست هم ساخته بشه میتونه یکی از بزرگ ترین فیلم های تاریخ سینما در حال و گذشته و حتی در آینده باشه !

داستان فرزندان هورین هم مورد خوبیه اما به جامعیت سیلماریلیون نمیرسه

و اینکه ماجرا های تام هم رازی سر به مهره

ممکنه بشه ازش فیلم خوبی درآورد اما شخصیت تام شخصیتی کاملا رازگونست اینکه چیه و کیه و از کجا اومده

به همین دلیل موضوعش برای یک فیلم مناسب نیست

و به همین ترتیب برای باقی گزینه ها ...

موفق باشید

ویرایش شده در توسط الروس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

با یه نگاه کوتاه به عنوان تاپیک تصور کردم که قراره به فیلم کردن داستانهای سرزمین میانه بپردازیم.مانند برن و لوتین،داستان آر-فارازون، داستان تورین تورامبار، آرون و آراگورن به تنهایی، زندگی برجسته ی تور و... . به حق اینچنین داستانها اونقد بزرگ و گسترده هستند که بشه ازشون یه فیلم خیلی عالی در آورد.

پس نظر سنجی اونقدرها دقیق طراحی نشده. اینکه مثلا گزینه ی سیلماریلیون رو داریم یه خورده تصورش سنگین هست که بشه ازش بکلی یه فیلم درآورد. ساختن چنین فیلمی بنظرم یه سده طول میکشه!

بگذریم...:(

بهر حال انتخاب من ماجراجویی های تام بامبادیل هست. تخیل نابی که من از تام عزیز دارم منو به این میل سوق میده که اونون عینا بخوام ببینم. " بودن" چنین شخصیتی توی آردا واقعا منو به فکر فرو می بره. و حداقل دست و زبان من از وصف و پرداختن بهش عاجزه. بنظرم فیلم شدنش خیلی میتونه جذاب باشه. شور و نشاط غریبی که از خودش بروز میده و حرف ها و اندرزها و راز هایی که به زبونشون میاره انسان رو به یه جای دیگه میکشونه. آدم غرق حیرت میشه از چنین موجودی... که چرایی ـش بر کسی روشن نیس... :|

احساس میکنم گاهی به دوردستی فرو میره و لبخندی میزنه. به تصویر کشیده شدن این تخیل من واقعن که منو لذت میده. چون اون هنگام منم باهاش همراه میشم و این کم چیزی نیست...

موقع نوشتن این پست 3تا پست جدید ارسال شده و من همچنان نمیدونم چطوری میتونم احساسمو درمورد تام عزیز اونوطور که واقعن دارمش بنویسم. یه چیزیه ورای درک خودم حتی:|

اوه خسته شدم... :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

من سیلماریلیون رو انتخاب میکنم!

میون فرزندان هورین و سیل مونده بودم . .اما به نظرم نمیشه قبل از سیل فرزندان به تصویر کشیده بشه

و سیلماریلیون واقعا قدرت خیلی خیلی زیادی داره و فککنم توی تاریخ یه همچین فیلمی ساخته نشه!

یکی از آرزوهامه!

البته به نظرم یکم غیر ممکنه! حداقل سینمایی که نمیشه میشه یه سریال هزار قیسمتی! واللا! خیلی گستردگی داره سیل!

اما وقتی از همه چی بگذریم من سیل رو زیباتر میدونم! :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

خیلی دوست دارم سیلماریلیون تبدیل به فیلم بشه . ولی بنظر میاد که از بس داستان های خیلی زیادی رو در خودش داره خیلی سخته که بشه تبدیل به فیلمش کرد. تنها سبکی که بشه فیلم سیلماریلیون رو تبدیل به فیلم کرد اینه که شبیه فیلم اطلس ایر بسازنش که اون هم به نظر میرسه فیلم چندان جالبی در نخواهد اومد.

تام هم که شخصیت کودکانه ای رو داره و همون بهتر که تبدیل به یک انیمیشن بشه تا فیلم ...

تنها داستانی که میتونه تبدیل به فیلم بشه بنظرم رمان فرزندان هورین هستش . این رمان و این داستان پتانسیل تبدیل شدن به یک فیلم حماسی زیبا رو داره و جکسون خیلی خوب میتونه این رمان رو به یک فیلم سینمایی خیلی خوب سه ساعته و تک قسمته تبدیل کنه .

جکسون تو هابیت 2 تحریف هایی رو کرده بود و اگه بخواد سیلماریلیون رو هم بسازه بازهم مجبوره تحریف های خیلی زیادی رو بر روی سیلماریلیون به خاطر هابیت 2 انجام بده . پس همون بهتر که این رمان تبدیل به فیلم نشه و در سر جای خودش قرار بگیره چونکه تو این رمان به نظر میرسه گندالف و بانو گالادریل هم حضور دارند. ولی رمان فرزندان هورین اصلا شخصیت های گندالف و اینا تا اونجایی که من خوانده ام حضور ندارن و کلا شخصیت های جدیدی رو در خود دارند که این میتونه یک برگ برنده باشه برای جکسون و الکی فیلم هایش رو با ارباب حلقه ها مقایسه نکننش ...

پس انتخاب من : فرزندان هورین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میثراندیر

نظرمن!!

من هم خیلی دوس دارم سیلماریلیون (چقد نوشتن این کلمه سخته:دی) فیلم بشه ولی فکر کنم اگه بخواد فیلم بشه یه هفت هشت قسمتی حداقل در بیاد ولی از توی قصه های این کتاب حدیث برن و لوثین رو خیلی دوست دارم و همین طور فرزندان هورین

این دو به نظر من لایق فیلم شدنو دارن

پ. ن : تا اونجایی که من یادمه فرزندان هورین یه بخش از کتاب سیلماریلیون بود البته درسته که خودشم به عنوان یک کتاب چاپ شده

ویرایش: دقیقا یادم نیست ولی فکر همچنین تاپیکی رو توی یک جا دیگه هم دیده باشم

به مدیریت : بنگرید و بجویید و اگه من درست گفته بودم ادغام کنید.

ویرایش شده در توسط میثراندیر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس سبزبرگ

سیلماریلیون فکرکنم فیلم قشنگی بشه خیلی هم پرهزینه. امیدوارم پیترجکسون توانایی ساختش روداشته باشه بعدش هم فرزاندان هورین روبسازه معرکه می شه .هاواردشورهم باز یک موسیقی زیبا ازخودش به جابذاره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

من فرزندان هورین رو ترجیح میدم:))اصولا اقتباس سینمایی از اثری مثل سیل خیلی سخت و چالش برانگیزه.اول این که حجم داستان ها بی اندازه زیاده و ساخت اپیزود های پر شمار هزینه های سرسام آوری رو به دنبال داره ودر صورت شکست یکی از فیلم ها در گیشه بعیده کمپانی حاضر بشه بازم ریسک کنه.در کنار این برای ملموس و قابل فهم تر شدن داستان بر روی پرده سینما لازمه تغییرات زیادی در فیلمنامه نسبت به اصل کتاب صورت بگیره...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

من دوست دارم اقتباس بعدی فرزندان هورین باشه.در مقایسه با بقیه آثاری که اشاره شد بیشتر از همه پتانسیل فیلم شدن رو داره،مثلا" سیلماریلیون نمی تونه فیلم سینمایی بشه اگر بشه میشه یه 20 گانه احتمالن،سیل باید سریال بشه که فکر نکنم هیچ وقت همچین چیزی اتفاق بیوفته.برگ اثر نیگل و امثالهم هم می تونن فیلم کوتاه بشن نه فیلم سینمایی تام بامبادیلم من نخوندم کتابشو حقیقتش،قصه های ناتمام هم داستان پیوسته ای نداره که بشه فیلمش کرد بنابراین فرزندان هورین بهترین گزینه ست از نظر من.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

به نظرم شخص تام بامبادیل غریب ترین موجودی هست که توسط تالکین خلق شده است ولی متاسفانه شخصیتی نیست که بتوان با مدیوم سینما شکل بگیرد و سینما نمیتواند آن را به تصویر بکشد. مثل شخصیت های اولیس جیمز جویس و در جست و جوی زمان از دست رفته مارسل پروست، کتاب سیلماریلیون نیز دقیقاً به همین نحو است و نمیتوان از سینما انتظار داشت که بتواند آن را بازسازی کند. اما فرزندان هورین قابلیت های تصویری دارد. کما اینکه ترجیح میدهم اگر قرار است بازسازی های ضعیفی مثل ارباب حلقه ها و هابیت انجام گیرد هیچگاه فرزندان هورین نیز ساخته نشود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

به نظر من سیلماریلیون باشه خیلی خوبه!

قرار نیست سیلماریلیون در کل به یه فیلم تبدیل بشه! سیلماریلیون خیلی زیباست و اگه به فیلم تبدیل بشه واقعا خیلی خوب میشه! البته اگه سیلماریلیون رو فیلم کنن به نظرم باید از ابتدا فیلم هارو جداگونه درست کنن! مثلا هر فصل رو به یه فیلم تبدیل کنن که با توجه به زیاد بودن مطالب و پتانسیلشون کار خیلی سختیه!

ویرایش شده در توسط الوه
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود

من دوس دارم سیلماریلیون تبدیل به فیلم یا سریال یا هرچیزی که بشه اونو به تصویر کشید شه اما اینم میدونم که این کار شدنی نیست

و در صورت اجرا اون انتظارات مارو برآورده نمی کنه چون تصورات ما چیزی ماورای ساخته های هالیوود ایه

بین فرزندان هورین و برن و لوتین ، فکر میکنم که ف.هورین مبحثش مستقل تر از برن و لوتین باشه و راحت تر بشه یه فیلم با وابستگی کمتر به سیلماریلیون ازش ساخت

انتخاب من فرزندان هورینه

ویرایش شده در توسط فین رود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گاندولف خاکستری

من همه کتاب ها رو خوندم و با ذهنم فیلمو ساختم و بیشترشیفته پیشینه شخصیت تام بامبادیل هستم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

همونطور که قبلا هم گفتم من تصویر سازی از تمام سیلماریلیون رو مناسب نمیدونم چون یه جور تجاوز به تصورات و رویایهای خودم میدونم. بعد از ساخته شدن چنین فیلمی عملا چیزی تحت عنوان تصور و رویاپردازی برای ما نمیمونه و دیگه از خوندن سیل لذتی نمیبریم.

اما با ساخته شدن یه فیلم تمام عیار از یکی از داستان ها به شدت موافقم اونم داستانی مثل فرزندان هورین که از نظر من پادشاه تمام داستان های تالکینه. کامل ترین، زیباترین، حماسی ترین و اندوه بار ترین...

البته گزینه های دیگه رو هم میشه فیلم های کوتاه و تک قسمتی خوبی ازشون ساخت...

تاریخ سرزمین میانه هم که بیشتر مستند وار هست تا روایی و چیزی جدا از داستان های سیل نیست...

ضمنا ضمایم لوتر خصوصا قضایای مربوط به آنگمار رو من خیلی دوست دارم فیلمی ازش ساخته بشه که ببینم یه مقطع تاریخی حساس و خاصی هست. از بازیش که خیلی لذت بردم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

به نظرم شخص تام بامبادیل غریب ترین موجودی هست که توسط تالکین خلق شده است ولی متاسفانه شخصیتی نیست که بتوان با مدیوم سینما شکل بگیرد و سینما نمیتواند آن را به تصویر بکشد. مثل شخصیت های اولیس جیمز جویس و در جست و جوی زمان از دست رفته مارسل پروست، کتاب سیلماریلیون نیز دقیقاً به همین نحو است و نمیتوان از سینما انتظار داشت که بتواند آن را بازسازی کند. اما فرزندان هورین قابلیت های تصویری دارد. کما اینکه ترجیح میدهم اگر قرار است بازسازی های ضعیفی مثل ارباب حلقه ها و هابیت انجام گیرد هیچگاه فرزندان هورین نیز ساخته نشود.

میتونم قبول کنم که هابیت فیلم ضعیفی باشه ولی در مورد بازسازی باهاتون مخالفم ... قسمت اول هابیت بازسازی بسیار موفقی بود و خیلی خوب تونسته بودن فضای رمان رو در فیلم در بیارن ... بماند که کریستوفر تالکین هم با دیدن قسمت اولش لذت برده اونم کی ؟! کریستوفر تالکین !!!

در مورد ارباب حلقه ها هم که باهاتون کاملا مخالفم ... شما کجاشو ضعیف میدونین ؟!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

میتونم قبول کنم که هابیت فیلم ضعیفی باشه ولی در مورد بازسازی باهاتون مخالفم ... قسمت اول هابیت بازسازی بسیار موفقی بود و خیلی خوب تونسته بودن فضای رمان رو در فیلم در بیارن ... بماند که کریستوفر تالکین هم با دیدن قسمت اولش لذت برده اونم کی ؟! کریستوفر تالکین !!!

در مورد ارباب حلقه ها هم که باهاتون کاملا مخالفم ... شما کجاشو ضعیف میدونین ؟!!!

والا احساس میکنم با این بحث از فضای تاپیک دور بشیم. ولی خب، ممممم، اگه میپرسیدی کجاهاش رو ضعیف نمیدونی راحت تر میتونستم جواب بدم. فیلم ارباب حلقه ها از نظر من (روی "نظر من" تاکید مضاعف میزارم) صرفاً یه شوی هالیوودی بود با زرق و برق های فراوان خودش و هیچ کدوم از فلسفه های وجودی دنیای تالکین رو درش نمیشد پیدا کرد. تراژیک بودن کل داستان تالکین در این اثر سینمایی از دست رفته است. اضافه کردن قصه های عشقی فاجعه و به وجود اوردن مثلث های عشقی در هر دو اثر سینمایی خیلی احمقانه بوده و فقط و فقط برای ارضای مخاطب عام و فروش بیشتر بود و خیلی دیگر از این حماقت ها که توسط پیتر جکسون انجام گرفته در بازسازی های سینمایی اش از دنیای تالکین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

همونطور که توی یه تاپیک دیگه هم مفصل تر گفته بودم: "فرزندان هورین" در سه قسمت فوق العاده و ابتدای هرقسمت، یک پیش درآمد مختصر و مفید از سیلماریلیون، که هم عمق و تاریخچه ی داستان دیده بشه، و هم با وجود یه قصه ی بینظیر مثل فرزندان هورین، درام فیلم به بهترین نحوه ممکن تامین بشه... از لحاظ اکشن هم که اصلا و ابدا کم نداره!! حتی از لوتر بیشتره... ( همین حالا که دارم تصورشو میکنم همچین فیلمی ساخته بشه - اونم به کارگردانی پیتر خودمون - در پوست خودم نمی گنجم!! ).... ایشالا قسمت باشه این شاهکار تالکین رو هم روی پرده سینما ببینیم...!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield
والا احساس میکنم با این بحث از فضای تاپیک دور بشیم. ولی خب، ممممم، اگه میپرسیدی کجاهاش رو ضعیف نمیدونی راحت تر میتونستم جواب بدم. فیلم ارباب حلقه ها از نظر من (روی "نظر من" تاکید مضاعف میزارم) صرفاً یه شوی هالیوودی بود با زرق و برق های فراوان خودش و هیچ کدوم از فلسفه های وجودی دنیای تالکین رو درش نمیشد پیدا کرد. تراژیک بودن کل داستان تالکین در این اثر سینمایی از دست رفته است. اضافه کردن قصه های عشقی فاجعه و به وجود اوردن مثلث های عشقی در هر دو اثر سینمایی خیلی احمقانه بوده و فقط و فقط برای ارضای مخاطب عام و فروش بیشتر بود و خیلی دیگر از این حماقت ها که توسط پیتر جکسون انجام گرفته در بازسازی های سینمایی اش از دنیای تالکین.
فلسفه ی وجودی دنیای تالکین چه چیزی هست که درین فیلمها نیست؟

منظور شما از پر زرق و برق دقیقا چیست؟!

چرا قصه های عشقی فاجعه؟ دلیلی دارید؟

ویرایش شده در توسط Thorin Oakenshield

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
shima k

اگه سيلماريليون رو بسازن واقعا عالي ميشه و فك كنم خيلي طولاني باشه بيشتر از سه قسمت باشه خيلي دوس دارم بدونم والار و مايارو چطوري به تصوير ميكشنو همچنين مورگوت و اونگوليانت رو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

داستان فرزندان هورين براي يك فيلم سينمايي مناسبه اما بدون مقدمه سيلماريليون عظمتش درك نميشه و بهتره در قالب اون ساخته بشه.

توي گزينه هاي ديگه هم برگ اثر نيگل خيلي خوبه. تبديل شدنش به فيلم خيلي سخت و خيلي دلپذيره.

تاريخ سرزمين ميانه كه اصلا داستان نيست و نميتونه فيلم بشه.

البته همه اينها در صورتيه كه فيلمنامه با كتاب منطبق باشه و گرنه ترجيح ميدم اصلا ساخته نشن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

ما که به همین هابیت قانع هستیم...

اما کی بدش میاد یه فیلم دیگه هم ساخته بشه؟

در مورد سیلماریلیون در تایپک های قبلی زیاد گفته شده اما درست کردنش واقعا سخته.ده ها هنرمند گرافیکی برای خلق صحنه ها نیازه.

سرزمین میانه یعنی تخیل...یعنی قدرت داستان نویسی...یعنی شاهکاری که توسط دیگران ادامه پیدا کرد و در هر صحنه و هر صفحه رویداد های خارق العاده ای رخ داد.

من ماجرا های تام و جری...

ببخشید...ماجرا های تام بامبادیل رو انتخاب میکنم.

ممنون بابت این نظر سنجی زیبا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...