رفتن به مطلب
hamid stormcrow

انتشار ماهنامه آردا

کدام یک از مطالب شماره ۲۰ ماهنامه آردا رابیشتر پسندیدید؟  

5 رای

1. 1. کدام یک از مطالب شماره ۲۰ ماهنامه آردا رابیشتر پسندیدید؟

• بیوگرافی بازیگران سریال بازی تاج و تخت
      0
    • آیا می دانستید؟!
      2
    • کارگردانان سریال بازی تاج و تخت
      0
    • اژدهایان تارگرین
      1
    • بیوگرافی شخصیت های مجموعه داستان نغمه ای از آتش و یخ
      1
    • تریبون
      1

Recommended Posts

LORD LOSS

با سلام و عرض تبریک برای انتشار شماره اول مجله،نکاتی رو که به نظرم قابل ذکر اومد به اختصار عرض مینمایم.باشد که مفید واقع بشه:

1-اول از همه این که ظاهرا مجله اصلا نمیدونست به دنبال چه چیزی هست!یعنی معلوم نبود درباره ادبایت فانتزی با محوریت آثار تالکینه،یا خود بیوگرافی استاد توش اصل قرار گرفته یا این که به تشریح و برسی تخصصی جهان آردا می پردازه.دقیقا کدوم یکیش؟اما بحث مهم دیگه این بود که میشد بی نظمی و عجله رو تو مقالات به وضوح دید.به شکلی که گاهی به یک موضوع سه بار اشاره میشد!(برای مثال بازنویسی و تکمیل برخی از آثار استاد توسط کریستفر)فکر میکنم دلیل اصلیش تعدد نویسندگان و استفاده گسترده اونها از مقالات اینرنتی بود(به خصوص سایت ویکی پدیا)که البته این موضوع تا حدی غیر قابل اجتنابه.ولی خیلی بهتر بود که جمع آوری کنندگان محترم چند روز قبل از انتشار مجله،نوشته های خودشون رو به یک یا دو تا از اعضای اصلی نگارش تحویل میدادن تا توسط اونها مورد بازبینی و تدوین قرار بگیره وبخش های زایدش حذف بشه.

2-ضعف دیگه نبودن یک یادداشت سردبیری خوب و مناسب انتشار نخستین شماره بود.این بخش به نظرم یکی از راه های اصلی ارتباط با مخاطبه.در کنار اون نبودن منبع مقالات و مشخص نشدن نویسندگان هر بخش هم به نظرم قابل توجه هست.

3-طرح های گرافیکی به نظرم تا حدودی قابل قبول و مناسب بودن.البته میتونه خیلی بهتر هم بشه تا به جذابیت های نشریه افزوده بشه.

انشاالله

با سپاس؛ لردلاس

ویرایش شده در توسط LORD LOSS

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

ممنون لرد لاس :-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میثراندیر

نظر من !!

نقدها رو بزرگان مجلس گفتن و دیگه تکرار مکررات میشه

ولی به نظر من برای شروع خیلی بد نبود .

از طرح جلد گفتم شاید مجله یه کم آب و رنگ بیشتری داشته باشه ولی خوب اینطور نبود

مطالب خوب بودن

من از همین تریبون اعلام می کنم که در ساخت این ماهنامه هیچ کمکی نخواهم کرد چون کار بسیار سختیه به همین خاطر از عزیزانی که زحمت این کار سخت رو کشیدن تشکر می کنم

امیدوارم ادامه دار باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

سلام

من نمیتونم دانلود کنم!:-)

لینک چرا خرابه؟:-)

از هیچکدوم دانلود نمیشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Frodo Baginz

کار تون خیلی خوب بود . واقعا مجله ای که تهیه کردید اطلاعات زیادی درباره آقای تالکین و آثار ایشون به کاربران تازه عضو شده میده . امیدوارم باز هم این کارها ادامه داشته باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

:دی!

نه انگار خوب دراومده این مقالش!

به نظر من بهتر بود الان نقد هابیت رو بدیم فقط! :-) (الان یادم افتاد بگم خو!)

و همینطور اون عکسها .. زیاد جالب نشده بود .. میتونست بزرگتر باشه و به شکل محوی پشت کار!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

میثراندیر عزیز:ممنون از نظرت :-)

ادلسا :گریه نکن لینکهارو چک کردم درست بودن :-) دانلودش کن منتظر نظرت هستیم

فرودو ممنون از نظرت امیدوارم مجلمون پایدار باشه :)

نوبل:چی فکردی:دی

از طرف خودمم جا داره از تمامی همکاران این شماره دوباره تشکر کنم :-)بابت تایمی که گذاشتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

یه پیشنهادی که به ذهنم رسد این بود که لگوها و نماد هایی که مربوط دنیای تالکین میشه رو استفاده کنید.برای مثال،سیلماریل ها،حلقه ،گورتانک،و حتی چپق!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

بچه ها از اونجایی که همه درس درمون دنیای آردا رو نمی شناسن به ترتیب که اول چی بوده و بعد چی شده و .... تو ماهنامه بزنید ، خیلی تاثیر خوبی می تونه داشته باشه ، چون پیدا کردن ترتیب شخصیتا و وقایع آردا سخته ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

خيلي زحمت كشيديد، خسته نباشيد.

به نظر من كه انتخاب اولمو براي اولين شماره واقعا كار به جايي بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الروس

اول اینکه سلام

*

بعد باید خدمت همه ی دست اندرکاران ِ این مجله خسته نباشید عرض کنم!

به عنوان اولین کار مجله ی الکترونیک سایت خوب بود

یعنی میشه گفت عالی بود یجورایی

اما کم و کاستی هایی هم در این بین وجود داره که بعد از یکی دو بار انتشار مجله به قول معروف دستتون عادت میکنه به کار و در فرایند ساخت مجله استاد میشین ،

احتمالا طبق رسوم نشریه ها گروهی مسئول ساخت این مجله هستن اول باید بهشون خسته نباشید و تبریک بگم

بعد باید خدمت شما عزیزان عرض کنم یه مشکل هنگفتی که مجله ی شما داره پراکندگی مطالبه!

درسته مطالب یک نشریه یا مجله باید متنوع باشه اما اشتباه نکنین متنوع بودن با پراکنده بودن از زمین تا آسمون تفاوت داره

شما ابتدا به موسیقی آنیرون اشاره کردین و بعد مطالبی درباره ی هابیت نوشتین و اینکه در مجله بیوگرافی از یکی از بازیگران هابیت و لوتر آورین

با این تفسیر که مطالب مجله خسته کننده نباشه و به اصطلاح متنوع باشه

با اینحال میتونید نظمی منطقی به مجلتون بدین ، ساختاری دیاگرام مانند به مجله بدین و اینکه میتونین در کل روند ساخت مجله به نوعی هر مطلب یا مقاله ی نشریه زنجیر وار به هم متصل باشن اینطور خواننده مجاب میشه تا آخر مجله همپای مقاله نویسان به خواندن مجله روی بیاره ، یا همونطور که کاربر عزیز بانو گیلدور فرمودن سیری تاریخ گونه ( همون پله ای ) به مجله بدین

چون هممون اطلاع کاملی از آردا و وقایع اون نداریم

*

با توجه به اطلاعیه همکاری که دوست عزیزمون hamid stormcrow زدن میتونید موضوعاتی رو مشخص کنید (شامل موضوعاتی که چندین نشریه در بر میگیرن ، که در این صورت خطر لو رفتن مجله بعد هم کمتر و کمتر میشه :-) ) که کاربر هایی که تمایل به همیاری دارن گرداگرد اون موضوعات خواسته شده اطلاعات جمع کنند

تمام این کار ها برای جلوگیری از نامنظمی مجله هست همین

این نکته باید توجه بشه لیست کاملی از سر فصل ها تهیه بشه و در ابتدای مجله چاپ بشه و زیر هر سر فصل

موضوعات نوشته شده آورده بشن ( اگر عدد صفحه مشخص بشه که چه بهتر )

این تمام مشکل عمده ی این شماره از مجله بوداطلاعات ارائه شده واقعا عالی بود و مقالات واقعا عالی بود به معنی اینکه مشکل نوشتاری و نگارشی و ... وجود نداشت ( تا اونجایی که سواد مکتبی من اجازه میده :دی )

*

موضوع بعدی که خیلی کم به چشم میاد همین وضع ظاهری مجله هست که به نظر من یک نوشته ای غنی ولو ساده و بدون طرح های گرافیکی ( مثل همین شماره ) واقعا به

هزاران مقاله با شکل و ظاهر جذب کننده می ارزه

میشه این مشکل خیلی خیلی کوچک رو با استفاده از نرم افزار های ساخت پی دی اف و نرم افزار های کورل و سایر بستگان(!) رفع کرد

*

یه پیشنهاد کوچیک هم خدمت شما استادان بزرگ ارائه میدم با بالا رفتن شماره ی نشریه میتونید مسابقاتی رو طراحی کنید که شمال مطالب شماره ی قبل نشریه هست

با این عمل هم خواننده خودش رو مجاب میکنه که تمام مقالات و و نوشته های مجله های قبل رو بخوانه هم اینکه به جذاب تر شدن مجله خیلی کمک میکنه!

*

پیشنها دیگه برای طراح گرافیکی مجله : میتونید طرح جلد هر مجله رو یکی از مهم ترین مقالات قرار بدین ( به طور مثال اگر موضوع درباره ی برهوت اسماگ و یا نقد اونه میتونید کاور مجله پوستری از این فیلم باشه )

*

(واقعا منو بابت حرافیم ببخشید قصد هیچ گونه بی احترامی و کم کردن از ارزش کارزتون نبود و نیست

فقط جهت پیش برد مجله این حرف هارو گفتم

هر گونه کمک و یا همیاری از بنده ی حقیر بر میاد دریغ نمیکنم! )

موفق باشید :-)

ویرایش شده در توسط الروس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میثراندیر

بچه ها از اونجایی که همه درس درمون دنیای آردا رو نمی شناسن به ترتیب که اول چی بوده و بعد چی شده و .... تو ماهنامه بزنید ، خیلی تاثیر خوبی می تونه داشته باشه ، چون پیدا کردن ترتیب شخصیتا و وقایع آردا سخته ...

نظرمن!!

پیشنهاد می کنم دو، سه فصل اول کتاب سیلماریلیون رو بخونید بد نیست. تقریبا خیلی از معضلاتتون تو این زمینه رفع میشه

ویرایش شده در توسط میثراندیر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

قابل توجه کلیه دوستانی که قصد دارن مطلبشون رو برای انتشار در شماره دوم ماهنامه آردا ارسال کنند:

آخرین مهلت ارسال مطالب 29 بهمن ماه خواهد بود.

بدیهی است مطالبی که بعد از این تاریخ به دست ما برسه برای شماره های بعدی مورد برسی قرار خواهد گرفت!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

ادلسا :گریه نکن لینکهارو چک کردم درست بودن :)) دانلودش کن منتظر نظرت هستیم

مرسی! چک کردم دانلود شد ممنون!:|

و اما نظر دادن:

خوب وبد فقط یکمی فونتتون کوچیک بود

اول که اسم همه نویسنده هارو نوشته بودید مینوشتید روی چی کار کردن بهتر بود!

درکل خیلی خوب ممنون بابت زحمتایی که کلا دوستان کشیدن!:(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

ممنون از نظرات همگیتونید امیدوارم این شماره نظرتونو جلب کنیم :(

و از مدیران عزیزم ممنون بخاطر کمکها وراهنمایی هاشون :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

سلام

من می خواستم بگم علاوه بر این که توی مجله در باره ی مباحث نوشته های تالکین مطلب نوشته شده باشد ،در باره ی نویسندگانی که آثار فانتزی دارند مثل خانم رولینگ و آقای تری دری و هانس کریستین آندرسن و ... مطالبی نوشته شود و درباره ی مبحث های ادبیات فانتزی زیاد بحث شود و دارای عکس های زیبا و رنگی داشته باشد تا مردم عام هم از خواندنش لذت ببرند.

اگر به نکاتی که من نوشتم توجه کنید ممنون می شم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

ویکتور جان مجله ی آردا کوئنتا همچین بخشی داره همینطور که در شماره ی آزمایشی در این بخش به نارنیا پرداختیم حتما ادامش می دیم ممنون از نظرت عکسم به روی چشم بیشتر میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

توجه! توجه!

دومین شماره ماهنامه تخصصی فروم آردا منتشر شد!

نسخه pdf مجله را می توانید از لینک زیر دریافت کنید:

http://s5.picofile.c...uenta2.pdf.html

در این شماره سعی کردیم حد الامکان با رفع نمودن اشکالات شماره نخست مجله ای با مطالب متنوع و پربار و ظاهری شایسته فروم آردا منتشر کنیم.

البته هنوز کار خود را خالی از اشکال نداسته و منتظر نظرات، پیشنهاد ها و انتقادات سازنده کاربران محترم هستیم.

امیدواریم این شماره مقبول دوستان عزیز واقع شود!

با تشکر

هیئت تحریره ماهنامه آردا کوئنتا

خیلی ممنون ولی اگه میشه از یه جای دیگه آپلودشون کنین . پیکوفایل سرعتش در حد جلبک دریائیه :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

بله

پیکوفایل قبلا خیلی قدرتمند بود ولی تازگیا سرعتش خیلی افت کرده

واسه همین جای دیگر آپلود کردم! ^ـ^

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=d3af38d1b1f61244bc0b73748f008871

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

اینم هست

http://uplod.ir/cto4...quenta2.pdf.htm

منتظر نظراتتون هستم

ویرایش شده در توسط rings

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

از سرور نوا فایل هم می تونید مجله رو دریافت کنید!

http://novafile.com/v0143jfnptfz

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

خیلی ممنون از دوستان این شماره بسیار بهتر از شماره ی قبلی بود ولی مشکلات زیادی رو هم درکنارش داشت.

بنظر من دوستان برای ساخت یک مجله باید از یه نرم افزار بسیار خوب استفاده کنند. بنظر میرسه نرم افزار InDesign نرم اقزار بسیار خوبی در این مورد باشه که میتوان ازش یک مجله ی خیلی خوب ساخت . برای ساخت مجله بهتون هم توصیه میکنم برین تو گوگل و در مورد آموزش ساخت یک مجله سرچ کنین . شاید اطلاعات بسیارخوبی بهتون بده برای دانلود اون نرم افزاری هم که گفتم میتونین از این لینک زیر استفاده کنین.

http://www.downloadh...5-%D8%A7%D9%81/

ولی بهتون توصیه میکنم قبل از دانلود کردنش نظرات کاربرانی که این نرم افزار رو دانلود کرده اند بخونید . شاید فایل دانلود اشکال داشته باشه.

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

خیلی ممنون از دوستان این شماره بسیار بهتر از شماره ی قبلی بود ولی مشکلات زیادی رو هم درکنارش داشت.

بنظر من دوستان برای ساخت یک مجله باید از یه نرم افزار بسیار خوب استفاده کنند. بنظر میرسه نرم افزار InDesign نرم اقزار بسیار خوبی در این مورد باشه که میتوان ازش یک مجله ی خیلی خوب ساخت . برای ساخت مجله بهتون هم توصیه میکنم برین تو گوگل و در مورد آموزش ساخت یک مجله سرچ کنین . شاید اطلاعات بسیارخوبی بهتون بده برای دانلود اون نرم افزاری هم که گفتم میتونین از این لینک زیر استفاده کنین.

http://www.downloadh...5-%D8%A7%D9%81/

ایوب جان ممنون از توجهت لطفا این مشکلات رو ریزتر عنوان کن که بتونیم بهش رسیدگی کنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

مشکلات این مجله از نظر من گرافیکی اونه . گرافیکش بنظرم زیاد جالب نیست. کیفیت عکس ها خیلی پائینه ، همچنین اینکه مجله زیبایی نداره. فونت ها جالب نیستند ولی هر چی باشه بسیار بهتر از مجله ی قبلی بود. من انتظار دارم مجله ای ببینم در حد و اندازه ی مجله ی سایت imdb-dl :دی

ولی اطلاعاتی که در مجله قرار داده این بسیار عالی و یا بهتر بگم فوق العاده عالی بودند. دستتون درد نکنه . (;

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...