رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی 46: دوست داشتید مسلک کدام شخصیت آردا را در نزد خودش بیاموزید؟

162 رای

1. 1. دوست داشتید مسلک کدام شخصیت آردا را در نزد خودش بیاموزید؟

• فینرود فلاگوند
    • سائرون
    • الروند
    • شاه جادوپیشه
    • لیدی گالادريل
    • سارومان
    • تراندویل
    • تئودن
    • فئانور
    • ملیان
    • گندالف
    • راداگاست
    • سایر

Recommended Posts

3DMahdi

خیلی نظرسنجی خوبی بود. دست مورگومیر و آرون درد نکنه.

در مورد جواب هم که فکر نکنم نیازی باشه توضیح بدم. وقتی امضام یکی از حرفهای فینرود عزیز هست میخواید چه گزینه ای رو انتخاب کنم؟ اصلا مرد تر از فینرود تو آردا هست؟ آمیزه ای از درایت، شجاعت و مردانگی و اخلاق. کسی که اداین رو به بلریاند آورد و بهشون جا و مکان داد و مثل بقیه الدار به دیده تحقیر بهشون نگاه نکرد. با درایتش نارگوتروند رو بنا کرد و ازش محافظت کرد. زمانی که در آسودگی کامل به سر میبرد برای وفای به عهد تاج و تخت رو رها کرد و به آغوش خطر رفت و مردانه جنگید و مردانه کشته شد!

توی گزینه های دیگه هم تئودن، گندالف و ملیان اندکی شانس دارن و بقیه اصلا صلاحیت ندارن! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ویلوارین

با اینکه تمام گزینه ها شخصیتی بزرگ دارن که میشه یه عمر شاگردیشون رو کرد اما من شخصا گندالف رو انتخاب میکنم چون با اینکه از نظر قدرت و خرد از خیلی از گزینه ها بالاتره اما شخصیتی خاکی داره و آدم باهاش احساس راحتی میکنه و به چشم یه دوست صمیمی که میشه بعد از ظهر جمعه برای صرف عصرانه دعوتش کنی نگاه کنی اکثر گزینه ها شخصیتی دارن که آدم باهاشون احساس راحتی نمیکنه و در کل گندالف یه چیزه دیگه است.اما انتخاب دومم بی شک ملیان خواهد بود چون شاگردی مثله گالادریل تربیت کرده. انتخاب سومم انتخاب مهدی یعنی سلطان معرفت فینرود فلاگوند خواهد بود.

ویرایش شده در توسط ویلوارین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
arw leg ara gan gim

آقا چرا آدم رو اینجوری میذارید توآمپاس؟؟؟الان من باید به هفت هشت تا گزینه رای بدم :)

انتخاب من گندالفه(البته بین بانو گالادریل و گندالف خیلی گیر کردم!).چون من کلا به جادوگری علاقه دارم،دوست داشتم به همه ی جادوگر های توی لیست رای بدم،از بانو گالادریل تا شاه جادوپیشه ی آنگمار!انتخاب دومم سایره چون دوست داشتم از لگولاس کمان گیری یاد بگیرم و...

ویرایش شده در توسط arw leg ara gan gim

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

خب خدا یکی، عشق یکی ! محبوب و راهنمای راه زندگی هم یکی ! من به گالادریل رای دادم ؛)

و اما سایر گزینه ها :

فینرود فلاگوند : چون داداش گالادریله یه امتیاز مثبت داره ! اما رسم شهادت رو من نمیخوام یاد بگیرم .

سائرون : حرفشم نزنید ! بازنده !

3. الروند: گزینه وسوسه کننده ایه ! اما در مقابل حکمت بانو رنگ میبازه .

4. شاه جادوپیشه: که چی بشه !؟ منفور عالم و آدم بشم ؟ هرگز !

5. لیدی گالادريل: هم آرامش هم خرد و هم زیبایی ! همه در هم آمیخته تا بهترین رهبر باشه . کسی که خرد از ملیان آموخته و لوتلورین رو شکوفا کرده و هزاران طوفان رو پشت سر گذاشته ! انتخاب بی نظیریه !

6. سارومان: نه ! زیادی کسل کنندس . و خب استادیه که مستعده آدم رو تحقیر کنه .

7. تراندویل: مگر این که بخوام تنگ نظری رو یاد بگیرم . نه، من الف های خاکستری رو چندان نمیپسندم .

8. تئودن : به به ! بهترین انسان ها ! شریفترین و شجاعترین ! انتخاب خیلی خوبیه . از گزینه های قدرتمند من بود .

9. فئانور: نه ! من شور و حال و شعله نمیخوام ! ارامش و خرد رو ترجیح میدم .

10. ملیان: اینم یکی دیگه از گزینه های محبوب منه . ولی حیف که اقتدار لازم برای این که حرف تو گوش کبود ردا کنه رو نداشت .

11.گندالف: بودن با گندالف یعنی خطر کردن و نداشتن آسایش ! یعنی خانه بدوشی ! هرچند جز خردمندترین هاست ، اما خردی که از گندالف به دست میاد ، راحت نیست .

12. راداگاست: اوه ! نه ! منو با کَپَک چه کار است ؟! راداگاست ! اون یه نادونه و دندوناش زرده ! :) (دیالوگ های آشناییه ! مگه نه ؟! ) :دی

به الوه : ایراد نگیر آقا! تا حالا دیدی کسی بگه لیدی ملیان ؟! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

خوب .. نظر سنجی واقعا جالبی بود .. خیلی ممنون!!

اول میخواستم به فئانور رای بدم .. اما ... نمی خوام فقط چیزایی زیبا و با ارزش بسازم .. اگه با من بود از واردا میرفتم چیز یاد میگرفتمم

ام .. از میون اینا .. من به ملیان.شهبانوی دوریات .. مایایی قدرتمند و حکیم دانا وعاقل!!(هندونه میدم بغلش الان!!) رای میدم... من اگه واقعا میتونستم انتخاب کنم .. میرفتم پیش بانو و از حکمتش بهره مند میشدم!! شوما که زدین گلادریل .. در نظر بگیرین که ایشون هرچی داره از بانو ملیان داره!! .. البته من در دوران سوم صاحب نظر نیستم!!(اوهو!! ... نکه تو بقیه هستم!!!) اما .. گالادریل تا اونجا که می دارم همه حکمتشو پیش بانو ملیان یاد گرفته بوده... البته .. این یه نظر سنجیه جای بحث نیست!! ... عذر میخوام!!..

پس .. با قطعیت .... شهبانوی دوریات انخاب اول و آخرمه!!!

ویرایش شده در توسط NobleLord

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

به الوه : ایراد نگیر آقا! تا حالا دیدی کسی بگه لیدی ملیان ؟! :دی

نه، اما دیدم بگن ملکه ملیان، تئودن شاه، سائورون کبیر، سارومان سفید :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

انتخاب من گندلف از سینمایی لوتر گندلف یکی از پرجاذبه ترین شخصیتها برام بوده

ودر کتابها همینطور گندالف صمیمی مهربون وپرحرف والبته پر رمز وراز

کسی که کلی باید حرف بزنی تا یه چیزو درست از زیر زبونش بکشی بیرون

از اونورم همتون که ارون گفت زندگی وسفر با گندلف هرگز خسته کننده نمیشه وپر از هیجانه

پس گندلف انتخاب من هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

انتخاب من :ملیان بانو. (خطاب به آرون: اینم یکی از لقباشونه)

با حرف الوه بشدت موافقم که گالادریل کسیه که بیشترین تاثیرش رو, اگه نگیم همش, از صدقه سریه ملیان بانو پذیرفته.

من به شخصه بین گزینه ها ی ملیان و الروند و گندالف , خیلی گیر کردم. بنظرم ملیان هم خردمند و هم یه مایا که قدرتمنده و البته قدرتش واقعن باشکوهه. خیلی پیشگویی هاشو اگه شاه دوریات , جدی می گرفت شایددوریات ویران نمیشد و حتا شاید ویران شدنش خیلی دیر تر اتفاق می افتاد. همون حرفی که الوه هم زد.

از اقتدار و صبر و شکوه الروند هم خیلی خوشم میاد. الروند مرد تنهایی بود...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

نظرسنجی واقعا عالی و خوبی بود. باید تفکر کرده باشی و نظر بدی...

ابتدا به خودم نگاه کردم. و بعد به گزینه ها!! :دی

دیدم مسلک یک الف نمیتونه برای یک انسان صددرصد صحیح و مفید باشه و با روش و منش زندگی انسان همخوانی داشته باشه...

ببینید الف ها خیلی از عقاید و تفکرات و تجاربشون، به تبع تفاوت هایی که با نژاد انسان دارند با انسان ها متفاوته. نمیدونم چرا یک انسانی که عمری محدود، تجاربی محدود و عقایدی خاص داره باید بره تحت وصایای یک الف عمل کنه!! از دوستانی که به الف ها رای دادند میپرسم: شما چه شباهتی به الف ها دارید؟! تنها شباهتی که با هم دارید دنیاییه که درش زندگی میکنید...حال آنکه در تفکر و عقیده خیلی با هم تفاوت دارید! از الف ها فقط فینرود فلاگوند تا حدودی میتونه به انسان ها و تفکرات و عقایدشون نزدیک بشه همونطور که ازش دیدیم.

درسته که من میگم الف ها ترسو نیستند، اما هیچوقت هم نگفتم الف ها ایثارگر هستند!!!

بنابراین انتخاب من {ضمن حمایت کامل از پست الوه} ملیان مایا خواهد بود و سپس فینرود فلاگوند...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

بنده به دلايل كاملا مشخصي سارومان رو انتخاب كردم. D:

البته كمي هم مايل بودم ساير رو بزنم، اولمو يا نيه نا مورد نظرم بود، اولمو كه واقعا به فكر فرزندان ايلوواتار بود و بهشون خيلي نزديك تر از ساير والار بود، نيه نا هم كه اصلا قضيه اش فرق ميكنه، خود اولورين هم كلي درس ازش گرفته.

ویرایش شده در توسط Curunir-Poirot

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

سایر!

در تأیید صحبت های جناب تور، یه هابیت با خصوصیت هایی که داره طی مراحل سلوک مایا ـیی، الفی و انسانی شکنجه ای بس دهشتناک ـه رو متحمل میشه:دی

خیلی دوست داشتم رسم اندکی گذشتن از تعلقات رو از بیلبو داشته باشم. خیلی راحت از عزیــزش دل نبست اما با خویی که داشت تونست این کار رو بکنه. چیزی که یه هابیت دیگه رو با نداشتنش به تنگنای تاریکی کشوند.

ویرایش شده در توسط baggins

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Olόrin

اینها هر کدوم در دوره خودشون نقش آفرینی های زیاد و موثری داشتند.

دوران سوم را بهتر از هر دوره دیگه میشه درک کرد اونم بدلیل نقش پررنگ انسان ها در وقایع است.

امید، ایمان، ترس، شجاعت، خیانت و ... برای من قابل لمس تر از دوران قبل است. و در این دوران گاندلف مانند یه چراغ توی تاریکی میمونه.

همه می دونیم که یه چیزی فراتر از الف و انس هست ولی مثل همه دارای اشتباهات، ترس ها و تردید هایی هست.برای من در دسترس ترین شخصیت توی بحرانی ترین لحظه هاست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

سارومان: بار علمی این کلاس رو نمیشه انکار کرد، منتهی کیه که با اخلاق گندش کنار بیاد!

اخلاق سارومان كجاش گنده؟من از شما مي پرسم!نه واقعا شما به من بگيد!

اگه به تباهي كشيده نميشد بهترين ايستاري بود ولي خب همين به تباهي كشيده شدن همچين چيز كوچيكي هم نيست.

انصافا بار علمي فوق العاده زيادي داشت. به جز همين مسئله سقوطش و اوضاع بدي كه بعدا براش پيش اومد از برخورد هاش چيز زيادي نميدونيم.

شايد اون زمان هايي كه در فنگورن قدم ميزد و از چوب ريش اجازه ميگرفت اخلاق بهتري داشت، يا اون موقع كه پيش آئوله بود، حيف كه از اوضاعش قبل از وقايع جنگ حلقه زياد اطلاعي نداريم، شايد واقعا خوب و خوش اخلاق بوده...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

انتخاب اول من فئانوره!(من به خودم رای میدم)

درسته که در حق برادرش نا براداری کرد ویک خویشاوند کشی به راه انداخت!ولی من اینهارو میزارم کنار ومیگم اون با وجود سختی های بسیار سوگندی رو که خورده بود رو زیر پا نگذاشت مثل بعضی ها!حتی زمان مرگش.البته بجز اینها یکم بد اموزی داره!حواستون به خودتون باشه!

ولی بعدی ها : گلادریل بعد گندالف رو انتخاب میکنم!

ویرایش شده در توسط *فئانور*

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aragorn elessar

انتخاب من گالادریل است که مهمترین علتش شخصیت حکمت آمیز و موقر اوست که به جرئت می توان گفت در دوران سوم حکمت در سرزمین میانه را باید در او بازجست.شاید تنها مورد کژ سلیقگی او انتخاب همسر بوده باشد(هی روزگار!!!!).دوستی گفته بود که انسان بدلیل تجربه و عمر محدود نمی تواند از یک الف پیروی کند.در تطبیق دنیای واقعی بر دنیای تالکین یکی از برداشت هایی که می توان داشت این است که الف ها نماد انسانهایی هستند که عمر خود را صرف حکمت ،هنر و علم کرده اند و در مقابل ارک ها که مظهر انسان های به شدت صنعت زده اند که این موضوع را می توان در وجنات ایشان نیز مشاهده کرد.به نظر من پیروی از طریقت دانش و هنر کاملا ممکن است فقط کافیست فضای ذهنی خود را تغییر دهید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
starry night

گندالف

به خاطر ایمان و امیدش به چیزهای کوچیک.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

راستش خیلی دوست داشتم شاه جادوپیشه رو انتخاب کنم ولی...

با راداگاست بیشتر حال میکنم.با هم میگیم و میخندیم:دی :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

• فینرود فلاگوند:

متاسفانه این قسمت داستان رو زیاد یادم نیست و از شخصیت فینرود بیشترین چیزی که یادمه حرفیه که بانو آرون در موردش گفته بود :دی

• سائورون:

همیشه یه حس خوبی نسبت به شخصیت های منفی دارم ولی به خاطر ترکیب نژاد برترِ الف، با نژاد ابتر انس (:|&) برای ایجاد نژاد جدید اورک، قطعا خطش میزنم ;)

• الروند:

گزینه ی قابل تاملیه...کسی که تجربیات زیادی داره و توی جنگ حلقه شرکت کرده، ۳ دوران توی سرزمین میانه بوده و کوه تجربه ست! :دی

ولی گزینه ی بهتری هم هست :دی

• شاه جادو پیشه:

نه، آخه قراره چی رو به من یاد بده؟ :|

• بانو گالادریل:

یکی از گزینه های اصلیه! حضور در لوتلورین و یاد گرفتن از بانو موهبت بزرگیه که نصیبه هر کسی نمیشه و لیاقت می خواد! :دی ولی یه خورده با روحیات من نمی خونه!

• سارومان:

ولمون کن بابا :) :دی

• تراندویل:

من که همیشه در محضر پدر عزیزم بودم و بیشتر دوست دارم تجربه های جدید کسب کنم :دی

• تئودن:

نمی دونم چرا این تئودن کلا به دلم ننشست و مسلما کسی رو که دوست نداشته باشم که مگه مریضم برم مسلکش رو یاد بگیرم؟!

• فئانور:

همیشه اون جسارت فئانور رو دوست داشتم و به نظرم آموزش دیدن از همچین فردی با روحیاتم سازگاره. ولی متاسفانه اون خویشاوندکشی تو ذوق می زنه دیگه!

• ملیان:

نه! جالب نیست...!

• گندالف:

چه کسی بهتر از گندالف؟! مایایی که مدت های مدیدی شاگردی والار رو کرده و اون قدر توانایی داشته که تحت عنوان ایستاری به سرزمین میانه فرستاده شده.

خودمونیه، همیشه یه چیزی تو چنته داره، در وجودش آدم حس آرامش می کنه، عزیز کرده س (:دی) و از همه مهمتر جادوگره! بله...جادو واسه من یه فاکتور مهمه و خیلی دوست دارم ازش چیزهای زیادی یاد بگیرم.

• راداگاست:

دوستش دارم ولی همچنان در مقابل گزینه های دیگه حذف میشه!

و انتخابم:

گندالف

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard
  • شاه جادو پیشه:

نه، آخه قراره چی رو به من یاد بده؟ :)

چی رو یاد بده...؟!!!

از قدیم گفتن:چو خواهی که سایرون شناسی ز ویچ کینگ بپرس...

ویرایش شده در توسط The secret wizard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

متعجبم که چطور یکی میتونه گزینه گندالف رو ببینه و ازش رد بشه؟! :/ :پی

بدون شک رای من گندالفه. اگه شاگرد خوبی باشی خودش هرچیزی رو که بدونه نیاز داری بهت یاد میده. جادوگر بودنش که به کنار! رفتارش رو هم خیلی دوست دارم. به وقتش می خندوندت و به وقتش عصبانی میشه. گاهی دلسوزی میکنه و گاهی سختگیری. شخصیت مرموز و جذابی داره و خلاصه اینکه چیزی بهت یاد میده که به نفعته.

از گزینه های دیگه تراندویل برای مهارتش در تیر و کمان خوبه. ولی بقیشون چنگی به دل نمیزنن. به قول مولانا چون که صد آمد نود هم پیش ماست! :دی

اون آقایی که میگه بدآموزی داره هم بیاد جلو ببینم چی میگه! :| |: :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

از گزینه های دیگه تراندویل برای مهارتش در تیر و کمان خوبه.

منظورت لگولاس نبود؟ :دیــ

درهرحال اگه کسی میخواد واسه مهارت تیراندازی پیش کسی بره، بهتره سایر رو انتخاب کنه و بگه به لگ چون بزرگ ترین کمان دار اونه :) :دیــ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

خاب بذارین من بگم :

من می خوام مسلک کسی رو یاد بگیرم که هنرش فقط نصیحت و حکمت آموزی نباشه همهی جنبه ها رو باید در نظر گرفت .

فینرود :این از همون همه ی جوانبیاس هم نژاد پرست نیست هم خردمنده هم در فنون رزمی مهارت داره شجاعه و خوب از نولدور هم که هست که تکلیفش معلومه ...

سائرون : مثلا من چی از سائرو یاد بگیرم ؟چشم چرونی ؟:)

الروند:نع اصلا سر کلاسش خوابم می بره ملیله دوزی یاد گرفتن از دختر خانومشون هیجان انگیز تره ...

شاه جادوپیشه : در مورد ان گزینه فقط میتونم بگم :|

بانو گالادریل :این ازهمون فقط فقط یه جنبه ای هاست فقط هی حکمت بیاموزم که چی بشه ...البته بدم نمیاد چند دوره کلاس های شنل بافی لمباس پزی و آواز پیش بانو بگذرونم

سارومان : من طرفدار محیط زیستم ...دعوامون میشه

تراندویل : به نفعشه فاصله جانبی مو ازش حفظ کنم .ممکنه دیگه برا فیلم سوم زنده نمونه اگه خواستم با اخلاقم یکی رو بکشم حتما به مسلک تراندویل درمیام .هرچند یه نکته آموزنده داره و اون طریقه ریمل زدن به صحیح ترین شکل ممکنه که آموختن این یه مورد از تراندویل خیلی هم مفیده ...

تئودن : عمو تئودن خودم !بله ایشون هم بسیار گزینه ی قوی ای هستن و نمیشه ازشون چشم پوشی کرد . خیلی هم افتخاره شاگردشون باشی شجاعت و معرفت و البته سوارکاری و شمشیر زنی رو میشه ازشون یاد گرفت

فئانور:اگه سیلماریل ساختنو بهم یاد میداد چرا که نه {جلوش اسم سیلماریلو بیارم نصفه م می کنه}

ملیان :پرچم دار خردمندان سرزمین میانه ! ولی نه ...

گندالف :خیلی باحاله اینم همه جور مهارتی داره تازه شوخ و بامزه هم هست .

راداگاست : اوخی ... روحیه لطیف سرزمین میانه ... ولی نه چیز زیاد خاصی نداره که ازش یاد بگیرم

سایر :اون به لگ که عاقا الوه اون بالا اشاره کرد خیلی خیلی خوبه .هم شجاعه هم منطقیه هم کار با تیر کمون و شمشیر بلده و هم مهربون و عاقله .به نظر من به به لگ بهترین گزینه ایه که میشه انتخاب کرد

بعدش فینرود و بعدم کینگ تئودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...