رفتن به مطلب

Recommended Posts

Armando

اگر ملکور پادشاه آردا میشد و والار هم با او همراه میشدند چی میشی؟

به نظر شما خواست ملکور از آغاز ویرانی بود یا بعد از مخالفت والار ویرانی را میخواست؟

اگر ملکور در همان آغاز روزگار آردا حاکم آردا میشد آردا چگونه میشد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

به نظر میرسه تصور تغییر در ملکور اگر از اول شاه آردا میشد تصور خالی از وجهی هست. نخوت و غرور از همون آغاز در اون هویدا بود. من فکر میکنم نغمه والار فقط تجلی گاه بود برای به بروز رسیدن این نخوت. جاه طلبی و زیاده خواهی ملکور از قبل از ترانه باعث میشد به چیزی که داره اکتفا نکنه و در پوچی دنبال شعله ی زندگی بگرده، در حالیکه شعله با ایلوواتار بود. با چنین توصیفاتی از ملکور میشه نتیجه گرفت که اگر از اول شاه شده و بقیه والار باهاش هم پیمان میشدن نتیجه یکی بود. حالا شاید سرعت به انحطاط رفتن خودش و آردا کمی کمتر میشد، ولی بالاخره این اتفاق می افتاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

سلام یه روز داشتم به این فکر میکردم که اگه تورین اوکنشیلد زنده می ماند چه اتفاقاتی می افتاد شاید اگه زنده بود به کمک یاران حلقه میشتافت ؟؟؟؟ حالا شما چی فکر میکنید؟؟

سلام.

منظورتو دقیقا نفهمیدم که مثلا چجوری بخواد به یاران حلقه کمک کنه.اگه منظورت جنگ حلقه ست فکر نکنم.

جور دیگه هم که نمیتونست کمک کنه.شاید مثل بقیه وسط کار یه کمکی بهشون میکرد البته اگه میدیدشون.

اما در کل بنظرم اگه زنده میموند غرورشو کنار نمیذاشت.شایدم جنگی با تراندویل راه مینداخت بعدا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Hamed Sooffee

سلام.

منظورتو دقیقا نفهمیدم که مثلا چجوری بخواد به یاران حلقه کمک کنه.اگه منظورت جنگ حلقه ست فکر نکنم.

جور دیگه هم که نمیتونست کمک کنه.شاید مثل بقیه وسط کار یه کمکی بهشون میکرد البته اگه میدیدشون.

اما در کل بنظرم اگه زنده میموند غرورشو کنار نمیذاشت.شایدم جنگی با تراندویل راه مینداخت بعدا

تراندویل هم توقع بیجا داشت اول اون مقصر بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

تراندویل هم توقع بیجا داشت اول اون مقصر بود.

مقصر چی؟! خب اختلافشون که کلا از قبلم بود.بعدم درسته که تورینو زندانی کرد ولی بعدشم تورین از دماغ مبارکشون در آورد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Hamed Sooffee

مقصر چی؟! خب اختلافشون که کلا از قبلم بود.بعدم درسته که تورینو زندانی کرد ولی بعدشم تورین از دماغ مبارکشون در آورد

گوهر آرکن که نشان سلطنتی اونا بود رو می خواست - اون موقع که اسماگ اره بور رو تصرف کرد می تونست به دورف ها کمک کنه ولی نکرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

گوهر آرکن که نشان سلطنتی اونا بود رو می خواست - اون موقع که اسماگ اره بور رو تصرف کرد می تونست به دورف ها کمک کنه ولی نکرد

تو کتاب که هیچ اشاره ای نشده که تراندویل گوهر آرکنو میخواد.تو فیلمم بهش میگه جواهراتی هستن که آرزوشونو دارم.جواهرات سفید و اینا.و به تورین میگه تو آرکنو میخوای که بهت حق پادشاهی بده.

در مورد اژدها هم چطوری مثلا تراندویل میتونست کمک کنه؟بره اژدها رو بکشه؟!؟! اسماگو؟!

اگه اینجوره که آدما هم میتونستن کمک کنن ولی کاری نکردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Hamed Sooffee

تو کتاب که هیچ اشاره ای نشده که تراندویل گوهر آرکنو میخواد.تو فیلمم بهش میگه جواهراتی هستن که آرزوشونو دارم.جواهرات سفید و اینا.و به تورین میگه تو آرکنو میخوای که بهت حق پادشاهی بده.

در مورد اژدها هم چطوری مثلا تراندویل میتونست کمک کنه؟بره اژدها رو بکشه؟!؟! اسماگو؟!

اگه اینجوره که آدما هم میتونستن کمک کنن ولی کاری نکردن.

تو جنگ های بعدی که ترور کشته شد می تونست کمکشون دید اره بور سقوط کرد و دورف ها سرگردان شدن کاری نکرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

تو جنگ های بعدی که ترور کشته شد می تونست کمکشون دید اره بور سقوط کرد و دورف ها سرگردان شدن کاری نکرد.

خب بالاخره اون اختلافی که شما میگین هست اما من میگم فقط تراندویل اینجوری نیست.بعضی جاها هم اصلا حق داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Hamed Sooffee

خب بالاخره اون اختلافی که شما میگین هست اما من میگم فقط تراندویل اینجوری نیست.بعضی جاها هم اصلا حق داره

کجا؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

کجا؟

من خودم جای تراندویل بودم دورفا رو سوال و جواب میکردم.ناسلامتی قلمروشه اونجا!

البته فک کنم کم کم تاپیک داره منحرف میشه.اگه بحثی مونده جای دیگه صحبت کنیم :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Hamed Sooffee

من خودم جای تراندویل بودم دورفا رو سوال و جواب میکردم.ناسلامتی قلمروشه اونجا!

البته فک کنم کم کم تاپیک داره منحرف میشه.اگه بحثی مونده جای دیگه صحبت کنیم :)

به قلمروش حمله نکرده بودن که فقط می خواستن ردشن از قلمرو الروند هم رد شدن ولی الروند بهشون کمک کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arien

من دیدم تو پستا نیست بپرسم..

اگر انسانها هنوز میتونستند به والینور برن، چی میشد؟

همشون میرفتن نه؟

سرزمین میانه و بقیه قاره ها مال سارون، آمانم پر انسانو الف و ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

من دیدم تو پستا نیست بپرسم..

اگر انسانها هنوز میتونستند به والینور برن، چی میشد؟

همشون میرفتن نه؟

سرزمین میانه و بقیه قاره ها مال سارون، آمانم پر انسانو الف و ...

انسان ها اجازه رفتن به غرب رو نداشتند و فقط ائارندیل توانست به غرب بره و درخواست امرزش از والار داشته باشه بنابراین انسانی به والینور نمیرفت و اتفاقی پیش نمی امد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arien

انسان ها اجازه رفتن به غرب رو نداشتند و فقط ائارندیل توانست به غرب بره و درخواست امرزش از والار داشته باشه بنابراین انسانی به والینور نمیرفت و اتفاقی پیش نمی امد.

با عرض پوزش. میدونم اینو. ولی اینجا تایپیک اگرهاست منم گفتم اگر اونجوری نبود چی میشد.. ینی همون که شما گفتی، نبود..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

با عرض پوزش. میدونم اینو. ولی اینجا تایپیک اگرهاست منم گفتم اگر اونجوری نبود چی میشد.. ینی همون که شما گفتی، نبود..

بله درست میگید در اون صورت ممکنه امان از انسان پر بشه ولی احتملا گروهی از ادمها سرزمین میانه رو ترجیح میدن و در اون صورت اگر سائرون حمله کنه حتما از دیگران کمک میخوان و باز هم سائرون شکست میخوره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

دو اگر در مورد سارومان

اگر حلقه به دست سارومان می رسید! ^_^

و اگر مارزبان در شایر،سارومان رو همراهی نمیکرد ممکن بود این جادوگر زنده بمونه و دوباره قدرمتند بشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

دو اگر در مورد سارومان

اگر حلقه به دست سارومان می رسید! ^_^

و اگر مارزبان در شایر،سارومان رو همراهی نمیکرد ممکن بود این جادوگر زنده بمونه و دوباره قدرمتند بشه؟

با عرض اجازت

اگر حلقه به دست سارومان می رسید می توانست مخرب باشد اما اگر مارزبان همراه اوا نبود او زنده بود و فکر کنم دیگر دست به کار های شریرانه نمی زد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain

اگر حلقه دست ویتچ کینگ می افتاد و اونم به سارون خیانت می کرد چی میشد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اورک موریا

اگر آر-فارازون گول سایرون رو نمی خورد و اونو اسیر می کرد چی مشد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin the Oak shield

اگه دقت كرده باشين تورين خيلى فرصت داشت كار ازوگ رو تموم كنه ولى هيچوقت اينكارو نكرد حالا اگر تورين ازوگ رو مى كشت و شاه مى شد و اربور. دوباره قدرتمند مى شد چ كار هاى مفيدى مى تونست در ارباب حلقه ها بكنه و اينطورى دورف ها هم نقش پررنگ ترى در ارباب حلقه ها داشته باشن:h14013::h14013::h14013:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard
در هم اکنون، dain گفته است :

اگر حلقه دست ویتچ کینگ می افتاد و اونم به سارون خیانت می کرد چی میشد؟

چنین چیزی امکان نداره چون همه ی نزگول ها به سائورون و حلقه ی یگانه وابسته هستن اما اگر  اتفاق می افتاد...(همه ی پاسخ های این تایپکبا واژه ی احتمالا و شاید داده میشه:دی) احتمالا حلقه رو با خودش به امپراتوری باستانی آنگمار می برد و با هویتی جدید و قدرتمند،اهدافش رو پیش می برد(فکرشو بکنید چی می شد!!)

در هم اکنون، اورک موریا گفته است :

اگر آر-فارازون گول سایرون رو نمی خورد و اونو اسیر می کرد چی مشد؟

چنان عظمتی به دست می آورد که خودش رو در بین تیغه های زهر آلود قدرت گم میکرد و چه بسا حریص تر و خطرناک تر از سائورون می شد

می دونید که انسان هم میتونه بهترینِ آفریده ها بشه و هم میتونه در قعر تاریکی سقوط کنه و برای رسیدن به خواسته های خودش به هر کاری دست بزنه

به نظر من حتی اگر آرفارازون سائورون رو اسیر میکرد یا اونو می کشت،باز هم به والینور لشگر میکشید.اون لحظه می گفت:«من کسی هستم که سائورون رو از بین بردم.کاری که والار نتونستن انجام بدن پس من شایسته ی سلطنتی گرانبها تر از نومه نور هستم»

اما سرنوشت در هر صورت به وقوع می پیوست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon
در 10 ساعت قبل، Thorin the Oak shield گفته است :

اگه دقت كرده باشين تورين خيلى فرصت داشت كار ازوگ رو تموم كنه ولى هيچوقت اينكارو نكرد حالا اگر تورين ازوگ رو مى كشت و شاه مى شد و اربور. دوباره قدرتمند مى شد چ كار هاى مفيدى مى تونست در ارباب حلقه ها بكنه و اينطورى دورف ها هم نقش پررنگ ترى در ارباب حلقه ها داشته باشن:h14013::h14013::h14013:

کدوم فرصت دقیقا؟

اگه منظورت به فیلمه که فیلم اون فرصت ها رو برای افزایش جذابیت درست کرده بود و در کتاب من فرصتی واقعی به یادم نمیارم (نمیگم که نیست ولی من یادم نمیاد!)

به نظرم کینگ دین برای دورف ها شاه بدی نبود و فقط کمی از تورین پایین تر بود و از جهاتی شخصیتش خیلی بیشتر از تورین به دورف ها می خورد

کوتوله ها در کل علاقه ای به تاثیر گذاری بر دنیا نداشتند

اون ها خیلی هم خوب نبودند و مثل الف ها و انسان ها نقطه ضعف های مخصوص خودشون رو داشتند

ولی خودخواهی اون ها به قدری بود که تاثیرگذاریشون رو کم رنگ می کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin the Oak shield
در 2 دقیقه قبل، lord of the moon گفته است :

کدوم فرصت دقیقا؟

اگه منظورت به فیلمه که فیلم اون فرصت ها رو برای افزایش جذابیت درست کرده بود و در کتاب من فرصتی واقعی به یادم نمیارم (نمیگم که نیست ولی من یادم نمیاد!)

به نظرم کینگ دین برای دورف ها شاه بدی نبود و فقط کمی از تورین پایین تر بود و از جهاتی شخصیتش خیلی بیشتر از تورین به دورف ها می خورد

کوتوله ها در کل علاقه ای به تاثیر گذاری بر دنیا نداشتند

اون ها خیلی هم خوب نبودند و مثل الف ها و انسان ها نقطه ضعف های مخصوص خودشون رو داشتند

ولی خودخواهی اون ها به قدری بود که تاثیرگذاریشون رو کم رنگ می کنه

البته من بازم مطمئن نيستم و اشاره اصلى من هم به فيلم بوده چون هنوز در حال خوندن كتاب سيليماريليون هستم و به هابيت نرسيدم ولى اون موقع كه تورين دست ازا گ رو قطع كرد مى تونست كارشو تموم كنه يا اون موقع كه ازوگو زير اب تماشا ميكرد(البته مطمئن نيستم اين در كتاب باشه يانه) واز اين رو اين قضيه رو مطرح كردم چون احساس كردم تورين نسبت به دورف هاى ديگه دنياى اطراف براش مهم تره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD.H
در 11 ساعت قبل، Thorin the Oak shield گفته است :

البته من بازم مطمئن نيستم و اشاره اصلى من هم به فيلم بوده چون هنوز در حال خوندن كتاب سيليماريليون هستم و به هابيت نرسيدم ولى اون موقع كه تورين دست ازا گ رو قطع كرد مى تونست كارشو تموم كنه يا اون موقع كه ازوگو زير اب تماشا ميكرد(البته مطمئن نيستم اين در كتاب باشه يانه) واز اين رو اين قضيه رو مطرح كردم چون احساس كردم تورين نسبت به دورف هاى ديگه دنياى اطراف براش مهم تره

البته لازم به ذکر است که اینا فقط مال فیلمه، در کتاب آزوگ قبل از سفر بیلبو توسط داین کشته شده

برای اطلاعات بیشتر می تونید این صفحه رو هم مطالعه کنید https://arda.ir/azog/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...