رفتن به مطلب

Recommended Posts

سارومان

خب دوست عزیز اگه نزگول ها بر ضد خودشون قیام میکردن به نظرت داستان دیگه جذابیتی داشت؟!

دلیلی که یه نزگول بخواد به اربابش خیانت کنه و بر علیه اون قیام کنه چیه؟

دلیلش اینه ،(روشنایی)به همین راحتی

در فیلم گفته شده: در تاریکی سقوط کردند،نه گگرفتار شدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

خوب نزگول ها به قدرت حلقه وابسته اند!پس مجبورن برای اون به اربابشون خدمت کنند!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

دلیلش اینه ،(روشنایی)به همین راحتی

در فیلم گفته شده: در تاریکی سقوط کردند،نه گگرفتار شدن.

نزگول ها به خاطر روشنایی قیام کنن؟؟؟؟ :))

بسم الله!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

به نظرم این اگر شدنی نیست!

نزگول ها آدمیانی بودن که به واسطه قدرت حلقه هاشون و رخنه کردن قدرت حلقه یگانه روشون تو تاریکی فرو رفتن .. روحشون رو به زوال گذاشت .. روحشون تسخیر قدر حلقه .. ینی روحشون شد چیزی که تبع حلقست!

ینی دیگه نمی تونستند خودشون باشن .. نمی تونستن فرمانروایانی از اداین باقی بمونن

اونا جسم و روحشون درگیر حلقه بود . نمی تونستن این کارو بکنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارومان

خوب نزگول ها به قدرت حلقه وابسته اند!پس مجبورن برای اون به اربابشون خدمت کنند!

من نگفتم از حلقه دوری کنند :))

می تونن از حلقه برای نابودی سائورون استفاده کنن :(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

من نگفتم از حلقه دوری کنند :))

می تونن از حلقه برای نابودی سائورون استفاده کنن :(

اونا به اعماق تاریکی سقوط کردن حلقه های اونا وابسته به حلقه ی قدرت و سائورونه و بنابراین هیچ کدومشون نمیتونن با استفاده از حلقه ها بر ضد سائورون قیام کنن حالا اگرم این کارو میکردن سائورون به راحتی حلقه هارو نابود میکرد چون جون خود نزگول ها هم به حلقه وابستس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

بله منم کاملا با راداگاست قهوه ای موافقم.هیچ کدوم از نزگل ها نمیتونه از حلقه استفاده کنه مثل هر کس دیگری.حالا هر چقدر که قدرتمند باشه.حالا اونها هم که نمیتونن ار حلقه استفاده کنن پس مثلاما هیچ وقت قدرتشو نداشتن که با سائرون بجنگن و یا بخوان جای اونو بگیرن به هر حال سائرون یه مایا هست .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

یه اگر جدید :دی

سارومان تو شورای سفید تو ریوندل می گه که حلقه تو رود آندوین افتاده و احتمل داره به اعماق دریا رفته باشه

اگر این جوری بود و حلقه توسط اندوین به اعماق دریا می رفت قضیه چیه می شد و اصلا روند داستان چه جوری پیش می رفت ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

احتمالا اسمیگل و دیگل که شراکتی یک شرکت ماهیگیری زدن وقتی میرن وسط دریا دستشون میرسه به حلقه و همون آش و همون کاسه! :دی

دو راه وجود داشت. یا سائورون حتما حلقه شو پیدا میکرد و البته حلقه هم شگرد های خودشو برای رسیدن به اربابش داشت (حلقه از خود اراده دارد) و یا سرزمین میانه به جنگ های بی اثرش ادامه می داد تا وقتی که حلقه پیدا شه یا نابود شه. خارج ازین ها که نمیشه دیگه بنظرم چون جنگ، جنگ حلقه است...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

دو راه وجود داشت. یا سائورون حتما حلقه شو پیدا میکرد و البته حلقه هم شگرد های خودشو برای رسیدن به اربابش داشت (حلقه از خود اراده دارد) و یا سرزمین میانه به جنگ های بی اثرش ادامه می داد تا وقتی که حلقه پیدا شه یا نابود شه. خارج ازین ها که نمیشه دیگه بنظرم چون جنگ، جنگ حلقه است...

حالا بزار من چند تا سول بپرسم :دی

1- سائرون براری پیدا کردن حلقه اش آیا واقعا به دریا می زد ؟

یعنی ایا سائرون از دریا خوشش می اومد ؟

2- ایا اولموه با این کار وارد جنگ می شد ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

یه اگر جدید :دی

سارومان تو شورای سفید تو ریوندل می گه که حلقه تو رود آندوین افتاده و احتمل داره به اعماق دریا رفته باشه

اگر این جوری بود و حلقه توسط اندوین به اعماق دریا می رفت قضیه چیه می شد و اصلا روند داستان چه جوری پیش می رفت ؟!

روند داستان از نظر من همین الانش هم وجود داره، اگه حلقه وجود نداشت، یاران حلقه ای هم وجود نداشت، یعنی سارومان سقوط نمیکرد (حالا احتمال سقوط روهان خیلی مهم نیست)، آراگورن به سنگ اورتانک دسترسی پیدا نمیکرد و سائورون یه حمله ی کامل و قدرتمند رو به میناس تیریت ترتیب میداد (دیگه از ترس وارث ایسیلدور سریع کار نمیکرد) و درهرصورت با شروع عصر تاریکی در پایان داستان همراه بودیم

حالا بزار من چند تا سول بپرسم :دی

1- سائرون براری پیدا کردن حلقه اش آیا واقعا به دریا می زد ؟

یعنی ایا سائرون از دریا خوشش می اومد ؟

2- ایا اولموه با این کار وارد جنگ می شد ؟!

جواب سوال اولت؛ اگه میدونست حلقه اش در دریا رفته احتمال داشت براش تلاش کنه + منظورت اینه که سائورون از دریا مثلا میترسیده یا یه همچین چیزی؟ چون سائورون توی نومه نور که یک جزیره بود هم زندگی کرده، خیلی هم جاش راحت بود

برای سوال دومت هم جواب راحتی وجود داره، والار حتی قبل از واقعه ی سقوط نومه نور کمترین دخالتی در وقایع آردا داشتن (بجز همون اوایل و اون وقایع که خودت بهتر میدونی)، حالا بعد از سقوط نومه نور که دیگه هیچ دخالتی نمیکردن، بجز یکی دو مورد + همون حالتی که توی کتاب گفته شد ساکنان والینور حلقه رو قبول نمیکنن (به این خاطر که ارتباطی به اون ها نداره) هم اینجا صادقه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

از نظر من دو شخصيت سرنوشت ساز و مهم هستن كه اگر در تاريكي سقوط نميكردن،خيلي از رويداد ها و جنگ هاي سرزمين ميانه اتفاق نمي افتاد:

1:اگر شاه جادوپيشه،(زماني كه انسان بود،) توسط سائورون فريب نميخورد،پادشاهي شمال هيچ وقت نابود نميشد-فرودو هيچ وقت با تيغه ي مورگولي زخمي نميشد-تئودن هيچ وقت كشته نميشد-حمله به ميناس تريت به فرماندهي ايشون انجام نميشد و...در كل سائورون به خيلي از اهدافش نميرسيد. چون به نظر من رابطه ي بين ويچ كينگ و سائورون مثل شاه و وزير در بازي شطرنجه.شاه خودش زياد حركتي نميكنه در عوض وزير اختيارات زيادي داره و در پيشبرد اهداف شاه،نقش مهمي رو ايفا ميكنه.سائورون كه روي برج باراد دور ثابت بود.پس ميشه گفت ويچ كينگ در پيشبرد اهداف سائورون نقش به سزايي داشت.

2:سارومان-اين مورد نياز به توضيح دادن نداره چون اگر سارومان طرف تاريكي نميرفت...اصلا دو برج ارباب حلقه ها ساخته نميشد:دي

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

من نگفتم از حلقه دوری کنند <_<

می تونن از حلقه برای نابودی سائورون استفاده کنن :((

سارومان جان دادا معتاد میدونی چه خصوصیت های اخلاقی داره ؟؟؟؟

اسیر مواد مخدره. نزگول ها رو هم میتونی معتاد فرض کنی که اسیر حلقه هستن و سائرون رو تامین کننده. متاسفانه اون زمان متادون یا این قرصای ترک اعتیاد هم که نبوده بنده خدا هارو بستری کنیم حلقه رو ترک کنن، درسته ؟؟؟؟

پس مسلما هیچ معتادی نمیاد بر علیه تامین کننده خودش قیام کنه و از بین ببرتشو چون خودشم از بین میره. اونا اسیر خود خواسته بودند و ماندند.

اما به نظر من بزرگترین اگر برای لوتر اینه که اگر ایسیلدور حلقه رو مینداخت تو کوه هلاکت

و برای دوره های قبلی اگر ایلوواتار شخصا جلوی ملکور رو میگرفت.

اما خوب اگر قرار بود این اگر ها باشه نه استادی بود نه آردایی بود نه ما اینجا جمع شده بودیم و نه من افتخار همراهی با شما دوستان رو داشتم . پس همون بهتر که جا واسه این همه اگر بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام. من در جواب این سوال که اگه حلقه از طریق آندوین به دریا میرفت چی میشد باید بگم که اون موقع طومار سرزمین میانه در هم میپیچید. به دلیل اینکه:

گاندالف توی شوراگفته بود که باید حلقه به کوه هلاکت بره و نابود بشه. وگرنه سائورون به زودی چنان قدرتی پیدا میکنه که با حلقه یا بدون حلقه به میناس تیریت حمله میکنه و بقیه ماجرا...

اجازه بدید من یه اگر مطرح کنم:

اگه فرودو قبول نمیکرد که حامل حلقه باشه چی میشد؟!!

ویرایش شده در توسط اله ماکیل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

سلام. من در جواب این سوال که اگه حلقه از طریق آندوین به دریا میرفت چی میشد باید بگم که اون موقع طومار سرزمین میانه در هم میپیچید. به دلیل اینکه:

گاندالف توی شوراگفته بود که باید حلقه به کوه هلاکت بره و نابود بشه. وگرنه سائورون به زودی چنان قدرتی پیدا میکنه که با حلقه یا بدون حلقه به میناس تیریت حمله میکنه و بقیه ماجرا...

اجازه بدید من یه اگر مطرح کنم:

اگه فرودو قبول نمیکرد که حامل حلقه باشه چی میشد؟!!

اگه فردو قبول نمیکرد به یقین یه حامل دیگه داشتیم.

حالا این حامل حلقه میتونست سم باشه!اون ثابت کرد که میتونه.فرودو باز هم در اخر وسوسه شد و به لطف گالم بود که حلقه نابود شد.ولی سم وقتی که حلقه را در اختیار داشت وسوه نشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

ولی من فک میکنم سم مدت خیلی کوتاهی حلقه دستش بود. نمیشه استنباط کرد که میتونست از پسش بر بیاد. به هر حال من اگه جای گاندالف بود عمرا حلقه رو دست سم نمیدادم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mil endor

اگر یه دورف با یه الف ازدواج کنه چی میشه

یا اگر یه الف به دنیا بیاید که هم قد دورفا باشه باهاش چی کار میکنن؟

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

عجب سوال سختی.

اما کلا فکر نکنم چنین چیزی اتفاق بیفته. نباید تحت تاثیر فیلم هابیت قرار بگیری دوست عزیز. اما اگر هم چنین چیزی بشه فکر کنم از هر دو نژاد طرد بشن. فکر نکنم دروفها (همین جوریشم بی اعصاب هستن) زیاد با یه نصف الف نصف دروف مهربون باشن.

الف ها هم از نظر من این کار در نظرشون بی احترامی به فرزندان ارو هستش. چون دورف ها فرزندان ارو نیستن در نتیجه فکر کنم اونا هم طرد کنن این بی حرمتی رو.

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mil endor

عجب سوال سختی.

اما کلا فکر نکنم چنین چیزی اتفاق بیفته. نباید تحت تاثیر فیلم هابیت قرار بگیری دوست عزیز. اما اگر هم چنین چیزی بشه فکر کنم از هر دو نژاد ترد بشن. فکر نکنم دروفها (همین جوریشم بی اعصاب هستن) زیاد با یه نصف الف نصف دروف مهربون باشن.

الف ها هم از نظر من این کار در نظرشون بی احترامی به فرزندان ارو هستش. چون دروف ها فرزندان ارو نیستن در نتیجه فکر کنم اونا هم ترد کنن این بی حرمتی رو.

بله آقای توروندور

حق با شماست.

اگر در کمال تعجب از دو الف یک الف قد کوتاه دنیا بیاد، آیا الف ها او رو از سرزمین خود بیرون میکنند؟

یا اگر شاهزاده باشه آیا حکومت رو در اختیارش میگذارند؟

ویرایش شده در توسط الوه
حذف پست متوالی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

بله آقای توروندور

حق با شماست.

اگر در کمال تعجب از دو الف یک الف قد کوتاه دنیا بیاد، آیا الف ها او رو از سرزمین خود بیرون میکنند؟

یا اگر شاهزاده باشه آیا حکومت رو در اختیارش میگذارند؟

من که اینطور فکر میکنم . بیرونش میکنن. اما خواهشا فکر اینکه مثلا یه الف بانو از نژاد شاهان بیاد با یه دروف ازدواج کنه یا یه شاهزاده الف از یه دروف زن خوشش بیاد رو کلا از ذهنت دور کن. این امکان پذیریش در حد این هست که من الان بگم دختر هستم. اگر من دختر بشم این مساله هم امکان پذیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mil endor

من که اینطور فکر میکنم . بیرونش میکنن. اما خواهشا فکر اینکه مثلا یه الف بانو از نژاد شاهان بیاد با یه دروف ازدواج کنه یا یه شاهزاده الف از یه دروف زن خوشش بیاد رو کلا از ذهنت دور کن. این امکان پذیریش در حد این هست که من الان بگم دختر هستم. اگر من دختر بشم این مساله هم امکان پذیره.

آقای توروندور اشتباه نشه.

این مسئله هیچ ارتباطی به کیلی و تائوریل نداره. من این مسئله رو با توجه به تضادها مطرح کردم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

کلا طرز تفکر و عقاید نژاد های الف و دورف زمین تا آسمون با هم متفاوته. الف ها عاشق زیبایی و طبیعت هستن و کلا تو یه حال و هوای معنوی سر میکنن ولی دورفهاهمون طبیعتو به خاطر ساختن خراب میکنن و یه جورایی خشن تر از نژاد الف هستن و یه نکته ی دیگه این که الف ها خیلی مغرور اند اونا حتی انسان ها -که مثل خودشون فرزندان ارو هستن - رو تقریبا به دیده ی تحقیر نگاه میکنن {نمونه ش ماجرای تین گول و برن }دیگه چه برسه به دورفها... هیچ وقت هیچ الف و دورفی پیدا نمیشن که با توجه به این تفاوت ها مایل به ازدواج باشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mil endor

اگر الف ها فانی و فاقد قدرتهای خاص بودند و این قدرتهای به دورف منتقل میشد چی؟

یا اگر الف ها زیر زمین زندگی میکردند

اصلاً امکان داشت؟

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

اصلاً امکان داشت؟

نه امکان نداشت!! :((

بهر روی، یک نژاد ،جاویدان قرار داده میشد. و یک نژاد هم میرفت زیر زمین!!

کلـا طرح ارو زیر و رو میشه!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

اصلاً امکان داشت؟

متوجه میشی این سوال شما مثل اینه که ما بیایم از ریشه فقط اسم یه نژاد رو با دیگری عوض کنیم و بعد شما میومدی میگفتی

اگر دروف ها فانی و فاقد قدرتهای خاص بودند و این قدرتهای به الفها منتقل میشد چی؟

یا اگر دروف ها زیر زمین زندگی میکردند

اصلاً امکان داشت؟

این چیزی که شما مطرح کردی یعنی دروف ها میشدن الفها و الفها میشدن دروف ها همین

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...