رفتن به مطلب
Rhossolasson

همه چيز در مورد الف ها

Recommended Posts

Rhossolasson

ببخشيد اين جا موند:نيمه خدا(Demigod)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

این ها الف هایی هستند که تو اساطیر اسکاندیناویه؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

نه اينا كلا دسته بندي همه الف هاست و هيچ ربطي به اساطير اسكانديناوي و داستان هاي تالكين و ... نداره.فقط دو تا از الف هاي پيشرو هستند كه گفته ميشه از اساطير اسكانديناوي بودن.

با تشكر از شما دوست عزيز

اول اين كه منبع اين ليست رو كه گفتيد كجاست با توجه به اين كه مي گيد برگرفته از اساطير اسكانديناوي نيست ؟؟ هر چند من اولش ديدم فهميدم كه منبع شما بايد چيزي غير از اساطير اسكانديناوي بأشد !! فكر كنم شما از واركرافت كمك گرفته باشيد؟؟

در مورد الف هاي اسكانديناوي كه أيا در ليست شما هستند بايد بگم 

در اساطير ژرمن و نورس تنها الف هاي روشن و الف هاي تاريك هستند

الف هاي روشن همون light Elves هستند كه من تو ليست شما نمي بينم البته گويا شما انها را با اسم الف ها پيش رو معرفي كرديد اما فكر نكنم اين قسم الف هاي مورد نظر من باشه چون الف هاي روشن تو الفهايم زندگي مي كنند نه در زمين ؟؟

و دومين گروه الف هاي تاريك يا همان dark Elves هستند كه شما بهش إشاره كرده ايد

البته بنده هاف الف half Elves هم ديدم :دي

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rhossolasson

منبع:wiki

من از واركرافت كمك نگرفتم و بايد بگم چيزي در مورد الف هاي روشن نمي دونم ولي حتما در موردش تحقيق مي كنم و بهتون جواب ميدم.

ممنون كه نظر دادين.اميدوارم جواب بعضي از سوالاتونو داده باشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

توی این تاپیک در مورد الف های شرور هم گفته شده ولی ما تو دنیای تالکین الف شروری نمیبنیم؟(میبینیم!!!!!!!!!!!)

در ضمن اول ارباب حلقه های ترجمه آقای علیزاده در مورد الف ها مختصر توضیحی داده شده که میتونید ازون هم در این تاپیک استفاده کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rhossolasson

موضوع تاپيك در مورد كل الف هاست نه فقط الف ها در دنياي تالكين به هر حال ممنون به خاطر منبعي كه معرفي كردين.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

با سلام.

نوشته هاي شما در باره ي الف ها كاملا درسته.اما در آردا در مورد wood elves بايد بگم ايراداتي وجود داره.

شاه ترراندويل پادشاه اين الف ها حساب ميشه.در صورتي كه حتي نصف احساس و قوه ي دروني لرد الروند يا بانو گلادريل رو نداره.

در ضمن اگر اين نوع الف ها به طبيعت توجه داشتند كه ميرك وود از انكبوت پر نميشد!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

یه چیزی هست که حتما باید ذکر بشه

الف ها موجوداتی نیستن که توی یکی دو منبع ذکر شده باشن و یا به صورت دقیق بهشون پرداخته شده باشه

الف ها از قدیمی ترین موجودات فانتزی هستن که صده ها توی داستان ها و افسانه های مردم بودن

نمیشه دقیقا تقسیم بندیشون کرد و کار بزرگی که استاد تالکین انجام دادن این بود که یه شکل جامع بهشون داد تا توی داستان هاش ازشون استفاده کنه

در واقع توی فانتزی های مختلف اسکاندیناویایی , ژرمن و بریتانیایی الف ها در هر داستان به صورت مخصوص و ویژه ای ظاهر شدن و خصوصیت هاشون در داستان های مختلف فرق داره

این گروه های الف هایی که شما معرفی میکنید اکثرا در فانتزی های (اصطلاحا) شمشیر و جادو هستن که به قول برخی داستان های تالکین سر آغاز و منشاشون بوده و بهتره گفته بشه

مثلا دسته اول:Dark Elves در فانتزی های شمشیر و جادوی (شناخته شده مثل لوتر و وارکرفت حداقل برای ما !) تا جایی که من میدونم دیده نمیشن و از فانتزی های دیگه هستن که اگر کسی بتونه پیدا کنه و اینجا اعلام کنه خیلی خوب میشه !

ویرایش شده در توسط Light king

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rhossolasson

در جواب به The secret wizard:

من در پست بالاي نظرتون گفته بودم كه موضوع تاپيك در مورد الف ها در دنياي تالكين نيست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

در جواب به The secret wizard:

من در پست بالاي نظرتون گفته بودم كه موضوع تاپيك در مورد الف ها در دنياي تالكين نيست!

ميدونم.

من فقط ايراداتي جزيي رو گفتم كه مربوط به دنياي تالكين ميشد.چرا كه در آردا هم wood elves وجود دارند.وبحث جدا شدن الف ها از هم و به وجود اومدن نژاد هاي مختلف گسترده هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rhossolasson

سلام دوستان.به خاطر فاصله اي كه افتاد از همتون عذر خواهي مي كنم.

تو اين پست درباره ي توانايي ها و قدرت هاي الف ها مطلب ميزارم كه البته بايد بگم كه دليلي وجود نداره كه يك الف تمام اين قدرت ها رو داشته باشه ولي خب عموما بيشترش رو داره.

در ابتدا بايد يك دسته بندي كلي رو براي الف ها تعريف كنيم كه هر دسته گروه هايي رو كه قبلا گفته بودم رو با توجه به توانايي هايي كه اون گروه داره دربرميگيره.الف ها به دو دسته ي كلي:1-Lesser/Modern Elves

2-Mythic/Primal Elves تقسيم ميشن.ميرسيم به توانايي هاي هر دسته:

Lesser/Modern Elves

مبارزه كردن تقويت شده

ايمني(ايمن بودن به مواد مختلف و ...)تقويت شده

زيركي و باهوشي بيش از حد

كاهش يافتن سرعت افزايش سن يا نيمه فناپذير

چالاكي زياد

سبكدستي زياد

توانايي تيراندازي بسياردقيق

واكنش زياد(نسبت به عوامل خارجي و ...)

احساسات(حس لامسه،بويايي و ...)تقويت شده

توانايي شمشيرزني بسيار بالا

توانايي سازش با محيط

جادو:1-Druidic يا Nature Manipulation يا به فارسي دستكاري طبيعت

2-Mysticism:توانايي دستكاري يا خلق اشيا،ارواح و انرژي ها يا خود را به شكل آن ها درآوردن

Mythic/Primal Elves

حالت(شرايط) تقويت شده يا حالت ماورا طبيعي

بدن نرم و قابل انعطاف يا توانايي تغيير فرم

نيمه فناناپذير يا فناناپذير

دستكاري انرژي به صورت دروني

توانايي هدايت كردن يا در اختيار گرفتن يا فرستادن انرژي طبيعت از فردي به فردي ديگر

توانايي كنترل كردن انرژي روح

توانايي احضار كردن يا فرا خواندن

توانايي حركت دادن اجسام و اشيا بدون تماس با دست و با استفاده از قدرت هاي ويژه(توانايي كنترل اشيا)

توانايي تغيير شكل

در ادامه اگر سوالي داشتين تا جايي كه بدونم جواب ميدم.اميدوارم خوشتون اومده باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

شما این الف هایی که نام بردید من بیشتر در سری بازی های الدر اسکرولز دیدم مثل همین اسکایریم حتی در وارکرفت هم همچین الف هایی وجود ندارن

بهتر نیست این تایپک تبدیل به پست بشه(با همه ی اون امتیاز هایی که قبلا داده شده) و بعد به تایپک تامریل منتقل شه؟

ویرایش شده در توسط راداگاست قهوه ای

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rhossolasson

خير

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rhossolasson

عزيزاني كه دنبال چند تا فانتزي براي Dark Elves ميگردن به اين سايت مراجعه كنن:

http://en.wikipedia.org/wiki/Dark_elves_in_fiction#Famous_Dark_Elves_in_Fiction

بخش 5 اين صفحه:Famous Dark Elves in fiction

در جواب به اصلان:

Light Elves در اين دسته بندي همون High Elves هستند.اينم سايتش:

http://en.wikipedia.org/wiki/Calaquendi

و

http://en.wikipedia.org/wiki/High_elves

دومي در موردچند تا فانتزي كه High Elves توشون وجود دارن هم نوشته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rhossolasson

جدبدا توي يك سايتي خوندم كه الف ها خدمتگزاران آتش هستند.ميخواستم بدونم نظرتون در اين مورد چيه و اين كه به نظر شما اين درسته يا نه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

با سلام و درود بی پایان خدمت تمام دوستان فانتزی خون

راستش کلا با این تاپیک تا حدودی مخالفم

مخالفتم رو آقا/خانم Rhossolasson می دونند دلیلش چیه اما باز اون ها رو ذکر می کنم

تقسیم بندی الف ها دو نوع الف های روشن Light Elf و الف های تاریک Dark Elf و الف های کم یاب هاف الف Half Elf

این تقسم بندی رو بنده یا امثال بنده انجام ندادن بلکه این تقسیم بندی از همون اول بوده و مربوط به اساطیر ژرمن و اساطیر اسکاندیناوی هست

اما این تقسیم بندی رو که دوستمون انجام دادن مربوط به داستان های فانتزی هستش که با دنیای وارکرافت بیش ترین شباهت رو داره :دیـ

این که الان با اومدن خیلی از فانتزی ها و به کار بردن خیلی از موجودات گونه های جدید وارد می شن و ویژگی اون ها فرق می کنه درست

برای مثال الف ها به اقسام مختلف تقسیم می شن و یا اژدها انواع مختلف پیدا می کنه و ...

این درست اما ماهیت اصلی اون ها هیچ وقت تغییر نمی کنه !!

شخصی که می خواد یه داستان فانتزی در حد سرزمین میانه بنویسه میاد و تقسیم بندی اساطیر ژرمن و اسکاندیناوی رو بررسی می کنه

چون برای شناخت دقیق الف ها احتیاج به یه منبعی داره که تغییر نمی کنه و یا اگه تغییر کنه چندین قرن طول می کشه

نه این لیستی که شما گذاشتین :?

از دستم ناراحت نشید اما باید بگم که این لیستی رو که گذاشتین هر چند قت یک بار تغییر می کنه و نمی شه بهش اعتماد کرد و بعضا در جاهایی به مشکل بر می خورند :? { این لیست شما بر اسا علایق شخصی درست شده }

مهم ترین مشکل شما افرینش این موجودات !! این موجودات با این تنوع چه جوری افریده شدن ؟؟

دومین مشکل شما نوع چیدن ؟؟ شما با چه ویژگی هایی میاین این الف ها رو دسته بندی می کنید ؟؟

بر اساس مکان زندگی ؟ یا براساس ویژگی یا بر اساس تواناییشون ؟؟

همه ی این تقسیم بندی ها در تمام الف ها مشترک همشون تو ی جا زندگی می کنند همشون مغرورند همشون مهربانند همشون خارق العاده اند و ...

در کل این تقسیم بندی شما مسلما برای اشخاصی که فانتزی خون هستند و دوستدارن موجودات فانتزیشون رو تقسیم بندی کنند خوبه اما برای اشخاصی که کارشون اسطوره شناسی Mythology اصلا قابل قبول نیست !

امیدوارم از دستم ناراحت نشده باشید :)

پ.ن :

این پست اخرتون که الف ها خدمتگزار اتش هستند رو من باهاش مخالفم !! :?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rhossolasson

من خودمم با اين پست آخر مخالفم.فقط مي خواستم نظر بقيه رو در موردش بدونم و ببينم تا چه حد صحت داره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rhossolasson

اسطوره شناسی الف ها:

1-اسطوره شناسی اسکاندیناوی(norse mythology)

2-اسطوره شناسی آلمانی(german mythology)

الف ها موجوداتی از اسطوره شناسی اسکاندیناوی هستند.الف ها در اصل به عنوان نژادی از نوع فرعی و خدایان قادر به ادامه نسل تصور میشدند که اغلب به صورت مردان و زنانی با ظاهر جوان و زیبایی بسیار که در جنگل ها و مکان هایی در زیرزمین و غارها یا در چاه ها و چشمه ها زندگی می کنند،مجسم می شدند.آن ها دارای عمری طولانی یا جاویدان و دارای قدرت های جادویی توصیف می شدند.

ریشه جویی لغت elf:

کلمه انگلیسی elf از کلمه قدیمی انگلیسی ælf(همچنین ylf)،از کلمه قدیمی آلمانی albo-z یا albi-z،همچنین از کلمه اسکاندیناویایی قدیمی álfr و کلمه طبقه متوسط به بالای آلمانی elbe گرفته شده است.در زبان انگلیسی قرون میانی،تا قرن چهاردهم،elf (کلمه ای) مذکر بود(بر مذکر دلالت میکرد) و متناظر آن برای مونث elven بود.(از کلمه انگلیسی قدیمی ælfen ،از albinnja).

ریشه یابی نهایی کلمه ممکن است ریشه albh به معنی سفید از زبان هندی-اروپایی(زبان رایج در سراسر اروپا و جنوب و جنوب غربی آسیا در 1000 قبل از میلاد مسیح)که ریشه لغت لاتین albus به معنی سفید است.همچنین ارتباط این کلمه با کلمه Rbhus،آفریننده ی نیمه الهی در اسطوره شناسی هندی،پیشنهاد شده است.(OED)

کلمه elf می تواند به هر دو صورت elves و elfs جمع بسته شود.هر چیز مرتبطی(مربوطی) با(به) الف ها یا توانایی های آن ها به صورت صفت های elven،elvish،elfin یا elfish f بکار می رود.با توجه به قردادی با مضمون فانتزی های جدید(modern fantasy)،حرف v در elven یا elvish برای نشان دادن الف های هم اندازه(هم قد و هم سایز)با انسان ها بکار می رود(که ارتباط نزدیکتری با الف های فرقه های آلمانی قدیم دارد).همچنین حرف f در elfin یا elfish برای نشان دادن الف های کوچک(کوتاه قد و کوتاه)بکار می رود(که ارتباط نزدیکتری با فولکلور ها(افسانه های قدیمی اقوام گذشته)ی رونسانس و دوران(عصر) رمانتیک دارد).

ادامه دارد...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

بعضي وقت ها از خصلت خاص الف ها بدم مياد

لحظه اي كه ايسيلدور ميخواست حلقه رو پيش خودش نگه داره؛چرا الروند مانعش نشد؟!!وايستاده داره با اون صداش داد ميزنه...

الروند نميتونست ايسيلدور رو با حلقه داخل آتيش بندازه؟ :-bd

ارزشش رو داشت...

نميدونم چه اسمي روي اين ويژگي بذارم!انسان دوستي؟...بدبختي؟...كم رويي؟...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

در مجموعه وراثت الف ها موجوداتی دمدمی مزاج معرفی شدن در حالی كه برداشت من از الف های تالکین ثبات شخصیت اونها بود(البته من سیلماریلیون و فرزندان هورین رو فعلا نخوندم). نظر شما چیه؟ در مورد این بخش از شخصیت الف ها چی گفته شده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rhossolasson

اسطوره شناسی اسکاندیناوی

در اسطوره شناسی اسکاندیناوی دو نوع از الف ها وجود دارند:

الف های روشن(Light Elves)

در فرقه ی اسکاندیناوی،الف های روشن موجودات زیبایی بودند و به عنوان فرشته های نگهبان درنظر گرفته می شدند.Freyr(نام یکی از خدایان اسکاندیناوی)فرمانروای Alfheim،خانه ی الف های روشن،بود.در دوران سلطه ی کلیسا و پاپ(سران روحانی) الف های روشن خدایان صغیر(پایین رتبه) طبیعت و باروری بودند;آن ها می توانستند با دانششان در زمینه ی قدرت های جادویی به انسان ها کمک یا مانع آن ها شوند.آن ها همچنین الهاماتی در زمینه ی هنر یا موسیقی ارایه می کردند.

الف های تاریک(Dark Elves)/دورف ها(Dwarfs)

آن ها نقطه ی مقابل و تاریک الف های روشن بودند.الف های تاریک درSvartálfaheim اقامت گزیدند.الف های تاریک از خورشید و نور آن متنفر بودند چون اگر بدون هیچ پناهی در معرض نور آن قرار می گرفتند یا نور خورشید به آن ها می رسید آن ها به سرعت به سنگ تبدیل می شدند.آن ها انسان هارا تهدید یا اذیت(آزار)می کردند تا حدی که تصور میشد کابوس ها بوسیله ی الف های تاریک تولید می شد.الف های تاریک را بختک (mare) می نامیدند(بر میگردد به تصور).یک بختک روی قفسه ی سینه ی یک فرد خفته می خوابد و خواب های بد را نجوا می کند تا فرد را وحشت زده کند(بر فرد چیره شود).این الف ها همچنین می توانستند حیوانات،به خصوص اسب ها،را هم وحشت زده کنند.آن ها همچنین به عنوان دورف ها شناخته می شدند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil
در در 8/30/2013 at 6:11 AM، The secret wizard گفته است :

در ضمن اگر اين نوع الف ها به طبيعت توجه داشتند كه ميرك وود از انكبوت پر نميشد!!!

البته باید عرض کنم که وجود اون همه عنکبوت در میرکوود به دلیل قیام سائرون بود و ربطی به تراندویل نداشت....تراندویل هم از وجود اون ها ناراضی بود اما فقط تونسته بود قسمت شمالی کشورش که خودش ساکن اونجا بود رو نجات بده که در زمان جنگ حلقه خود تراندویل مشغول نبرد با ارگ ها و عنکبوت های سائرون بود.این دلیل بر این نمیشه که اگر سائرون به کشور تراندویل حمله کرده باشه تراندویل و نژادش به طبیعت بی اهمیتن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon
در در 3/15/2016 at 10:52 PM، Lord Thranduil گفته است :

البته باید عرض کنم که وجود اون همه عنکبوت در میرکوود به دلیل قیام سائرون بود و ربطی به تراندویل نداشت....تراندویل هم از وجود اون ها ناراضی بود اما فقط تونسته بود قسمت شمالی کشورش که خودش ساکن اونجا بود رو نجات بده که در زمان جنگ حلقه خود تراندویل مشغول نبرد با ارگ ها و عنکبوت های سائرون بود.این دلیل بر این نمیشه که اگر سائرون به کشور تراندویل حمله کرده باشه تراندویل و نژادش به طبیعت بی اهمیتن...

باید اینم قبول کنی که تراندویل یک کم خود خواه و نژاد پرست بود (که از جهاتی اینو براش امتیاز مثبت در نظر می گیرم)

برای الف های جنگل، جنگل مهم بودند ولی جنگل و طبیعت در لیست مواردی که باید در اسرع وقت بهش رسیدگی می شد جایی نداشت (که درستش هم همین بود)

الف ها اونقدر مشغول جنگ و تامین امنیت جهان بودند که وقتی برای جنگل نداشتند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...