رفتن به مطلب
فنگورن

نظر سنجی شماره 43: به نظر شما بهترین بازی کامپیوتری مربوط به جهان آردا، کدام است ؟

105 رای

1. 1. نظر سنجی 43: به نظر شما بهترین بازی کامپیوتری مربوط به جهان آردا، کدام است ؟

• نبرد برای سرزمین میانه یک
    • نبرد برای سرزمین میانه دو
    • قیام شاه جادو پیشه
    • ارباب حلقه ها :نبرد در شمال
    • ارباب حلقه ها : پیروزی
    • ارباب حلقه ها : بازگشت شاه
    • ارباب حلقه ها : دو برج
    • ارباب حلقه ها : عصر سوم
    • سایر

Recommended Posts

فنگورن

نظر سنجی شماره 43

به نظر شما بهترین بازی کامپیوتری مربوط به جهان آردا، کدام است ؟

1- نبرد برای سرزمین میانه یک

2-نبرد برای سرزمین میانه دو

3- قیام شاه جادو پیشه

4-ارباب حلقه ها : نبرد در شمال

5-ارباب حلقه ها : پیروزی

6- ارباب حلقه ها : بازگشت شاه

7- ارباب حلقه ها : دو برج

8- ارباب حلقه ها : عصر سوم

9- سایر

این نظر سنجی توسط گندالف سپید پیشنهاد داده شده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

سلام گندالف جان جات تو سایت خیلی خالیه و من دلم برات بسی تنگیده.

خب بریم سر اصل بازی:

- نبرد برای سرزمین میانه یک: یکی از بهترینا بود البته گرا فیکش کمی پایین بود ولی من بسیار باهاش حال کردم و این بازی در رده ی سوم من قرار میگیره.

2-نبرد برای سرزمین میانه دو: گرافیکش نسبت به سری قبل بسیار زیباتر شده همچنین گیم پلیش هم جذاب تر شده بود این بازی هم در رده ی دوم من قرار میگیره.

3- قیام شاه جادو پیشه: بهترین بازی بود من به فکرمم نمیرسید که همچین داستانی در اواسط دوران سوم هم وجود داشته گرافیک عالی داستان رسا و خوب(مخصوصا دوبله دارینوس البته بعضی جاهاشو اشتباه گفتن) و همچنین گیم پلی جذاب و درگیر کننده این بازی در رده ی اول من قرار خواهد گرفت.

4-ارباب حلقه ها : نبرد در شمال: حالم به هم میخوره ازش البته در مورد فرمانروایی ارنور خیلی چیزا فهمیدم داستانشم خیلی عالی بود ولی گیم پلیش اعصابتو میریخت به هم تا شمشیرشو بیاره بالا بعد بکوبه به یه ارک یه دو ساعتی طول میکشه! این بازی در رده ی ششم من قرار داره.

5-ارباب حلقه ها : پیروزی: خب بازی بسیار جذابی بود ازش خوشم اومد موسیقیش هم از خود فیلم بود و من با اون خیلی حال کردم گیم پلیش هم بسیار جذاب بود مخصوصا من اونایی که غیب میشدن رو خیلی دوست داشتم تا به حال هفت بار تمومش کردم و این بازی در رده ی چهارم من قرار داره.

6- ارباب حلقه ها : بازگشت شاه: خب باز گشت شاه هم جزو بهترین بازی های من بود هنوزم که هنوزه بعضی موقع ها دارم بازیش میکنم البته دیگه اخراشه گیم پلیش خیلی بهتر از دو برج بود ولی بعذی جاهاش یه ذره اشتباه بود مثل: باید با شاه مردگان مبارزه کنی و ... داستانشم که خودتون میدونید دیگه این بازی در رده ی پنجم من قرار داره.

7- ارباب حلقه ها : دو برج:خب مزخرف ترین بازی ارباب حلقه ها شمشیر خیلی بد میزد به هیچ وجع ازش خوشم نیومد البته اگرم بازی میکردم با لگولاس میرفتم این بازی در رده ی اخر من قرار دارد.

8- ارباب حلقه ها : عصر سوم: اینو تا به حال نشنیده بودم.

9- سایر: بازی نکردم.

با تشکر فراوان از گندالف سپید عزیز و من از همینجا برات ارزو ی موفقیت میکنم و امیدوارم زود تر برگردی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
smigle

در مورد قیام شاه جادو پیشه بهم اطلاعات دارید بدید داستانش چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

در مورد قیام شاه جادو پیشه بهم اطلاعات دارید بدید داستانش چیه؟

این بازی در اصل یه Pack برای بازی «نبرد برای سرزمین میانه» هست.

برای اطلاعات بیشتر به این تاپیک مراجعه کن:

https://arda.ir/forum...p?showtopic=946

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

و اما در مورد نظر سنجی:

من همه ی این بازی ها رو نکردم که بتونم درست نظر بدم اما:

بازگشت پادشاه:

اولین بازی ای که از ارباب حلقه ها کردم این بازی بود که خیلی هم برام خاطره ساز شد. چندین بار با مدل های مختلف تمومش کردم و خصوصا به خاطر این که وسط بازی تیکه هایی از فیلم رو هم نشون می داد خیلی ازش خوشم میاد و گزینه ام هم اینه.

پیروزی:

بازی بعدی که کردم این بود و اولش ازش خوشم نیومد چون به «بازگشت شاه» و بازی با شخصت های اصلی عادت کرده بودم ولی کم کم خوشم اومد ازش هر چند به نظرم مراحل خوبی نداشت.

دو برج:

این بازی رو هم همین چند وقت پیش به دستم رسید با یه وضعیت مصیب باری بازیش کردم و اصلا بهم نچسبید :دی

خیلی دنبال «نبرد در شمال» بودم ولی به دستم نرسید! از استراتژیک هم خوشم نمیاد :دی

ویرایش شده در توسط Le‌golas

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

راستش من چون فقط نبرد برای سرزمین میانه رو بازی کردم و از 2 ش بیشتر خوشمان آمد و بقیه بازی ها رو سعادت نداشتم باهاشون آشنا بشم انتخابمو هم بین همون دو گزینه انجام دادم. دلیلش هم بهتر شدن گرافیک و قوی تر شدن داستان بازی و جذابیت بیشتر سیزن دومش نسبت به اولی بود. :P

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

من بقیه بازی هارو بازی نکردم ولی به نظر من: ارباب حلقه هاپیروزی از همشون بهتره - بعد نبرد در شمال - بعد بازگشت پادشاه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

من از استراتژیک هاش خوشم نیومد چون گرافیکش خیلی خیلی کم بود خیلی کم!

من خودم جنگ در شمالو بیشتر دوست دارم چون گرافیکش قابل قبوله هم فضا سازیش خوبه و اینکه شخصیت ها جدید هستن!فقط ممکنه مشکلش داستانش باشه که آخرش یکم الکی میشه که قبلا دوستان بحث کردن!

پییروزی هم که کلا داستانو چلوندن توی موریا گندالف سفیده و ...گرافیکش هم یکم کمه!

بقیه رو هم هنوز پیدا نکردم و بازی نکردم:P

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

بازی Rise of the witch-king به نظر من با بقیه قابل مقایسه نیست

محــــــــــــــــــــــــــــــــــــشره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

خب من هم بهترین بازی رو از نظر خودم نبرد برای یسرزمین میانه مد قیام ویچ کینگ معرفی میکنم.

بعد از اون هم نبرد در شمال و ارباب حلقه ها: بازگشت شاه...(متاسفانه یکی رو فقط میشه انتخاب کرد وگرنه این دو هم واقعا بازی های مناسب و ارزشمندی هستند)

دلایلم رو در پست زیر شرح دادم و دوباره تکرارشون نمیکنم:

https://arda.ir/forum...indpost&p=37639

فقط میگم که از ژانر بازی که استراتژیکی هست بگذریم، موسیقی متن با کیفیت، صداگذاری عالی، داستان منطبق بر کتاب و... از مزیت های مد قیام ویچ کینگ هست...

پ.ن مهم

در این تاپیک نظرسنجی به معرفی بهترین بازی سرزمین میانه پرداخته میشه و با توافق راداگاست قهوه ای و جناب آرون در تاپیک مقایسه بازی های سرزمین میانه به بیان نقاط ضعف و قوت تمام بازی ها از دیدگاه خودتون در کنار هم می پردازیم. فرق این دو تاپیک اینه که بهترین بازی رو اینجا معرفی می کنید...با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

3- قیام شاه جادو پیشه

تازه دانلودشون کردم و هنوز درست و حسابی این سه تا رو بازی نکردم ولی کلا خیلی خوشم اومد و منو ذوق زده کرد :P

به نظرم این بازی عالیه و حتی قابل مقایسه با بازی های هم سبکشه

اولین بازی که از سری مجموعه بازی های مربوط به لوتر بازی کردم بود و توی زمانش خیلی ازش خوشم اومد ولی از نظر گرافیک و گیم پلی و داستان خیلی چیزا کم داره

این دو تا رو بازی نکردم و دلیلشم این بوده که خیلی تعریفی ازش نشنیدم و بازی منو به خودش جذب نکرد!

8- ارباب حلقه ها : عصر سوم *

من چون شدیدا طرفدار بازی های استراتژیک و مخصوصا سبک role-play توتال وار هستم به این گزینه رای دادم

گرافیک قابل قبوله و گیم پلی بازی رو میتونید خودتون تغییر بدید و سرنوشت سرزمین میانه رو به دلخواهتون رقم بزنید !

حتما این سری بازی ها رو امتحان کنید پشیمون نمیشید

گرافیک فوق العاده و گیم پلی بازی و همچنین سبک جنگ هاش (به طوری که با یه cpu قوی میتونید تا بیست هزار سرباز تو میدون جنگ ببینید !!!!) عاشق این مجموعه میشید !

(هر کی ندونه فکر میکنه اسپانسرش هستم !!!)

9- سایر

مود های دیگری در سبک توتال وار برای لوتر به نام های Forth age و LOTR-TW هم هستن ولی به دلیل قدیمی بودن و گرافیک کم زیاد جالب نیستن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

من همه رو به جز دوبرج بازی کردم

قیام ویچ کینگ از همشون بهتر بود

نبرد برای سرزمین میانه یک : گیم پلیش متوسط بود..استراتژیکی خوبی داشت..ولی نه زیاد..قسمت مرخله ایش خیلیییی جالب بود.. چون مو به مو طبق فیلم بود..انگار خودت داری اون کارا رو میکنی.. انتخاب سوممه

نبرد برای سرزمین میانه دو : گیم پلیش محشر بود...نیرو هاشم خوب بود..به خصوص که الارو کامل کرده بود.. گرافیکشم عالی بود(اونایی که گفتن خیلی خیلی بد بود احتمالا تنظیماتشو چک نکردن بزارن اولترا های!... انخاب دوممه

قیام شاه جادو پیشه : بهترین بازی بود..نه تنها بهترین آردایی...یکی از بهترین بازی های عمرم (من زیاد گیم بازی میکنم..کامپیوتر توپی هم دارم. پس گین بازی دیگه ندیده ام!!) گیم پلی عالی و روان..استراتژی طبق واقعیت و چالش برانگیز..گرافیک محشر..داستان طبق کتاب و ذاب..کاراکتر های طبق آردای واقعی!..و... انتخاب اولمه

ارباب حلقه ها :نبرد در شمال:انخاب آخرمه!..گرافیک خوب و عالی..گیم پلی افتضاح و نفرت انگبز.. یه جورای جذاب نبود.. خسته کننده...داستان یکمی بد... کاراکتر های مسخره و...

ارباب حلقه ها : پیروزی : انتخاب پنجممه...گرافیک متوسط..گیم پلی متوسط...داستان خوب... موزیک خوب..جذابیت عالی.. آدمو واقعا سرجاش مینشوند!!!

ارباب حلقه ها : بازگشت شاه : انتخاب چهارممه...گرافیک بد....گیم پلی خوب....داستان عالی....موزیک عالی..جذابیت عالی .... کاراکتر های خوب...

ارباب حلقه ها : دو برج : بازیش نکردم!

ارباب حلقه ها : عصر سوم :.. بازیش نکردم!! (مال توتال وارز رو میگین دیگه؟!)

ویرایش شده در توسط NobleLord

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خب به ترتیب یکم در موردشون حرف میزنم :پی

BFME یک شاهکار! اگه بخوام در مورد مراحل داستانی صحبت کنیم، بقیه ی بازی ها باید جلوش تعظیم کنن :دیــ فقط حیف دارم کلی نظر میدم، الان انتخاب شماره ی 2 منه...

BFME II بازم یه شاهکار دیگه البته بیشتر توی بخش Skirmish مشخص بود کارش، انتخاب شماره 3 من

BFME II: ROTWK انتخاب شماره 1 ! مراحل داستانی خوب (اما نه به خوبی BFME) ولی اوج Skirmish و تنوع رو میشد توش دید، پیشرفت قسمت هیرو ساختن و کلا نسخه ی آپگرید شده ی BFME II حسابش کن :پی

War In The North جالب بود، اولین بازی با این سبک به صورت آفلاین برای ارباب حلقه ها، گرچه ازش انتظاری نمیرفت با شرکت سازنده اش، اما بد نبود...

Conquest در یک کلمه افتضاح :D اولش خیلی خوب به نظر میاد، اما بعدش میشه فقط کلیک کردن و کشتن، اصن لازم به فکر کردن نیست، فقط هرچه سریع تر دکمه ها رو فشار بده :P

LOTR: ROTK نتونستم بازی کنمش بنا به دلایلی که کشف نشد! :D

LOTR: TT برای PC نبود و در نتیجه ندیدمش!

LORD of The Rings: Third Age (دوران سوم :D :دیــ) یک شاهکار برای زمان خودش! البته اینم برای PC نبود اما پیش دوستم بازی کرده بودم :پی گرافیک عالی نسبت به زمانش، گیم پلی جالب و یک گروه بودی برای کشتن، میتونستی بین هرکدومشون سوئیچ کنی و...

سایر میمونه Lord of The Rings Online که فقط عکساشو دیدم :D :دیــ

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

من گزینه ی عصر سوم رو انتخاب کردم یا به عبارتی "مود دوران سوم در بازی توتال وار" . از اونجایی که من یک عاشق سری بازی های توتال وار هستم، وقتی اون فضا و گیم پلی فوق العاده، با یک مود کامل و بی نقص از دنیای افسانه ای مورد علاقم آردا، ترکیب بشن، دیگه نورعلانور میشه! و به همین دلیل به نظرم بهترین بازی از دنیای تالکین برام همین بوده...

به جز این، کونکوئر و نبرد در شمال رو بازی کردم، که از دومی بیشتر خوشم اومد...

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dreamwalker

قیام ویچکینگ از همش بهتر بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

1- نبرد برای سرزمین میانه یک: بازی نکردم، ولی فکر میکنم یه چیزی در حدود شماره دومش باشه.

2- نبرد برای سرزمین میانه دو: همین دو سه هفته پیش تمومش کردم، ازش خوشم اومد، با بقیه بازی های استراتژیک متفاوت بود، ولی اشکالاتی هم داشت از جمله گرافیکش. نظر کاملترم رو توی د هافلینگ (ف.ب) بخونید. :? با این حال این گزینه رای سوم منه.

3- قیام شاه جادو پیشه: تفاوت چندانی با نبرد برای سرزمین میانه دو نداشت جز چندتا جزئیات تکمیلی، به این دلیل این رای دوم منه.

4- ارباب حلقه ها : نبرد در شمال: رای اولم. گیم پلی و گرافیکش در مقابل بقیه بازی ها خوب بود. میتونستی هر لباس و سلاحی که میخوای انتخاب کنی. قدرت های ویژه و جادویی فوق العاده بودن. نظر کاملترم توی تاپیک مربوطه اش هست.

5- ارباب حلقه ها : پیروزی: رای چهارمم ـه. گیم پلی ـش یه خرده ضعیف بود، با این حال باهاش خاطره دارم + بعضی تفاوت ها و تمایزهای خاص که باعث میشد ازش خوشم بیاد.

6- ارباب حلقه ها : بازگشت شاه: گرافیکش چنگی به دل نمی زد. گیم پلی ـش متوسط بود. اما پیروزی رو به این ترجیح میدم. رای پنجمم.

7- ارباب حلقه ها : دو برج: بازیش نکردم، ولی هرچی باشه فکر نکنم از بازگشت شاه بهتر باشه. در این صورت رای 5/5 رو بهش میدم! :)

8- ارباب حلقه ها : عصر سوم: بازی نکردم ولی انگار مثل نبرد برای سرزمین میانه است. اگه اینطوری باشه میشه رای 3/75 ـم! :?

9- سایر: شاید بشه گفت مودهای ارباب حلقه ها برای بازی های ارباب حلقه ها یا سایر بازی ها از جمله اسکایریم. در این صورت فقط چندتا مود آردایی برای اسکایریم داشتم که چندان خوشم نیومد. رای ششمم.

خب من برم بخوابم، فردا کلاس زیست دارم + یه امتحان سخت! :?

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Jack Walters

به نظر من نسبت به دو ویژگی های بهتری داره که امتیاز بیشتری به نظر من بهش میده خصوصا طراحی نبرد هلمز دیپ که خوب بود و در نبرد میناس تیرت طراحی دژ کوب Ground واقعا جالب بود که توی شماره دو این دژکوب کلا نیست. اما بازهم مثل شماره دو اونطور که من انتظار داشتم شهر سفید به اندازه هفت طبقه که قرار باشه بعد سقوط هر طبقه عقب نشینی کنیم موقعیت نداشت و طبقه دوم به پایگاه اصلی میرسید و شهر سقوط میکرد.

توی شماره قبل توضیحاتی در موردش دادم به نظرم خیلی فراتر از داستان به اون افزوده بودن اگه یادم باشه توی یک صحنه که با نیروهای تاریکی بودی و سارون رو میاوردی یهو آراگورن با ارتش مردگان میومد منم کلا بازی رو با کد تقلب رفتم جالب بود با این وضعیت هم تو کشتن ارتش مردگان دردسر داشتم :huh:

3- قیام شاه جادو پیشه

اینو هم همراه قبلی از بسته ی دارینوس تهیه کردم واقعا تصرف شهرهای شمال بویژه امان سول و فورنوست توسط شاه جادوپیشه و ماجرای جادوگران و تبدیل شدن اون فرد به شبح حس خارخ العاده ای داشت و نهایت هم مبارزه ضد ویچ کینگ با الندیل واقعا باحال بود.

اینو بازی نکردم فکر نکنم به خاطر اینکه به گرافیک کامپیوترم نمیخورد نخریدم

اینم همین طور خریدمش ولی فکر کنم به گرافیک کامپیوترم نمیخورد

اینو بازی کردم و واقعا عالی بود مراحل سختی هم مثل اونجایی که باید از غار مردگان فرار کنی و سنگ ها میریزه و جایی که گندلف بالای دیوارهای شهر سفید هست و باید برج های متحرک محاصره و نردبان ها رو بندازی واقعا سخت و نفس گیر بود.و کلا درگیری های جالبی داشت.

اینو متاسفانه بازی نکردم.

8- ارباب حلقه ها : عصر سوم

اینو قراره تا حدود یک هفته دیگه که دارینوس توی یک بسته طلایی همراه نسخه کینگدامز منتشر کنه بگیرم و به نظرم خیلی خوب باشه.اما صحنه هایی از بازی رو میدیدم مشکل داشت مثلا اینکه هیروها تک نفره نیستن و با توجه به وضعیت توتال وار با گروه ها حرکت میکنن.اما به نظرم پتانسیل قلعه های توتال وار مدیوال بتونه پاسخگوی شرایط شهر سفید مانند خصوصیت هفت طبقه بودن اون و امکان عقب نشینی به هر طبقه وجود داشته باشه.اما نبرد هلمز دیپ با وجود تلاش و زحماتی که کشیدن یک اشکال اساسی داشت که موقع انفجار دیوار با توجه به اینکه در توتال وار اصولا فردی سربازی حرکت نمیکند گروهی از اون ارک های مخصوص به دیوار خودشون رو میکوبند و منفجر میشه.و ارک-های که به هلمز دیپ حمله کرده بودن به زور به هزار نفر میرسیدن در صورتی که اگه بخوان ده هزار نفر رو تو هر بازی چه این بازی چه قبلی بزارن فکر کنم عملا هیچ نیرویی حریفشون نشه.اما نکته دیگر در این بازی که فیلم هایی از اون رو دیدم به نظر من قسمتیست که در نقشه وقتی مثلا با آیزنگارد شروع میکنی میپرسه میخواهی تو اجلاس یاران حلقه در ریوندل شرکت کنی و میتونی تایید یا رد کنی یا کلا با هر کسی اتحاد یا جنگ ببندی که واقعا بازی رو جذاب کرده.و کلا نسبت به یک بازی که ویرایش شده واقعا باید نمره خوبی بهش داد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

با اختلاف خیلی زیاد نبرد برای سرزمین میانه 1 . خیلی قشنگ داستان لوترو توصیف کرده.

و قیام ویچ کینگ چون خیلی قشنگ ابتدای دوره سوم رو نمایش داده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Oropher

با سلام

به نظر من نبرد برای سرزمین میانه 2 و 1 و قیام ویچ کینگ ونبرد در شمال باز گشت پادشاه قشنگ بودن واز بین این بازی ها به سختی انتخابم رو کردم که قیام ویچ کینگ بود که در جای خودش بهترین بود و جذاب خصوصا بازی مرحله ایش.

با وجود اینکه بازی های استراتژیک رو دوست دارم ولی اکشن رو بیشتر می پسندم :) وبه اعتقاد من نبرد برای شمال قشنگ بود و از آهنگاش خصوصا توی اره بورش واقعا لذت بردم :D ولی با توجه به جذابیت ، زیبایی و پشتوانه های محکمی که ارباب حلقه ها داره به نظر من هنوز خوب نتونستن بازی در خور و شایسته ارباب حلقه ها درست کنن.

مثلا اگر از ارباب حلقه ها یاران حلقه تا بازگشت پادشاه رو مثل نبرد در شمال میساختن با گرافیکی بهتر و جلوه های ویژه خوب و گیم پلی طولانی بی نظیر بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ

هیچکودوم به پای بازی bfme 2 ورژن 1.00 نمیرسه ( بقیه ورژناش فرقی با rotwk نداره )

rotwk هم خوبه ولی اشکالاتی داره که خیلی رو اعصابه مثلا دفاع از قلعه رو داخلش خیلی سخت کردن و دیگه با کماندار نمیشه منجنیق زد و ...

در کل من به نبرد برای سرزمین میانه ۲ رای دادم و بعد اون هم خیزش ویچ کینگ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

صد در صد قیام پادشاه ویچ کینک. با این که تم داستان دقیقا مثل مدل ارث دو بود ولی داستان اصلیش، کاراکترهای جدید، خود ویچ کنیگ و ... امتیاز کار رو خیلی بالا برد

البته مدل ارث دو هم آخرین نبرد نیروی های شر به طرز شگفت آوری معرکه بود ولی چون قیام ویچ کینگ اون رو هم در خودش داشت پس بهتره

+

به امید این که چشمم به جمال سرورم سائورن در بازی شادو اف وار روشن بشه در حال حاضر بیشترین امیدم به اونه (فقط به هدف بازی کردن شادو اف وار لبتاب جدید خریدم پس بهتره ناامیدم نکنه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

100 درصد قیام شاه جادو پیشه. همش ارباب حلقه هایی بود. :h14022:

ولی در رتبه ی دوم برای من Conquest قرار داره :Balrog:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...