رفتن به مطلب

Recommended Posts

تور

:ymapplause:

تور به دنبال چی هستی از این بحث؟

والا ما به دنبال بحث در باره موضوع تاپیک هستیم و فکر نمیکنم دادن نظر واقعا هدف خاصی پشتش داشته باشه.

این دید مثبت تالکین به دنیا که در اثارش هست در مورد الف ها هم صدق میکنه یعنی بیشتر به نظرم الف ها ایده آل های ذهنی تالکین بودند

دقیقا همینطوره! حرف من همینه...ما در بازی های کامپیوتری یک سیما از الف ها می بینیم. گوش دراز و صورت کریه المنظر و سبزه. در داستان های دیگه هر کدوم ویژگی های خودشونو دارن. من میخوام بگم هر کسی که داستانی مینویسه لازم نیست حتما مقید به تعاریف موجودات فانتزی در داستان های دیگه باشه. بله...تالکین در جهانی که خلق کرده نژادی به نام الف داره که فقط واژه "الف" رو از این داستان ها وام گرفته. صورتی روشن و سفید و برخی به همراه نور زوال ناپذیر درختان بر جبین. موی بلند و صورتی صاف و بی ریش. اما در مورد ریش بله...اغلب الف ها ریش ندارند و در مورد گیردان هم ظاهرا به سبب عمر بسیار زیادش بوده...او از تله ری بود. عمرش بالغ بر 10000 سال هست...مسن تر از بانو گالادریل. چون گالادریل در آمان متولد شد اما گیردان گویا در هجرت از کوئی وینن هم بوده.

خلقت الف ها هم مستقیم توسط خود ایلوواتار انجام گرفته...و همینطور انسان ها...شاید به این دلیل که هر دو این نژاد ها مخلوق مستقیم ارو بودند تالکین جسم و آفرینش این دو رو شبیه به هم در نظر گرفته و الف ها رو که به اولین فرزندان ارو معروفند در خرد، زیبایی و عمر یک قدم جلوتر از انسان ها قرار داده. شاید چون میخواسته الف ها رو در مقابل اورک ها قرار بده و پلیدی اورک ها رو ملموس تر نشون بده، از سیمایی زیبا برای الف ها استفاده کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

فقط بگم اورک ها همون الف ها بودنا :پی

درهرحال تعاریف هر موجود رو باید در خودِ اون داستان پیدا کرد و نه جای دیگه، الف های تالکین متفاوت هستن، همونطور که توی مقدمه ی یاران درباره ی انواع الف ها گفته که از انواع شریر تا خوب بودن

و تا حدی ضاهر (و نه باطن) الف های پائولینی رو میشه شبیه به الف های تالکین از لحاظ قیافه نام برد، گرچه شخصا ترجیح میدم نایت الف ها رو با الف های پائولینی برای کل شبیه هم قرار بدم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

البته اين بحث ريش الف ها و اينها كه بعد از گذشت سه دوران اونا ريش در ميارن ، ربطى به اين نداره كه كى توى سه دوران از تاريخ زندگى كرده باشه و منظور گذشت سه دوران از زندگانى يه الفه . در كل به نظرم ريش رو براى الف ها بايد يه كمال دونست ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

البته اين بحث ريش الف ها و اينها كه بعد از گذشت سه دوران اونا ريش در ميارن ، ربطى به اين نداره كه كى توى سه دوران از تاريخ زندگى كرده باشه و منظور گذشت سه دوران از زندگانى يه الفه . در كل به نظرم ريش رو براى الف ها بايد يه كمال دونست ...

این هم حدسیه واسه خودش و فکر میکنم یکی از منطقی ترین جواب هایی که میشه به این سوال داد فکر میکنم احتمالا نماد رسیدن یه الف به مقامی بسیار بالا از لحاظ کمال روحی وشخصیتیه.(البته در مورد مرد ها!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تامنس

خصوصیت ظاهری دیگه مثل مردم ژاپن که چشماشون بادومی

جالبه این اولین بار کسی با نظرم مخالف نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

به لایت کینگ:درسته ولی آیا درباره ی شکل گوش الف ها یا ریش وسبیل اونها هم میتونی همچین دلایل علمی بیاری؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تامنس

در مورد ریش بحث کردن به جایی نمیرسیم اما گوش های الف ها کسی نظری نداره چون گوش های برگ مانند اون ها باعث تفاوت ظاهری شون با انسان هاست

ویرایش شده در توسط تامنس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

هی گفتم یه چیزی یادم رفت !

آره , یه همچین چیزی هم میشه در مورد ریش ها گفت

مثلا تو مناطق سردسیر کره زمین مرد ها ریش نمیذارن و ریشاشونو میزنن !!

چرا ؟

چون ریش باعث میشه که عرق لای ریش ها یخ بزنه و جراهت های بدی بر جا میذاره

دقیقا برعکسش در سرزمین های گرم , مردم ریش و موی بلند میذارن تا پوستشون بر اثر نور خورشید آسیب نبینه !

حالا در مورد الف ها میشه گفت :

1. به پاکیزگیشون اهمیت میدادن :ymapplause:

2. توی قرهنگشون ریش مرسوم نیست و افراد با ریش توسط جامعشون قبول نمیشن

3. ممکنه الف ها در گذشته زمستان سختی رو پشت سر گذاشته باشن که افرادی که ریش داشتن تلف شدن و بعد اون دیگه مرسوم شد که ریش نذارن

حتی ممکنه بعد از عبور باقی نولدو ها از سرزمین های یخ زده ریش چیز بدی محسوب بشه و از مد بیوفته !

به نظر من که بیش تر یه چیز مربوط به جامعشونه که ریش رو نمیپسندن و تالکین که به سیمای الف ها رو این گونه در داستانش معرفی کرده توضیح خاصی نداده پس همش میشه حدس و گمان

در مورد گوش هم اگر بخوایم از نظر تکاملی برسی کنیم باید ببینیم چه اثر خاصی داره و باعث چه کاری میشه که باعث برتری الف های گوش تیز به الف های بدون گوش تیز شده تا باقی بمونن ویا صرفا یه ویژگی و صفت بی ضرر الف هاست که چون کار به خصوصی نمیکرده باقی مونده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

در مورد گوش هم اگر بخوایم از نظر تکاملی برسی کنیم باید ببینیم چه اثر خاصی داره و باعث چه کاری میشه که باعث برتری الف های گوش تیز به الف های بدون گوش تیز شده تا باقی بمونن ویا صرفا یه ویژگی و صفت بی ضرر الف هاست که چون کار به خصوصی نمیکرده باقی مونده .

آیا "الف های بدون گوش تیز شده" داریم؟ اگه جواب آره است دلیلش چیه؟ اصطلاحی که لایت کینگ بکار برده سوهان رو تو ذهنم اورد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

آیا "الف های بدون گوش تیز شده" داریم؟ اگه جواب آره است دلیلش چیه؟ اصطلاحی که لایت کینگ بکار برده سوهان رو تو ذهنم اورد!

خب جوابش که خیر هست، گوش الف ها همیشه به صورت نوک تیز بوده، حالا اون دوستان از کجا همچین چیزی رو گفتن باید از خودشون بپرسید...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

اگه الف ها رو به یک صفت ظاهری بشناسن اون گوش دراز و نوک تیزشونه:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thrall

در جواب به سوال ریش و سیبیل باید بگم که ریش فقط در الف هایی با سن بالاکه در دوران سوم عمر خود هستند ,روییده میشه و در دوران سوم و جنگ حلقه فقط سیردان کشتی ساز(اگه فکر کنم)یک ریش بلند خاکستری داشت!چون در آن زمان ممکن بود بالای 10000سال عمر داشته باشه و شاید پیرترین الفی باشه که در سرزمین میانه باقی مونده باشه!

من فکر کنم لورد الراند باید سنش زیاد از همه بیشتر باشه نه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

من فکر کنم لورد الراند باید سنش زیاد از همه بیشتر باشه نه؟

با عرض اجازت

خیر گالادریل و گیردان از او بسیار پیر تر هستند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thrall

با عرض اجازت

خیر گالادریل و گیردان از او بسیار پیر تر هستند.

اهان بانو گالادریل رو یادم رفته بود اما خلاصه الراند هم که سنش زیاد نه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

اهان بانو گالادریل رو یادم رفته بود اما خلاصه الراند هم که سنش زیاد نه؟

با عرض اجازت

بله همین طور است او از نوادگان فین گولفین و پسر ائارندیل است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Masha

هر کدام از پسران فئانور و بقیه قوم و خویش هاش مثل فین گولفین و فرزندانش چه ظاهری داشتن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

خب به عنوان یک منبع سرراست و مطمئن خود تالکین در فصل پنجم سیلماریلیون یعنی "الدامار و شاهزاده های الدالیه" اشاراتی کرده.مثلا درباره هفت پسر فئانور:

هفت پسر فئانور عبارت بودند از:مادروس بلند قامت،ماگلور آوازه خوان نیرومند،کله گورم زیبا،کارانتیر تیره،کوروفین زبردست...و جوانترین آنها دو برادر دو قلو به نام های امرود و امراس که از نظر چهره و حالت مشابه بودند

و در ادامه درباره آردهل میگه:

به او آرفینیل می گفتند.یعنی بانوی سپید نولدور.پوستی رنگ پریده داشت و همیشه لباس سپید و نقره ای به تن می کرد

و البته درباره گالادریل:

زیباترین فرد خاندان فینوه بود.رنگ مویش چنان درخشان و طلایی روشنی بود که گویی پرتوی از نور لائورلین بر آن تابیده است

با این وجود خوشبختانه از طریق یادداشت ها و نوشته های تالکین جزئیات خوبی در مورد ظاهر نولدور وجود داره.شاهزاده های نولدو به ویژه فئانور درشت اندام و قدبلند بودن.خود فئانور بیش از دو متر بلندی قامتشه.فینوه نخستین شاه نولدو موهای مشکی و چشمان خاکستری-آبی داره(منبع یه جایی توی جلد دوازدهم تاریخ سرزمنی میانه یا همون مردمان سرزمین میانه.یادم نمیاد کجا دقیقا:دی) پسر بزرگش فئانور هم موهای مشکی داره اما چهار تا از  پسران فئانور یعنی مایدروس،کله گورم،امرود و امراس با توجه به اینکه مادرشون نردنل موهای سرخ داشته دارای موهای سرخ تیره یا قهوه ای بودن.ماگلور،کوروفین و کارانتیر هم مثل پدرشون موهای مشکی داشتن.

دو پسر بعدی فینوه یعنی فین گولفین و فینارفین به ترتیب دارای موهای قهوه ای تیره و طلایی بودن که فرزندانشون هم  در این ویژگی تقریبا از پدرانشون تبعیت کردن.موهایی طلایی خاندان فینارفین معروفه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
L..

با سلام

از سخنان دوستان برا من یکسری سوال و نظریه به وجود امد که در پایین بیان میکنم

ببینید بحث من مربوط میشد به نحوه رشد الف ها و تغییر ظاهر انها

از اون جایی که هیچ توضیحی درباره یک بچه الف نشده من با قاطعیت در مورد اون سخن نمی گم ولی در کل نظر من بر اینه که الف ها تا سن بیست و پنج سالگی رشدشون مثل انسان هاست!! برا مثال من فکر میکنم که یک بچه الف 14 ساله مثل یک بچه 14 ساله انسان میموند این رشد موازی با انسان ها تا حدودا  25 سالگی ادامه دارد ولی بعد از اون تغییر ظاهر الف ها متوقف میشد ولی انسان ها پیر میشند خب  حالا این سوال پیش میاد الف ها تا چند سالگی این ظاهر جوون 25 ساله رو دارند؟؟ خب به نظر من اگه به سن لگولاس توجه کنیم یا کسانی که شبیه او هستند مثل arwin دختر الروند می تونیم یک نتیجه گیری کنیم! ما میدونیم که arwin در هنگام ازدواج تقریبا 2000 سال سنش بود از اون طرف هم مطمئن هستم که لگولاس هم تقریبا نزدیک 1000 سال داشته (حالا کمتر یا بیشتر معلوم نیست شاید اصلا 500 سال) خب ما اینجا یک اختلاف سن 1000 ساله داریم بین دو الف که هردو مثل یک انسان بیست پنج ساله میمونند!! من از این قضیه این نتیجه رو گرفتم که الف ها از 25 سالگی تا سن حداقل 2000 سالگی شاید هم بیشتر با همون ظاهر 25 سالگی باقی میمونند و به احتمال زیاد در سن حداقل 3500 سالگی شبیه یک انسان 30 ساله!! ولی خب صرفا حدس زدن صرفا از ظاهر لگولاس وarwin به نظر من کامل نیست پس من میرم سراغ الروند و بانو گالادریل!!!! خب حالا به اینها یک نگاه بندازیم! ما میدانیم که بانو گالادریل در زمان حلقه هشت هزار سالشه اصلا در دوران دو درخت ایشون بدنیا اومده !! الروند هم دسته کمی ندارد ایشون هم سال 532 دوران اول ولی هر دوتا ظاهر یک انسان حدودا 50 تا 60 سال رو دارند با این فرض و فرض قبلی میشد تقریبا این نتیجه رو گرفت که الف ها تا سن 2000 سالگی شبیه یک انسان 25 ساله ! تا سن 3500 تا 4000 سال شبیه انسان 30 تا 35 ساله و حداقل تا سن 8000 سالگی شبیه یک انسان 55 تا 60 ساله تقریبا روند رشد الف ها به این صورته و به نظرم اعداد هم جور در میاد   اما....!

این جا برا من یک سوال پیش میاد ! فیزیک الف ها تا چه حد پیر میشد؟ ببینید ما کشتی ساز 10000 ساله الف داریم که حتی ریش هم در اورده حالا سوالی که برا من پیش اومده اینه که فرض کنیم یک الف 20000 ساله تو سرزمین میانه بود ظاهرش شبیه یک انسان چند سالست به نظر شما؟؟ 70؟ 75؟ 80؟ اصلا این ها تا چه حد پیر میشند! بالاخره این ها جاویدانند این نحوه رشدشون باید یک جا متوقف بشد! یعنی به نظرتون تو سرزمین قدسی الف پیر پکوری ویلچر نشین داریم!!! به هر حال اونجا الف هایی هستند که جز اولین ها به حساب میاند از گالادریل و کیران کشتی باید خیلی بیشتر سن داشته باشند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

اول اين كه به نظرم حدس هايى كه زديد از روى فيلم بود، فيلم هم كه براى ما ملاك نيست.

دوم اينكه فكر نكنم الف ها پيرى اي كه ما از انسان سراغ داريم رو داشته باشند، به نظرم در سن بالا طرز نگاه و تفكر و به طور كلي رفتار هست كه سن بالاشون رو نشون ميده، فكر نكنم به پيرى كه انسان بهش ميرسه برسند، چون كه الف ها ناميرا هستند. فرض كنيد به اون نوع پيرى اى كه اشاره كرديد برسند، اين يعنى اينكه خيل عظيمى از الف هاي ناتوان و الف هايي كه تا آخر عمرشون اون وضعيت پيرى رو بايد تحمل كنند وجود خواهد داشت، اين يعني زجر براي يك الف. پس صد در صد الف ها به اون مرتبه نميرسند و هميشه جوان خواهند بود و آخرين تغيير هم همون ريش در اوردنشون باشه!

اين رو هم ببينيد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ

نمیدونم چی بگم !

اما مطمینم الف ها تو یه سن خاص ریش در نمیارن ( حداقل نه 10000سال )

کلا تالکین صورتو زیاد توصیف نکرده

مثلا تا اونجا که من به خاطر دارم هرگز نگفت آراگورن ریش داره یا نداره یا خیلی از انسان های بزرگ دیگه

پس الف ها هم قضیش همینه

اما این که بگیم ده هزار سالش شد ریش در میاره اشتباهه

گیردان ( تلفظ درستش اینه بقیشون غیر اخلاقین :D ) هم ریش داشت چون حتما دوس داشت ریش در بیاره دیگه

تازشم کجا گفته شده سپاه الف ها همشون بی ریش بودن ؟!؟

تالکین صورت بزرگان رو بزور توصیف کرده چه برسه سربازا و عامه مردم  !

نتیجه : 

الف ها حالا تو به سن خاص ( نه زیاد مثل گیردان ) یا بر اثر تکامل ذهنی اگه عشقشون بکشه و دوست داشته باشن ریش در میارن و اینطور نیست که فقط دو سه تا الف یا حالا فوقش 1000 تا الف ریش داشته باشن

حداقل 20 درصد من تخمین میزنم ریش داشته باشن ( سیبیل که هیچی نظری ندارم من نمیدونم ):)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

الف ها مطمئنا هيچ ريشى نداشتن، البته تا دوران سوم زندگيشون. توى يكى از نامه ها، تالكين سه دوره رو براى الف ها ترسيم ميكنه، كه ظاهرا در دوره سومه كه ريش در ميارن. گيردان كشتى ساز چون در دوره سوم به سر ميبرده ريش داشته. ريش داشتن هم ربطى به تكامل ذهنى نداره، اين تغيير فيزيكيه!

قطعا يه الفى كه چند هزار سال هست زندگى كرده متفاوت هست با الفى كه ٢٠٠-٣٠٠ سالشه. الف ها پير فيزيكى نميشن، اما طرز تفكر و نوع نگاهشون به دنيا و رفتارشون (بلوغ فكريشون بر اثر گذر زمان) باعث ميشه كه بفهمند اين الف سنش زياد هست يا نه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ

سلام

اول خواستم این سوالو تو قسمت سوالات کتاب ها بپرسم ٬ بعد خواستم یه تاپیک جداگونه بزنم اما الان گفتم بیام اینجا بپرسم

سوالم در مورد سیمای شخصیت به لگ هست . میخواستم اگه توضیحی ازش تو کتاب اومده لطف کنین اینجا بذارید . چرا همه جا این شخصیت فلک زده رو شبیه افغانیا و کره ایا میسازن ؟!؟ مگه من چه هیزم خیسی بشون فروختم ؟!؟

اصلا من به این زیبایی :(((

چند تا عکس :

images.thumb.jpg.65fd447f2a1e1b10bed1be96b312baac.jpg

اصلا این شبیه الفه ؟!؟ آدم فک میکنه عکسه بومیای آفریقاست اگه اسم به لگ رو نخونه

beleg_strongbow_by_tottor-d97e5rz.thumb.jpg.76d984de8a3f7674f4763680be20ea40.jpg

این که از سائرون وحشتناک تره :/ اما باز بهتر از بقیه ست

beleg_cuthalion_by_helix_fate-d4mf3ut.thumb.jpg.e356d0945f81f1ba1cfa85cd14a77de4.jpg

من غلط کردم :/ من بوق خوردم :// از خیر بقیه گذشتم :/// آخه این چیه خداوکیلی ؟!؟؟؟؟؟ ://// این شبیه عروسک فیلم آنابله ://///

beleg_cuthalion_by_kurv0-d94eflw.thumb.png.618217c17694c5d6f23fb144787fc233.png

اوه مای ارو :// وات دیس ایت :: این که شبیه سربازای فیلمای کره ایه :((

58c6a2c7f02f9_images(1).thumb.jpg.5e62507ece50d6812141a9f29de51005.jpg

لامصب به لگ مرد بود :(((

و خب میخوام ببینم کسی کیتونه توضیحاتش رو از تو کتاب در بیاره مارو خوشحال کنه :))) ممنون

البته عکس قشنگم هست که یکیشونو میذارم 

beleg_the_archer_by_jankolas-d8dh8qw.thumb.jpg.6425e3a8a568954eea1232d5288fd8da.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...