رفتن به مطلب

Recommended Posts

LORD LOSS

من از لحاظ تشابه نمادی و رابطه ی اونها با شیطان گفتم .اگه اینقدر با ظرافت بخوای قضاوت کنی مورد های که خودت گفتی هم نقض میشن بعضیاشون!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

بنده یکجا شیندم که ارباب حلقه ها رو به مبحث ضد مسیح و شیطان پرستی و اینجر چیزا ربط داره (که من با این نظر مخالفم) ولی اگر بخواهیم در ارباب حلقه ها ضد مسیح یا دجال هم در نظر بگیریم باید به سایرون اشاره کرد که در داستان شخصیت منفی است و تالکین بر علیهش می نویسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

بنده یکجا شیندم که ارباب حلقه ها رو به مبحث ضد مسیح و شیطان پرستی و اینجر چیزا ربط داره (که من با این نظر مخالفم) ولی اگر بخواهیم در ارباب حلقه ها ضد مسیح یا دجال هم در نظر بگیریم باید به سایرون اشاره کرد که در داستان شخصیت منفی است و تالکین بر علیهش می نویسه.

بله متاسفانه بعضی افراد که چشم دیدن تالکین را ندارند یا می خواهند هر چیزی رابه شیطان پرستی و این جور چیز ها ربط دهند همچین حرف های بی اساسی میزنند.آفرین به شما که سنجیده تصمیم میگیرید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

این تاپیک کی زده شده بوده!؟

حرف خاصی ندارم؛ صرفا یک نظر شخصی اینکه به نظرمن آیندولینداله تجلی اقتباس های تالکین از انجیل بوده!

مرسی...

حتی توی کمدی الهی بخش بهشت، خیلی واضحه که آینولینداله تجلی زیبایی از انجلیه. چون دانته خودش یه کاتولیک بسیار بسیار متعصبه و خب صد البته که خیلی اقتباس هاش از انجلیه. و در بخش بهشت کتابش شباهت زیادی با آینولینداله میبینیم. پس میشه نتیجه گرفت که این تشابه اقتباس هر دو رو از انجیل میرسونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

البته سرود آفرینش بیشتر برگرفته از کتب عهد قدیمه (تورات و ...) تا انجیل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

من با مقایسه ی کمدی الهی و آینولینداله ثابت کردم که سرود آفرینش اقتباسی از انجیله. چون به تکیه ی کامل کمدی الهی به شونه ی انجیل میشه این نتیجه رو گرفت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

البته بحث آینولینداله و بحث آغاز خلقت با موسیقی شباهت چندانی با اساطیر یهودی-مسیحی نداره و خیلی شبیه اساطیر زردشتی هست که البته من مدتها ست می خوام بهش بپردازم ولی اون مقاله ای رو که می خواستم بر مبنای اون بحث کنم متاسفانه هنوز گیر نیاوردم پس فعلا تا همین حد باشه که خیلی از موضوع تاپیک دور نشیم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

در بررسی تطبیقی ادبیات غرب. شاید نتوان اثری را پیدا کرد که از انجیل و همین طور ایلیاد و اودیسه الهام نگرفته باشد. یقیناً آثار تالکین هم از این وادی مستثنی نیست. جان مایه آثار تالکین سفر به عنوان تقدیس شدن و دیگری شدن است که این مهم در سفرهای مسیح و حواریون و همین طور اودیسه به صورت بارزی نمود داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در در ‎25‎/‎01‎/‎2014 at 0:05 AM، hamid stormcrow گفته است :

البته بحث آینولینداله و بحث آغاز خلقت با موسیقی شباهت چندانی با اساطیر یهودی-مسیحی نداره و خیلی شبیه اساطیر زردشتی هست که البته من مدتها ست می خوام بهش بپردازم ولی اون مقاله ای رو که می خواستم بر مبنای اون بحث کنم متاسفانه هنوز گیر نیاوردم پس فعلا تا همین حد باشه که خیلی از موضوع تاپیک دور نشیم!

دوست عزیزم مطالب جالبی بود لکن این مطالب همگی متعلق به عهد عتیقه و در کلام خدا انجیل چیزی گفته نشده.البته در مورد مسیح باید بگم دقیقا درسته به گندالف خیلی شبیهه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

تاپیک فوق العاده ایه!! مخصوصا واسه کسایی که تالکین رو به شیطان پرستی ربط میدن!!!(واقعا برای این افراد که بدون اطلاعات تهمت میزنن متاسفم)

به نظر من خیلی خوبه که تالکین با استفاده از مطالب عقیدتی انجیل و یا هر کتاب آسمانی دیگه تونسته داستان هایی برگرفته از اونا رو بنویسه....به هر حال اینو بگم که تالکین از روی انجیل کپی برداری که نمیکنه بلکه الهام گرفتن از اونا میتونه داستان هایی برای آشنایی بیشتر مردم با کتاب خداوند بنویسه...همینطور که خودمونم داستان ها یا فیلم هایی رو برگرفته از قرآن مینویسیم یا میسازیم...در مورد مقایسه گندالف و حضرت مسیح نمیشه گفت که دقیقا حضرت مسیح فکر بهتره بگیم که شخصیت گندالف ویژگی هایی از یه پیامبر و یا مثلا یه رهبر رو داره که سعی میکنه بقیه رو راهنمایی کنه...من انجیل رو نخوندم اما احتمالا در اون هم مطالبی راجع به سایر پیامبران هست...به هر حال انجیل هم کتابی از سوی خداونده...فکر کنم بهتره به جای مسیح از پیامبر استفاده کنیم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در 14 دقیقه قبل، Lord Thranduil گفته است :

تاپیک فوق العاده ایه!! مخصوصا واسه کسایی که تالکین رو به شیطان پرستی ربط میدن!!!(واقعا برای این افراد که بدون اطلاعات تهمت میزنن متاسفم)

به نظر من خیلی خوبه که تالکین با استفاده از مطالب عقیدتی انجیل و یا هر کتاب آسمانی دیگه تونسته داستان هایی برگرفته از اونا رو بنویسه....به هر حال اینو بگم که تالکین از روی انجیل کپی برداری که نمیکنه بلکه الهام گرفتن از اونا میتونه داستان هایی برای آشنایی بیشتر مردم با کتاب خداوند بنویسه...همینطور که خودمونم داستان ها یا فیلم هایی رو برگرفته از قرآن مینویسیم یا میسازیم...در مورد مقایسه گندالف و حضرت مسیح نمیشه گفت که دقیقا حضرت مسیح فکر بهتره بگیم که شخصیت گندالف ویژگی هایی از یه پیامبر و یا مثلا یه رهبر رو داره که سعی میکنه بقیه رو راهنمایی کنه...من انجیل رو نخوندم اما احتمالا در اون هم مطالبی راجع به سایر پیامبران هست...به هر حال انجیل هم کتابی از سوی خداونده...فکر کنم بهتره به جای مسیح از پیامبر استفاده کنیم...

دوست عزیزم صد درصد کپی برداری نکرده و الهام گرفته.چون ادم مذهبی بود خیلی از انجیل الهام گرفته دقیقا مثل یک مسلمان مذهبی که از کتب خودشون بهره میگیرن.درباره گندالف باید بگم که مسیح یعنی نجات دهنده پس شاید بشه تطبیقشون داد.درباره انجیل و پیامبران نام بردهچیزی نمیگم چون ممکنه اسپم بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil
در 8 ساعت قبل، dain گفته است :

دوست عزیزم صد درصد کپی برداری نکرده و الهام گرفته.چون ادم مذهبی بود خیلی از انجیل الهام گرفته دقیقا مثل یک مسلمان مذهبی که از کتب خودشون بهره میگیرن.درباره گندالف باید بگم که مسیح یعنی نجات دهنده پس شاید بشه تطبیقشون داد.درباره انجیل و پیامبران نام بردهچیزی نمیگم چون ممکنه اسپم بشه.

آخه مسیح یه پیامبر اولاعظم هست وفکر کنم مقامش واسه گندالف یه ذره بالا باشه...قبول دارین؟ولی در کل با این تفکرات موافقم...

ویرایش شده در توسط Lord Thranduil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در 6 ساعت قبل، Lord Thranduil گفته است :

آخه مسیح یه پیامبر اولاعظم هست وفکر کنم مقامش واسه گندالف یه ذره بالا باشه...قبول دارین؟ولی در کل با این تفکرات موافقم...

اره خب جانم مقامش خیلی بالاتره ولی متاسفانه تنها کسی که به کمک انسان و دگیر موجودات ناطق اومد و از تاریکی نجاتشون داد و از وجه دیگر قدرتمندترین ناجی بود گندالفه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain

من وقتی امروز داشتم ویکی پدیا مطالعه کردم درباره یک کوه در اورشلیم خوندم که وقتی با تورات مقایسش کردم دیدم راسته و متوجه شدم که تالکین عزیز نام موریا(خزد دوم)رو از نام تپه(کوه)موریا در اورشلیم گرفته.و خود کوه موریا در اورشلیمم در سفر پیدایش بهش اشاره شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...