رفتن به مطلب

Recommended Posts

Elrond

اورک ها که تکلیفشون معلوم شد انتها هم احتمالا چون نتونستند انت بانو ها رو پیدا کنند و تولید مثل کنند منقرض شدند در ضمن نمی خوام آردا رو با دنیای خودمون منطبق کنم فقط می گم اگر منطق حاکم بر طرح کلی تالکین رو در نظر بگیریم که تمام نژاد ها به مرور حذف شدند تا زمین برای حکم فرمایی انسان آماده بشه؛ اونوقت چه سرنوشتی رو می شه برای دورف ها در نظر گرفت

خب من مى گم كه چرا بايد اين طورى استناد كنى ؟ در مورد انت ها كه فكر كنم يه جاى ديگه هم گفتم كه به صورت يه چرخه انت به هورن و هورن به انت ـه . ما هم نداريم كه در آخر سر اورك ها به كلى نابود شدند و فقط بيشترشون از بين رفتن ( اونا هم كه با اين وضع توليد مثل به زودى اين وضعيت رو جبران مى كنن :دى ) . اصلا از اون طرف ديگه نبرد روز بازپسين مى خواد چه جورى انجام بشه ؟ بدون هيچ اورك و موجودات ديگه ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

اصلا از اون طرف ديگه نبرد روز بازپسين مى خواد چه جورى انجام بشه ؟ بدون هيچ اورك و موجودات ديگه ؟!

روز بازپسين به اين چيزها ربطی نداره؛ توی روز بازپسين همه مردگان زنده ميشن! اونطوری پس چطور تورين ميخواد ملكور رو بكشه؟؟

اما به نظر من نژادهايی كه جنس مؤنث توشون كمه (مثل انت ها و دورف ها و اورک ها و...) بعد از يه مدتی منقرض ميشن؛ مگر اينكه عمر جاودان داشته باشن و مردهاشون هيچ وقت نميرن :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

خیر قبر متعلق با بالین بود. (دوالین که هنوز جوون بود بنده خدا!)

و گیملی فقط نماینده قشر دورف ها در شورای الروند بود که البته با گلوین آمده بود اما در سفر حلقه او داوطلب شد. در فیلم هیچ اشاره ای نکرده که آیا این آخرین دورف بود یا سر بقیه دورف ها چی اومد و کلا فیلم ارباب حلقه ها به این قضیه سرنوشت دورف ها وارد نشد بنابراین نمیشه بهش استدلال کرد. و منبع خوبی نیست. در حقیقت خود جکسون هم نمیخواسته این اتفاق بیفته...

بالین همان کسی که الان تو فیلم هابیت هم هست؟؟؟ ( یکی از 13 دوارف)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

بله. بالین پسر فوندین از فک و فامیل های تورین!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
حلقه یگانه

در مورداین موضوع سه احتمال هست :

1 . مثل الف ها کوچ کردن از سرزمین میانه رفتن

2 . بین آنها و انسان ها جنگ در گرفته و همه ی دورف ها مردن یا در کوها پنهان شدن

3 .یا کلا نسلشون منقرض شده

ولی به نظر من احتمال دوم قوی تر هستش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

در مورداین موضوع سه احتمال هست :

1 . مثل الف ها کوچ کردن از سرزمین میانه رفتن

2 . بین آنها و انسان ها جنگ در گرفته و همه ی دورف ها مردن یا در کوها پنهان شدن

3 .یا کلا نسلشون منقرض شده

ولی به نظر من احتمال دوم قوی تر هستش

من احتمال اول تقریبا به طور کامل رد می کنم اما در مورد احتمال دوم این جنگ سر چه موضوعی در گرفته؟ کدام طرف آعاز کننده بودند؟ من خودم معتقدم احتمالا انسان ها به طمع گنجینه های دورفی به اون ها حمله کردند و تمدن دورفی رو ساقط کردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
حلقه یگانه

من احتمال اول تقریبا به طور کامل رد می کنم اما در مورد احتمال دوم این جنگ سر چه موضوعی در گرفته؟ کدام طرف آعاز کننده بودند؟ من خودم معتقدم احتمالا انسان ها به طمع گنجینه های دورفی به اون ها حمله کردند و تمدن دورفی رو ساقط کردن

منم همین فکرو کردم ! زیرا در طول سالیان آردایی انسان ها به خاطر حرص و زیاده خواهی جنگ های زیادی رو آغاز کردن و به راحتی تسلیم سایرون و سارومان شدند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dirman

روز بازپسين به اين چيزها ربطی نداره؛ توی روز بازپسين همه مردگان زنده ميشن! اونطوری پس چطور تورين ميخواد ملكور رو بكشه؟؟

اما به نظر من نژادهايی كه جنس مؤنث توشون كمه (مثل انت ها و دورف ها و اورک ها و...) بعد از يه مدتی منقرض ميشن؛ مگر اينكه عمر جاودان داشته باشن و مردهاشون هيچ وقت نميرن :دی

اورک ها جفت گیرشون کم نیست

سرنوشت دورف ها مشخصه نژادشون منقرض شد به دلیل جفت گیری کم تمام شد رفت دیگه سرنوشتی نمیمونه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir

اگه قرار باشه سرنوشت دورف ها رو دنبال کنیم باید سرنوشت همه ی موجودات زنده ی آردا رو دنبال کنیم . انت ها، اورگها ،الف ها، انسان های هر سرزمین، هابیت ها واز همه مهمتر که اشاره ای به آن نکردید اهریمن ها است .دنیای تالکین پر از اهریمن و جادوو تلسم هایی است که سرنوشت آینده ی خیلی از موجودات رو رقم می زنه . شاید دورف ها در داخل موریا آنقدر به کندن کوه ادامه دادن که دو باره یه بالروگ اهریمن رو بیدار کردند و نتوانستند در موریا بمانند ، به همین خاطر پراکنده شدند و هرکدام به سرنوشتی که مرتبط با موجودات دیگر است ، دچار شده اند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

اگه قرار باشه سرنوشت دورف ها رو دنبال کنیم باید سرنوشت همه ی موجودات زنده ی آردا رو دنبال کنیم . انت ها، اورگها ...

اورک درستش هست. Orc

اگه قرار باشه سرنوشت دورف ها رو دنبال کنیم باید سرنوشت همه ی موجودات زنده ی آردا رو دنبال کنیم . انت ها، اورگها ،الف ها، انسان های هر سرزمین، هابیت ها واز همه مهمتر که اشاره ای به آن نکردید اهریمن ها است .دنیای تالکین پر از اهریمن و جادوو تلسم هایی است که سرنوشت آینده ی خیلی از موجودات رو رقم می زنه . شاید دورف ها در داخل موریا آنقدر به کندن کوه ادامه دادن که دو باره یه بالروگ اهریمن رو بیدار کردند و نتوانستند در موریا بمانند ، به همین خاطر پراکنده شدند و هرکدام به سرنوشتی که مرتبط با موجودات دیگر است ، دچار شده اند.

خب در مورد اغلب این ها مفصل بحث شده. منتها شما باید دنبالش بگردی. پایین صفحه مربوط به تالار شورای خردمندان اگر شما گزینه مشاهده تاپیک های بیشتر رو بزنی خیلی از تاپیک های مختلف دیگه میاد. فقط مشکل اینجاست که دوستان فکر میکنن هر تاپیکی که از ردیف 2 و 3 تالاری پایین تر رفت قدیمی شده در حالی که اینطور نیست. خیلی از جواب سوال هاتون رو در همون تاپیک های قدیمی که مفصل بحث میشد چند سال پیش پیدا میکنید....

این تاپیک مخصوص سرنوشت دورف هاست. من خودم یادم میاد چند سال پیش سوالاتی در باب سرنوشت سائورون داشتم که با بحثی خوب جواب سوال هامو یافتم. ولی شما باید چند بار مشاهده تاپیک های بیشتر رو کلیک کنید تا پیداش کنید!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir

خب در مورد اغلب این ها مفصل بحث شده. منتها شما باید دنبالش بگردی. پایین صفحه مربوط به تالار شورای خردمندان اگر شما گزینه مشاهده تاپیک های بیشتر رو بزنی خیلی از تاپیک های !!

مثل اینکه منظور من رو متوجه نشدید .

درسته برای هر کدام از این موضوعات بحث های زیادی شده ؛ اما منظور من این بود که پی گیری سرنوشت یک موجود زنده در یک جایی مثل آردا مستلزم این است که سرنوشت همه ی موجودات دیگه رو همراه اون موجود مورد نظر قدم به قدم دنبال کنیم تا بتونیم یک حدث کاملی رو بتونیم ارائه بدیم .

راستش اول می خواستم همین رو ایراد بگیرم که موضوع تاپیک خیلی غیره واقعی است . شما چطور می خواهید بدون اینکه بقیه ی موجوداتی که از هر لحاظ با هم در ارتباطه رو کنار بزارید و منحصرا به دنبال سرنوشت فقط یکی از اونا برید.

خوب این طوری فقط باید یه نتیجه بگیریم که دورفها آنقدر خوردند تا مردند.

ویرایش شده در توسط amir

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

راستش اول می خواستم همین رو ایراد بگیرم که موضوع تاپیک خیلی غیره واقعی است . شما چطور می خواهید بدون اینکه بقیه ی موجوداتی که از هر لحاظ با هم در ارتباطه رو کنار بزارید و منحصرا به دنبال سرنوشت فقط یکی از اونا برید.

دوست عزیز من کجا بقیه موجودات رو کنار گذاشتم ؟ یکی از احتمال هایی که تو همین تاپیک مطرح شد جنگ میان انسان ها و دورف ها بود یعنی تقابل دو نژاد حالا یه نژادی مثل الف ها وقتی از سرزمین میانه رفتند و هیشکی هم بهشون دسترسی نداره چه جور می خوان در سرنوشت بقیه موثر باشند ویرایش شده در توسط تضاد
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

" به سبب شمار اندک زنان در میان دورف هاست که جمعیت شان به کندی افزایش می یابد و هنگامی که مسکنی امن ندارند ، نسل شان در خطر انقراض قرار می گیرد . زیرا دورف ها در طول عمر تنها یک بار زناشویی می کنند و در تمام امور مربوط به زناشویی متعصب اند . شمار مردان دورفی که ازدواج می کنند در عمل کم تر از یک سوم است . زیرا همه زنان شوهر نمی کنند : برخی تمایل به شوهر کردن ندارند ؛ و برخی دل به کسی می بندند که ازدواج با او میسر نمی شوند و از این رو با کس دیگری ازدواج نمی کنند . اما مردان : بسیاری از آنان چنان شیفته کار و صنعت خویش هستند که میلی به ازدواج ندارند . "

متاسفانه اطلاعات زیادی در مورد روز بازپسین در دست نیست ...

ویرایش شده در توسط Elrond

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل
شاید دورف ها در داخل موریا آنقدر به کندن کوه ادامه دادن که دو باره یه بالروگ اهریمن رو بیدار کردند و نتوانستند در موریا بمانند ،

فقط یک بالروگ زیر کوههای موریا خوابیده بود که اون رو هم گاندالف کشت(این بالروگ اسم هم داشت؟).پس این احتمال منتفی میشه.

نظر شخصی من اینه که دورفها الآن توی کوه ها وجود دارن و در دوران چهارم دیگه اونقدر کم جمعیت شدن که دوست ندارن با انسان ها معاشرت داشته باشن و از اون ها میترسن.

ویرایش شده در توسط رضائی.استل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir

فقط یک بالروگ زیر کوههای موریا خوابیده بود که اون رو هم گاندالف کشت(این بالروگ اسم هم داشت؟).پس این احتمال منتفی میشه.

نظر شخصی من اینه که دورفها الآن توی کوه ها وجود دارن و در دوران چهارم دیگه اونقدر کم جمعیت شدن که دوست ندارن با انسان ها معاشرت داشته باشن و از اون ها میترسن.

منبعی هست که بگه فقط یه بالرگ بیشتر اونجا نبود ؟ خوب بالرگ رو بزار کنار شاید در تاریکترین جا ها اهریمن های دیگری بوده باشه ودورف ها که علاقه به کندن دارند یکی از این اهریمن ها رو بیدارکرده و موریا به دست اونها نابود شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

دنیای تالکین (آردا) یه دنیای فانتزیه

هر چیزی میتونه توش اتفاق بیوفته

نمیشه مثلا گفت انت ها چون انت بانو ها رو پیدا نکردن نسلشون از بین میره شاید یه جای دیگه از آردا کلی انت جوون باشه

یا مثلا دورف ها در شرق سرزمین میانه یه شهر جدید بسازن یا این که تو دوران پنجم الف ها برگردن به سرزمین میانه یا یه شیطان دیگه در آردا طلوع کنه

ما داستان رو تا جایی که تالکین نوشته میخونیم و به بقیش کاری نداریم و میگیم "به خوبی و خوشی تا آخر عمر زندگی کردن " :-?

خوب آردا هم مثل هر دنیایی ادامه داره و باید توازنش رو حفظ کنه پس موجودی درش منقرض نمیشه :-?

(حد اقل من که این طوری فکر میکنم )

آردا دنیای تالکینه و ایشون هم خواسته ما فقط این قدر ازش بفهمیم

موافق نیستید ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Witch-King

منبعی هست که بگه فقط یه بالرگ بیشتر اونجا نبود ؟ خوب بالرگ رو بزار کنار شاید در تاریکترین جا ها اهریمن های دیگری بوده باشه ودورف ها که علاقه به کندن دارند یکی از این اهریمن ها رو بیدارکرده و موریا به دست اونها نابود شده

منبع که خود تالکین و کتاب های اونه. همه جا ذکر شده که فقط 5 (البته بعضی جاها بیشتر گفتن ولی حداکثر از 7 تا بالروگ بیشتر نمیتونه باشه) بالروگ وجود داشت. 2 تا از اون ها در نبرد گوندولین کشته شدن. بقیه هم در جنگ خشم و اواخر دوران اول کشته شدن فقط یکی موند که اون هم بلای جان دورین بود که به وسیله ی گندالف کشته شد. پس این احتمال وجود نداره.

راجع به موجودات دیگه فکر نکنم دیگه موجودی به این قدرتمندی در سرزمین میانه مونده باشه. بالروگ ها که همه کشته شدن. اژدهایان هم که احتمال میره نسلشون منقرض شده باشه فقط میمونن اورک ها و گابلین ها که اون هام بعد از نابودی و اسارت اربابانشون یعنی سائورون و ملکور دیگه دل و جرات نبرد نداشتن.

ویرایش شده در توسط Assassin Creed

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

عزیزان این مباحث کلا در صورتی صحیح واقع میشه که نویسنده برای شما این حق رو گذاشته باشه که ادامش بدین . چون این موضوع اجازه داده شده و جای کار زیاد هست پس هیچ کس توی جواب دادن کم نخواهد آورد . چرا؟ چون :

1- افسانه ها خیالی اند و ما در تصورات خودمون اونها رو واقعی فرض میکنیم تا از تجسمشون لذت ببریم . بنابر این ادامه یک افسانه در ذهن هر کس ممکنه متفاوت عمل کنه .

2- چنین بحثی غلطه چون ما اطلاعات کافی و وافی از تطابق دنیای خودمون با آردا (مثلا نحوه تغیرات جغرافیایی در ادوار بعد از دوران سوم ) نداریم .

3- فرض کنیم دنیای خودمون مطابق آرداست . اطلاعات کافی هم داریم . اما یک منبع تحقیق در مورد یک نسل جوابگو نیست . پس باید سراغ چندین منبع از جمله افسانه های اسکاندیناوی ، شرق دور ، بین النهرین و ... بریم . در این منابع قابلیت ها و ضعف های هر نژاد به طور متفاوتی مطرح شده . مثلا دیوها در افسانه ایرانی از خورشید نمیترسند (فولاد دیو وسط روز با رستم کشتی گرفت ) ولی در آردا اورک ها و گابلین ها تا به حد مرگ از خوزشید و نورش میترسند . پس این تضادها اجازه ادامه کار رو نمیده .

حالا خودتون فکر کنید : فایده این تاپیک چیه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

نمی دونم چی شد بهشون

فقط الانه افتادم یاد تورین که بعد اون همه بدبختی می میره و به شدت اشک آلود شدم

:-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

به نظرم به توجه به سرنوشت تراژیک سرزمین میانه در دوران سوم و سلطه انسان ها، دورف ها هم مثل دیگر نژادها مخفی میشن و در خفا، فراموش میکنند و فراموش میشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

به نظرم به توجه به سرنوشت تراژیک سرزمین میانه در دوران سوم و سلطه انسان ها، دورف ها هم مثل دیگر نژادها مخفی میشن و در خفا، فراموش میکنند و فراموش میشن.

یا به قول استاد مراد فرهاد پور تبدیل بشن به موجودات هالیوودی...بدون هیچ پیچیدگی شخصیتی...مثل هفت کوتوله سفید برفی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

یا به قول استاد مراد فرهاد پور تبدیل بشن به موجودات هالیوودی...بدون هیچ پیچیدگی شخصیتی...مثل هفت کوتوله سفید برفی

دقیقاً. و این سرنوشت دیگر موجودات سرزمین میانه نیز هست در عصر سلطه انسان و حد فاصلی میان دنیای اساطیری و عصر مسیحیت در فرهنگ فولکلور اروپا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

فراموش می شن ... عجب حرف غم انگیزی بود تو افسانه مرلینم برای اینکه شر " مپ " رو بخوابونن مرلین گفت فراموشش کنن ...

ولی به نظرم دورفا رفتن پی زندگیشون البته نه مثل گذشته ها ، خب هم تورین از دنیا رفت :-) هم خیلیاشون کشته شدن ... جمعیتشون کم شد ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گاندولف خاکستری

دورف ، چطور مگه؟ پس آدم های کوتوله رو نمیبینی، هنوز هم تو دنیای ما هستن و با کوشش زیاد و البته عمر کوتاه تر، دقت کن مثال هایی رو میبینی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

دورف ، چطور مگه؟ پس آدم های کوتوله رو نمیبینی، هنوز هم تو دنیای ما هستن و با کوشش زیاد و البته عمر کوتاه تر، دقت کن مثال هایی رو میبینی

]

خوب کوتوله های ما با دورف ها خیلی فرق دارن آخه این چه استدالی ه؟!

دورف ها به نظرم همیشه خرد بودند!!!

ینی بیشتر مواقع جلوفرزندان ایلوواتار شان کمی داشتند .. به خصوص در مقابل الدار!

و تو دوران اول هم کمتر پیدا بودند که البته این برمیگرده به خلق و خوشون و بیشتر تو کوه ها بودن و ناپیدا و با بقیه کاری نداشتند! بعد افول نخست زادگان هم .. درکل تو جنگ حلقه .. خیلی کم بودند! و تنها منزل گاهشون طرفای شمال (یادم نیست! و کامل نخوندم! :دی) بود فکر کنم! و بعد از دوران سوم میرن پی زندگی خودشون .. میرن تو کوه ها و زندگیشین رو از انسان ها که حالا تو سرزمین میانه حکم فرما بودن جدا کردند و به نظرم تو دوران دوران چهارم و وارثان ال سار تبدیل به یه نژاد فراموش شده میشن و کم کم افول میکنن ...

اما در باره سرنوشت خودشون به نظرم سخته نظر دادن چون من که چیزی دربارش نخوندم و فقط میدونم میرن به منزلگاه های اصلی خودشون تو کوه ها و توسط انسان ها فراموش میشن!

و بیشتر از همه این فرضیه ها با جناب Light king موافقم!

فقط در این حد میدونیم!

حالا بیایم هی کنکاش کنیم که مثلا آزدهایی میاد چیزی میشه و.. اینا میشه ادامه دادن داستانی که به وسیله نویسندش تموم شده!

البته میدونیم که استاد قصد داشته دوران دیگری هم بنویسه که بزرگان بهتر میتونن توضیح بدن و تا اون حد میدونم که چیز تراژدی ای بود!!!

ما اینجا داریم درباره دنیای تالکین بحث میکنیم .. شورا خردمندان واسه جاهای مبهمشه!

در این باره که چیز مبهمی وجوود نداره ! داره؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...