رفتن به مطلب

Recommended Posts

dain

من تا اونجایی که یادمه فقط حدود هفت بالروگ وجود داشته که بیشترشون هم در جنگ خشم مردن و من فکر میکنم‌ فقط یک بالروگ مونده بوده که اونم در موریا خوابیده بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

والا من از هیچ چیزی بعد از بازگشت نواده ی ثورین سوم خودسنگی به موریا اطلاع ندارم.....

ولی حتمالا سخنان بزرگان بالا سرم درسته.

ویرایش شده در توسط DAIN ll IRONFOOT

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

نتیجه ی قطعی در این مورد نمیشه گرفت اما با نگاه دقیق به آفرینش دورف ها توسط آئوله... من احتمالات رو دسته بندی کردم:دی البته همونطور که الوه گفت فن فیکشن درست میشه :|

1-نزد آئوله برگشتن(با توجه به بازگشت همه ی موجودات به منشاء آفرینش)

2-به تالار های ماندوس رفتن(البته فکر کنم بعد از ورود دورف ها به تالار های ماندوس والار با یه دیوار هفت متری،تالار ها رو به دو بخش الفی و دورفی تقسیم کنن :|

3-مدت ها،بدون اینکه کسی از وجودشون خبر دار بشه در اعماق کوهستان ها زندگی کردن. و هنوز هم دارن به زندگی ادامه میدن :)

4-آمیختنشون با انسان ها اصلا با عقل جور نمیاد :|

5-انسان ها برای رسیدن به خواسته های خودشون با دورف ها وارد جنگ شدن و درنتیجه ی یک نبرد،دورف ها نابود شدن.

6-دورف ها تا مدتی در آردا زندگی کردن و به مرور نسلشون منقرض شد :|

باید یه سرنوشت مبهم داشته باشن. :)

ویرایش شده در توسط The secret wizard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تکاور شمال

من فکر کنم هنوز دارن کنار ما زندگی می کنن :)

تو کوه کنار خونمون سوراخ سنبه هایی هستش فکر کنم اونجان

یا شایدم به خاطر اینکه دورف ها خیلی کم ازدواج می کردم و دیر به دیر نسلشون منقرض شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

یا شایدم به خاطر اینکه دورف ها خیلی کم ازدواج می کردم و دیر به دیر نسلشون منقرض شده

نظر من هم همینه....

جمعیت دورف های زن خیلی کم بوده....

از طرفی دورف های زن نقش قابل توجهی رو توی جوامع کوتوله ها ایفا نمی کردن....

تا جایی که تالکین بین این همه دورف قفط یه دورف زن نام می بره که اونم دیس ((دختر ثراین دوم - خواهر ثورین و فررین - مادر فیلی و کیلی)) بوده که نام بردنش هم به خاطر حضورش توی خانواده ی سلطنتی بوده....

از طرفی اگه به تولد ها هم توجه کنین به این نتیجه می رسین که دورف زن خیلی کم به دنیا می اومده...

در بین فرزندان داین اول سه پسر ((ثرور- فرور- گرور))

در بین فرزندان ثرور یک پسر ((ثراین دوم))

در بین فرزندان فاندوئین دو پسر ((بایلین - دوالین))

در بین فرزندان ثراین دو پسر و فقط یه دختر

در بین فرزندان دیس فقط دو پسر ((فیلی - کیلی))

تازه بقیشون هم همش فقط یه پسر داشتن که لازم نبود بگم.

بعدشم ادغام نژادی هم هست..............

.ما انسان ها هم در وهله ی اول این شکلی و اینقدر پیشرفته نبودیم..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
king.nezgul

به نظر من دورف ها در طی زمان با انسان ها امیخته شدن همین ادمایی که کوتوله هستن و دست های پهنی دارن نسلشون از دورف هاست

اصلا فکر کنم کوتوله بودن وجود داشته تا این که دورف ها با ما امیخته شدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torain

از کجا انقدر مطمئنید که دورف ها وجود ندارند اون ها بعد از جنگ حلقه به سراسر نقاط اروپا و شمال و مرکز اسیا کوچ کردند و نسل خودشون رو گسترانیدند همین دو سال پیش انسان های کوتوله ای(دورف ها)در زیراب مازندران پیدا شدند که همه خصوصیات دورف ها رو داشتند مثلا اون ها شامل مو های زیادی بودند که حتی صورتشون هم دیده نمی شد بعدم اینکه اونها رو کارگران تونل توی غار های کوچیک کوه پیدا کردند یعنی اینکه دورف ها هنوز هم وجود دارند و دارند زندگی می کنند تازه ادرسش رو هم دارم برید ببینید http://www.aparat.com/v/7SvBZ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain

راستش تا اونجایی که میدونم دورف ها علاقه خاصی به صنعت و طلا و آهنگری داشتن و زیاد اهل ازدواج و اینجور چیزا نبودن حتی زناشون هم تو کار صنعت بودن پس زیاد زاد و ولد نمیکردن.شاید به همین خاطر نسلشون کم کم از بین رفته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mostefaa

باعرض خسته نباشید بر همه.

بنظر بنده بعد از کشته شدن سپر بلوط انسانهایی که علاقه زیادی به پول داشتند به کوه هحمله کردند و اربور را تصرف کردند زیرا دورف های زیادی در انجا نبوده طبق فیلم هابیت

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح اندازه فونت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Hamed Sooffee

باعرض خسته نباشید بر همه.

بنظر بنده بعد از کشته شدن سپر بلوط انسانهایی که علاقه زیادی به پول داشتند به کوه هحمله کردند و اربور را تصرف کردند زیرا دورف های زیادی در انجا نبوده طبق فیلم هابیت

تو نسخه اکستندد اینجوری نیست به هر حال کتاب مهمه

تعدادشونو نمی دونم ولی زیاد بودن چون چند سال بعد همزمان با حمله سائرون به میناس تیریت شرقی ها به دیل و اره بور حمله می کنن که داین کشته می کشه پسرش جای اونو می گیره بعد از اون از انسان ها فاصله می گیرن و کم کم نسلشون منقرض میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain

راستش دورف ها زیاد اهل زاد و ولد نبودن و فقط به فکر طلا بودن.بنابراین احتمالا کم شدن.ضمنا این فرضیه هم بعید نیستاا چون تا دوران سومم کسی زیاد از دورفا خبر نداشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ

منقرض شدنشون که غیر ممکن هست

چون گفته شده بعد داگور داگورات به آئوله تو ساخت آردا کمک میکنن

پس میشه نتیجه گرفت که منقرض نشدن

آمیخته شدن با انسان ها هم که غیر ممکن تره چون تو کل تاریخ آردا یه دورف هیچوقت با یه آدم ازدواج نکرد

اصلا فک کنین که کی با یه توده پشم ازدواج میکنه ؟؟!!؟!

اما نظر من :)

بی شک به صورت مخفی دارن زندگی میکنن و تو معادنشون دارن دنبال طلا و ... میگردن و دور از چشم همه هستن

مثل بعضی نژاد های دیگه مثل انت ها

البته هرگز نشه فراموش که اونا هم داشتن رو به زوال میرفتن پس احتمالا جمعیتشون الان خیلی کمه اما منقرض یا آمیخته نشدن و فقط به خاطر دشمنی هاشون یا هر چیز دیگه زیر کوه به زندگیشون ادامه میدن ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
داین پا آهنین

گفته می‌شود که دورین هفتم (آخرین) ، موریا را باز پس گرفت و شکوه اصلی خازاد-دووم را دوباره با آن بازگرداند. دورف‌ها در آنجا زندگی کردند تا اینکه دنیا پیر گشته و عمر نژاد دورین نیز به پایان خود رسید.»

(دانشنامه واليمار، مدخل "دروف")

طبق این نوشته معلوم میشه نسل دورف ها به مرور زمان کمتر شده تا بالاخره به طور کامل از بین رفتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

توى نبرد داگور داگورات گفته ميشه انسان ها، الف ها و دورف ها توى اون نبرد حضور دارن و بعد از جنگ كمك به التيام زخم هايى كه ملكور و سائرون به آردا زده بودن ميكنن. پس شايد بشه گفت كه منقرض نميشن، به نظرم مردم فكر ميكنن كه منقرض شدن، درواقع براى ساليان طولانى پنهان ميشن و تبديل و افسانه و اسطوره ميشن. البته داگور داگورات يا نبرد نبردها رو استاد توى كتاب هاشون نيوردن و جزو دست نوشته ها بوده كه توى كتاب تاريخ سرزمين ميانه اومده. من كه به شخصه اين داگورداگورات رو قبول دارم.

ویرایش شده در توسط Peredhil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...