رفتن به مطلب
Tom Bombadil

معرفی و بررسی فانتزی ها

Recommended Posts

پرنسس سلنا

نام کتاب: پایان این تاریکی ما همه می میریم

نام جلد اول: شکارچی باد

نویسندگان: ایرن عسگری و مانی صحراگرد

ناشر: ایران بان

سال نشر:1392

فکر می کنم خلاصه ای که از کتاب در روزنامه ی بهار چاپ شد و من با خوندن همون نوشته بود که رفتم سمت این کتاب کافی باشه برای معرفی اون:

«روزی می‌آید... خانه‌های ما بر ستون کلمات ساخته می‌شوند...»

ایلیاث

کتاب با این عبارت شروع می‌شود و این‌گونه ما وارد سرزمینی می‌شویم که نه می‌دانیم در کجای زمین قرار گرفته، نه در چه زمانی. سرزمین «مارن» در تاریکی بدونِ آتش و نور روزگارش را سپری می‌کند. سرزمینی با بی‌شمار سمبل‌های کهن. شخصیت‌های داستان با اسم‌های عجیب و نامتعارفشان در ابتدای داستان به ظاهر آدم‌هایی هستند معمولی هم‌چون ما. با شخصیت‌هایی متفاوت و ویژگی‌های رفتاری خاص خودشان. اما در میانه‌ داستان کم‌کم درمی‌یابیم که این آدم‌ها آن‌قدرها هم شبیه دیگر انسان‌ها نیستند. آن‌ها هریک نژادی دارند (به همراه قدرت‌های بی‌شماری که پس از سال‌ها سکون مطلق دوباره بیدار می‌شوند)، بعضی آب هستند و بعضی آتش، فلز هستند و خاک، نور، رنگ و صدا... و باد که‌نژاد گمشده‌ای ا‌ست و فراموش شده در دهلیزهای تو‌در‌توی تاریخ باستانی «مارن». داستان به صورت خطی روایت نمی‌شود. روایت‌ها مدام پس و پیش می‌شود. راوی یک‌نفر نیست و مدام تغییر می‌کند. زمان درهم ریخته است و قرار دادن ترتیب اتفاق‌ها برعهده خواننده است تا با پس و پیش‌کردن مدام حوادث و روایت‌ها، حقیقت داستان را کشف کند. این‌گونه داستانِ کتاب در ژانر فانتزی تعریف می‌شود. داستانی که اگرچه‌زاده تخیل محض است، در بستری منطقی اتفاق می‌افتد و مکانیسمِ تمامی حوادث معنایی دارد که با کشف قوانین حاکم بر آن‌ها به آن خواهیم رسید. میانه‌ روایتِ اتفاق‌‌های اصلی داستان با هشت خواب روبه‌رو می‌شویم.

به همه پیشنهاد می کنم هر چه زودتر این شاهکار فانتزی ایران رو بخونن.

post-2399-0-59261800-1374571274_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لینک دانلود

مجموعه های خوبی معرفی کردی.فقط من بیشتر از آشیانه افسانه و قلب جوهری بیشتر وشم اومد.البته فلب حوهری رو از افق خریدم به دلیلی کپی رایت و غیره.

کاش جنگاورانجلن رو هم میذاشتی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

نویسنده: سامانثا شنون

9fo8tn26j3ji2312507e.jpg

اکنون سال 2059 است. چندین شهر بزگ دنیا تحت کنترل نیرویی امنیتی که نهال خوانده می شود هستند. پیج ماهونی در دنیای زیرزمینی نهال لندن، بخشی از سلولی که به نام هفت مهر شناخته می شود کار می کند. کاری که او انجام می دهد غیر طبیعی است: جستجو برای اطلاعات از طریق ورود به ذهن دیگران. پیج یک رویانورد است، نوعی کمیاب از روشن بین ها، و در این دنیا، روشن بین ها صرفا برای نفس کشیدن مجبور به خیانت هستند.

اما وقتی پیج دستگیر و زندانی می شود، با قدرتی حتی پلیدتر از نهال مواجه می گردد. زندان روشن بین ها یک شهر جداگانه است، آکسفورد که دو قرن پیش از روی نقشه پاک شده و اکنون توسط نژادی قدرتمند از دنیایی دیگر کنترل می شود. این موجودات، رفایم، برای روشن بین ها به عنوان سرباز در ارتششان ارزش زیادی قائل هستند.

پیج به یک نگهبان رفایت، واردن، که مسئول مراقبت و تعلیم او است واگذار می شود. دشمن طبیعی پیج. اما پیج اگر می خواهد آزادیش را به دست بیاورد، باید چیزی از ذهن و انگیزه های مرموز او را بفهمد.

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح شکل نوشتار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایلواتار

اکثر آثاری را که معرفی نمودید را مطالعه کرده ام و زیبایی آثار را تایید میکنم ولی می خواستم مجموعه کاراموز رنجر راهم معرفی کنم که مجموعه بسیار خوبی برای مطالعه است ولی متاسفانه نمی توانم اطلاعات لازمه را ارائه دهم چرا که خود فقط PDFآن را مطالعه کرده ام که برای دانلود موجود است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

من حاضرم با اجازه تون دوتا از مجموعه های دارن شان رو به طور کامل معرفی کنم اجازه هست؟

یه سئوال عطش مبارزه هم جزو اثار فانتزی محسوب میشه؟ و اینکه فیلمی که از روش ساخته شده جزو اقتباس های وفادارانه محسوب میشه؟ یا تغییرات زیادی دارن؟

ویرایش شده در توسط Elendil the light

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

من حاضرم با اجازه تون دوتا از مجموعه های دارن شان رو به طور کامل معرفی کنم اجازه هست؟

یه سئوال عطش مبارزه هم جزو اثار فانتزی محسوب میشه؟ و اینکه فیلمی که از روش ساخته شده جزو اقتباس های وفادارانه محسوب میشه؟ یا تغییرات زیادی دارن؟

خب این کارتون پسندیده هست و قابل تشکر :)

اما خب این تاپیک برای معرفی کوتاه و گذراست در مورد کتب فانتزی که تنها به کاربران یه اطلاعات کوچیک بده در مورد کتاب مورد نظر

اما خب اگر نقد یا نوشته ی طولانی داشته باشید در مورد هر کدوم از دو کتاب فوق می تونید به این دو تاپیک مراجعه کنید :)

که به طبع بررسی و بحث های کامل و اساسی توشون انجام شده :)

تاپیک دارن شان

تاپیک عطش مبارزه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ROBIN

خیلی خوبه این تاپیک!:x دستتون درد نکنه.

من مجموعه های هری پاتر- آرتمیس فاول -قدرت پنج نگهبان- پرسی جکسون- سیپتیموس هیپ -پندراگن- نارنیا -آتش دزد و...

رو مطالعه کردم همه در نوع خودشون مجموعه های خیلی زیبایی بودن.

توصیه میکنم وقت کردین بخونیدشون.

ویرایش شده در توسط ROBIN

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

در حد یک ایده بگم حالا که دارید کارهای برتر جهان رو معرفی می کنید بهتره به نسل جدید نوشتار هم توجه بشود

داستان های کمیک و مانگا نسل جدید کتاب هستند. با این که مرز بسیار مشخصی بین کمیک و کتاب وجود دارد و بی شک خیلی از داستان های کمیک حتی توانایی تبدیل شدن به کتاب خطی را ندارند هنوز خیلی ها این نسل را به عنوان کتاب های واقعی در نظر نگرفتند. (ایران هم که از همه جای جهان صد سال عقب تره!)

میگم چه طور کمی هم به معرفی این داستان ها و نویسنده ها بپردازیم 

نویسنده هایی مثل استن لی یا ایریچو اودا هیچی کمتر از نویسنده های دیگه ندارند و کارهاشون به همون اندازه هیجان انگیزه(تاکیدم بر روی برترین هاست نه داستان های دو هزاری!) 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

کتاب جزیره ی افسونگران

نویسنده فریبا کلهر

نشر تکا

در شبی سیاه و تیره،در دهکده ی باران،دختری به دنیا آمد که چشمانی عسلی،پوستی گندمگون داشت.پدرش اورا در پوست شیر پیچید و از خداوند خواست که دخترش همانند شیر،شجاع و بی باک باشد.

مرغ آمین که از فراز خانه می گذشت دعای پدر را شنید و گفت:آمین!

مادر گفت:خوب است شجاعت و دلاوری با خردمندی همراه باشد.خداوندابه دختر من دانایی و 

خردمندی ببخش.

اما مرغ آمین،که از فراز خانه گذشته بود دعای مادر را نشنید.

اینگونه،دخترک،داناک نامیده می شد،دلاور ترین دختر دهکده ی باران شد،اما...

(کتاب خیلی جالبیه اگه فرصت کردید حتما بخونید)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نارس_آرتین

سه گانه ی دیابلو:جنگ گناه

نویسنده :ریچارد ناک

جلد اول :حق ذاتی

مترجم:بهداد احمدی

جلد دوم:فلس های مار

مترجم:یاسمن میرزاپور

جلد سوم: پیامبر پنهان

مترجم:یاسمن میرزاپور

خلاصه داستان:

سه هزار سال پیش از سقوط تریسترام، الدیزیان، پسر دیومد، کشاورزی ساده در دهکده‌ی سرام بود.
الدیزیان راضی از زندگی ساکت و آرام خود، با هراس شاهد اتفاقات تاریکی است که اطراف او به سرعت در حال وقوع است.وی به خاطر اتهام دروغین قتل دو مبلغ مسافر، مجبور به فرار از سرزمین مادری خود و آغاز سفری می‌شود تا بتواند بی‌گناهی‌اش را ثابت کند.
در اوج وحشت، او شاهد ظهور نیروهای عجیب و جدیدی در خود است- نیروهایی که تا به حال هیچ انسان فانی حتی در رؤیا نیز ندیده است. اکنون....

نظر شخصی من در مورد این سه گانه:

داستان پیش رو توسط یک نویسنده خوب و حرفه ای به نام ریچارد ناک نوشته شده بنابراین برای طرفداران فانتزی و کسانی که به کتاب خواندن علاقه دارن مجموعه ی مناسبیه.
من درحال حاضر جلد سوم این مجموعه  به نام پیامبر پنهان رو شروع به خوندن کردم و اینطور بگم که داستان جذاب و گیرایی داره با شخصیت های متفاوت و توصیفات خوب و روایت جالب هرچند که کاراکترهای داستان عمق ندارن و سطحی هستن، شاید بزرگ ترین ضعف کار همینجا باشه.
مسلما ریچارد ناک نویسنده ی قابل و تواناییه اما از اونجا که به دستور کمپانی های مختلف بازی سازی کتاب می نویسه تا تبدیل به بازی بشن نمی تونه با تالکین و بزرگان مقایسه بشه.

در ضمن کتاب یه مقدار خشنه.

کتاب هم توسط انتشارات آذرباد ترجمه و توزیع شده که می تونید با پست رایگان از طریق سایت انتشارات تهیه کنید:

http://azarbadpub.ir/product/50

25626493._UY630_SR1200,630_.jpg

The_Veiled_Prophet.jpg

Scales_of_the_serpent.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

اگه میشه مجموعه کتاب های بارتیمیوس رو هم به طور کامل معرفی کنید 

من خودم به تازگی جلد اول این مجموعه رو خوندم و داستانش برام بسیار دلچسب بود 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...