رفتن به مطلب
Aslan

جنگ بین الف ها و انسان

Recommended Posts

Aslan

درود بر انسان های آزاد و الف های با خرد

راستش از اسم تاپیک مشخصه که می خوام یه جنگ تمام معنا بین انسان ها و الف ها رو راه بندازم پس اول نژاد خودتون رو مشخص کنید :دی :دی

البته به جد نگیرید شوخی کردم و جهت مزاح بود !!

حقیقتش می خواستم یه بحث جالب داشته باشیم پیرامون این که ایا الف ها و انسان ها واقعا در جنگ و یا نزاح بودند ؟؟؟

در واقع از زمانی که ابجی گالادریل و داش ارون بر علیه داش ت.ت جنگی بین الف و انسان راه انداختند خواستم ببینم ایا واقعا در اسطوره ها و داستان های دیگه بین الف ها و انسان ها ناسازگاری وجود داره !! ( با این که فکر کنم در دنیای تالکین بین الف و انسان درگیری آن چنانی پی نیامده )

البته تا جایی که بنده خاطرم هست الف ها و دورف ها در بعضی از موارد با یک دیگر سر ناسازگاری داشتند اما ایا انسان ها و الف ها نیز سر ناسازگاری با یک دیگه داند !!

خلاصه این که می خوام تو این تاپیک در این مورد بحث کنیم که ابا واقعا انسان ها و الف ها سر ناسازگاری با هم دارند !!

البته بحثی که می خوام شروع کنم فقط در حوضه ی دنیای تالکین نیست و بر اساس همین موضوع خواهشا دوستان الف و انسان جو گیر نشوند و در گیری هم پیش نیاد :دی

فقط می خوام بدونم آیا الف ها و انسان ها سر ناسازگاری دارند ؟؟؟

این ناسازگاری به چه دلیله ؟؟؟

ارادتمند شما

ارباب شیر نارنیا !!

پ.ن :

باز خواهش می کنم که جنگی بین الف ها و انسان ها صورت نگیره !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arevandilyon Flagund

درود بر شما

خاندان ما که در دوستی با آدمیان پیشتازند! جد بزرگ فین رود فلاگوند به ما وصیت کرده هواشونو داشته باشیم !...از طرف خاندان فلاگوند صلح و صفا برقراره ! :D

ویرایش شده در توسط Arevandilyon Flagund

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
agarwaen

الف های تالکین عاقل تر از این بودند که بخوان با درگیر شدن با انسان ها خودشون رو به ورطه نابودی بکشونن :دی

اما همانطور که دوستان بهتر می دونند الف ها در فرهنگ قرون وسطا و ماقبل از اون موجوداتی پلید بودندغالبا به کارهای شرورانه می پرداختند پس می شه گفت حداقل الف ها بر علیه آدم ها اعلان جنگ کرده اند. به گفته کتاب موجودات خیالی بورخس در زبان آلمانی واژه alp به معنای کابوس است که ریشه آن به کلمه elf بر می گردد و از این واژه بخاطر اینکه تصور می شد کابوس بوسیله الف ها ایجاد می شود استفاده می کردند.

گرچه بین الف های تالکین و اون الف ها تومنی هفت صنار فرق معامله است.

ویرایش شده در توسط agarwaen

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mou

خب انسان ها نسبت به زیبایی ،دانایی و عمر جاودانه الف ها حسادت می کنند و حسادت منشا درگیری و کدورت ونزاع است

احساس می کنم الف ها به انسان ها ،عاقل اندر سفیه می نگرند ومثل بابا ومادر های خودمون پشت سر هم امر ونهی می کنن :دی و این باعث خورد شدن اعصاب انسان ها می شود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
khazad-dum

من هم موافقم انسان ها همیشه میخوان که بهترین باشند و الف ها با خرد وعمر بی پایانشان باعث برانگیخته شدن حس حسادت شده وممکن است درگیری هایی به وجود اید که در دنیای تالکین به ان اشاره ی زیادی نشده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

اگر منظورت به شکلی کلی هست در افسانه ها که جستجو کنی و مته به خشخاش بگذاری می تونی دو دسته الف پیدا کنی. دسته ای که انسان ها از اونها دل خوشی نداشتن و به تصورشون مسئول خرابکاری و آزار بودن و دسته ای که الف های مهربونی تلقی می شدند و حتی گهگاه به کمک انسان هم میومدن. تالکین به نوعی بیشتر به دسته ی دوم نظر داشت گو این که الف های او هم جایز الخطا هستن. و در عین حال می بینیم که تبار انسان ها -مثل نومه نور- وقتی دچار غرور میشن به جایگاه الف ها حسادت می کنن. اصولاً انسان به طول عمر بیشتر علاقه داشته و داره. فصل سقوط نومه نور رو بخون. نکات جالبی داره :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arevandilyon Flagund

آره ، نومه نوری ها موهبت مرگ رو درست درک نکردن ! اساسا این مسئله ایه که خیلی توی سیلماریلیون مهمه و درضمن استاد تالکین فهمیدنش رو بیشتر به عهده خواننده گذاشته و زیاد توضیح نداده! مرگ هدیه بزرگ ایلوواتار به آدمیان !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

سلام شما گفتید فقط داخل کتاب های تالکین نیست درسته؟

من توی یکی از کتابام خوندم که جنگ کوتاهی میان الف ها وانسان ها درگرفت که خب مسلما برندش ادما بودن والف ها فرار کردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Turambar.

قطعا انسان ها پیروز میشدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

قطعا انسان ها پیروز میشدن

نه مطمئن نباشید چون به خاطر خیانت بعضی از الفها بود که انسان ها پیروز شدند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Turambar.

من از داستانی که میگی اطلاعی ندارم.شاید ظرافت الفی جلوی اورک ها کارساز باشه اما ...ظرافت و تفکر الفی تاب تحمل صلابت انسان وتدبیرش رو نداره

نه مطمئن نباشید چون به خاطر خیانت بعضی از الفها بود که انسان ها پیروز شدند

این داستان دقیقا چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

من از داستانی که میگی اطلاعی ندارم.شاید ظرافت الفی جلوی اورک ها کارساز باشه اما ...ظرافت و تفکر الفی تاب تحمل صلابت انسان وتدبیرش رو نداره

این داستان دقیقا چیه؟

داستان توی کتاب خیلی قدیمی که الان وجود نداره بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

درود خوب تکلیف ما چیه که نه به انسان ها علاقه داریم نه به الف ها ؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

درود خوب تکلیف ما چیه که نه به انسان ها علاقه داریم نه به الف ها ؟؟؟

خب شما به چی علاقه دارید

این تاپیک مال انسان ها والف هاست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

اگه بخواد جنگی بین الف ها و انسان ها به وجود بیاد دلیلش خودخواهی و از خودراضی بودن الف هاست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

اگه بخواد جنگی بین الف ها و انسان ها به وجود بیاد دلیلش خودخواهی و از خودراضی بودن الف هاست.

درسته الف ها خیلی از خود راضی هستن خائنم اضافه کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

خب شما به چی علاقه دارید

این تاپیک مال انسان ها والف هاست

این جنگ کی قراره انجام بشه ؟

الف ها که سرزمین میانه رو ترک کردن !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

این جنگ کی قراره انجام بشه ؟

الف ها که سرزمین میانه رو ترک کردن !

این جنگ انجام شده قبلا

اما این تاپیک فقط مال سرزمین میانه نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

سلام و درود

به نظرمن الف ها زیاد از عمرشون راضی نبودن و اینو میشه از جملات کتاب فهمید

اونا اصولا هیچ وقن نمیمیرن حتی وقتی کشته میشن روحشون نمیمیره و مدت طولانی انتظار میکشن و همین اونارو ناراحت میکنه و انسان ها از نعمتی به نام مرگ برخوردارند ولی....

اونا خدشون عمر طولانی رو دوست داشتند و نومه نوری ها که عمرشون بیشتر بوده خودشون بالاتر میدیدن که به علت غرور شکست رو احساس کردند

ولی الفا هم آرزو داشتن مثل انسان ها بشن برا همین کمی بینشون احساس حسادت سایه انداخته بود

و اگه بینشون چیزی بود به این دلایل رخ میداد و البته در مواقعی هم کاراشون

مثلا ثرندوئیل به دورف های اربور کمک نکرد و به حا خودشون رها کرد و تا سال ها بین اونا کدورت بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
fallkon

چرا جای دورمیرید الان تو همین تاپیک سر الفا با آدما دعواست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

ما که دعوایی نداریم ولی فقط کافیه یه الف ببینم :| این بلا رو سرش میارم :Ring:

پ.ن: شوخی کردم دوستان الفی جدی نگیرید :|

ویرایش شده در توسط blackhole

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Yavanna Kementári

خب من بعنوان یه نیم الف دم هر دو طرف و می بینم...درمورد آدما به علت میل شدیدشون به جاودانگی و خب اینکه منم اگه بودم دلم می خواست یه بارم که شده به آمان برم و همین طور اشتیاق به دونستن همه ی اون چیزایی که الف ها و والار می دونن حسادت به الف ها به وجود اومد و همون هم باعث سقوط نومه نوری ها شد...الف ها هم بنده خداها زیاد عمر می کنن و تبعا با وجود این همه اتفاقات دردناک اعصاب براشون نمی مونه!!..و بی شوخی موندن و دیدن و رنج بردن و این که چاره ای جز زنده موندن تا یه زمان نامعلوم نداشته باشی خیلی دردناکه و از طرف دیگه اون ها دلیل بعضی از رفتار های آدم ها رو درک نمی کردن و بجز اداین بقیه رو خیانتکار به خودشون و موجودات بدوی حساب می کردن...الف ها غرور داشتن و غرور انسان ها به نظرشون چیز مسخره ای میومد..البته نه همه شون...این شاید دلیل دشمنی های گاه و بی گاهشون باشه با این وجود الف ها و آدم ها دشمنی ریشه ای ندارن و به ضرورت می تونن حتی باهم متحد هم باشن و این بستگی به مسیری داره که انتخاب می کنن..خیر یا شر. که این دومی و بیشتر آدم ها انتخاب می کنن..تو داستان که الف ها یا ممتنعن یا خیر...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

من اين تايپك رو الان ديدم...!

موضوع جالبيه فقط وقتي پست هاي قبلي رو ميخوندم،اكثرا از غرور الف ها صحبت شده بود و انسان ها رو برتر نشون ميدادن.اينجا نميخوايم بدونيم كدوم برتره (خب مسلما الف ها ازنظر هوش،زيبايي و نوع خلقت،برتر از انسان ها بودن)در اين مورد شكي نيست.اما نميشه همه چيز رو در هوش و قيافه خلاصه كرد.شجاعت و وفاداري اي كه در انسان ها وجود داشته در الف ها ديده نميشده.در كل هر نژاد برتري هاي خودش رو داره از جمله مرگ براي انسان ها! بي خيال...

ميدونيد كه انسان موجودي زياده طلبه و خواسته هاي نامحدودي داره كه گاهي براي به دست آوردنش هر كاري ميكنه. مسلما اگر قرار بود جنگي بين الف ها و انسان ها به وجود بياد،انسان ها جرقه ي جنگ رو ميزدن.در اين مورد كه بگيم چه كسي پيروز ميشده،تصميم گيري سخته اما در صورتي كه انسان ها از صنعت جنگي استفاده بكنن،احتمال پيروزي وجود داره و در صورتي كه الف ها از موجوداتي مثل انت و نيرو هاي جادويي مثل فلود اسب ها استفاده كنن،پيروزي شون ممكنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

من اين تايپك رو الان ديدم...!

موضوع جالبيه فقط وقتي پست هاي قبلي رو ميخوندم،اكثرا از غرور الف ها صحبت شده بود و انسان ها رو برتر نشون ميدادن.اينجا نميخوايم بدونيم كدوم برتره (خب مسلما الف ها ازنظر هوش،زيبايي و نوع خلقت،برتر از انسان ها بودن)در اين مورد شكي نيست.اما نميشه همه چيز رو در هوش و قيافه خلاصه كرد.شجاعت و وفاداري اي كه در انسان ها وجود داشته در الف ها ديده نميشده.در كل هر نژاد برتري هاي خودش رو داره از جمله مرگ براي انسان ها! بي خيال...

ميدونيد كه انسان موجودي زياده طلبه و خواسته هاي نامحدودي داره كه گاهي براي به دست آوردنش هر كاري ميكنه. مسلما اگر قرار بود جنگي بين الف ها و انسان ها به وجود بياد،انسان ها جرقه ي جنگ رو ميزدن.در اين مورد كه بگيم چه كسي پيروز ميشده،تصميم گيري سخته اما در صورتي كه انسان ها از صنعت جنگي استفاده بكنن،احتمال پيروزي وجود داره و در صورتي كه الف ها از موجوداتي مثل انت و نيرو هاي جادويي مثل فلود اسب ها استفاده كنن،پيروزي شون ممكنه.

همونطور که خودتون نوشتید نمیخوایم توی این تاپیک بگیم کدوم طرف برتره؛ همینطور هم این چیزایی که در ادامه گفتید قرار نیست بحث بشه. موضوع اصلی تاپیک اینه

فقط می خوام بدونم آیا الف ها و انسان ها سر ناسازگاری دارند ؟؟؟

این ناسازگاری به چه دلیله ؟؟؟

همونطور که از متن پیداست توی این تاپیک قراره صحبت بشه آیا بین الف ها و انسان ها ناسازگاری هست و اگه ناسازگاری هست، علتش چی میتونه باشه...

نه اینکه بیایم برندگان دو طرف رو بنا به قدرت هاشون حساب کنیم و اینجور موارد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...