رفتن به مطلب

Recommended Posts

khazad-dum

کسی یه تقویم کامل از دورف ها داره ومی تونه روز های دورین چند سال اینده رو بنویسه؟ :D :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

چیزی از تقویم دورفها گفته نشده. دورفها چیزهای مربوط به خودشون رو به کسی یاد نمیدادن.

روز دورین اولین روز تقویم دورفهاست و روزیه که اولین هلال ماه در آخرين ماه پاییز دیده میشه. بنابراین یه تقویم قمری هست و مثل ماه های قمری ما حساب کردنش سخته و ماه باید رویت بشه!

ویرایش شده در توسط 3DMahdi
تصحيح جواب

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

«اولین روز سال جدید دورف‌ها…فقط می‌دانیم که روز اول آخرین ماه پاییز در آستانه‌ی زمستان است.» -فرهنگ نامه ی آردا

من هم مثل استاد مهدی فکر نمی کنم محاسبه ی این روز کار راحتی باشه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

امسال یکشنبه ششم آذر ماه بود که اتفاقا روز اول تقویم قمری هم بود و این پدیده نادریه و تو زندگی هر کسی دو سه بار بیشتر رخ نمیده.و سال بعد هم شنبه 25 آذره.اگه اشتباه میکنم لطفا بهم بگید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

امسال یکشنبه ششم آذر ماه بود که اتفاقا روز اول تقویم قمری هم بود و این پدیده نادریه و تو زندگی هر کسی دو سه بار بیشتر رخ نمیده.و سال بعد هم شنبه 25 آذره.اگه اشتباه میکنم لطفا بهم بگید.

پدیده نادری نیست، همیشه همینطوره! اول ماه قمری یعنی وقتی که هلال ماه رویت بشه و روز دورین هم مطمئنا اول یکی از ماه های قمری میشه. سال قمری 11 روز کمتر از سال شمسی داره. اگه امسال 6 ام بوده سال بعد 11 روز باید ازش کم بشه که میشه -5 {:دی} که یعنی میره تو آبان بنابراین ماه بعدی رو باید در نظر بگیریم. اگه 30 روز بهش اضافه کنیم میشه 25ام. سال بعدش هم احتمالا بشه 14ام و ... {به نظرم به بدترین شکل ممکن توضیح دادم!}

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

پدیده نادری نیست، همیشه همینطوره! اول ماه قمری یعنی وقتی که هلال ماه رویت بشه و روز دورین هم مطمئنا اول یکی از ماه های قمری میشه. سال قمری 11 روز کمتر از سال شمسی داره. اگه امسال 6 ام بوده سال بعد 11 روز باید ازش کم بشه که میشه -5 {:دی} که یعنی میره تو آبان بنابراین ماه بعدی رو باید در نظر بگیریم. اگه 30 روز بهش اضافه کنیم میشه 25ام. سال بعدش هم احتمالا بشه 14ام و ... {به نظرم به بدترین شکل ممکن توضیح دادم!}

بله،منظور من هماهنگ شدن آغاز سال دورفی با آغاز سال قمری بود که نادره و هر 27-36 سال یکبار رخ میده.شاید من بد توضیح دادم.

ویرایش شده در توسط Curunir-Poirot

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آهان! مشکل از چشمای من بود! فکر کردم شروع ماه قمری رو میگید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

وجه تسمیه این روز به روز دورین چیه؟ توی این روز اتفاق خاصی برای دورین (البته فکر کنم دورین پدر) افتاده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

کلا میگین روز دورین همون اولین روز سال قمری هستش. ولی هیچکس دقیقا نمیدونه اولین روز سال قمری کی هستش!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

خب چه اتفاقى افتاده كه روز دورين ميگن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لیدی گالادریل

روز دورین اولین روز سال دورفی هست که به اسم جد آنها دورین نام گذاری شده. سال دورفی مانندسال قمری بر اساس گردش ماه محاسبه میشود و بنابراین دارای 12 پریود است که هر کدام 4 دوره هفت روزه دارد که این یک مزیت به حساب می آید. بقیه تقویم های سرزمین میانه بر اساس تقویم خورشیدی هستند. بنابراین سال دورفی 10 یا 11 روز کمتر از سال خورشیدی سرزمین میانه دارد. به همین دلیل آنها هر سال تقویم خود را تنظیم میکنند تا با سال خورشیدی متناسب گردد بطوری که گاهی اوقات سالهای آنها سیزده ماه دارد و در عوض روز کبیسه، ماه کبیسه دارند. بنابراین وقتی لرد الروند  در مورد روز دورین صحبت کرد، دورفها اندکی تامل کردند تا زمان دقیق را بدست بیاورند و طبق محاسبات آنها آخرین روز از اولین ماه پاییز همان نقطه ای است که سال دورفی با سال خورشیدی مطابق میگردد.این هم یکی از راز و رمزهای دنیای تالکین :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

خب چرا به اسم دورین هست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لیدی گالادریل

این رو از قول جناب ورونوه میگم : چون دورف ها جناب دورین رو سرمنشا تاریخ میدونستند و ایشون هم جدشون بوده. به این نام، نامگذاری شده.

البته تو کتاب سیل هم نوشته که دورفها، دورین رو جاودان میدونستند. یکجورایی براشون جنبه مقدس داشته. بنابراین تقویم رو که نشانه یک ملت بوده به نام شخصیت برتر خودشوننامگذاری کردند. یک چیز دیگه هم هست. شاید پیشنهاد تقویم به این شکل توسط خود دورین بوده و پایه گذار تقویم ایشون بودن. تقویم گرگوری رو پاپ گرگوری تدوین کردند قبل از ایشون تقویم به نام سزار بود و البته میدونیم که پیشنهاد روز 11 دی برای سال نو میلادی توسط ملکه ویکتوریا داده شده که کاملا اشتباه هستش و اگه بخوام بیشتر در مورد تقویم میلادی توضیح بدم اشتباه دیگه در نامگذاری ماه ها هستش که ماه سپتامبر که به معنای هفتم هست در واقع ماه نهم میلادی هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...