رفتن به مطلب
3DMahdi

نظرسنجی: غم انگیز ترین رویداد تاریخ آردا کدام است؟

Recommended Posts

3DMahdi

سلام بلاخره بعد از چند ماه نظرسنجی arven روی سایت قرار گرفت.

از این به بعد نظرسنجی ها به صورت ماهانه روی سایت قرار میگیره. اگه پیشنهادی برای نظرسنجی دارد با پیغام خصوصی به من بدین.

به نظر شما غم انگیز ترین رویداد تاریخ آردا کدام است؟

1- احساس حقارت فارامیر در مقابل تبعیض دنه‌تور و آخرین تلاش نافرجامش

2- ازدواج تورین با نیه نور و مرگ تلخ آنها

3- مرگ غم انگیز مورون در آغوش هورین

4- شکست در نبرد اشکهای بیشمار

5- سقوط سهمگین گوندولین

6- قتل ناخواسته به‌لگ به دست تورین

7- کشته شدن فینگولفین در مقابل دروازه های آنگباند

8- جان دادن برومیر در راه دفاع از یاران حلقه

9- مرگ دهشتناک فینرود فلاگوند در دفاع از برن

10- کشته شدن تئودن در راه وفای به عهد

لطفا نظرتون رو درباره تمام گزینه ها به همراه دلیل بیان کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

بعد این همه مدت انتظار ... ;) اشک شوق مگه میذاره!

1- احساس حقارت فارامیر در مقابل تبعیض دنه‌تور و آخرین تلاش نافرجامش : حس واقعا بدیه ، اما خیلی غم انگیز نیست .

2- ازدواج تورین با نیه نور و مرگ تلخ آنها : من از این ماجرا خیلی تحت تاثیر قرار نگرفتم و هرگز نتونستم برای تورین دلسوزی کنم .

3- مرگ غم انگیز مورون در آغوش هورین : این صحنه واقعا ناراحتم کرد ، شاید اگه مورون عاقلانه رفتار میکرد و انقدر مغرور نبود بیشتر براش افسوس میخوردم .

4- شکست در نبرد اشکهای بیشمار : من به این گزینه رای دادم ، چون خیانت ، شکست شاهان ، نابودی امید و ... همه یک جا جمع شده ، واقعا بغضم میگره وقتی این فصل رو میخونم ، هیچ قسمت متن کتاب ها رو به اندازه این فصل نخوندم .

5- سقوط سهمگین گوندولین : رقیب خوبی برای گزینه بالا بود ، کشته شدن آخرین پادشاه ، اکتلیون ، گلورفیندل و ....

6- قتل ناخواسته به‌لگ به دست تورین : به لک نباید به دنبال تورین میرفت ، افسوس من برای بخت سیاه کمانگیر زیاده ، اما نمیدونم شاید بلک عاشق تورین شده بوده .

7- کشته شدن فینگولفین در مقابل دروازه های آنگباند : واقعا تاثر بر انگیزه ، با سقوط گوندولین مشترکا در جایگاه دوم قرار میگیره .

8- جان دادن برومیر در راه دفاع از یاران حلقه : اون تاوان گناه خودش رو میداد ، پس زیاد افسوسش رو نمیخورم .

9- مرگ دهشتناک فینرود فلاگوند در دفاع از برن : کشته شدن فلاگوند از روی شهامت بود ، میتونست کشته نشه ، اما مرد عهد بود .

10- کشته شدن تئودن در راه وفای به عهد : حق تئودن مرگ نبود ! کشته شدن تئودن در اثنای پیروزی سومین رویداد غم انگیز از نظر منه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

تبریک می گم به برادر آرون چون بعد از یه مدت نسبتا طولانی بالاخره نظرسنجیش آماده شد ;)

تبریک می گم بهت :((

در رابطه با جواب : من با برادر آرون موافقم شکست در نبرد اشکهای بیشمار غم انگیز ترین ماجرا بود

البته پایان همه چیز در پایان دوران سوم و جدا شدن یاران حلقه هم یه ذره غم انگیزه ( البته یه چیزه شخصی بود تو گزینه ها نیست )

البته یه چیز دیگه به نظرم سقوط گاندولین و مرگ فینگولفین هم غم انگیز بود اما به نظرم حماقت خودشون بود که مردن [-(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel

وای خدا!!!! وقتی نظر سنجی جدیدیدو دیدم از ذوق سکته کردم!!!!!!!! sad.png(

به نظر من نبرد اشک های بیشمار خیلی غم انگیز بود اما در نهایت به کشته شدن به لگ رای دادم چون وقتی اولین بار این تیکه رو خونده بودم نزدیک بود بغضم بترکه..... sad.png

ویرایش شده در توسط Gladriel

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

1- نبرد اشکهای بیشمار: بزرگترین ضربه به الفها و اسانها وارد شد که هرگز نتونستن صدمات اون نبرد رو جبران کنن.

2- مرگ به لگ به دست تورین: غم تورین توی اون لطظه رو کسی نمیتونه درک کنه

3-مرگ فینگولفین در برابر دروازه های آنگباند: مرگ فینگولفین باعث شد اتحاد الفها از بین بره

4- مرگ فینرود در دفاع از برن: زنده موندن فینرود خیلی به الفها و مخصوصا الفهای نارگوتروند کمک مییکرد و مرگش باعث ویرانی نارگوتروند شد.

5- مرگ بورومیر در دفاع از مری و پیپین: تاثیرگذارترین صحنه فیلم برای منه

6- ازدواج تورین با نیه نور: کلا داستان تورین منو یاد این بیت فردوسی میندازه «یکی داستان است پر آب چشم / دل نازک از تورین آید به خشم» {البته فردوسی میگه رستم! :دی}

بقیه هم از نظر من در یک سطح هستن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

برای من که ارباب حلقه ها رو دیدم مرگ برومیر

و جدایی نادر از سیمین منظور سفر فرودو به غرب و جدایی از هابیت ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

واقعا انتخاب بین گزینه ها خیلی سخت هست ...

1- احساس حقارت فارامیر در مقابل تبعیض دنه‌تور و آخرین تلاش نافرجامش

این گزینه رو انتخاب کردم ، واقعا به نظرم غم انگیز ترینه ... مطمئنن از این غم انگیز تر هم هست ، ولی من از فارامیر بود که واقعا ناراحت شدم ...

2- قتل ناخواسته به‌لگ به دست تورین

گزینه ی دوم اینه ، بین اول و دومی شک داشتم ، ولی آخرش این شد دوم ... هیچ کس به اندازه ی تورین نمیتونه غمگین بشه در این لحظه ، هر چند «غم»ً تو گزنه ی اولی برای من «غمناک» تر بود

3- مرگ دهشتناک فینرود فلاگوند در دفاع از برن

این هم همینطور ... شجاعت فینرود اینجا قابل تحسینه ، و واقعا اشک آدم رو در میاره

4- جان دادن برومیر در راه دفاع از یاران حلقه

با اینکه این صحنه فقط تو فیلم توصیف شده ، ولی بازم به نظر من از غم انگیز ترین هاست

5- کشته شدن فینگولفین در مقابل دروازه های آنگباند

این صحنه بیشتر ابهت داره ، غم اینجا خیلی به چشم نمیاد

6- شکست در نبرد اشکهای بیشمار

میشه تاسف خورد ، ولی من فکر میکنم گزینه های بالایی از اونجایی که در مورد یه نفر هست ، بیشتر «غم» احساس میشه

7- سقوط سهمگین گوندولین

این بیشتر شکوهمند هست تا غمناک ! از اونجایی که تو گوندولین هیچ واقعه ی مهم تر از این اتفاق نیفتاده ! آدم منتظره ببینه جه خبر میشه ، من که اصلا اینجا رو غمگین نمی بینم !

8- کشته شدن تئودن در راه وفای به عهد

8- ازدواج تورین با نیه نور و مرگ تلخ آنها

8- مرگ غم انگیز مورون در آغوش هورین

این سه تا مثل هم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

خب...

1. اصلا غم انگیز نیست . اصلا این رویداد نیست آخه ;)

2. :((( [-((

3. اینم یکم غم انگیزه ولی باز ...

4. خیانت شرقی ها و پشته کشتگان بسیار غم انگیزه .مقام دوم

5. :-? بسیار غم انگیزه شهری به این زیبائی نابود شد و قهرمانانی چون اکثلیون و گلورفیندل مقام اول

6. چون به لگ از شخصیت های مورد علاقه منه به این مقام سوم رو میدم

7 با نظر ترامبار مواقم >> این صحنه بیشتر ابهت داره ، غم اینجا خیلی به چشم نمیاد

بقیه هم زیاد غم انگیز نیستن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

- احساس حقارت فارامیر در مقابل تبعیض دنه‌تور و آخرین تلاش نافرجامش

اول از هم خوشجالم که نظرسنجی آرون رفت بالا و ازش عذرخواهی میکنم که این همه طول کشید(تقصیر هیشکی غیر از من نبوده)

واقعا نظرسنجی خوبی په:

انتخاب اولم نبرد اشکهای بیشماره.تمام عظمت یک خاندان به خاطر حماقت بعضی ها و عدم وفای به عهد بعضی دیگر به فنا میرود.

دومی رو احتمالا سقوط گوندولین میدونم.این هم یه نماده در مقابل قدرت ملکور.به قول خود تالکین تنها جاییه که باقی مونده و قدرت ملکور رو به سخره میگیره.مث انگشت میانی فرضش کنید جلو صورت ملکور! ;)

سومی رو به مرگ به لگ میدم. و البته ازدواج نیه نور و تورین و همینطور مرگ مورن. حقیقتا داستان تورین "یکی داستانست پر از آب چشم!"

چهارمی رو رو به مرگ فینگولفین میدم.بعدش به فینرود،بعد به بورومیر و بعدش به تئودن

اینا همشون توش افتخار موج میزنه،هر چند که از نظر غم انگیزی شاید بورومیر غم انگیز تر از همه باشه و اما شکوه و عطمت و جالا مرگ فین گولفین رو هیشکدوم ندارن.مغضوب خدایان غرب و منفور مورگوثیان و در عین حال هر دو طرف به احترامش کلاه از سر بر میدارن.

اون گزینه یک هم که به قول بچه ها یه رویداده،همین!!!

یه چنتا چیز غم انگیز رو اینجا ننوشتی به نظرم:

به نظرم سفر کیردان به والینور غم انگیز تر از همه ایناست.یا سوختن کشتی های تلری یا سقوط موریا یا سقوط میناس ایتیل و ازگیلیات

برای من غم انگیز ترین رویداد کل تاریخ آردا لحظه ایه که مورون به هورین میگه:دختر چجوری تورین رو پیدا کرد و عکس العمل هورین شاهکاره.........یعنی فک کنم میتونم مدتها به عکسی که از این صحنه تو ذهنم دارم نگاه کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

این چه حرفیه ! ;)

سفر گیردان غم انگیزه ! تا حالا بهش فکر نکرده بودم ! مگه به سرزمین میانه بیش از بقیه دلبسته بود ؟

گزینه مرگ مورون در آغوش هورین، شامل اون سخن مورون هم هست ، کلا هدف این گزینه ، چند خط پایانی داستان فرزندان هورینه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به نظر من هم جا داشت سوختن کشتی ها در لوسگار و خویشاوندکشی در آلکوئالونده و سقوط میناس ایتیل هم در گزینه ها میبود.

منم غم چندانی در سفر گیردان نمیبینم. گیردان تمام عمرش رو توی بندر بود(غیر از مواقع جنگ) فکر نکنم براش بندرگاه خاکستری یا سواحل تلری فرقی داشته باشه. الروند دخترش رو اینجا میذاره و میره و میدونه که دیگه هرگز نمیبیندش. من غم سفر الروند و فرودو رو بیشتر از گیردان میدونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

خب ! یه نگاهی به پیغام خصوصی های نظر سنجی کردم ، کشته شدن تلری به دست نولدور قبل ویرایش نظر سنجی تو گزینه ها بود ، جاش رو با گزینه های پیشنهادی عوض کردم . نظر حقیر اینه که سوختن کشتی ها پیامد چندانی نداشت ،یا حداقل پیامدش خیلی کمتر از قتل عام تلری بود و برای فینگولفین و مردمش بیشتر خشم و تفرقه به ارمغان آورد بود تا غم!

به نظرم سقوط میناس ایتیل از سقوط آرنور ، ازگیلیات ، میناس تیریت ، نارگوتروند و ... غم انگیز تر نیست .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

درسته پيامد نداشت ولي صحنه غم انگيزي بود. ولي در برابر بقيه هيچ بود.

ولي اگر به من باشه من قتل عام تلري رو انتخاب ميكنم. چون توش هيچ چيز مثبتي مثل فداكاري و اين جور چيز ها نبود.

ولي من يه هفته اي رو نيستم.به همين خاطر نمي تونم جواب بدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

از بین این گزینه ها مرگ تورامبار خیلی غم انگیز بود ولی جریان برن هم خیلی غم انگیز هست ;)(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

داستان برن کجا غم انگیزه؟ خود تالکین اول داستان میگه در بین این همه بدبختی داستانهای زیبا و خوشی هم بود و داستان برن و لوتین رو شروع میکنه!

درسته یه جا وسطش آدم شوکه میشه اما آخرش به خوشی تموم میشه.

یادمه دفعه اول که کتاب رو میخوندم وقتی به مرگ برن و لوتین رسیدم شوکه شدم و گفتم «اِ این چرا اینجوری شد؟ این که قرار بود داستان خوشی باشه» و اون تیکه رو سه بار خوندم تا ببینم درست فهمیدم یا نه(آخه زبان اصلی بود) بعدش که متقاعد شدم درسته ادامه دادم و دیدم که نه به هر نحوی بود به خوبی و خوشی تموم شد. ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren
داستان برن کجا غم انگیزه؟ خود تالکین اول داستان میگه در بین این همه بدبختی داستانهای زیبا و خوشی هم بود و داستان برن و لوتین رو شروع میکنه!

درسته یه جا وسطش آدم شوکه میشه اما آخرش به خوشی تموم میشه.

یادمه دفعه اول که کتاب رو میخوندم وقتی به مرگ برن و لوتین رسیدم شوکه شدم و گفتم «اِ این چرا اینجوری شد؟ این که قرار بود داستان خوشی باشه» و اون تیکه رو سه بار خوندم تا ببینم درست فهمیدم یا نه(آخه زبان اصلی بود) بعدش که متقاعد شدم درسته ادامه دادم و دیدم که نه به هر نحوی بود به خوبی و خوشی تموم شد. ;)

منظورم بصورت کلی بود.داخل خود داستان اتفاقات بد زیاد میوفته هر چند اخرش به خوبی تموم میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

به نظر من کشته شدن تینگول به دست دورف ها.

خب چون بلند قد ترین فرزندان ایلوواتاره و در زمره اولبن شاهان آرداست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Turin+

خویشاوند کشی در آلکوالونده

وقت به اینجا رسیدم انگار یه سطل آب سرد ریختن رو سرم .... خیلی ناراحت شدم ...نمی تونستم درکش کنم... اخه چرا الف ها؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

این هنر تالکین رو میرسونه!

_ چی هنر تالکین رو میرسونه؟

همین که فرزندان مهتر ایلوواتار هم دچار جنایت و خونریزی میشن.حتی در"سرزمین قدسی".از لحاظ فلسفی,(شایدم یه لحاظ دیگه!) همچنانکه در پایان آلاکابث بهش اشاره شده(فرو افتادن از اوج به زیر) داستان رو خیلی واقعی کرده.یعنی اینکه مث داستانهای دیگه آخرش رومانتیک نشده.

من که میپسندمش.به هر حال که به تاریخ حقیقی نزدیکه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

1-بیشتر حس ترحم بهم دست می ده

2- کلا داستان فرزندان هورین تراژدیه

3-نمی دونم چرا زیاد از مورون خوشم نمیاد تازه دیگه عمرشو کرده بود

4-انتخاب اولمه اونهمه کشته و از پا دراومدن شاه برین و بسیاری سرکردگان اداین واقعا غم انگیزه

5- تورگون فدای غرورش شد و همین غرور منجر به کشته شدن بسیاری از جمله گلروفیندل واکتلیون شد

6-آخ که این جیگر آدمو کباب می کنه بلگ تندیس مردانگی و معرفته

7-مرگ با افتخار خیلی غم انگیز نیست

8- اینم تقریبا مثل 6

9-مرگ بورومیر دردناکه ولی لازم بود

10- مثل 7

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

به نظرم 8

کشته شدن تئودن کمیم لذت بخش بود چون ایشون کارشو به نحو احسن کرده بود و سبکبال مرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی

غم انگیزترین واقعه ها به ترتیب از نظر من:

1-شکست در نبرد اشکهای بیشمار

2-قتل به لگ به دست تورین

3-کشته شدن فینگولفین

4-کشته شدن تئودن و فارامیر هم در یک مرتبه هستند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lady galadriel

به نظرم غم انگیز ترین اتفاق اول از همه شکست در نبرد اشک های بیشمار بود. بعد از اون هم مرگ بورومیر.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

نابودیه حلقه .افسوووووس :ymapplause:

بعدشم بورومیر با اون موسیقیه

"The Departure of Boromir"

که واقعا اشکه آدمو در میاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

کشته شدن به لگ اشکمو درآورد.آخه چرا...

به اشتراک گذاری این پست