رفتن به مطلب
Aslan

ترجمه ی آثار تالکین

Recommended Posts

ELI.21ST

حالا عالی .. .

ولی من هنوزم نظرم اینه که اگه از حالت Bold خارجش کنی, خوش فرم تر وای میسته !!

نمونه ی متن فارسی تو امضای مهدی (دقیقا بالای پست شما تو همین صفحه) ببین چقدر خوش فرم تر نشون میده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

چرا انقدر اسپم میزنید؟ این حرفا جای توی پیغام خصوصیه!

چرا؟

معلومه که شما نسخه PDF سیلماریلیونو نخوندی. ترجمه افتضاح و در مواردی اشتباه! من اول نسخه انگلیسی رو خوندم بعد اومدم ترجمه واثقی پناه رو خوندم و دیدم که زمین تا آسمون با اصل کتاب فرق داره، اصلا لحن و سبک اصلی رو رعایت نکرده و مطمئنم که خودش هم بعضی جاها رو نفهمیده. ترجمه علیزاده اصلا باهاش قابل مقایسه نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

ترجمه واثقی پناه چاپ هم شده ها!من از رو ناچاری هارد کاورشو خردیم،انقد فاجعه بود که نشستم با ادیو بوک و زبون اصلی کارو جلو بردم:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

خب بابا حالا چرا این قدر شلوغش می کنید؟؟؟همچین می گید انگار خانم واثقی پناه الان کتابو گذاشته جلوش منتظر کسب اجازه از من و شماست که ترجمه رو شروع کنه!اگه عاقل باشه با توجه به اون تجربه ی اولش دیگه سراغ این جور کارا نمیره،شما بیخود خونتونو کثیف نکنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros

این کتاب فقط مقاله است

و از تالکین فقط on fairy stories رو داره

در کل کتاب بدی نیست.

مقالات دیگرش درباره علمب تخیلی، آپاتا کریستی، یا فلمینگ، یوتوپیا و ... است.

متاسفانه آدینه بوک نوشته چاپ کتاب "اطلس سرزمین میانه" تمام شده. پارسال که سفارشم رو کنسل کرد امسال می خواستم بخرم که ... :D(

درخت و برگ هم که گیر نمیاد.

چرا چند کتاب ع.ت.ف دزست وحسابی ترجمه نمی شه؟

چرا اون بخش کوچیک کتاب خون از جامعه ی ما هم فقط کتابای مزخرف می خونه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

چه عجب چشم ما به دیدن الروس روشن شد. کجایی بزرگ خاندان نومه نور؟

درخت و برگ رو من پارسال گرفتم(البته از خود انتشاراتش) فکر کنم بگردی گیر بیاد. on fairy stories هم آخرش هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros

درخت و برگ رو من پارسال گرفتم(البته از خود انتشاراتش) فکر کنم بگردی گیر بیاد. on fairy stories هم آخرش هست.

هستیم برادر به سایت هم سری می زنیم ولی از دنیای تالکین خبری نیست.

هابیت که دسامبر 2012 میاد.

اثر جدیدی هم که از تالکین ترجمه نشده.

کریستوفر هم که کتاب جدید چاپ نمی کنه. چی میشه کریستوفر یه کتاب مستقل هم از تور و سقوط گوندولین چاپ کنه اونجاهاییش هم که تالکین ناقص گذاشته کمک می کنیم.

فعلا باید بشینیم سریال Game of Thrones نگاه کنیم.

از سری A Song of Ice and Fire اقتباس شده. Sean Bean هم توش بازی می کنه. بعضی این سری کتاب ها رو با ارباب حلقه ها مقایسه کردن و حتی گفتن بهتره!

کلاً به فانتزی دوستان توصیه میشه.

الان چقدر موضوع تاپیک رو منحرف کردم. :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
.

فعلا باید بشینیم سریال Game of Thrones نگاه کنیم.

از سری A Song of Ice and Fire اقتباس شده. Sean Bean هم توش بازی می کنه. بعضی این سری کتاب ها رو با ارباب حلقه ها مقایسه کردن و حتی گفتن بهتره!

کلاً به فانتزی دوستان توصیه میشه.

:D

در مورد فيلم اگه مي شه بيشتر توضيح بده :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros

یه فانتزی قرون وسطی ای هست (مثله ارباب حلقه ها) توسط David Benioff و D.B. Weiss برای شبکه HBO ساخته شده. بیشتر بازیگراش بریتانیایی هستند. این سریال براساس سری هفت جلدی (که پنجمین جلد قراره سوم مارچ منتشر بشه) "نغمه ی یخ و آتش" از جرج آر آر مارتین ساخته شده. نام سریال از کتاب اول گرفته شده. تنها پس از نمایش اولین فسمت HBO سیزن دو رو هم تایید کرد. دو قسمت اول رو Tim Van Patten کارگردانی کرده که از کارای قبلیش Boardwalk Empire و The Sopranos و .. بوده. خود آقای مارتین هم یکی از اپیزودها رو نوشته. گفته می شه سریال با بودجه ی عظیمی تولید شده.

جلوه های ویژه اش هم خوبه.

همراه با پخش زیرنویس می شه. کمی هم صحنه داره.

و اما داستان در هفت پادشاهی وستروس اتفاق می افته. تابستان داره تموم میشه و زمستان می تونه به اندازه یک عمر طول بکشه. باقیش رو باید دید یا خوند. کتاب اول ترجمه شده و کتاب دوم هم 29 فصلش ترجمه شده. البته به نظر می رسه خوندن کتاب ها همتی عظیم می خواد. و گفته شده این نویسنده ی عزیز علاقه ی زیادی به کشتن شخصیت های اثرش داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

دیروز به طور تصادفی درخت و برگ رو خریدم ;:D

داستان های داخلش در سرزمین میانه اتفاق می افته؟ :-?\

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel

اولیش که نه دومیشم که...نه سومیشم فقط شکمتو بگیر بخند! :D) :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به نریچ:

نه هیچ کدوم ربطی به سرزمین میانه نداره.

به الروس:

باید جالب باشه. حس خوندن کتابش نیست باید خود سریال رو ببینم، بد جور از Sean Bean خوشم میاد. برم بگردم ببینم میشه پیداش کرد.

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

کسی بچه های هورین ترجمه فرهاد سیدلو رو خونده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

نه مگه چیه؟اونم مث این خانم واثقی پناهه؟؟؟کرکر خنده ست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel

من تو E book دارم. کابوس به تمام معناست! :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

منم یه ebook خوندم که افتضاح بود اما نمیدونم مترجمش کیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

دوستان این تاریخ سرزمین میانه اس جلد 1 که دانلود کردم

pdf هست.

ببینید به درد می خوره. تا بقیشم آپلود کنم ;:- یکم فهرستش داغونه ولی بقیش خوبه :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اینو داشتم، نسخه ورد همین فایل هم توی آرشیو دانلود هست. این جلد توی این 12 جلد فرمت 3،4 تاش خوبه که اینم یکی از اوناست.

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

خب حالا یعنی به درد نمی خوره :-?\

بقیه شو آپلود کنم؟ :-\

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من که دارم اینارو. از کسایی که ندارن باید بپرسی که میخوان یا نه. به هر حال گذاشتنش ضرر نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

این جلد 2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

نمی تونم بقیه رو آپلود کنم :-? :- :|

ارور میده

The file is too big, maximum allowed size is 1 MiB

The file is too big, maximum allowed size is 2 MiB

و.......... X( :| X( :(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

فایلهای بیشتر از 1 مگ رو نمیشه آپلود کرد. باید یه جای دیگه آپلود کنی و لینکش رو بذاری اینجا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

ای بابا عجب گیری کردیم

خیلی خب یه جا دیگه آپلود میکنم :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

خوب بر می گردیم به بحث اصلی این تاپیک رو برای ترجمه ی نامه های تالکین درستش کردیم الان هم که کنکنکور تموم شده می ریم سر ترجمه

راستش حجم نامه ها حدودا 2 مگابایت بنده الان در حال دانلود اون هستم انشاا.. در اسرع وقت ترجمه ی نامه ها رو تو سایت می زارم :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...